جوانسازی و زیباسازی پوست با لیزر Co2 فراکشنال

جوانسازی و زیباسازی پوست با لیزر Co2 فراکشنال

لیزر فراکشنال

جوان‌سازی پوست با لیزر فراکشنال Co2 روشی برای کاهش لک و سایر نقوص بر روی سطح پوست است. لیزر جای زخم و جوانسازی CO2 فرکشنال به تازگی به عنوان بهترین روش ضد پیری در دهه‌ی اخیر انتخاب شده است.

در کلینیک زیبایی رز از لیزر فرکشنال CO2 که انقلابی در پزشکی است استفاده می‌شود تا برخی از شرایط پوستی از جمله چین و چروک، جای زخم، تجمع رنگدانه و پوست ناهموار را درمان کند. با استفاده از این تکنیک کاربردی جدید، نتایج فوق‌العاده بدون عوارض جانبی شدید ناشی از جوان‌سازی با لیزر معمولی بدست می‌آید. میزان عوارض بطور قابل ملاحظه‌ای کم بوده و دوره‌ی بهبودی نیز کوتاه‌تر خواهد بود.

افراد مناسب برای جوانسازی پوست با لیزر CO2 فرکشنال


 کاندید ایده‌آل برای جوان‌سازی پوست با لیزر فرکشنال CO2 یک فرد بالغ با دغدغه‌های پوستی از جمله اسکار آکنه، خطوط ریز، چین و چروک، لکه‌های پیری، پوست ناهموار و یا پوست کدر و لیزر جای زخم می‌باشد. درمان لیزر فرکشنال co2 بهترین روش برای افرادی است که می‌خواهند بیشترین نتایج را با یک درمان به جای مجموعه‌ای از روش‌های درمانی پوست از طریق لایه‌برداری شیمیایی یا دیگر روش‌های زیباسازی پوست داشته باشند.

بیمارانی با انواع خاصی از پوست، رنگ پوست و شرایط خاص پزشکی ممکن است کاندیدهای مناسبی برای رفع چین و چروک به این روش نباشند و ما روش‌های جایگزینی را در زمان مشاوره به آنها توصیه می‌کنیم.

روش درمان در کلینیک زیبایی رز


مشاوره

ما در زمان مشاوره، در کلینیک زیبایی رز دغدغه‌ها و همچنین اهداف و انگیزه‌های شما برای درمان را مورد بحث قرار می‌دهیم. بررسی و مرور وضعیت سلامتی فعلی و پیشین شما نیز انجام می‌گیرد.

سپس پوست شما معاینه شده و کیفیت پوست ارزیابی می‌گردد و توصیه‌هایی که احساس می‌شود به شما در دستیابی به اهداف زیبایی مورد نظر خود کمک می‌کند، ارائه می‌گردد. در مورد روش مورد نظر با شما گفت‌وگو می‌کنیم و اطلاعاتی درباره محل ایجاد برش‌ها، خطرات و عوارض احتمالی به شما می‌دهیم، همچنین توصیه‌های دیگری از جمله گزینه‌های مراقبت از پوست که می‌تواند موجب بهتر شدن نتیجه‌ی نهایی شود، نیز ارائه می‌شوند.

انجام جوان‌سازی پوست با لیزر فرکشنال CO2

لیزر از ستون‌های کوچکی از انرژی تقطیع شده برای بریدن و برداشتن نواحی آسیب‌دیده استفاده می‌کند. زخم‌های بسیار کوچک ایجاد می‌شوند که موجب می‌گردد پوست سالم اطراف وارد فرایند بهبودی شده و کلاژن و الاستین جدید بسازند. این فرایند بهبودی منجر به کاهش لکه‌های پیری، خطوط ریز و چین و چروک و اسکار آکنه می‌گردد. همچنین موجب روشن شدن پوست و ایجاد پوستی هموار می‌شود. مزایای لیزر فرکشنال برای صورت، گردن، سینه و دستان بسیار محبوب می‌باشد.

بی‌حسی پیش از شروع درمان انجام می‌گیرد تا در طول سی دقیقه زمان این روش ناراحتی به حداقل برسد. پزشک لیزر را در سطح صورت حرکت می‌دهد و دستیار وی صورت را با نوک خنک‌کننده‌ی لیزر خنک می‌کند تا از اپیدرم پوست (لایه بیرون پوست) در پیش، حین و پس از اجرای درمان محافظت کند. زمانی که مرحله‌ی نهایی خنک کردن به اتمام رسید، بیماران می‌توانند کلینیک را ترک نمایند و توصیه می‌شود که با وسیله نقلیه به خانه بروند.

بهبودی پس از جوان‌سازی با لیزر فرکشنال CO2

دوران نقاهت وجود ندارد اما احساس آفتاب سوختگی در ساعات اولیه پس از درمان با لیزر فراکشنال co2 در صورت عادی می‌باشد. در طی هفت تا ده روز بعد از لیزر، لایه‌های آسیب دیده‌ی خارجی پوست اساساً جدا می‌شوند، بنابراین بهتر است که این روش را قبل از یک رویداد مهم یا برنامه تفریحی دسته‌جمعی انجام ندهید. همچنین این نکته مهم است که در طول این زمان از خورشید پرهیز کرده و در صورت بیرون رفتن برای مدت کوتاه نیز خود را پوشاند.

نتایج جوان‌سازی با لیزر فرکشنال CO2

بعد از اینکه پوست آسیب دیده جدا شد، پوست تازه ظاهر می‌شود که سفت‌تر و نرم‌تر از قبل می‌باشد. خطوط از بین رفته و آسیب‌های ناشی از نور خورشید کم می‌شوند که منجر به ایجاد پوستی هموار و یکنواخت‌تر می‌گردد. باید توجه داشت که با مراقبت مناسب از پوست و استفاده از کرم ضد آفتاب، نتایج بدست آمده از جوان کردن پوست با لیزر فرکشنال CO2 را حفظ نمود. نتایج ممکن است بسته به بیمار با یک یا دو درمان دیگر تا ده سال دوام داشته باشد.

11

مزایای جوانسازی پوست با لیزر CO2 فرکشنال


در جوان‌سازی پوست صورت و گردن، بازسازی با لیزر فرکشنال CO2 نتایج شگفت‌انگیز همراه با دوره‌ی بهبود بسیار راحت‌تر را در مقایسه با روش‌های جایگزین معمول، فراهم می‌کند. جوان‌سازی پوست با لیزر در گذشته دردناک‌تر، تهاجمی‌تر بوده است.

امروزه، تکنولوژی بازسازی پوست با لیزر فرکشنال CO2 بسیار تطبیق‌پذیرتر بوده و اثرات جانبی خفیف‌تری دارد. این درمان‌ها ناراحتی کمتر و دوره‌ی بهبود سریع‌تری در مقایسه با گذشته به همراه دارند. درصورتی‌که جوان‌سازی با لیزر CO2 توسط یک پزشک خبره انجام شود، می‌تواند نتایج شگفت‌انگیز با دوره‌ی بهبود و نقاهت کم در بر داشته باشد.

خطرات و عوارض جانبی


 نکته‌ی منفی اصلی CO2 برای جوانسازی پوست دوره‌ی نقاهت آن است. بسته به ناحیه و میزان تهاجمی بودن درمان، بهبودی پوست هفت تا چهارده روز بطول می‌انجامد. این دوره شامل دلمه‌های قرمز قابل توجه (احتمالاً خونریزی جزئی و ترشح مایع بسته به عمق درمان)، خشکی، پوسته پوسته شدن و جدا شدن پوست می‌باشد (این نکته مهم است که پوست را پس از درمان مرطوب نگه داشت). این عوارض به این معنی است که فعالیت‌های اجتماعی و کاری باید در این مدت محدود شوند، هرچند پس از یک یا دو روز شما بطور کامل قادر به انجام کارهای خود در خانه می‌باشید. این روش می‌تواند دردناک باشد اما در این کلینیک بی‌حسی کامل صورت انجام می‌گیرد و بنابراین در طول درمان یا حتی ساعت‌های پس از آن درد وجود نخواهد داشت و یا به حداقل می‌رسد. سایر عوارض جانبی بالقوه ممکن است شامل زخم پوستی، عفونت و جای زخم، کمرنگ شدن و یا تیره شدن رنگ پوست باشد.

پیش از درمان تمامی خطرات و عوارض جانبی بالقوه توسط پزشک با شما مورد بحث قرار می‌گیرد.

هزینه جوان‌سازی با لیزر فرکشنال CO2


 هزینه‌ی این درمان می‌تواند متغیر باشد و بستگی به ناحیه‌ی درمان شده دارد. اگر چندین ناحیه تحت درمان قرار بگیرند (برای مثال اضافه شدن گردن و سینه)، هزینه بیشتر خواهد بود.

روش‌های جایگزین بازسازی پوست


 در کلینیک زیبایی رز، ما درمان‌های متعددی برای جوان‌ سازی پوست ارائه می‌دهیم از جمله: لایه‌برداری شیمیایی، برداشت پوست و میکرونیدلینگ. میکرونیدلینگ پوست (درمان القای کلاژن یا CIT) روشی جدید در حوزه پزشکی زیبایی است که برای از بین بردن خطوط ظریف، جای زخم و جوش و بهبود شرایط کلی پوست کاربرد دارد.

اینکه کدام یک از روش‌ها برای شما مناسب است، بستگی به نیازها و دغدغه‌های شما دارد که می‌توانید در زمان مشاوره، با پزشک خود در میان بگذارید. در نهایت شما می‌توانید بهترین برنامه‌ی ممکن را برای دستیابی به اهداف زیبایی خود انتخاب کنید.

آیا می‌توان این روش را با درمان‌های دیگر ترکیب نمود؟


 این روش می‌تواند با سایر روش‌های درمانی ترکیب شود، هرچند نمی‌توان درمان‌های دیگر را در ناحیه‌ای که در همان روز تحت درمان قرار گرفته است انجام داد. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که برای کاهش چین و چروک‌های ناخواسته در اثر انقباض عضله از روش‌هایی چون بوتاکس استفاده نمایند و علاوه بر آن از ژل‌هایی درم چون رستیلن و بلوترو برای پر کردن نواحی که دچار کاهش حجم شده‌اند از جمله گونه، خط خنده، پلک‌های پایینی و لب‌ها، استفاده نمایند. ممکن است تزریق بوتاکس را دو هفته پیش از درمان توصیه شود، زیرا مطالعات نشان داده‌اند که این امر احتمالاً موجب بهبود اثرگذاری بر چین و چروک‌های ناشی از جابه‌جایی می‌شود.

دیدگاه ها بسته شده است