لیزر موهای زائد با دستگاه دایود در ایران؛ عوارض و هزینه

لیزر موهای زائد با دستگاه دایود در ایران؛ عوارض و هزینه

لیزر با دستگاه دایود

برای بیشتر ما، اصلاح کردن موها یک فعالیت آزاردهنده و کسل‌کننده است. رفع موهای زائد به خصوص موهای پا و زیر بغل فعالیتی پرزحمت است. یکی از محبوب‌ترین و کم عوارض‌ترین انواع لیزر برای رفع موهای زائد، لیزر دایود است. قبل از شروع فرایند لیزردرمانی برای رفع موهای زائد ممکن است شما برخی تردیدها و سؤالاتی در ذهن خود داشته باشید. توصیه می‌شود که در مورد این روش اطلاعات بیشتری کسب کرده و یک متخصص خوب انتخاب کنید. بیشتر متخصصین پوست، استفاده از روش دستگاه دایود را برای لیزر موهای زائد توصیه می‌کنند زیرا علاوه بر این که این روش کاملاً بی‌خطر است، نتایج حاصل از آن هم بلافاصله قابل مشاهده است.

اصلاح کردن و استفاده از موم یا خجالت‌زدگی را متوقف کرده و موهای زائد خود را کنترل کنید. لیزر دایود برای رفع دائمی موهای زائد قسمت‌های مختلف بدن طراحی شده است و هم مردان و هم زنان می‌توانند از این روش که نسبت به روش‌های دیگر ناراحتی کمتری دارد استفاده کنند. در خلال این فرایند در کلینیک تخصصی زیبایی رز طلایی، پالس‌های لیزر در کسری از ثانیه، مو را گرم کرده و رشد دوباره فولیکول‌های مو را متوقف می‌کنند. در این روش درمانی تعداد زیادی از فولیکول‌های مو به طور همزمان تحت درمان قرار می‌گیرد، همچنین لیزر دایود برای درمان قسمت‌های بزرگ‌تری از بدن مناسب است. این روش یک تکنیک اثربخش و سریع است. در بسیاری از بیماران 80 تا 90 درصد از حجم موهای ناخواسته در مدت 3 تا 6 جلسه درمانی کاهش می‌یابد. ما می‌توانیم موهای زائد قسمت‌های مختلف بدن را رفع کنیم. مناطقی از بدن که بیشتر به کمک این روش تحت درمان قرار می‌گیرند عبارتند از:

 

 • موهای زیر بغل
 • موهای کمر
 • موهای سینه
 • موهای پاها
 • موهای بیکینی (مردان و زنان)
 • موهای بالای لب
 • موهای چانه
 • خط ریش
 • موهای سر

اگر شما برای رفع موهای زائد، بلچینگ و رفع موهای ناخواسته خجالت‌آور خود آماده هستید پس می‌توانید از طریق تماس با شماره‌ی زیر وقت مشاوره‌ای برای لیزر درمانی دایود رزرو کنید.

 021-75139000

لیزر دایود چیست؟


لیزر دایود از تکنولوژی نیمه‌هادی‌ بهره می‌گیرد که نور را در محدود مادون‌قرمز به شکل مرئی تولید می‌کنند. در این روش پرتو نوری در یک گستره باریک به کروموفورهای مورد نظر در پوست تابانده می‌شود. در مقایسه با سیستم‌های لیزری دیگر مانند لیزر الکساندرایت و لیزر روبی، طول‌موج لیزر دایود 800 نانومتری در سطوح عمیق‌تر نفوذ کرده و جذب ملانین را افزایش می‌دهد. این ویژگی منحصربفرد باعث شده که لیزر دایود مناسب‌ترین روش برای  لیزر موهای زاید  و رفع آن تبدیل شود و برای همه انواع مو و پوست در همه نقاط بدن بتواند به صورت مؤثر و بی‌خطر به کار برده شود.

مراکز درمانی با خرید دستگاه لیزر زیبایی متنوع به‌صورت سفارشی، بسته به درمان مورد نیاز و جنس و ظاهر پوست درمان مناسب را، انتخاب می‌کنند که با پوست و موی آن ناحیه سازگار باشد و بتوان به بهترین نتایج ممکن رسید.

لیزر دایود چگونه کار می‌کند؟


diod1

روش لیزر دایود برای رفع موهای زائد روش نسبتاً جدیدی است. سیستم رفع موهای زائد لیزر دایود با روش‌های دیگر لیزر فرق می‌کند و نحوه تولید لیزر در آن متفاوت است. سیستم رفع موهای زائد با لیزر دایود از دیود یا نیمه‌هادی‌ها ساخته شده است. سپس این‌ها کنار هم قرار داده می‌شوند تا منبع نور لیزری ایجاد شود. لیزر دیودی در این سیستم با طول‌موج‌های 800 تا 810 نانومتر کار می‌کند و طول‌موج لیزر می‌تواند بر اساس نیاز درمانی تغییر یابد. این تغییر با تغییر دادن برخی پارامترها مانند جریان دیودها ایجاد می‌شود. سیستم ليزر موهاى زائد بدن با لیزر دایود می‌تواند برای پوست‌های تیره نیز به کار برده شود. موهای ضخیم‌تر و خشن‌تر با این روش بهتر درمان می‌شوند. این روش درمانی معمولاً در بین مردان محبوب‌تر است زیرا برای موهای کمر و سینه که برخی از مردان از آنها تنفر دارند مؤثرتر عمل می‌کند و باعث از بین رفتن احساس ناراحتی و خجالت‌زدگی در آنها می‌کند.

چه کسانی می‌توانند موهای زائد بدن خود را به روش لیزر دایود از بین ببرند؟


افراد با پوست روشن و موهای تیره در جلسات درمانی کمتری نتایج بهتری از این روش به دست خواهند آورد. پوست‌های تیره‌تر به تعداد جلسات بیشتری برای حصول نتایج درمانی مطلوب نیاز دارند. از آنجا که نور، بیشتر بافت‌های تیر را هدف قرار می‌دهد، پوست‌های تیره‌تر انرژی بیشتری را جذب می‌کنند. زمانی که افراد با پوست تیره تحت درمان قرار می‌گیرند از انرژی کمتری برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی استفاده می‌کنیم. ما توصیه می‌کنیم که شما پس از درمان به مدت چند هفته در معرض نور آفتاب قرار نگیرید تا طول دوره درمانتان پایان یابد. موهای روشن سخت‌تر برداشته می‌شوند. هنوز تکنولوژی برای از بین بردن موهای زائد خاکستری یا بلوند وجود ندارد اما ما می‌توانیم موهای قرمز و قهوه‌ای روشن را به صورت مؤثری از بین ببریم. این کار مدت زمان بیشتری طول می‌کشد اما این روش درمانی برای پوست‌های تیره‌تر و موهای روشن‌تر هم به خوبی اثر می‌کند.

مزایای روش رفع موهای زائد به روش لیزر دایود چیست؟


 • طول‌موج بلندتر لیزر باعث می‌شود که لیزر به شکلی بی‌خطر به عمق پوست نفوذ کند.
 • سطح بیشتری از پوست را می‌توان به این روش تحت درمان قرار داد.
 • دوران نقاهت و بهبودی آن کوتاه است.
 • طول‌موج لیزر می‌تواند تنظیم شود و محدود به طول‌موج‌های خاصی نیست.
 • این سیستم می‌تواند برای پوست‌های تیره‌تر نیز به کار برده شود.
 • احتمال آسیب‌دیدگی‌های اپیدرم در این روش کم است.

آماده شدن برای انجام لیزر دایود جهت رفع موهای زائد بدن


قبل از شروع درمان، بهتر است نکات زیر را رعایت کرده تا نتایج مطلوب‌تری از این فرایند حاصل شود:

 • از برنزه کردن پوست بدون استفاده از نور آفتاب خودداری کنید. اگر شما در هوای آزاد هستید بهتر است از کرم‌های ضد آفتاب با SPF15 یا بیشتر استفاده کنید.
 • از موم انداختن یا اپیلاسیون ناحیه تحت درمان خودداری کنید اما ناحیه‌ای که باید درمان شود را طبق دستورالعمل تکنسین لیزر اصلاح کنید. این کار معمولاً یک یا دو روز قبل از انجام عمل انجام می‌شود.
 • قبل از حضور در جلسه درمانی، از دئودورانت یا لوسیون‌های پوستی که پوست را تحریک می‌کنند استفاده نکنید.

 لیزر برای رفع موهای زائد بدن


diod2

همه هفت روش لیزر درمانی برای رفع موهای زائد بدن برای بهره‌گیری از مزایای لیزر موهای زاید دایود مورد نیاز هستند. برای افرادی که پوست حساس و تیره دارند باید انرژی مورد استفاده در طول درمان کم باشد. در این موارد، 8 تا 9 جلسه درمانی برای دست‌یابی به نتایج مطلوب مورد نیاز است.

پس از لیزر کردن موهای زائد چه اقداماتی باید انجام دارد؟


اگر پوست ملتهب و قرمز شد شما باید از کمپرس سرد در ناحیه تحت درمان استفاده کنید. شما می‌توانید روز بعد از لیزر درمانی موهای خود را اصلاح کنید. شما باید با استفاده از کرم ضدآفتاب و پوشیدن لباس‌های محافظ در زمانی که در هوای آزاد قرار دارید از پوست خود محافظت و مراقبت کنید. شما می‌توانید نتایج را چند هفته پس از درمان مشاهده کنید.

معایب رفع موهای زائد به روش لیزر دایود چیست؟


 • عوارض جانبی نادر که شامل سوختگی و تغییر رنگ پوست می‌شود.
 • ممکن است باعث ایجاد کهیر شود.

لیزر دایود برای پوست‌های تیره بسیار مؤثر است. اثر این روش در از بین بردن موهای روشن‌تر و ظریف‌تر نسبتاً کمتر است. نرخ تکرار در این روش سریع بوده و قسمت‌های بزرگی از پوست را تحت تأثیر قرار می‌دهد و می‌توان با استفاده از دستگاه لیزر دایود ، سطح بیشتری از پوست را با سرعت بیشتری درمان کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *