درمان و رفع لاغری صورت بدون جراحی

درمان و رفع لاغری صورت بدون جراحی

درمان و رفع لاغری صورت بدون جراحی

با بالا رفتن سن، افراد مقداری از حجم پوست صورت خود که باعث برجسته و جوان به نظر رسیدن آن می شود را از دست می دهند. به هر حال با استفاده از پر کننده های پوستی مانند تزریق ژل می توان خطوط ایجاد شده بر روی پوست و چین و چروک های آن را رفع کرده و حجم از دست رفته پوست فرد که در نتیجه افزایش سن ایجاد شده را جایگزین نمود. همچنین برخی افراد از پر بودن صورت خود ناراضی بوده و بدنبال راه های لاغر کردن صورت می باشند . علاوه بر این از پر کننده های پوستی می توان به عنوان روش های غیر جراحی جایگزین برای ایمپلنت های صورت استفاده کرد و به این ترتیب حجم گونه ها یا چانه را افزایش داد، اشکالات ناچیز موجود در بینی را اصلاح کرد، فرو رفتگی ایجاد شده زیر چشم ها را درمان کرده و حجم لب های نازک را افزایش داد.

 امروزه انواع مختلفی از پر کننده های پوستی وجود دارند که امکان استفاده از آنها برای افراد متقاضی وجود دارد و ماندگاری نتایج آنها بین سه ماه تا پنج سال می باشد. هر چند استفاده از این پر کننده ها و بطور خاص پر کننده های موقت هم اکنون بسیار بی خطر است، شما باید مطمئن شوید که از خدمات یک فرد با تجربه برای انجام این روش درمان لاغری صورت  استفاده می کنید تا به این ترتیب بتوانید از شکل گیری عوارض احتمالی در اعمال این چنینی از جمله گونه گذاری بدون جراحی پیش گیری نمایید.

در کلینیک رز برای رفع لاغری صورت از تزریق ژل و چربی استفاده می کنند.پر کننده های قابل تزریق می توانند باعث برجسته شدن لب های نازک، بهبود زیبایی فرو رفتگی های ایجاد شده روی پوست، نرم شدن پوست صورت، حذف چین و چروک ها و بهبود ظاهر جای زخم های قبلی باقی مانده بر روی صورت شوند. در ادامه چربی با استفاده از سوزن های مخصوص به نواحی مشخصی که نیاز به حجیم شدن دارند، تزریق می شود و معمولاً این کار در چند مرحله بر روی بیمار انجام می شود.

افراد مناسب برای استفاده از پر کننده های پوستی

با بالا رفتن سن، پوست فرد به تدریج بخشی از کلاژن و چربی خود را از دست می دهد و این شرایط باعث آویزان شدن پوست و ایجاد خطوط فراوان بر روی آن می شود. تزریق پر کننده های پوستی و چربی برای افرادی مناسب است که به دنبال بازیابی حجم عادی پوست و صاف شدن چین و چروک آن هستند.

انواع روش های درمان لاغری صورت

انواع روش های درمان و رفع لاغری صورت به شرح زیر هستند:

تزریق چربی

روش تزریق چربی به صورت که به نام میکرو لیپو اینجکشن نیز شناخته می شود، می تواند با  برجسته کردن گونه ، زیبایی گونه ها، چانه، و نواحی زیر چشم ها را بازیابی کرده و حجم لب های شما را افزایش دهد.

چه نواحی خاصی از صورت را می توان با تزریق چربی درمان کرد؟

نواحی مختلف صورت را می توان با روش تزریق چربی درمان کرد و این نواحی شامل خطوط ایجاد شده در پیشانی یا بین ابروها و نیز فرو رفتگی های ایجاد شده زیر چشم ها و   درمان صورت لاغر است. تزریق چربی همچنین می تواند باعث برجسته شدن یا بهبود ظاهر نواحی اطراف بینی، ناحیه بین لب بالا و بینی، خط فک، و شقیقه ها شود. در واقع، انتقال چربی می تواند باعث بهبود جای زخم ها، فرو رفتگی ها یا حفره های ایجاد شده بر روی پوست و همه نقاط صورت یا گردن شود که با از دست دادن چربی مواجه شده اند. بعضی از این نواحی موجود بر روی صورت فقط نیاز به یک مرحله انتقال چربی برای بهبود چشمگیر و بلند مدت خود دارند، در حالی که سایر نقاط صورت ممکن است به بیش از یک مرحله انتقال چربی برای اصلاح مناسب و دستیابی به اهداف مورد نظر و درمان سریع لاغری صورت نیاز داشته باشند.

تزریق ژل (مواد پر کننده صورت)

پر کننده های پوستی(تزریق ژل) می توانند خطوط ایجاد شده بر روی پوست را محو کرده و حجم پوست و ضخامت آن را در نواحی مختلف صورت بازیابی کنند. با افزایش سن، صورت ما بطور طبیعی چربی زیر پوست خود را از دست می دهد. عضلات صورت در ادامه به سطح پوست نزدیک تر می شوند و به این ترتیب خطوط لبخند و خطوط پا کلاغی بر روی صورت بیشتر به چشم خواهند رسید.

در این حالت پوست صورت نیز بیشتر کشیده می شود و به این ترتیب مقدار حجم از بین رفته پوست صورت اضافه می گردد. سایر فاکتورهایی که می توانند بر پوست صورت تاثیرگذار باشند شامل قرار گرفتن در معرض نور خورشید، وراثت، و سبک زندگی است. به هر حال از پر کننده ها و ژل های پوستی می توان برای دستیابی به اهداف زیر استفاده کرد:

  • برجسته کردن و پروتز لب های نازک
  • بهبود ظاهر بخش های فرو رفته پوست
  • رفع چین و چروک و خطوط ایجاد شده بر روی صورت
  • بهبود ظاهر جراحت ها و زخم های ایجاد شده روی پوست

پر کننده های پوستی می توانند برای کسانی که علائم افزایش سن آنها در مراحل اولیه شکل گیری است، بسیار مناسب باشند یا به عنوان یک درمان اضافی به همراه عمل های جراحی جوان سازی پوست صورت مورد استفاده قرار گیرند.

بهترین پر کننده پوستی برای استفاده

امروزه انواع مختلفی از پر کننده های پوستی وجود دارند که هر یک از آنها دارای مزایای خاص برای استفاده در نواحی مختلف با توجه به شرایط پوست هستند. در نتیجه در این حالت پس از معاینه کامل ناحیه دارای مشکل، متخصصان این کلینیک می توانند بهترین و موثرترین پر کننده را با توجه به نیازهای درمانی به شما معرفی کنند.

آیا تزریق پر کننده های پوستی بی خطر و ایمن است؟

بله، هنگامی که تزریق پر کننده ها و ژل های پوستی بطور صحیح توسط یک فرد با تجربه انجام شود، معمولاً این روش درمانی زیبایی بسیار بی خطر می باشد و واکنش نسبت به اسید هیالورونیک در موارد بسیار نادر مشاهده می شود.

تزریق چربی در مقابل تزریق سایر پر کننده های پوستی

مهمترین تفاوت بین تزریق چربی انسانی و تزریق سایر انواع پر کننده های پوستی در این است که هنگام انتقال چربی یک ماده خارجی به بدن انسان وارد نمی شود. این ویژگی انتقال چربی بطور خاص برای افرادی مفید است که نسبت به پر کننده های پوستی همچون کلاژن آلرژی یا حساسیت دارند.

فاکتور دیگری که باعث متمایز شدن تزریق چربی از سایر پر کننده های پوستی می شود دوره زمانی دوام و ماندگاری نتایج حاصل از تزریق چربی است. معمولاً، تاثیرات ناشی از تزریق چربی می تواند از چند ماه تا دو سال یا بیشتر ماندگاری داشته باشد. در بعضی موارد، این تاثیرات می توانند حتی مادام العمر باشند. در مقابل، پر کننده های ساخته شده از اسید هیالورونیک به تدریج توسط بدن تجزیه شده و تاثیر ناشی از تزریق آنها در طول چند ماه از بین می رود. به این ترتیب نیاز به استفاده مجدد و تکرار این روش درمانی برای بیمار وجود خواهد داشت.

هزینه و قیمت

هزینه تزریق ژل یا چربی یا سایر پر کننده های پوستی به فاکتورهای متعدد همچون مقدار انتقال چربی و ژل مورد نیاز بیمار، میزان اصلاح انجام شده، محل سکونت شما که جراح زیبایی یا متخصص پوست شما در آنجا مستقر است، و نیز جدول حق الزحمه پزشک متخصص شما بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *