تزریق ژل لب :اصلاح فرم لب با برجسته و حجیم کردن آن با تزریق فیلر

تزریق ژل لب :اصلاح فرم لب با برجسته و حجیم کردن آن با تزریق فیلر

تزریق ژل لب اصلاح فرم لب با برجسته و حجیم کردن آن با تزریق فیلر

درمان زیبایی بزرگ کردن لب به منظور برجسته و حجیم کردن لب‌ها انجام می‌شود و نتیجه‌ای با حس و ظاهری طبیعی، نرم و صاف را به دست می‌دهد. درمان‌های غیرجراحی بزرگ کردن لب راهکاری ایده‌آل برای بانوانی است که لب‌هایشان از ابتدا باریک بوده یا به مرور زمان باریک شده است. برجسته و حجیم کردن لب به روش غیرجراحی و از طریق تزریق ژل یا فیلر انجام می‌شود. متخصص زیبایی ژل را در لب‌ها و دور دهان تزریق می‌کند تا لب‌هایی برجسته و خوش‌فرم خلق شود.

متخصصین زیبایی ژل یا فیلر را برای برجسته و بزرگ کردن لب در نقاط خاصی از لب یا ناحیه‌های دور لب‌ها تزریق می‌کنند. تزریق ژل در لب غالباً به اندازه‌ی تزریق ژل در ناحیه‌های دور دهان برای رسیدن به لبی برجسته و قلوه‌ای مهم است. برای مثال به منظور کم کردن چروک و خطوط روی لب بالا لازم است که این خطوط با تزریق ژل پر شود و گوشه‌های دهان بالا برود. چنانچه به هر دو جنبه‌ی درمان زیبایی و برجسته‌سازی لب توجه نشود، نتیجه‌ی نهایی متناسب نخواهد بود. ورمیلیون یا قیطان لب، کمان کوپید، بوسه‌گاه (فیلتروم) و بدنه‌ی اصلی لب بخش‌هایی هستند که معمولاً تزریق در آنها انجام می‌شود.  برای بهرمندی از کلیه ی خدمات زیبایی از جمله تزریق ژل لب با کلینیک فوق تخصصی پوست و موی رز طلایی با سال ها تجربه در زمینه ی زیبایی تماس حاصل نمایید.

تزریق ژل یا فیلر در لب


تزریق ژل یا فیلر در لب

تزریق ژل در لب غالباً نخستین درمانی است که متقاضیان برجسته‌سازی لب آن را امتحان می‌کنند. تزریق ژل سریع‌ترین، ساده‌ترین، ایمن‌ترین و ارزان‌ترین روش برای داشتن لب‌هایی خوش‌فرم و برجسته است. این تزریق ساده که عموماً به راحتی در مطب متخصص زیبایی انجام می‌شود، شامل تزریق ترکیبی از اسید هیالورونیک در لب می‌شود. این ماده چند بار با سوزن‌هایی بسیار ظریف مستقیماً در نقاط معینی از لب تزریق می‌شود. این عمل بدون درد است و معمولاً کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. به علاوه تزریق ژل در لب کاملاً ایمن و طبیعی است، چون اسید هیالورونیک ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد و حجم لب را با جذب آب افزایش می‌دهد. نتیجه‌ی تزریق آنی است و بیش از یک سال ماندگاری دارد. همچنین پس از تزریق ژل در لب نیازی به استراحت کردن نیست.

ژل لب از چه موادی تهیه می‌شود؟


ژل لب از چه موادی تهیه می‌شود؟

اکثر متخصصین زیبایی از ژل‌های بر پایه‌ی کلاژن یا اسید هیالورونیک (HA) برای برجسته و حجیم کردن لب استفاده می‌کنند. کلاژن به محض ورود به لب، آن را برجسته می‌کند، اما ژل‌های اسید هیالورونیک علاوه بر اثر برجسته‌سازی مستقیم، به دلیل جذب و گیر انداختن آب داخل لب نیز به داشتن لب‌هایی خوش‌فرم و برجسته کمک می‌کنند.

مزایای تزریق ژل به لب


مزایای تزریق ژل به لب

هنگامی که ژل به عنوان پرکننده تزریق می شود، بافت های لب را تقویت کرده، به آن ها شکل می دهد. مزایای تزریق ژل لبعبارتند از:

 • کنترل حجم لب: می توان مقدار موادی که تزریق می شوند را کنترل کرد، بنابراین پزشک کنترل خوبی بر میزان حجمی که به لب داده می شود دارد.
 • سرعت تدریجی درمان: می توان تزریق ها را به تدریج و طی نوبت های مختلف انجام داد تا نتایج مطلوب حاصل شوند.
 • از بین بردن آسان برجستگی ها: هر گونه توده یا برجستگی که بر اثر حرکت لب ها ایجاد شود را می توان به آسانی از بین برد.
 • کبودی کمتر: در مقایسه با دیگر پرکننده ها میزان کبودی و تورم ناشی از تزریق این پرکننده می تواند کمتر باشد.
 • نتایج پایدار جوانسازی پوست: نتایج حاصله هر چند دائمی نیستند اما به مدت زیادی پایدار هستند .
 • عدم وجود واکنش آلرژیک: چون ژل پرکننده هیالورونیک اسید از ماده ای مشابه با موادی که در بدن یافت می شوند ساخته می شود بنابراین باعث واکنش آلرژیک نمی شود.

انواع ژل لب


انواع ژل لب

ژل های پرکننده لب می توانند با بهبود شکل، ساختار و حجم لب ظاهر آن را زیباتر کند. با تقبل هزینه تزریق ژل لب اثر این پرکننده ها حداقل شش ماه باقی می ماند. بعد از آن برای حفظ حجم لب ها به تزریق های بیشتری نیاز است. چند نوع ژل پرکننده هیالورونیک اسید در بازار موجود است که از میان آن ها می توان به محصولات ذیل اشاره کرد:

 • رستیلن، رستیلن ال، رستیلن سیلک (Restylane)
 • پرلن، پرلن ال (Perlane)
 • ژوویدرم آلترا، ژویدرم XC، ژوویدرم آلترا پلاس، ژوویدرم 30، ژوویدرم 30HV (Juvederm)
 • بلوترو بالانس (Belotero Balance)
 • هیلافورم (HylaForm)
 • پره ول سیلک (Prevelle Silk)
 • کاپتیک (Captique)

همه این محصولات به یک طریق تزریق می شوند و نتایج مشابهی بدست می دهند. برخی از آن ها حاوی لیدوکائین هستند که یک بی حس کننده موضعی است.

مراحل تزریق ژل در لب


لب قبل از تزریق ژل به صورت موضعی بی‌حس می‌شود. سپس متخصص ژل را در ناحیه‌های از قبل تعیین شده، داخل لب یا دور لب‌ها یا ترکیبی از این نقاط تزریق می‌کند. بیماران با کبودی و ورم مختصری بعد از تزریق مواجه می‌شوند که ظرف مدت کوتاهی برطرف می‌شود. برای برطرف کردن ورم پس از تزریق، کافی است که کیسه یخ روی آن قرار داده شود. به بیماران توصیه می‌شود که از انجام دادن ورزش‌های سنگین خودداری کنند و توده‌های کوچکی را که در لب حس می‌کنند، دو بار در روز با ملایمت ماساژ دهند. رمز موفقیت درمان و رضایت‌بخش بودن نتایج مراجعه به متخصص مجرب و انجام درمان در محیطی امن و دوستانه است.

مراقبت‌های پس از تزریق ژل در لب


توصیه‌های زیر را پس از تزریق ژل در لب رعایت کنید:

 • بهتر است تا 12 ساعت پس از تزریق آرایش نکنید.
 • تا 24 ساعت پس از تزریق از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • سونا را برای دو هفته فراموش کنید.
 • ماندگاری نتیجه تزریق، بسته به سبک زندگی، نوع پوست و تکنیک تزریق حدود 12 ماه است.

تزریق ژل در لب برای چه افرادی مناسب نیست؟


تزریق ژل در لب در شرایط زیر توصیه نمی‌شود:

 • حساسیت شدید به لیدوکائین
 • بارداری، شیردهی
 • تبخال فعال

پرسش و پاسخ


سوالات متداول تزریق ژل لب عبارتند از:

چه مقدار ژل برای برجسته کردن لب نیاز است؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که افراد غالباً به آن توجه نمی‌کنند، این است که نتیجه‌ی دلخواه یک‌شبه به دست نمی‌آید. اگر لب‌هایتان بسیار باریک است و می‌خواهید لب‌هایی برجسته و پر با شکلی طبیعی داشته باشید، باید درمان را چند جلسه انجام دهید و بالطبع هزینه بیشتری را پرداخت کنید. برای رسیدن به نتیجه‌ی طبیعی لازم است که چند لایه طی چند مرحله ایجاد شود. متخصصین مجرب برای رسیدن به این اثر از تکنیک تزریق خطی ریزقطره استفاده می‌کنند و به تدریج لبی در شکل و اندازه‌ی دلخواه را خلق می‌کنند.

آیا تزریق ژل در لب دردناک است؟

پاسخ این سوال به فردی بستگی دارد که او را برای انجام درمان انتخاب کرده‌اید. پزشکان برای تزریق در لب از ماده بی‌حسی دندانپزشکی استفاده می‌کنند تا بیماران دردی حس نکنند. هرچند بسیاری از افراد به ژل بی‌حسی اکتفا می‌کنند که ممکن است چندان موثر نباشد و حین تزریق دچار ناراحتی شوید.

ماندگاری نتیجه تزریق فیلر در لب چقدر است؟

ماندگاری نتیجه به ماده‌ی به کار برده شده و سن بیمار بستگی دارد. اکثر بیماران باید تزریق را هر 6 ـ 4 ماه یکبار، البته به صورت جزئی تکرار کنند تا نتیجه‌ی دلخواه حفظ شود.

خطرات و عوارض جانبی تزریق ژل لب چیست؟

عوارض جانبی ژل پرکننده هیالورونیک اسید در تزریق ژل لب بسیار کم و موقتی هستند و تنها چند روز ادامه می یابند. این عوارض می توانند مشتمل بر موارد ذیل باشند:

 • خونریزی از محل تزریق
 • تورم و کبودی
 • قرمزی و حساسیت به درد محل تزریق

هزینه تزریق ژل در لب چقدر است؟

هزینه تزریق ژل در لب به تعداد تزریق‌ها و تعداد ناحیه‌هایی بستگی دارد که ژل در آنها تزریق می‌شود. درهرحال هزینه تزریق ژل در لب چندان بالا نیست. نکته مهم این است که برای داشتن لب‌هایی خوش‌فرم و زیبا حتماً به متخصص مجرب مراجعه کنید.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *