درمان جای جوش و آکنه با لیزر

درمان جای جوش و آکنه با لیزر

برای دیدن گالری جدید عکس جراحی بینی کلیک کنید

درمان جای جوش پس از باز شدن سر آن سخت و دشوار می باشد. در کلینیک رز طلایی فرمانیه، تیم پزشکان پوست و متخصصان مراقبت های مربوط به آن می توانند جای جوش باقیمانده بر روی پوست شما را درمان کنند. بسیاری از افراد بیمار مراجعه کننده به این مرکز از درمان مشکلات مربوط به جای جوش خود نا امید شده بودند. آنها از روش های مختلف درمان خانگی برای رفع جای جوش خود استفاده کرده و نتیجه مورد نظر را مشاهده نکرده بودند. همچنین آرایش کردن نمی تواند به میزان کافی اثر باقیمانده از جوش ها را پنهان کند. به هر حال، روش های درمانی مورد استفاده در کلینیک رز طلایی فرمانیه می تواند باعث بهبود کیفیت زندگی بسیاری از این افراد شود. در این رابطه دلیلی برای زندگی با اثر جوش باقیمانده بر روی صورت وجود ندارد، زیرا در عمل وجود این شرایط می تواند باعث کاهش زیبایی و اعتماد به نفس شما در زندگی شود.

اثرات باقیمانده از همه جوش ها مشابه نیستند. بعضی از این اثرات بزرگ هستند و به آرامی پوست منطقه مورد نظر را پژمرده می کند، در حالی که سایر جوش ها جای زخم کوچک از خود به جا می گذارند . بعضی از جوش ها عمیق هستند در حالی که بعضی از انواع دیگر آن کم عمق می باشند. گاهی اوقات پوست محل جای جوش ضخیم شده و برآمده می شود. به هر حال در اکثر مواقع بطور همزمان انواع مختلف جای جوش بر روی صورت فرد قابل مشاهده است. به همین خاطر تعجب بر انگیز نیست که بدانیم هیچ روش درمانی منحصر به فردی برای درمان اثر به جا مانده از همه انواع جوش ها، رفع جای جوش وجود ندارد. در این حالت می توان از روش های ترکیبی برای رفع جوش صورت با استفاده از لیزر جای جوش، جراحی، تزریق و سایر روش های مانند آن برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن در رابطه با از بین بردن جای جوش استفاده کرد.که در ادامه به انواع درمان جوش صورت می پردازیم.

k

مراحل درمان جای جوش صورت

برنامه درمانی ما برای درمان جای جوش به سه مرحله اصلی تقسیم می شود:

 کنترل التهاب و فرو نشاندن پوست

اولین مرحله برای درمان جای جوش صورت مربوط به تحت کنترل در آوردن التهاب پوست با استفاده از کرم ها و قرص های خاص است که می توانند به سرعت وضعیت پوست شما را به حالت عادی باز گردانند. در ادامه می توان از لیزر برای سفت کردن منافذ پوست و کاهش چربی آن استفاده کرد. در این حالت برای تمیز کردن عمیق منافذ پوست می توان از روش هیدرا فیشال استفاده کرد که در آن منافذ مسدود شده، جوش های سر سیاه و سر سفید پوست بدون ایجاد آسیب دیدگی یا عوارض جانبی تمیز می شوند.

 جلوگیری از ایجاد جوش های جدید

در این مرحله از کرم ها و قرص های جدید برای تمیز کردن موثر منافذ پوست استفاده می شود تا به این ترتیب جوش های جدید بر روی پوست مجدداً ایجاد نشود. در این مرحله همچنین برای شما یک رژیم پرهیز غذایی مناسب برای مراقبت از پوست تجویز می شود که بطور خاص می تواند برای نوع پوست و شرایط خاص شما مناسب باشد. این رژیم شامل مصرف غذاهای خاص و ارائه یک فهرست از محدودیت های مصرفی است که می تواند بهترین بهبود را برای شما به همراه داشته باشد. این مرحله ممکن است به 2 یا 3 ماه یا حتی بیشتر از این زمان نیاز داشته باشد.

آخرین درمان مورد استفاده در این مرحله AGNES است که یک روش انتخابی برای ریشه کن کردن جوش می باشد و می تواند یک درمان دائم برای جوش ایجاد کند. این روش درمان جوش بطور گسترده در کشور کره استفاده می شود و از آن می توان برای درمان مشکلات خاص مربوط به ریشه جوش و عود نکردن مجدد آن بهره گرفت.

حقیقت این است که امروزه امکان درمان ساده جوش با استفاده از یک ترکیب مناسب از روش های درمانی وجود دارد. با انتخاب این ترکیب، ما می توانیم هر نوع جوش از جوش های کوچک سر بسته تا جوش های دارای برآمدگی و کیست مانند را درمان کنیم. بنابراین انتخاب ترکیب درمانی مناسب عامل کلیدی در این حوزه است، زیرا هر فرد در ارتباط با جوش های خود دارای شرایط منحصر به فرد می باشد.

در کلینیک رز طلایی فرمانیه، ما از روش های درمانی کامل و آزمایش شده در طول سال های طولانی برای رفع جوش صورت بیماران استفاده می کنیم. به هر حال، مهم است که توجه کنیم مقدار زمان صرف شده برای درمان کامل جوش و جای باقی مانده از آن بستگی به وضعیت کلی پوست بیمار دارد.

روش های درمان جای جوش

a1

در ادامه جزئیات بیشتر درباره روش های مختلف موجود برای درمان جای جوش صورت با توجه به شرایط پوست بیمار ارائه شده است:

لیزر

 لیزر درمانی برای رفع جای جوش صورت یک روش غیر تهاجمی و پیشرفته است که می تواند نتایج عالی را برای بیمار در این رابطه به همراه داشته باشد و در این روش ناراحتی و بستری شدن مشابه حالتی که بر روی بیمار عمل جراحی انجام می شود، وجود ندارد. در این روش از تکنولوژی لیزر برای کاهش جای باقیمانده از جوش ها بدون وارد شدن آسیب به پوست اطراف آن استفاده می شود. به این ترتیب با سرعت زیاد و در طول چند جلسه درمانی ساده، جای جوش ها به مقدار زیاد محو می شوند و پوست بیمار صاف تر و جذاب تر به نظر خواهد رسید.

در روش لیزر درمانی از پالس های کوتاه پرتو لیزر برای دسترسی به لایه های عمیق زیر پوست و درمان ساختار پشتیبان پوست و رفع جای جوش استفاده می شود. در ادامه، فرآیند درمان طبیعی بدن بخش های آسیب دیده و قدیمی پوست را پاک کرده و به جای آن پوست تازه با کولاژن جدید تولید می کند. به این ترتیب ظاهر طبیعی پوست بازیابی خواهد شد. این روش درمانی روشی سریع و ساده است که امکان تحمل آن به سادگی توسط بیمار وجود دارد و در این حالت نیازی به بستری شدن بیمار وجود ندارد.

در ادامه سه نوع مختلف لیزر مورد استفاده در کلینیک رز برای درمان جای جوش صورت بررسی خواهند شد

روش رادیوفرکوئنسی فراکشنال: این روش درمانی بهترین روش برای جای زخم های عمیق باقیمانده بر روی پوست است. عمق درمان در این حالت می تواند تا 3.5 میلی متر باشد. فراکشنال همچنین می تواند مزیت لیفت پوست صورت و جوان سازی آن را نیز برای بیمار به همراه داشته باشد. به این ترتیب این روش درمانی می تواند بهبودهای چشمگیر برای پوست بیمار ایجاد کند.

روش لیزر CO2 فراکشنال: این روش یک راهکار ایده آل برای جای زخمی است که باعث جمع شدن پوست شده باشد و عمق درمان آن تا 1.5 میلی متر می باشد. CO2 فراکشنال می تواند پوست شما را صاف تر و روشن تر کند. علاوه بر این هزینه استفاده از این روش تا حدود زیادی در مقایسه با سایر روش ها مقرون به صرفه است.

روش لیزر Q سوئیچ Nd:YAG: این روش درمانی در درمان لکه های رنگی پوست و زخم های بافتی، نسبت به سایر روش ها برتری دارد. در این حالت معمولاً جای جوش ها بنفش یا قهوه ای به نظر می رسند، اما زمانی که این زخم ها بطور موثر با استفاده از لیزر درمان شوند، پوست بیمار بطور قابل توجه روشن تر به نظر می رسد و درخشش و صاف بودن آن افزایش پیدا می کند. این روش همچنین دارای این مزیت اضافی است که نیازی به ریکاوری ندارد و حداقل درد را برای بیمار دارد.

پاکسازی

در این روش ترکیبی از کرم ها و محصولات سایش پوست استفاده می شود که می توانند جای زخم ها و جای جوش صورت را روشن تر کرده و فرآیند بهبود شما را تسریع بخشند. علاوه بر این در این روش از کوسملان (Cosmelan) برای روشن کردن جای جوش های باقی مانده بر روی پوست استفاده می شود. توجه داشته باشید که در عمل محصولات شیمیایی موجود در این بخش می توانند به خوبی جای جوش خفیف تا ملایم باقیمانده بر روی پوست را درمان کنند و نیز وضعیت طبیعی پوست شما را بازیابی نمایند. در این رابطه شما می توانید از محصولات تقویت فیزیک همچون لایه بردار بلو پیل (Blue Peel) یا اسید سالیسیلیک با غلظت بالا استفاده کنید. استفاده از این محلول های شیمیایی بر روی پوست می تواند واکنشی شبیه به آفتاب سوختگی را برای پوست به همراه داشته باشد. پس از اینکه پوست پس از چند روز کاملاً لایه برداری شد، پوست جدید و صاف جایگزین پوست آسیب دیده خواهد شد.

ساب سیژن

در این روش درمانی یک سوزن با یک تیغه تیز به پوست وارد شده و بخش های آسیب دیده پوست را که باعث گود شدن سطح پوست شده است را بر می دارد. برای انجام این کار از سوزن های مخصوص استفاده می شود. این سوزن در حقیقت یک سوزن اصلاح شده است که یک سر پیکان مانند و تیغه تیز دارد و می تواند به لایه دوم پوست وارد شده و برش های لازم را در این ناحیه انجام دهد. پس از شناسایی جای زخم هایی که امکان درمان آن با این روش وجود دارد، ناحیه درمان بطور دقیق مشخص شده و از مواد مخصوص برای بی حسی موضعی سطح بدن و نیز تزریق لیدوکائین برای بی حسی ناحیه تحت درمان استفاده می شود. پس از این کار سوزن با یک زاویه 80 درجه به پوست وارد شده و از حرکت های جلو و عقب و نیز جانبی برای بریدن بافت های آسیب دیده و صاف کردن سطح پوست استفاده می شود.

روش درمانی ساب سیژن می تواند اندکی ناراحت کننده باشد، اما هر فعالیتی در این رابطه انجام می شود تا مطمئن شویم قبل از وارد کردن سوزن ناحیه مورد نظر بی حس شده است. به این ترتیب اکثر بیماران هیچ چیزی به غیر از فرآیند بی حس کردن را احساس نخواهند کرد. روش ساب سیژن کمترین سطح عوارض جانبی را برای بیمار به همراه دارد. پس از درمان، شما ممکن است با مقداری کبودی و جراحت در ناحیه تحت درمان مواجه شوید. در این رابطه ممکن است یک هماتوم (تجمع خون در زیر پوست) در صورت وارد شدن آسیب به رگ های خونی برای بیمار ایجاد شود، اما این مشکل شبیه ایجاد کبودی است و می تواند به سادگی با گذشت زمان بر طرف شود. ریسک مشاهده عفونت یا درد طولانی مدت در این روش درمانی در سطح حداقل قرار دارد، اما با این وجود باید به این موضوع نیز توجه شود.

ساب سیژن یک روش درمانی یک مرحله ای نیست. با تکرار کردن این روش درمانی، شما می توانید بهبود 60 تا 70 درصدی در جای جوش باقیمانده بر روی پوست خود بدست آورید. ساب سیژن در بهترین حالت به همراه سایر روش های درمانی درمان جای جوش همچون ژل ها و لیزر CO2 برای دستیابی به بهترین نتایج استفاده می شود.

تزریق ژل و چربی

تزریق کولاژن یا سایر مواد پر کننده پوست می تواند برای درمان جای زخم و جوش مورد استفاده قرار گیرد. در این حالت ابتدا قسمتی از پوست که جای زخم دارد بلند شده و سپس با این محصولات پر می شود. تزریق ژل و چربی برای بیمارانی مناسب است که دارای مشکلات جدی باقیمانده از جای انواع مختلف جوش و آبله بر روی صورت خود هستند یا اثرات ناشی از زخم های جراحی های قبلی انجام شده بر روی پوست آنها وجود دارد. این روش یک راهکار درمانی سریع است که در مطب پزشک انجام می شود و ناراحتی کمی را برای بیمار به همراه دارد و مدت ریکاوری آن در سطح حداقل است.

برای دیدن گالری جدید عکس جراحی بینی کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *