بزرگ و برجسته کردن و زیبایی چانه(بدون جراحی) با تزریق ژل و چربی

بزرگ و برجسته کردن و زیبایی چانه(بدون جراحی) با تزریق ژل و چربی

بزرگ کردن چانه

چانه یکی از مهمترین اجزای صورت شماست، که به شکل دادن به صورت و گردن شما کمک می‌کند و چهره‌ای زاویه دار و جذاب به صورت شما می‌دهد. با بالا رفتن سن، چانه حجم و برجستگی خود را از دست می‌دهد. بزرگ و حجیم کردن چانه بدون جراحی یک روش عالی برای بهبود تقارن چهره و برجسته کردن خطوط صورت است. این روش بسیار بی‌خطر و ارزان‌‌تر است و نسبت به روش معمول جراحی بزرگ کردن چانه، پیچیدگی کمتری دارد. فک یا چانه‌ی تغییر شکل داده شده و متوازن می‌تواند ظاهر شما را بهتر کرده و باعث دستیابی به اعتماد به نفس بیشتری شود.

اگر می‌خواهید چانه‌تان برجسته‌تر به نظر برسد و قصد دارید چانه‌ی خود را برجسته کنید، روش‌های غیر جراحی بزرگ کردن چانه با استفاده از تزریق ژل و تزریق چربی ممکن است بهترین نتایج را به شما بدهند. در طول مشاوره با متخصصین ما در کلینیک رز طلایی، متوجه خواهید شد که روش غیر جراحی بزرگ کردن چانه دقیقا چطور می‌تواند فرم چانه شما را تغییر دهد. برخی از بیماران ممکن است برای بهبود چهره خود نیاز به تزریق در فک و یا جاهای دیگر صورت داشته باشند. چانه‌ی برجسته و زاویه‌دار برای مردان بسیار جذاب‌تر به نظر می‌رسد در حالی که چانه گرد شده و متعادل برای زنان ایده‌آل است. صرف نظر از فرم طبیعی چانه، متخصص می‌تواند بهترین درمان را انتخاب کند تا به شما کمک کند به این اهداف مطلوب خود نزدیک شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش غیر جراحی بزرگ کردن چانه می‌توانید با شماره ‌02122283000 تماس حاصل نمایید.

قبل از درمان


قبل از انجام روش، برای صحبت در مورد اهداف و نگرانی‌هایتان، با پزشک ملاقات خواهید کرد، و پزشک ساختار صورت شما را ارزیابی می‌کند و ویژگی‌های چانه شما را بررسی خواهد کرد و به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید که آیا بزرگ کردن چانه به شما در دستیابی به بهترین نتیجه رضایت‌بخش‌ زیبایی کمک خواهد کرد. اینکه بیماران سلامت خوبی داشته باشند و هیچ مشکل یا عارضه‌ی جدی پزشکی نداشته باشند و انتظارات واقع‌بینانه داشته باشند امری مهم است. همچنین توصیه می‌شود که بیماران حداقل چهار هفته قبل و چهار هفته پس از انجام این روش، سیگار کشیدن را ترک کنند تا روند بهبودی بی‌خطرتر و راحت‌تر باشد.

روش‌های غیر جراحی برجسته کردن چانه


تزریق ژل

در افرادی که دارای چانه‌ی کوچک هستند، ناحیه چانه می‌تواند با درخواست برای بزرگ کرن با تزریق ژل برجسته شود. در موارد افتادگی و شل شدگی خط فک بهبود قابل ملاحظه‌ای را می‌توان با تزریق ژل فک با تلفیق ژل چانه، به دست آورد.

در طی سال‌ها، پیشرفت‌های پزشکی به استفاده از ژل‌های تزریقی بی‌خطر منجر شده است، که اغلب جایگزین فرایند بسیار تهاجمی و دوره‌ی بهبودی دشوار که درجراحی پلاستیک وجود دارد، می‌شود. عامل اصلی پیری چهره از دست دادن حجم است؛ ژل‌های تزریقی و عوامل افزایش دهنده حجم، به عنوان یک جایگزین در بین افرادی که قصد تغییر فرم چانه را دارند، محبوبیت دارند.

فرایند درمان

این یک فرآیند ساده است؛ اول پرستار ناحیه را با بی‌حسی موضعی آماده می‌کند. در نهایت، پزشک پس از تزریق، ژل را ماساژ داده و آن را در جای خود شکل می‌دهد. ژل‌ها را می‌توان بسته به اینکه چه مشکلی را می‌خواهید اصلاح کنید، به نقاط مختلف بر روی چانه یا به موازات فک، تزریق کرد. بسیاری از افراد این گزینه غیر جراحی را برای متعادل کردن جلو زدگی، تورفتگی یا بدشکلی در امتداد خط فک خود انتخاب می‌کنند.

مزایا

مانند هر روش یا عملی، روش بدون جراحی بزرگ کردن چانه و فک نیز مزایا و معایب خود را دارد. چیزی که برای یک شخص مهم است ممکن است همیشه برای شخص دیگری مهم نباشد. خلاصه‌ای از مزایا و معایب گزینه‌ی تزریق ژل را مطالعه کنید:

 • این فرایند برگشت‌پذیر است. یک آنزیم را می‌توان برای حل کردن ژل‌ها ظرف چند ساعت استفاده کرد. این کار به شما این امکان را می‌دهد تا مجدداً درمان را تکرار کنید یا گزینه‌های جراحی را در نظر بگیرید.
 • با روش غیر جراحی کمی قرمزی بلافاصله بعد از درمان و احتمالاً مقداری کبودی یا تورم وجود خواهد داشت که این عوارض مانعی برای کار کردن در روز بعد ایجاد نمی‌کنند.
 • به جای کاهش اندازه‌ی چانه یا فک، که در بسیاری از روش‌های جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بزرگ کردن فک با تزریق در واقع حجم را افزایش می‌دهد. ژل‌ها می‌توانند با به حداقل رساندن فواصل و اصلاح نواحی نامتعادل ظاهر کوچک‌تری را ایجاد کنند.
 • این واقعیت زندگی است که جراحی همیشه نتایج مطلوب به همراه ندارد. خوشبختانه، ژل‌های تزریقی یک گزینه‌ی مناسب برای افرادی هستند که می‌خواهند بدون نیاز به جراحی‌های اضافه ظاهر جدید خود را مشاهده کنند.
 • مزیت دیگر جنبه‌ی اقتصادی آن است. برجسته کردن غیر جراحی چانه تنها کسری از هزینه‌های پروتز چانه هزینه دارد.
 • ژل‌ها به شما ظاهری طبیعی می‌دهند.

تزریق چربی

برای برجسته کردن چانه یا ایجاد ظاهری بزرگتر و پرتر، اصلاح چانه‌ی کوچک و لاغر امکان‌پذیر است. راه‌های خاصی وجود دارد که می‌توان این کار را انجام داد. تزریق چربی یک گزینه‌ی درمانی برای این روش است که شامل استفاده از چربی از یک قسمت بدن فرد و تزریق آن به قسمت دیگر است. معمولا چربی از یک دوم پایین بدن بیمار گرفته می‌شود. بیشترین نواحی که چربی از آنها برداشته می‌شود شامل شکم، ران‌ها و باسن هستند. چربی پس از برداشت، پردازش می‌شود و سپس به هر بخشی از بدن که بیمار بخواهد تزریق می‌شود. در این مورد، بخش مورد نظر چانه است.

فرایند درمان

تزریق چربی چانه یک روش نسبتا ساده سرپایی است. بیهوشی موضعی هم در ناحیه‌ای که چربی از آن گرفته شده و هم در ناحیه‌ی تحت درمان استفاده می‌شود. در این روش، چربی از یک مکان نامطلوب در بدن بیمار، اغلب شکم، زانوها یا ران‌ها، با استفاده از یک سرنگ کوچک و یک کانول (لوله کوچک) متصل به دستگاه ساکشن برداشته می‌شود. سپس چربی در یک سانتریفیوژ تصفیه شده و با سرنگ کوچک به داخل بافت زیر پوست در ناحیه چانه تزریق می‌شود.

پس از انجام روش، فرد ابتدا چند ساعتی بستری شده و سپس به خانه فرستاده می‌شود. به احتمال زیاد فرد کمی درد خواهند داشت و پزشک برای بیمار مسکن تجویز می‌کند. بعد از یک یا دو روز درد کاهش پیدا می‌کند به طوری که فرد می‌تواند از مصرف مسکن‌های نسخه‌ای چشم پوشی کرده و به جای آن از مسکن‌های بدون نسخه استفاده کند.

به مدت حداقل یک هفته فعالیت شدید یا ماساژ در ناحیه چانه نباید انجام گیرد. تورم باید پس از حدود 2 تا 4 هفته کاهش یابد. تقریبا هر دو ناحیه‌ی برداشت چربی و محل تزریق کبود می‌شوند و هر دو ناحیه ممکن است احتمالا دچار درد شوند.

تزریق چربی برای برجسته کردن چانه به عنوان یک روش دائمی محسوب می‌شود. هرچند، از آنجایی که خطر جذب مجدد مقدار زیادی چربی وجود دارد، ممکن است نیاز باشد که در یک جلسه دیگر این روش تکرار شود.

مزایا

 • تزریق چربی یک روش حداقل تهاجمی است که به جای بی‌حسی عمومی، تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.
 • این درمان بصورت سرپایی است و بنابراین نیازی به بستری در بیمارستان نخواهد بود.
 • نتایج ظاهری طبیعی‌تر است.
 • به میزان قابل توجهی کم درد و بدون زخم است.
 • نیازی به زمان طولانی برای دور بودن از کار و فعالیت‌های روزمره نیست.

بلافاصله متوجه نتایج خواهید شد، و چهره شما پرتر، سالم‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *