ترمیم جای سوختگی و بخیه(اسکار) با لیزر

ترمیم جای سوختگی و بخیه(اسکار) با لیزر

ترمیم جای سوختگی و بخیه(اسکار) با لیزر

برای دیدن گالری جدید عکس جراحی بینی کلیک کنید

در گذشته جای زخم هایی مثل بخیه، سوختگی و اسکارها (بریدگی ها) ظاهر ناخوشایندی به پوست می داد. سوختگی‌ها تاثیر یکنواخت بر روی پوست ندارند، به همین خاطر یک آسیب مشخص ممکن است از نظر عمق جراحت وارد شده در حالت‌های مختلف متفاوت باشد. تشخیص نوع خفیف از نوع شدید آن می‌تواند شامل تعیین میزان آسیب وارده به بافت‌های بدن باشد. خوشبختانه به لطف فن آوری لیزر، درمان جای جوش و بخیه، درمان سوختگی و اسکار، به سادگی امکان پذیر شده است. لیزرتراپی مو با لیزر کم توان یا لیزر سرد (LLLT) یک روش درمانی نوین و انقلابی برای درمان ریزش مو به روش غیرجراحی است که هم برای زنان و هم مردانی که از مشکل آزاردهنده‌ی ریزش مو رنج می‌برند و به درمان با داروی ریزش مو جواب نداده اند ، می‌تواند نتایج خوبی به همراه داشته باشد. با انجام لیزرتراپی مو شما می‌توانید موهایی ضخیم‌تر، پرپشت‌تر و درخشان‌تر با ظاهری سالم و زیبا داشته باشید.

برای از بین بردن جای زخم و بخیه و از بین بردن جای سوختگی کافیست به یک کلینیک تخصصی زیبایی معتبر مراجعه کنید تا با فن آوری هایی مثل لیزر، میکرودرم ابریژن و تزریق استروئید این کار را برایتان انجام دهند. پوست در تماس با آب جوش، روغن داغ، اتو، آفتاب و جراحی می تواند دچار آسیب و بدشکلی شود. از این رو برای از بین بردن جای جوش و دیگر آسیب ها و بدشکلی های سطحی یا عمیق کهنه و قدیمی و بازگرداندن زیبایی و شادابی به پوست می توان از روش های فوق بهره جست.

ترمیم جای بخیه (اسکار) و درمان سوختگی

جای بخیه

آسیب یا صدمه به پوست باعث ایجاد بافت جای زخم می شود. جای زخم به عنوان واکنش طبیعی بدن به درمان پس از آسیب دیدگی است. شدت این شکل گیری بافت جای زخم تا حدود زیادی به سن، قومیت، عمق آسیب دیدگی و وراثت بستگی دارد. رایج ترین انواع جای زخم ترک بدن، جای زخم جراحی و جای زخم آکنه است.

افرادی که آکنه شدیدی داشته اند، عموما جای زخم آکنه نیز در بدن آنها بوجود می آید. جای زخم ها و جای زخم آکنه بافت های فیبری هستند که در طول درمان کسی به آنها توجه نکرده یا در این حین بوجود آمده است. این جای زخم از جای زخم های چکشی، جای زخم جعبه ای، جای زخم چرخان و جای زخم های هایپرتراپیک می شود. جای زخم های آکنه را اغلب به سختی می توان پنهان کرد و به شدت ظاهر کلی فرد و عزت نفس او را تحت تاثیر قرار می دهد. بسیاری از مردم می خواهند بدانند چگونه جای زخم های آکنه را برطرف کنند  و به درمان جای سوختگی بپردازند. در این کلینیک، افرادی متخصص در زمینه ترمیم جای زخم، جای زخم آکنه و جای زخم با لیزر جای زخم ارئه می شود.

ما چندین روش را برای ترمیم جای بخیه ، ترمیم جای زخم و جای زخم آکنه ارائه می کنیم. این روش ها شامل میکرودرم ابریژن ( پوست خراشی) و بازسازی پوست با لیزر می شوند. عموما برای بدست آوردن بهترین نتایج به چندین جلسه نیاز است. لیزردرمانی مخصوصا برای افرادی مناسب است که ترکیبی از جای زخم های آکنه دارای اختلال رنگ ( قرمزی داخل جای زخم) و جای زخم های آکنه حفره دار دارند، زیرا این روش درمان اسکار بافت پوست را بهبود می بخشد و در عین حال باعث دلمه بستن پوست می شود. این روش درمانی برای لیزر جای جوش، اسکار و جای زخم های آکنه برای تمامی انواع پوست است. قبل از آغاز ترمیم جای زخم و درمان جای جوش صورت، ما تمامی مشتریان را تشویق می کنیم تا به یک جلسه مشاوره رایگان ترمیم جای زخم بروند. در جلسه مشاوره، پوست شما بررسی می شود و توصیه های برای بهترین روش درمانی برای از بین بردن جای سوختگی، زخم و بخیه مطابق با نیازهای پوستی شما و اهداف شخصی شما برای ترمیم پوست ارائه می شود.

انواع مختلف جای زخم

 • جای زخم چکشی: جای زخم های چکشی در میان افرادی که آکنه داشته اند شایع است. این جای زخم ها در عمق پوست قرار دارند. به دلیل عمق زیاد این جای زخم ها، ترمیم جای زخم با لیزر در مقایسه با روش میکرودرم ابریژن که تنها لایه های اضافی پوست را بازسازی می کنند، گزینه درمانی بهتری است. لیزر برای ترمیم جای زخم چکشی مناسب است، چرا که لیزر به دلیل شدتی که دارد و به این دلیل که فقط قسمتی از پوست را مورد هدف قرار می دهند، می تواند تا سطح عمیق پوست نفوذ کند.
 • جای زخم های جعبه ای : این جای زخم ها معمولا بزرگتر از جای زخم های چکشی هستند، لبه های آنها تیز و ته آنها مسطح است. همانطور که از اسم این جای زخم ها برمی آید، شکل و حالت یک جعبه را دارند. این جای زخم ها با هر نوع آسیب دیدگی ای ایجاد می شوند.
 • جای زخم چرخان: جای زخم های چرخان معمولا به آکنه مرتبط هستند. این جای زخم ها اغلب پهن هستند، با این حال ظاهر کم عمقی دارند.
 • جای زخم هایپرتروپیک: این جای زخم ها معمولا در نتیجه روش های جراحی یا آسیب دیدگی شدید شکل می گیرند. این جای زخم ها از پوست بیرون می زنند و اغلب ظاهرقرمز رنگی دارد. این جای زخم ها به خوبی به ترمیم جای زخم با لیزر واکنش نشان می دهد. در صورتی که این نوع ایجاد جای زخم ناشی از آکنه یا تاول بوجود آمد، احتمالا جای زخم کلوئید دارید.
 • جای زخم های کلوئید: این جای زخم ها به عنوان رشد یا برآمدگی های سفتی در پوست ظاهر می شود. این جای زخم ها نسبت به جای زخم های هایپرتروپیک شدیدتر و حساس تر هستند. جای زخم های کلوئید داخل بافت جای زخم ایجاد می شوند. در طول التیام زخم، پوست بیش از حد جبران می کند و میزان بیش از حدی از کلاژن را در ناحیه ایجاد می کند. این نوع جای زخم ها به سختی قابل ترمیم هستند، زیرا اغلب روش های درمانی زیبایی به منظور تحریک بدن برای ترمیم خود و ایجاد بافت جدید یک آسیب دیدگی کوچک ایجاد می کند. تحریک این نوع التیام زخم در پوست برای افراد مبتلا به جای زخم کلوئید باعث می شود که جای زخم نسبت به شکل اولیه خود ظاهر بدتری پیدا کند، زیرا بدن باید ناحیه را بیش از حد درمان کند. افرادی که جای زخم کلوئید دارند باید قبل از انجام روش های ترمیم جای زخم یک آزمایش نمونه ای انجام دهند.

ترمیم جای زخم

ترمیم جای زخم با لیزر

بسته به اینکه مشکل پوستی شما جای زخم اضافی یا آکنه، جای زخم جراحی بر روی صورت یا بدن، ترک بدن، لکه بارداری، اختلالت رنگدانه ای، یا آسیب ناشی از خورشید، خطوط ریز یا چین و چروک های عمیق هستند، همیشه یک روش درمانی برای از بین بردن جای زخم وجود دارد که این مشکلات را برطرف می کند و کارایی خوبی دارد.

ما به لیزر پاک کن جادویی می گوییم، زیرا متوجه می شوید که پوست شما تغییر پیدا کرده است. لیزر بافت و رنگ پوست را با تولید هزاران ستون میکروسکوپی ریز در پوست که به آنها نواحی میکروسکوپی عمیق می گویند، بازسازی می کند. این نواحی درمان ریز با بافت های آسیب ندیده محصور شده اند. به عبارت دیگر، تنها قسمتی از پوست مورد هدف قرار می گیرد و از این رو پوست بدون تغییر باقی می ماند و التیام زخم سریع انجام می شود. این روش درمانی مناسب کسانی است که جای زخم جراحی، ترک بدن و جای زخم آکنه متوسط یا شدیدی دارند.

 این روش درمانی منجر به حذف سلول های رنگدانه روپوست قدیمی می شود و در عین حال با نفوذ زیاد به پوست عمیق تر جای زخم ها و چین و چروک های نمایان را کاهش می دهد. در هر جلسه لیزردرمانی 20 تا 25 درصد از سطح پوست مورد هدف قرار می گیرد. تعداد جلسات درمانی توصیه شده بین 3 تا 6 جلسه است و به مشکل پوستی و شدت بیماری بستگی دارد. عموما جلسات درانی با فاصله های چهارهفته ای انجام می شوند و نتایج بهینه تقریبا دو تا سه ما پس از درمان نمایان می شوند.

نحوه درمان

تقریبا یک ساعت قبل از درمان بی حسی موضعی روی آن صورت می گیرد. لیزردرمانی در واقع 20 دقیقه طول می کشد. در طول این زمان، احساس سوزش گرمی را در پوست احساس می کنید که اغلب بیماران آن را قابل تحمل توصیف می کنند.

پس از درمان، پوست فورا گرم می شود که با آفتاب سوختگی برای 1 تا 2 ساعت پس از درمان قابل مقایسه است.قرمزی و ورم شایع است،با این حال، میزان قرمزی و ورم در فرد فرق می کند. این واکنش یا تغییر رنگ در هر قسمت از بدن بین سه تا پنج روز باقی می ماند و همراه با برنزه شدن ( پوست به مدت 3 تا 14 روز ظاهری برنزی شکل پیدا می کند) و ورقه ورقه شدن پوست است. عموما یک کرم مرطوب کننده ظاهر ورقه ورقه شدن یا لایه برداری پوست را به حداقل می رساند. در حین بازسازی و ورقه ورقه شدن ، کرم ضد آفتاب باید به صورت روزانه استعمال شود تا در طول درمان نواحی تحت تاثیر در معرض نور خورشید قرار نگیرند. شما در عرض 24 ساعت پس از درمان می توانید آرایش کنید و صورت خود را اصلاح کنید.

روش میکرودرم ابریژن/لایه برداری شیمیایی مخصوص ترمیم جای زخم

میکرودرم ابریژن و لایه برداری شیمایی روش های لایه برداری هستند که به آرامی سطح پوست را بازسازی می کنند. این روش درمانی برای برطرف سازی جای زخم های اضافی فوق العاده است. این لایه برداری با کریستال های معدنی، نوک الماس یا با استفاده از اسیدهای مختلف صورت می گیرد. در این روش سلول های اسیب دیده و مرده در سطح پوست از بین می روند. با حذف این سلول های سطحی، پوست نرم و انعطاف پذیر می شود و در عین حال بازسازی سلول های جدید پوست تحریک می شود. این روش درمانی برای بافت پوست ناصاف یا جای زخم خفیف مناسب است. افرادی که ترکیبی از آکنه و جای زخمه آکنه دارند از این روش درمانی بهره می برند.

پس از انجام روش میکرودرم ابریژن، پوست سفت می شود. بعضی از افراد دچار ورقه ورقه شدن پوست می شوند و از این رو بهتر است از کرم مرطوب کننده ای که متخصص پوست تجویز می کند را استعمال کنید. روش میکرودرم ابریژن عموما خیلی زود انجام می شود. بسته به وضعیت پوست، متخصص پوست چندین روش درمانی را توصیه می کند یا میکرودرم ابریژن را با لایه برداری شیمایی، جوان سازی پوست با پرتو درمانی، لیزردرمانی پوست ترکیب می کند تا نتایج بهینه ای بدست بیایند. روش میکرودرم ابریژن مخصوص پوست معمولا در فاصله دو تا سه هفته ای و روش های درمانی نگهدارنده معمولا ماهی یک بار انجام می شود. روش های درمانی میکرودرم برای جای جوش و زخم تقریبا 45 دقیقه طول می کشد.

نیدلینگ پوست یا همان میکرونیدلینگ درماپن یک روش کم‌تهاجمی ‌و غیرجراحی برای جوان‌سازی پوست صورت است. انجام میکرونیدلینگ به صورت حرفه‌ای به عنوان یکی از ایمن‌ترین رو‌ش‌های زیبایی و جوان سازی پوست شناخته شده است. درمقایسه با پیلینگ شیمیایی، درم‌ابریژن و لیزردرمانی، این روش مزایای بیشتری دارد.
محو کردن جای زخم (جای زخم‌های‌هایپرتروفیک) که بر اثر جوش، جراحی یا سوختگی ایجاد شده‌اند.
برطرف کردن ترک‌های پوستی
رفع چین و چروک صورت
محو کردن لکه‌های پوستی
رفع شل‌شدگی و افتادگی پوست

لیزر جنسیس

لیزرجنسیس از زمان عرضه سیستم های نور پالس دار شدید ( IPL) بزرگترین موفقیت در زمینه فن آوری لیزر بوده است. لیزر جنسیس حرارت ترجیحی عروق کوچک و حرارت آرام پوست را ترکیب می کند تا بافت پوست را بهبود ببخشد، اندازه جای سوختگی و بخیه (اسکار) را کاهش دهد و قرمزی گسترش یافته و چین و چروک ها را کاهش دهد. افرادی که قرمزی داخل جای زخم و جای زخم آکنه دارد، با مسطح کردن بافت و رنگ پوست نتایج فوق العاده ای را مشاهده می کند. برای بدست آمدن بهترین نتایج به ترکیبی از روش ها نیاز است.

تزریق استروئید برای ترمیم جای زخم کلوئید

در بعضی از موارد تزریق استروئید بهترین شیوه برای کاهش کلوئید و بافت جای زخم هایپرتروپیک می شود. تزریق کورتیکواستروئید التهاب بافت در جای زخم را کاهش می دهد و برای بدن این امکان را فراهم می کند تا پس از آسیب دیدگی بهتر التیام پیدا کند. تزریق استروئید همچنین پس از لیزردرمانی برای کمک به بدن به منظور شکستن بافت جای زخم و التیام با ظاهر پوست صاف تر مورد استفاده قرار می گیرد. تزریقات کورتیکواستروئید همچنین به کوچک کردن کیست های آکنه پویا کمک می کند.

به علت های مختلف ممکن است پوست آسیب دیده و دچار سوختگی یا بریدگی شود. برای رفع جای سوختگی و یا جای بخیه، بهترین درمان استفاده از لیزر و پمادهای مخصوص پس از لیزر درمانی است. این روش مضرات و خطرات کمی دارد و روش قابل اطمینان و مطمئنی است و ما آن را به کسانی که از ناراحتی هایی از قبیل بدشکلی جای بخیه رنج می برند، توصیه می کنیم.  هزینه و قیمت آن بستگی به محل آسیب و مساحت آن دارد.

برای دیدن گالری جدید عکس جراحی بینی کلیک کنید

2 دیدگاه ها

 1. ابوالفضل گفت:

  با سلام.هزینه لیزر درمانی حدودا چقدر تمام میشود؟وسعت سوختگی روی سینه و نیمی از دست (سوختگی با اب جوش)-31ساله

 2. Pardis azadmehr گفت:

  سلام ببخشید من 16سالمه و در یک سالگی رچار سوختگی با اب جوش شدم در ناحیه مچ پا و برای درمان ان ایا راه حل دارد یانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *