از بین بردن موهای زائد صورت و بدن مردان با لیزر

رفع موهای زائد صورت و بدن مردان با لیزر

امروزه بسیاری از آقایان تمایل دارند موهای زائد بدن خود را کم‌پشت کنند یا کاملاً از بین ببرند و پوستی صاف و بدون مو داشته باشند. در این بین لیزر موهای زائد انتخاب نخست این گروه از آقایان است. به جز سینه و پشت بدن، گردن، شانه و گوش نیز ناحیه‌هایی از بدن هستند که آقایان برای رفع موهای زائد آنها به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند. اگرچه اکثر افراد تصور می‌کنند که لیزر موهای زائد درمانی زیبایی مختص بانوان است، اما محبوبیت این روش در میان مردان نیز رو به فزونی است.

دستگاه رفع موهای زائد با لیزر برای هدف قرار دادن رنگدانه‌های موجود در ساقه مو و از بین بردن فولیکول از انرژی نوری و تکنولوژی رادیوفرکوئنسی استفاده می‌کند. امکان رشد موی جدید وجود دارد، اما این فرایند مدت‌ها طول می‌کشد و حتی گاهی دیگر هرگز مویی نمی‌روید.

بسیاری از آقایان از داشتن انبوهی موی زائد روی سینه و پشت بدن ناراحت هستند. اگر شما نیز از تراشیدن مداوم این موها خسته شده‌اید یا خجالت می‌کشید که مبادا دیگران متوجه شوند که موهای زائد را وکس می‌کنید، متخصصین ما در کلینیک زیبایی رز طلایی جایگزینی دائمی را برای رفع موهای زائد آقایان توصیه می‌کنند. لیزر درمانی روشی آسان و موثر برای از بین بردن همیشگی موهای زائد است و به این روش می‌توانید با موهای زائد صورت، سینه یا پشت بدن خداحافظی کنید. در صورت تمایل می‌توانید با شماره 02175139000 تماس حاصل فرمایید تا وقت مشاوره برایتان در نظر گرفته شود و پس از رفع نگرانی‌ها و پاسخگویی به تمام سوالات در مسیری مطمئن  برای داشتن پوستی صاف و بدون مو قرار بگیرید.

پرکاربردترین ناحیه‌های لیزر درمانی


  • ریش: برداشتن بخش پایین ریش حساسیت ناشی از اصلاح با تیغ را کاهش می‌دهد. از بین بردن تمام ریش نیز شما را برای همیشه از اصلاح کردن بی‌نیاز می‌کند.

  • گوش و بینی: پس از چند جلسه لیزر درمانی دیگر لازم نیست بارها ساعت‌های طولانی را به اصلاح گوش و بینی اختصاص دهید. موهای زائد از داخل و خارج گوش، داخل بینی و روی بینی محو می‌شود.

  • پشت بدن: لیزر موهای زائد پشت بدن مردان بسیار متداول است و شامل پشت گردن، بالای بازوها، پشت بدن تا زیر خط کمر می‌شود.

  • ناحیه تناسلی اصلی: موهای زایدی که زیر لباس زیر و در امتداد لبه آن قرار دارد، برای مثال موهای انبوه یا پراکنده بخش داخلی ران، از بین برده می‌شود.
  • ناحیه تناسلی گسترده: این ناحیه مانند مورد بالا است، اما ناحیه کوچک‌تری از موها رادر بخش داخلی ران باقی می‌گذارد.
  • ناحیه تناسلی کامل: تمام موهای زائد ناحیه شرمگاهی، مقعد و کیسه بیضه از بین برده می‌شود. این درمان نزد دوچرخه‌سواران بسیار پرطرفدار است.
  • کل پا: برخی آقایان فقط می‌خواهند موهای پا را کم‌پشت کنند، اما عده‌ی دیگری، به ویژه در فصل مسابقات دوچرخه‌سواری، تمایل دارند پاهایی کاملاً بدون مو داشته باشند. لیزر موهای زائد مردان کل پا حدود سه ساعت طول می‌کشد و در این مدت موهای زائد باسن و کل پا از خط بیکینی تا انگشتان پا از بین برده می‌شود.
  • بازو: آقایان برای رفع موهای زائد زیربغل و کم‌پشت کردن موهای زائد بازوها و نمایش دادن عضلات مردانه‌شان متقاضی این درمان می‌شوند. لیزر موهای زائد این ناحیه حدوداً یک ساعت زمان می‌برد و موهای زائد شانه‌ها و کل بازو تا نوک انگشتان از بین برده می‌شود.
  • سینه و شکم: برخی آقایان ترجیح می‌دهند سینه‌ای بدون مو داشته باشند، حال آن که عده‌ای فقط می‌خواهند این موهای زائد را کم‌پشت‌ کنند. انجام هر دو مورد ممکن است. موهای زائد شکم مشکل مشترک خانم‌ها و آقایان است که رفع آن با لیزر سریع و آسان است.

متقاضی درمان


متقاضی  لیزر موهای زائد آقایان، فردی با پوست روشن و موی تیره است. لیزر درمانی بهترین نتیجه را روی این گروه از متقاضیان به دست می‌دهد و بیش از 75 % موهای زائد را پس از 6 تا 8 جلسه از بین می‌برد. البته افراد با پوست و موی تیره نیز می‌توانند از مزایای این درمان برخوردار شوند، اما درمان باید دفعات بیشتری تکرار شود. افراد با موی بور، خاکستری، سفید و قرمز نتیجه قابل توجهی از لیزر موهای زائد نمی‌گیرند.

انواع لیزر


گونه‌های متفاوتی از لیزر و دستگاه‌های مبتنی بر نور وجود دارد که برای از بین بردن موهای زائد بدن مردان به روشی ایمن و موثر از آنها استفاده می‌شود. متخصص دستگاه مناسب را با توجه به نوع پوست انتخاب می‌کند. بهترین لیزر برای پوست‌های روشن‌تر لیزر الکساندرایت است، حال آن که لیزر دایود برای پوست‌های تیره‌تر ایمن‌تر است. هر چند لیزر الکساندرایت برای پوست‌های تیره موثرتر است، اما استفاده از آن در این شرایط احتمال بروز تغییرات رنگدانه‌ای و سوختگی پوست را افزایش می‌دهد. لیزرهای با طول موج کوتاه‌تر مانند لیزر الکساندرایت و لیزر دایود رنگدانه موجود در فولیکول‌های مو را به نحوی موثر هدف قرار می‌دهند، اما لیزرهای با طول موج بلندتر قدرت نفوذ بیشتری دارند. گاهی اوقات می‌توان از هر دو این لیزرها در کنار هم استفاده کرد. مانند همیشه بهترین کار این است که قبل از هر گونه تصمیم‌گیری با یک متخصص مجرب مشورت کنید، چون علاوه بر نوع لیزر، تنظیمات دستگاه نیز در کسب نتیجه و بروز عوارض مهم است.

 آمادگی قبل از درمان


برخلاف اپیلاسیون با وکس لازم نیست صبر کنید تا موها بلند شود. موهای زائد را باید دو تا سه روز قبل از لیزر درمانی به اندازه حداکثر 3 میلی‌متر کوتاه کنید. هر چه مو کوتاه‌تر باشد، درمان راحت‌تر می‌شود و انرژی لیزر سریع‌تر به فولیکول‌ها می‌رسد. از دو تا سه هفته قبل از درمان در معرض نور خورشید قرار نگیرید و از سولاریوم استفاده نکنید. می‌توانید 24 ساعت پس از درمان از اسپری برنزه کننده استفاده کنید. متخصص توصیه‌های لازم را با توجه به نوع پوست و ماهیت درمان ارائه می‌هد.

لیزر موهای زائد چگونه انجام می‌شود؟


پوست پرتو نور قوی گسیل شده از لیزر را جذب می‌کند. این نور به گرما تبدیل می‌شود و توسط سلول‌های مورد نظر جذب می‌شود، بی آن که کمتری آسیبی به بافت اطراف بزند. لازم به ذکر است موهایی بیشترین تاثیر را می‌پذیرد که در مرحله رشد فعال باشد، چون این موها حاوی مقدار مناسبی ملانین یعنی ماده‌ای است که لیزر مستقیماً آن را هدف قرار می‌دهد.

متخصص و بیمار در طول درمان عینک‌ محافظ به چشم می‌زنند تا چشم‌ها آسیبی نبیند. متخصص هندپیس کوچکی را روی پوست حرکت می‌دهد تا پالس لیزر به پوست اعمال شود. با اعمال هر پالس لیزر ماده خنک کننده نیز روی پوست اسپری می‌شود. دستگاه لیزر مجهز به سیستم خنک کننده دینامیک است که پوست را خنک می‌کند تا درمان کاملاً راحت باشد. بیماران ناراحتی ناشی از لیزر درمانی را مانند برخورد کش به پوست می‌دانند. البته آستانه درد بیماران یکسان نیست.

مراقبت پس از درمان


در کل قرار گرفتن در معرض آفتاب، استفاده از سولاریوم یا حمام آفتاب مصنوعی از 2 تا 3 هفته قبل از لیزر موهای زائد مردان تا 1 تا 2 هفته پس از درمان ممنوع است. بیمار باید از کرم ضدآفتاب 30+ SPF استفاده کند و در فضای باز کاملاً مراقب پوست باشد. پوست پس از درمان به نور خورشید حساس است، بنابراین بیمار باید مراقب باشد که مدت زیادی زیر نور خورشید نباشد. ریزش موها حدوداً دو هفته طول می‌کشد و گاهی موها همان روز چهاردهم می‌ریزد.

پوسته پوسته شدن سه روز پس از درمان به ریزش موها کمک می‌کند. گاهی پیش می‌آید که موها نمی‌ریزد، در این شرایط باید موها را با تیغ بتراشید و موضوع را جلسه بعد به متخصص اطلاع دهید. بیرون کشیدن موها از فولیکول پس از شروع لیزر درمانی نتیجه درمان را معکوس می‌کند. بنابراین وکس و بند انداختن در طول دوره درمان ممنوع است. در صورت لزوم می‌توانید موها را با تیغ بتراشید، کوتاه کنید یا از کرم موبر استفاده کنید.

تعداد جلسات لازم


برای از بین بردن 70 % موهای زائد باید 6 تا 8 جلسه لیزر درمانی در فواصل 6 هفته‌ای انجام شود. بیمار باید زمانبندی درمان را جدی بگیرد و به موقع برای جلسات بعدی مراجعه کند. وقفه بین درمان‌ها معمولاً 6 هفته است، اما ممکن است متخصص با توجه به نتایج ارزیابی نوع پوست و مو زمانبندی دیگری را تعیین کند.

البته از بین بردن بیش از 85 % موهای زائد مردان به دلیل سطح بالای هورمون مردانه تستوسترون به 12 و گاهی 15 جلسه لیزر درمانی نیاز دارد. موهای باقیمانده روشن‌تر و نرم‌تر می‌شود و در درمان‌هایی که هر 4 ماه یک بار انجام می‌شود، به تدریج کمتر نیز می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *