اپیلاسیون با وکس موهای زائد (پاها،ناحیه تناسلی و زیربغل)و عوارض آن

اپیلاسیون با وکس موهای زائد (پاها،ناحیه تناسلی و زیربغل)و عوارض آن

اپیلاسیون مو زائد

برای دیدن گالری جدید تصاویر کلیک کنید

وکس یکی از موثرترین روش‌ها برای رفع موهای زائد بدن است. در روش اپیلاسیون بدن و بکینی با وکس کل ساقه مو از زیر سطح پوست بیرون کشیده می‌شود و به همین دلیل وکس جزء روش‌های موثر برای از بین بردن موقت موهای زائد به شمار می‌آید. تکنیک‌های مخلفی برای وکس وجود دارد که پرطرفدارترین آنها وکس گرم است. اگر از انواع مختلف وکس آگاهی ندارید، در ادامه با ما باشید تا با تکنیک‌های گوناگون وکس و عوارض آن آشنا شوید.

موهای زائد معمولاً سه تا هشت هفته پس از وکس مجدداً می‌روید، البته این بار موها نازک‌تر است. 60 % از افرادی که وکس را برای رفع موهای زائد انتخاب کرده‌اند با مشکل دردناک موهای درون روییده مواجه می‌شوند. اما در روش از بین بردن موهای زائد با لیزر علاوه بر این که چنین عوارض نامطلوبی وجود ندارد، نیاز نیست مدت‌ها صبر کنید تا مو بلند شود.

میلیون‌ها نفر توانسته‌اند رشد موهای زائد را با استفاده از لیزر کمتر کنند. متخصصین و کارشناسان ما در کلینیک رز طلایی لیزر مناسب را پس از تعیین نوع مو و پوست توصیه می‌کنند. امروزه تکنولوژی لیزر بهتر و پیشرفته‌تر از هر زمان دیگری است و دستگاه‌های جدید با به جا گذاشتن عوارض کمتر نتایجی ماندگارتر را به دست می‌دهند. لیزر موهای زائد ایمن‌تر و برتر از روش‌هایی مانند وکس است و عوارضی چون “سوختگی با تیغ” و موهای درون روییده را به دنبال ندارد. اگر از اپیلاسیون‌های دردناک و پردردسر با وکس خسته شده‌اید و می‌خواهید پوستی صاف و بدون مو داشته باشید، لیزردرمانی را به شما توصیه می‌کنیم. در صورت وجود هر گونه سوال درباره لیزر موهای زائد یا تمایل به دریافت وقت می‌توانید با شماره 02122283000 تماس حاصل فرمایید.

وکس موهای زائد


وکس روشی است که در آن موهای زائد با چسباندن نوارهای آغشته به موم جدا می‌شود. در این روش لایه نازکی از موم در جهت رویش موهای زائد روی پوست زده می‌شود، سپس موم به سرعت در خلاف جهت رویش مو از روی پوست جدا می‌شود و موها را نیز با خود جدا می‌کند. رمز موفقیت اپیلاسیون بدن و بیکینی با وکس نه در مدت ماندن موم روی پوست که به سرعت جدا کردن آن از روی پوست برمی‌گردد.

برای این که نتیجه خوبی از اپیلاسیون بدن به دست بیاید، بلندی مو باید بیشتر از نیم سانتی‌متر باشد تا به موم گیر کند. پس از آن که پوست را تمیز کردید، باید پودر روی پوست بزنید تا هم رطوبت اضافی را جذب کند و هم مانند یک مانع بر روی پوست عمل کند.

شرکت‌های مختلفی وکس را در کیفیت‌های مختلف تولید می‌کنند. بعضی وکس‌ها بر پایه عسل تولید می‌شوند و بعضی حالت کرمی مانند دارند. همچینین در ساخت وکس موادی چون روغن درخت چای، گیلاس، شکلات و لاوندر (اسطوخودوس) نیز به کار برده می‌شود.

لیزر موهای زائد روشی آسان برای رهایی از شر موهـــــای زائـــــد!

درمورد لیزر موهای زائد از متخصصان کلینیک زیبایی رز طلایی بپرسید و پاسخ بگیرید

 

انواع وکس


وکس گرم

وکس گرم عموماً به صورت سرد در قوطی به فروش می‌رسد و باید آن را با ماکروویو نرم کنید. وکس گرم یکی از بهترین روش‌های رفع موهای زائد است، چون وکس گرم را می‌توانید به راحتی روی پوست پخش کنید و حرارت موها و پوست را نرم می‌کند، درد وکس نیز کمتر می‌شود.

وکس سرد

وکس سرد نیازی به گرم کردن ندارد و باید آن را پس از خارج کردن از ظرف مستقیم روی پوست بزنید. اگرچه استفاده از وکس سرد راحت‌تر به نظر می‌رسد، اما چون سفت‌تر است، باید وقت بیشتری را صرف پخش کردن یک لایه یکنواخت روی پوست بکنید. به علاوه اپیلاسیون با وکس سرد دردناک‌تر از وکس گرم است. عیب دیگر وکس سرد این است که اگر خوب آن را پخش نکنید، تمام موها جدا نمی‌شود.

نوارهای موبر آماده

همچنین می‌توانید از نوارهای آماده‌ای استفاده کنید که وکس قبلاً روی آن زده شده است. علاوه بر این که استفاده از نوار وکس آماده آسان است، دیگر امکان ندارد که مقدار زیادی از وکس را هدر بدهید. اگر ناحیه مورد نظر پرمو باشد، می‌توانید یک ناحیه را بیش از یک بار وکس کنید. البته همیشه باید نوارها را قبل از استفاده  گرم کنید، برای این کار کافی است که نوار را مدتی بین دو کف دست مالش دهید تا به خوبی به موها بچسبد. سپس نوار را روی پوست بگذارید و با یک حرکت از روی پوست جدا کنید. نوارهای موبر مرغوب با نوارهای صددر صد طبیعی نخی روش مناسبی برای از بین بردن موهای زائد است.

وکس بدون نوار

وکس بدون نوار به دلیل نیاز نداشتن به نوار یکی از روش‌های محبوب اپیلاسیون موهای زائد است. کافی است وکس را اندکی گرم کنید، البته می‌توانید از آن به صورت سرد یا گرم شده در دمای اتاق نیز استفاده کنید. وکس سخت را باید در جهت رویش مو اما در لایه‌ای ضخیم‌تر از وکس نرم روی پوست بزنید. این نوع وکس برای جدا کردن موهای ضخیم‌تر مناسب‌تر است. وکس سخت برای ناحیه‌های کوچک‌تر و حساس‌تر نیز به کار برده می‌شود.

عوارض وکس ناحیه تناسلی


اگرچه وکس گرم روشی سریع است که مدت‌ها است برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی و دیگر نقاط بدن به کار برده می‌شود، اما این روش عوارض جانبی آنی و درازمدتی را به دنبال دارد که بهتر است قبل از اقدام برای انجام وکس از آنها اطلاع داشته باشید.

قرمزی

تقریباً هر فردی که وکس بیکینی و ناحیه تناسلی را انجام دهد، صرف نظر از میزان محکم بودن موهای زائد، پس از اپیلاسیون بیکینی با قرمزی پوست مواجه می‌شود. شدت این عارضه از صورتی شدن ملایمی که پس از چند ساعت برطرف می‌شود تا راش و برآمدگی‌های قرمز رنگ و حتی خونریزی و کبودی چند روزه متغیر است. حتی افرادی که مرتب وکس انجام می‌دهند، نیز از این عارضه در امان نیستند.

موهای درون روییده

یکی دیگر از عوارض ناراحت کننده و شایع وکس بیکینی موهای درون روییده است. اگرچه مو در جهت رویش وکس می‌شود، اما وکس ناحیه‌هایی مانند بیکینی و زیربغل به دلیل رویش موها در جهت‌های مختلف دشوار است. موی درون روییده مشکلی بسیار شایع است که علاوه بر ظاهر ناخوشایند دردناک نیز هست.

راش، برآمدگی و خونریزی

راش، برآمدگی و خونریزی از دیگر عوارض بدمنظره وکس به شمار می‌آید که غالباً در ناحیه تناسلی بروز می‌یابد.

واکنش آلرژیک

حساسیت یکی از عوارض نادر پس از وکس ناحیه تناسلی است، اما احتمال بروز آن، به ویژه در صورت حساس بودن پوست وجود دارد و عارضه‌ای بسیار ناراحت کننده است.

کاهش خاصیت کشسانی پوست

در اثر انجام بارها وکس بیکینی در طول سالیان متمادی عوارض متعددی مشاهده می‌شود. هرچقدر هم که وکس ملایم باشد، پوست هنگام اپیلاسیون بیکینی و بدن کشیده می‌شود. این کشش در درازمدت به کاهش خاصیت کشسانی و مقاومت پوست منجر می‌شود. پوست ضعیف بیشتر مستعد ایجاد چین و چروک است. این عارضه بیشتر در ناحیه‌های حساس‌تری مانند اطراف ابروها یا ناحیه تناسلی مشاهده می‌شود. بنابراین هرچند وکس بیکنی پوست را برای مدت کوتاهی صاف و بدون مو می‌کند و جذابیتی کوتاه مدت را به ارمغان می‌آورد، اما در درازمدت به پیری زودرس دامن می‌زند.

لیزر جایگزینی بهتر برای رفع موهای زائد


لیزردرمانی روشی ایده‌آل برای رفع موهای زائد است. به جای این که تا پایان عمر با وکس کلنجار بروید، می‌توانید با لیزر موهای زائد را به روشی ایمن برای همیشه از بین ببرید. در لیزردرمانی از انرژی متمرکز لیزر برای گرم کردن و تخریب فولیکول‌های موی زیر سطح پوست استفاده می‌شود. رشد فولیکول‌های مو پس از چند جلسه متوقف می‌شود و موی زائد برای همیشه از بین می‌رود. لیزر موهای زائد تنها روش با نتیجه درازمدت به شمار می‌رود.

پس از لیزر موهای زائد دیگر نیازی به وکس و اپیلاسیون ندارید، چون فولیکول مو از بین می‌رود و حتی پس از گذشت چندین سال دیگر رشد نمی‌کند. غالباً نیازی به تکرار درمان نیست، اما چون فولیکول‌های جدید شکل می‌گیرد، بهتر است درمان را هر چند سال یک بار تکرار کرد.

برای دیدن گالری جدید عکس کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *