مزایای استفاده از لیزر در رفع موهای زائد

مزایای استفاده از لیزر در رفع موهای زائد

رفع موهای زائد بل لیزر

متخصصین علم زیبایی معتقدند روش رفع موهای زائد با لیزر مو مزایای بسیار تعیین کننده ای نسبت به روش های خانگی و روش‌های غیر حرفه‌ای دارد که در بسیاری از سالن های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حقیقت لیزر موهای زائد جلوی بسیاری از خطرات روش های دیگر را می‌گیرد و مراجعه کننده نیز با درد مواجه نمی‌شود. ضمن اینکه در این روش از بین بردن موهای زائد دائمی خواهد بود. قیمت لیزر موهای زائد با توجه به دائمی بودن نتایج آن در مقایسه با روش‌های دیگر قابل توجیه است.

به نقل از سایت Beauty Schools Of America، رفع موهای زائد بدن مزایای بسیار ویژه‌ای به سایر روش‌های دیگر دارند. با کیفیت دقیق‌تر عوارض و مشکلات روش‌هایی مانند بند انداختن، وکس و… را نیز به جا نمی‌گذارند.

با وجود این‌که راه‌های مختلفی برای رفع موهای زائد بدن وجود دارد اما در این بین رفع موهای زائد با لیزر به دلیل مزایایی که دارد بهترین گزینه درمانی شناخته شده‌است. اگر مطمئن نیستید که رفع موهای زائد با لیزر انتخاب مناسبی برای شما هست یاخیر، می‌توانید با متخصصین و کارشناسان مجرب ما در کلینیک رزطلایی مشاوره داشته‌ باشید. متخصصین و کارشناسان کلینیک بعد از ارزیابی مشکل موهای زائد بیماران، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای رسیدن به نتیجه مطلوب را تعیین می‌کنند. لیزر موهای زائد روش خوبی برای افزایش اعتماد به‌نفس و داشتن پوستی نرم است. برای دریافت خدمات مشاوره از متخصصین یا جهت رزرو نوبت می توانید با شماره‌ 02122283000  تماس حاصل فرمایید.

مزایای لیزر موهای زائد در مقایسه با روش‌های دیگر


صرفه‌جویی در زمان

دلیل مهم این‌که بیشتر مردم از اصلاح کردن صورت خودداری کرده و به سراغ متدهای دیگر رفع موهای زائد روی می‌آورند ماهیت صرفه‌جویی در زمان است. در حقیقت این امر بدین معناست که دیگر نیازی به وقت گذاشتن برای اصلاح صورت و رفع موهای زائد نیست. در طی فرایند رفع موهای زائد با لیزر 50% تا 95% از موهای زائد بدن برای مدت‌طولانی حذف می‌شوند.

اگرچه هنوز هیچ گزینه‌ درمانی وجود ندارد که بتواند موهای زائد کل بدن را برای همیشه از بین ببرد اما لیزر موهای زائد بدن یکی از موثرترین روش‌های حذف موهای زائد است به‌طوری‌که کمتر نیاز به اصلاح خواهید داشت.

صرفه‌جویی در پول

هزینه اولیه درمان موهای زائد با لیزر مشکلی است که اغلب مردم با آن مواجه هستند و موجب تردید در تصمیم‌گیری آن‌ها می‌شود. برای کسب نتایج درازمدت، ممکن است نیاز به تعداد جلسات درمانی بیشتری باشد. هزینه این درمان‌ها بسته به پزشک ارائه دهنده متفاوت می‌باشد. در نگاه اول، ممکن است هزینه لیزر موهای زائد خیلی سنگین به‌نظر برسد اما آن‌چه که بیشتر مردم توجهی به آن نمی‌کنند مزایای طولانی‌مدت آن است. با این روش، هزینه کمتری صرف ریش‌تراش، کرم‌های اصلاح، کرم‌های موبر و موم خواهد شد.

لیزر موهای زائد به پوست آسیبی نمی‌رساند

اصلاح و اپیلاسیون ممکن است موهای بدن را پاکسازی کند اما دارای عوارضی از قبیل: سوختگی، بریدن، خراش و تحریکات پوستی خصوصا در نواحی حساس مانند خط بیکینی و زیربغل هستند. اپیلاسیون ممکن است موجب سوختگی و رشد موهای زیرپوستی شود که بعدها عفونی و بسیار دردناک می‌شود.

با لیزر پوست می‌توانید از شر تحریکات پوستی و تمام مشکلات پوستی رهایی یافته و برای همیشه از پوست صاف داشته باشید. با این روش دیگر نیازی به ریش‌تراش و موم‌انداختن نداشته و می‌توانید هر روز از پوست زیبای خود لذت ببرید.

بدون درد است 

از آن‌ جایی‌که آستانه درد در افراد متفاوت است بنابراین عوامل درد ناشی از لیزر موهای زائد نیز در افراد متفاوت است. احساس بیماران هنگام لیزر موهای زائد چیزی شبیه به حس خراش ملایم روی پوست و یا بندانداختن است. از طرفی عامل درد به ناحیه درمان نیز بستگی دارد. برخی از قسمت‌های بدن بیماران حساس‌تر است به‌ طوری‌که برخی از بیماران معتقدند که یک سمت بدن آن‌ها حساس‌تر از سمت دیگر بدنشان است. البته باید خاطرنشان کرد که بیشتر بیماران همه براین باورند که درد ناشی از موم‌انداختن بسیار سخت‌تر از لیزر موهای زائد است.

کاهش موهای زیرپوستی

موهای زیرپوستی معمولا در قسمت‌هایی از بدن که با تیغ اصلاح شده و یا اپیلاسیون شده‌اند نمایان می‌شوند. هنگامی که موهای بدن به‌طرز ناصحیح با وسیله تیزمانند تیغ و یا حتی موم پاک‌سازی می‌شوند موجب می‌شوند برخی موها به زیر پوست خمیده و رشد کنند. با لیزر موهای زائد احتمال رشد موهای زیرپوستی در بیماران بسیار کمتر خواهد بود. علاوه‌بر این بعد از لیزردرمانی معمولا موها نرم و  به‌صورت پراکنده رشد می‌کنند. تغییر در بافت موها موجب کاهش رشد موهای زیرپوستی می‌گردد.

رفع موهای زائد با لیزر دائمی است

رفع موهای زائد بدن با لیزر موجب کاهش رشد موهای بدن می‌شود اما هنوز هیچ مدرکی دال بر این‌که با لیزر می‌توان موهای تمام بدن را برای همیشه حذف کرد وجود ندارد. برای این‌که درمان موهای زائد با لیزر موثرتر واقع شود بهتر است درمان لیزر در اولین مرحله رشد مو (آناژن) صورت بگیرد چرا که در این مرحله موها به‌طور فعال در حال رشد هستند. به‌همین دلیل بسیارمهم است که هر 4 تا 6 هفته جلسات درمانی متوالی با لیزر را ادامه دهیم.

بسیاری از بیماران اظهار دارند که بعد از چند جلسه لیزر رشد موهای بدن آن‌ها به‌طور چشمگیر کاهش می‌یابد. معمولا بعد از لیزر، موهای بدن به‌صورت پراکنده و نرم رشد کرده و حتی رنگ موها نیز روشن‌تر می‌شود.

لیزر روی موهای تراشیده شده بهتر انجام می‌شود

برای اپیلاسیون باید به مدت 2 هفته اصلاح نکنید تا موهایتان به‌اندازه کافی رشد کرده و آماده اپیلاسیون باشد. شاید تحمل این 2 هفته برای هرکسی راحت و خوشایند نباشد. برخلاف برخی درمان‌ها که باید حتما موها به مقدار مشخصی رشد کنند تا نتیجه بهتری کسب شود، رفع موهای زائد با لیزر روی موهای تراشیده‌شده بهتر انجام می‌شود. بنابراین مجبور نخواهید بود با رشد مجدد موهای خود در طول درمان درگیر باشید. امروزه لیزر موهای زائد در خانه کم‌هزینه‌تر بوده و در مقایسه با جلسات اپیلاسیون ماهانه درد کمتری دارد.

سالم و موثر است

رفع موهای زائد بدن با لیزر روش بسیار موثری است. لیزرها دستگاه‌های بسیار دقیقی بوده و با تمام انرژی روی فولیکول موها متمرکز می‌شوند. این روش به‌نسبت آی‌پی‌ال (سیستم‌های نور شدید پالسی) تاثیر بیشتری دارد.

بیش از 20 سال است که لیزرها مورد آزمایش و امتحان قرار گرفته‌اند بنابراین بدون هیچ نگرانی می‌توان از این تکنولوژی سالم و بی‌خطر بهره برد. اما نکته‌ای که حائز اهمیت است انتخاب دستگاه باکیفیت برای درمان خانه، مراجعه به مراکز معتبر و مهمتر از همه رعایت دستورالعمل‌ها است.

سرعت

لیزر یکی از سریع‌ترین روش‌های حذف موهای زائد بدن است. درعرض چند ثانیه می‌توان به‌راحتی موهای قسمت‌های وسیعی از بدن را حذف کرد. لیزر قسمت‌های کوچکتر بدن مانند لب پایین ممکن است در عرض چند ثانیه و قسمت‌های وسیع‌تر مانند پاها و پشت در عرض حدود1 ساعت انجام شود.

قسمت‌هایی از بدن که با لیزر درمان می‌شوند نه با اپیلاسیون


موهای قسمت‌های بیشتر بدن را می‌توان با اپیلاسیون برطرف کرد اما برخی از قسمت‌های بدن نسبت‌به قسمت‌های دیگر حساس‌تر بوده و موجب درد بیشتری می‌شوند. نکته‌ای که باید در نظر گرفت این است که اپیلاسیون می‌تواند مویرگ‌های بزرگ (مویرگ‌های خونی ضعیف و پاره) افراد مبتلا به بیماری پوستی روزاسه و افراد سیگاری را تحریک کند. معمولا اپیلاسیون نواحی از بدن که دارای مویرگ‌ها بسیار قرمز هستند توصیه نمی‌شود.

لیزر برای رفع موهای تمام قسمت‌های بدن حتی نواحی حساس مانند فاصله بین چشم‌ها نیز بکار می‌رود. در حالی‌که از اپیلاسیون برای نواحی که دارای مویرگ‌ هستند توصیه نمی‌شود اما لیزر با انسداد مویرگ‌های قرمز و ناپدید کردن آن‌ها می‌تواند مشکلات پوستی را درمان کند.

آیا رفع موهای زائد با لیزر برای مردان مناسب است؟


رشد موهای مردان ناشی از هورمون تستستورون بوده و اغلب با درد و سختی کنده می‌شوند. به دلیل ضخامت موهای مردان اپیلاسیون آن‌ها اغلب با درد فراوانی توام است. ماهیت موهای مردان به‌گونه‌ای است که به‌دلیل ضخامت زیاد بیشتر درمعرض رشد موهای زیرپوستی هستند.

از آن جایی‌که نتایج حاصل از درمان با لیزر طولانی‌مدت و تقریبا همیشگی است، طرفداران رفع موها با لیزر در بین مردان در حال افزایش می‌باشد. با لیزر مردان دیگر نیازی به اپیلاسیون هرهفته و یا اصلاح چند روز یک‌بار نخواهند داشت. لیزردرمانی به‌نسبت روش‌های دیگر درد کمتری برای مردان دارد.

روش‌های دیگر رفع موهای زائد


برخی از روش های دیگری که برای رفع موهای زائد استفاده می شوند، عبارتند از:

تراشیدن با تیغ: این روش آسان و است اما رشد مجدد موها بسیارسریع صورت می گیرد و قرمزی پوست یا باقی ماندن موهای زبر و کوتاه روی کشاله ران و دیگر نواحی بدن دیگر نقاط منفی آن به شمار می‌روند.
اپی‌لیدی: استفاده از اپی لیدی آسان و سریع است، اما در این روش از بین بردن موهای زائد نیز مانند وکس (موم انداختن) و شیره قند، مو باید به اندازه‌ای رشد کرده باشد که دستگاه بتواند آن را بگیرد و از بدن جدا کند.
الکترولیز: احتمال موفقیت‌آمیز نبودن الکترولیز حتی در بهترین شرایط بالا است. این عمل باید توسط تکنیسینی ماهر و کارآزموده انجام شود، چون فرو کردن سوزن‌ درون فولیکول مشکل و درصد اشتباه بالا است، به علاوه امکان دارد به دلیل پایین بودن جریان الکتریکی، پیاز مو تخریب نشود و رشد مو متوقف نگردد.
شیره قند: این روش برخلاف ادعاهای موجود،ً هیچ امتیاز خاصی بر دیگر روش‌های مشابه ندارد. تنها برتری شیره قند بر وکس، به‌هم‌ریختگی کمتر آن و از بین رفتن احتمال سوختن با وکس (موم) داغ است.
پودر و کرم موبر: فرمولاسیون این پودرها به گونه‌ای است که احتمال حساسیت یا حتی سوختن پوست را بسیار بالا می‌برد.
موچین: مشکل اینجاست که استفاده از موچین دردناک است و تنها برای قسمت‌های کوچکی از صورت مانند پیشانی یا چانه کاربرد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *