بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر موهای زائد

امروزه دستگاه‌های لیزر متفاوتی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد و این که کدام لیزر بهترین و راحت‌ترین راه برای داشتن پوستی صاف و بدون مو است، سوال تمام متقاضیان این درمان زیبایی است. اگرچه برای پاسخ به این سوال باید ابتدا نوع مو و پوست تعیین شود، اما بدون شک شماری از دستگاه‌های لیزر برای رفع موهای زائد پرکاربردتر و محبوب‌تر است.

هر لیزر عمق نفوذ خاصی دارد. پرتو لیزر به طور همزمان از ریشه و ساقه فولیکول عبور می‌کند، پس از نفوذ کامل بر نوک تا عمق مو اثر می‌گذارد و به طور گزینشی فولیکول‌های مسئول برای رشد مو را گرم می‌کند؛ آن هم بدون این که بیمار کمترین درد و ناراحتی را تحمل کند.

اگر می‌خواهید موهای زائد را با استفاده از لیزر از بین ببرید، بهتر است ابتدا با انواع لیزری که امروزه برای رفع موهای زائد به کار برده می‌شود، آشنا شوید. برای از بین بردن موهای زائد از لیزرهای مختلفی استفاده می‌شود، قبل از انتخاب لیزر باید از مزایا و معایب هر کدام آگاه شوید تا بتوانید تصمیمی آگاهانه اتخاذ نمایید. برای انتخاب بهترین دستگاه لیزر باید با متخصص پوست مشاوره کنید، تا ایشان بهترین لیزر را پس از تعیین نوع پوست و مو توصیه کنند. متخصصین و کارشناسان ما در کلینیک رز طلایی قبل از انجام هر گونه اقدامی در خصوص لیزر موهای زائد، مشاوره لازم را ارائه داده و مراحل انجام کار و مزایای هر روش را توضیح خواهند داد. برای دریافت خدمات مشاوره یا رزرو نوبت می توانید با شماره‌ 02122283000  تماس حاصل فرمایید.

انواع دستگاه لیزر موهای زائد


لیزر الکساندرایت

لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر کندلا کلینیک رز طلایی فرمانیه

لیزر پرتو نوری با انرژی بالا تولید می‌کند. این پرتو در طول موج‌های مختلف ساختارهای متفاوتی از پوست را هدف قرار می‌دهد. لیزر الکساندرایت رنگدانه فولیکول مو را نشانه می‌گیرد. لیزر فولیکول مو را بدون آسیب زدن به پوست اطراف از بین می‌برد. چرخه رشد مو سه فاز دارد؛ فاز رشد، فاز میانی و فاز استراحت. موی در حال رشد را می‌توان با لیزر با موفقیت از بین برد. در هر زمان مفروض حدود 85 % از موها در فاز رشد قرار دارد. با این توصیف چند جلسه درمان باید انجام شود تا بهترین نتیجه ممکن برای رفع موهای زائد به دست بیاید.

مزایا

پزشکی زیبایی امروز از لیزرهای متعددی بهره می‌گیرد که اکثر آنها رشد مو را کاهش می‌دهد. در این بین آزمایش‌های تخصصی و کاربردهای تجربی اثبات کرده است که لیزر الکساندرایت بهترین لیزر برای رفع موهای زائد است. دلیل برتری لیزر الکس بر دیگر لیزرها این است که:

  • لیزر الکساندرایت دقیقاً در همان عمق فولیکول مو نفوذ می‌کند و به همین جهت در از بین بردن موهای زائد موثرتر از دیگر لیزرها عمل می‌کند.
  • بزرگی هندپیس لیزر الکساندرایت به گونه‌ای است که پوشش‌دهی ناحیه درمان را به 5 برابر افزایش می‌دهد. در نتیجه درمان سریع‌تر و ارزان‌تر می‌شود.
  • براساس نظر بیماران درد مربوط به درمان با لیزر الکساندرایت بسیار کمتر از بقیه لیزرها است.
  • سیستم‌های پیشرفته‌ی رایانه‌ای ایمنی و موثر بودن درمان را تضمین می‌کند.

ملانین، لیزر الکساندرایت را بهتر از لیزر دایود جذب می‌کند. جذب بالاتر به معنای تحویل انرژی بیشتر و در نهایت نتیجه بهتر است.

دستگاه لیزر الکساندرایت در از بین بردن موهای نازک‌تر و ظریف‌تر موثرتر عمل می‌کند. FDA ایمنی از بین بردن موهای زائد با لیزر الکساندرایت را سال‌ها پیش تایید کرده است، و از آن زمان تاکنون این تکنولوژی پیشرفت‌های قابل توجهی نیز داشته است. قبل از ابداع این روش به جز بند انداختن، وکس، اصلاح با تیغ و الکترولیز راه دیگری برای صاف و بدون مو کردن پوست وجود نداشت، این روش‌های پردردسر و دردناک معمولاً نتایج رضایت‌بخشی نیز به دست نمی‌دادند. امروزه لیزر الکساندرایت استاندارد رفع موهای زائد به شمار می‌آید.

نقاط ضعف

لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت درمانی ایمن است که به ندرت با عوارض همراه است. شدیدترین واکنش به این نوع لیزر قرمزی یا ورم بسیار جزئی پوست است که پس از چند ساعت برطرف می‌شود. از بین بردن موهای زائد با لیزر الکساندرایت درمانی سریع است که حتی می‌توان آن را در ساعت استراحت یک روز کاری نیز انجام داد. چنانچه درمان به دست متخصص مجرب انجام شود، کاملاً ایمن خواهد بود و عوارض ناخوشایند بروز نخواهد یافت. بیماران غالباً کمترین درد و ناراحتی حس نمی‌کنند یا در بدترین حالت سوزش و احساس گرمای ملایمی را در طول درمان تحمل می‌کنند.

لیزر دایود

تکنولوژی لیزر دایود برای رفع موهای زائد بر دینامیک گزینشی نور و گرما مبتنی است. لیزر از سطح پوست عبور می‌کند و به ریشه فولیکول مو می‌رسد؛ نور جذب و تبدیل به گرما می‌شود، گرمای حاصل به فولیکول مو آسیب می‌زند و بدون آسیب زدن به بافت اطراف از ترمیم و رویش مجدد مو جلوگیری می‌کند. دستگاه لیزر دایود ایمن‌ترین روش برای از بین بردن موهای زائد است که درد بسیار کم و سهولت استفاده آن را از دیگر روش‌ها متمایز ساخته است.

دستگاه لیزر دایود دارای طول موج 808 نانومتر است که می‌تواند به نحو موثر و بدون صدمه زدن به بافت اطراف بر ملانوسیت‌های مو اثر بگذارد. ملانین موجود در فولیکول‌های مو  نور لیزر را جذب و تبدیل به گرما می‌کند. در این شرایط دمای فولیکول مو افزایش می‌یابد، زمانی که افزایش دما به حدی برسد که آسیب برگشت‌ناپذیری را به ساختار فولیکول مو وارد کند، مو پس از یک دوره فیزیولوژیک طبیعی فولیکول‌های مو ناپدید می‌شود و نتیجه دلخواه به دست می‌آید.

مزایا

لیزر دایود طول موج بلندتری دارد و برای افراد با پوست تیره مناسب‌تر است.

  • نفوذ لیزر دایود در لایه پوست ایمن‌تر و عمیق‌تر است.
  • ناحیه‌های بزرگ بدن معمولاً سریع‌تر بهبود می‌یابد.

لیزر دایود برای کاهش یا از بین بردن موهای زائد ایمن و موثر است. دستگاه لیزر دایود انتخابی مناسب برای پوست روشن‌تر و موهای تیره است، چرا که با لیزر دایود به تعداد جلسات کمتری نیاز است و نتیجه سریع‌تر به دست می‌آید. درمان با لیزر دایود به افرادی که به طور طبیعی پوست تیره دارند یا پوست خود را برنزه عمیق کرده‌اند، توصیه نمی‌شود. چون زمانی که پوست تیره‌تر است، احتمال دارد که مقدار بیش از اندازه‌ای از انرژی لیزر جذب شود و در نتیجه عوارضی مانند تغییر رنگ دائمی پوست یا تاول زدن بروز یابد.

معایب

چون نور مورد استفاده بسیار شدید است، تمام افراد حاضر در اتاق درمان باید عینک محافظ به چشم بزنند تا چشم‌شان آسیب نبیند. قرمزی و سوختگی جزئی بلافاصله پس از درمان مشاهده می‌شود و در موارد نادر تاول‌های کوچکی مانند حالت آفتاب سوختگی دیده می‌شود. پوست ناحیه درمان به طور موقت سفید یا تیره می‌شود. چنانچه بیمار به دقت از توصیه‌های مربوط به مراقبت پس از لیزر پیروی نکند، تغییر رنگ پوست دائمی خواهد بود. البته اکثر بیماران با هیچ گونه عوارضی روبرو نمی‌شوند و کلیه عوارض پوستی اشاره شده نیز ظرف چند ساعت تا چند روز برطرف می‌شود.

لیزر Elight

دستگاه eLight (ایلایت) روشی پیشرفته برای رفع موهای زائد است که هم موهای زائد را از بین می‎برد و هم پوست را صاف و ابریشمین می‌کند. ازآنجایی که دستگاه ای لایت تلفیقی از دو تکنولوژی قدرتمند RF و IPL است، گزینه‌ای بی‌نظیر برای از بین بردن موهای زائد بدن محسوب می‌شود. ایلایت در کاهش و رفع موهای زائد، رگ‌های واریسی قرمز و ضایعات رنگدانه‌ای بسیار موثر عمل می‌کند. کارایی ای لایت سه برابر آی پی ال معمولی است.

از بین بردن موهای زائد با بهره‌گیری از هر دو تکنولوژی IPL+RF به عنوان یکی از ایمن‌ترین روش‌های لیزر موهای زائد شناخته شده است. دستگاه لیزر ایلایت از تمامی مزایای تکنولوژی‌های فعلی رفع موهای زائد، مانند لیزر و الکترولیز برخوردار است و ترکیبی از انرژی‌های نوری و الکتریکی را به کار می‌گیرد. فولیکول مو تحت تاثیر همزمان آی پی ال (پالس نوری با انرژی بالا) و جریان برق تخریب می‌شود.

مزایا

دستگاه لیزر ایلایت مزایای متعددی دارد که مهم‌ترین آنها عبارت‌اند از:

  • دائمی بودن نتایج: موهای زائد برای همیشه از بین می‌رود و چون نور لیزر فولیکول مو را نابود کرده است، مو دیگر نمی‌روید.
  • بدون درد بودن درمان: رفع موهای زائد با دستگاه  لیزر ایلایت کاملاً بدون درد است.

نقاط ضعف

عوارض جانبی لیزر ایلایت نادر است، اما احتمال دارد که بیمار با قرمزی ملایم و ورم جزیی ناحیه درمان مواجه شود. این عوارض موقتی است و پس از گذشت چند ساعت برطرف می‌شود. در موارد نادر تاول یا کبودی بروز می‌یابد که باز هم زودگذر است و پس از مدت کوتاهی از بین می‌رود.

همچنین امکان دارد که رنگ پوست پس از درمان تغییر کند که البته جایی برای نگرانی نیست و رنگ پوست پس از یک تا دو هفته به حالت اول برمی‌گردد. مهم‌ترین توصیه مراقبتی این است که بیمار خود را در معرض آفتاب قرار ندهد، پوست را برنزه نکند و ضدآفتاب با SPF بالا را فراموش نکند.

لیزر خانگی

به لطف دستاوردهای چشمگیری که در زمینه لیزر به دست آمده است، امروزه می‌توان درمان‌های ساده رفع موهای زائد را به راحتی در خانه انجام داد. لیزر خانگی این امکان را برای افراد بیشتری فراهم کرده است تا با از بین بردن موهای زائد از داشتن پوستی صاف و بدون مو لذت ببرند. با استفاده از دستگاه لیزر خانگی می‌توانید در محیط آرام خانه خود به راحتی و در نهایت ایمنی با پرداخت هزینه‌ای مقرون به صرفه با موهای زائد خداحافظی کنید.

نقاط ضعف 

نقطه ضعف اصلی لیزر خانگی مناسب نبودن آن برای تون‌های پوستی تیره است. دستگاه لیزر خانگی فعلی فقط برای تون‌های پوستی روشن تا متوسط مناسب است. قفل دستگاه تنها زمانی باز می‌شود و به کار می‌افتد که تون پوستی را در محدوده رنگ تعریف شده تشخیص دهد. عیب دیگر دستگاه لیزر خانگی این است که چون اندازه آن بسیار کوچک است، ناحیه کمی را نیز پوشش می‌دهد. اگرچه سازو کار عملکرد دستگاه‌های لیزر خانگی و تخصصی تقریباً یکسان است، اما قدرت کمتر به معنای کارایی پایین‌تر است؛ بنابراین چنانچه لیزر خانگی را جایگزین دستگاه‌های لیزر موهای زائد قوی موجود در کلینیک‌ها کنید، متوجه می‌شوید که موها سریع‌تر می‌روید و نتیجه ماندگاری کمتری دارد. البته ماندگاری نتایج طولانی‌تر از وکس است، اما پوست آن‌قدری که انتظار دارید صاف و بدون مو نمی‌ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *