لیزر موهای زائد برای رفع دائمی و موثر موهای تیره بدن و صورت

لیزر موهای زائد برای رفع دائمی و موثر موهای تیره بدن و صورت

لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر کندلا کلینیک رز طلایی فرمانیه

فهرست مطالب

  تعریف موی زائد

موی زائد به مو در ناحیه‌ای گفته می‌شودکه فرد مایل نیست در این ناحیه مویی رشد کرده باشد. گوش ها، گردن، شکم و ناحیه تناسلی، صورت، پشت لب، پیشانی، پوست صورت، چانه، زیر چانه و گونه ها دارای موهایی هستند که ممکن است زدودن آنها کار سختی به نظر برسد. برای رفع موهای زائد راه حل هایی مانند دستگاه های موکن خانگی، اپیلاسیون، کرم ها و پودرهای موبر وجود دارد که همگی موقتی هستند و موهای زائد مجدداً به رشد خود ادامه می دهند و می توانند عوارضی مانند حساسیت نیز به دنبال داشته باشند.وجود اختلالات هورمونی و علائمی که به نفع آنها وجود دارد (مثل نامنظمی سیکل قاعدگی، ریزش موی سر، جوش های مکرر صورت و سابقه نازایی) همچنین مصرف بعضی داروها که می توانند منجر به رویش موهای زائد و پرمویی شوند مثل کورتون ها ،هورمون ها و مینوکسیدیل می تواند در روند درمان تاثیر داشته باشد و بهتر است بررسی شوند.

لیزر موهای زائد برای چه کسانی مناسب است؟

استفاده از لیزر موهای زائد صورت و بدن برای از بین بردن موهای زاید به طور دایمی شما را از شر موهای زائد بدنتان راحت می‌کند.

لیزر موهای زائد یکی از پرطرفدارترین و جدیدترین روش‌ها برای رفع موهای زائد است که البته برای همه مناسب نیست. در ادامه شرایط متقاضی ایده‌آل لیزر موهای زائد را توضیح می‌دهیم.

پوست روشن، تیره یا برنزه

لیزر ماده‌ای به نام ملانین را هدف می‌گیرد که در پوست و موی تیره و سبزه وجود دارد. بنابراین بهترین متقاضی لیزر موهای زائد فردی است که موهای تیره و پوست روشن دارد. البته منظورمان این نیست که افراد با پوست تیره‌تر نمی‌توانند از لیزر برای از بین بردن موهای زائد استفاده کنند. دستگاه لیزر به گونه‌ای طراحی شده است که برای انواع رنگ پوست مناسب باشد و موهای زائد را به شیوه‌ای موثر و ایمن نابود کند.

در جستجوی روشی دائمی برای از بین بردن موهای زائد

لیزر موهای زائد روشی فوق‌العاده برای افرادی است که از نتایج کوتاه مدت روش‌هایی مانند وکس و اصلاح با تیغ خسته شده‌اند و در جستجوی روشی هستند که موهای زائد را برای همیشه از بین ببرد. هرچند لیزر موهای زائد را برای همیشه از بین نمی‌برد، اما تاثیر آن در کاهش دائمی موهای زائد به اثبات رسیده است. بنابراین لیزر روشی مناسب برای افرادی است که هر هفته یا حتی هر چند روز یک بار، وقت باارزش خود را برای صاف و بدون مو کردن موقتی پوست تلف می‌کنند.

رفع موهای زائد ناحیه‌ای بزرگ 

لیزر به دلیل سرعت بالا، روشی موثر برای رفع موهای زائد ناحیه‌های بزرگ بدن است. حال آن که الکترولیز برای درمان ناحیه‌های بزرگ مناسب نیست، چرا که تک تک تارهای مو باید جداگانه درمان شود. با این توصیف الکترولیز آهسته است و برای رفع موهای زائد ناحیه‌های بزرگ توصیه نمی‌شود.

مزایای لیزر موهای زائد

رفع لیزر موهای بدن صورت، پا، دست، زیر بغل، شرمگاه و نواحی دیگر مناسب است.

لیزرالکس برای از بین بردن موهای زائد بدن که ضخیم و تیره هستند مناسب است و در عین حال به پوست مجاور آسیبی وارد نمی کنند.

لیزر دایود برای افراد با پوست سبزه و تیره و موهای نازک و کرکی انتخاب مناسبتری است

  • سرعت لیزر موهای زائد پوست تیره یک روش زمان بر نیست. هر پالس لیزر در عرض کسری از ثانیه به طور همزمان چندین موی زائد را حذف می کند.
  • نتایج: نود درصد از بیماران به طور میانگین در عرض سه تا پنج جلسه موهای زائد خود را از دست می دهند گرچه بسته به نواحی مختلف تعداد جلسات متفاوت میباشد.

در حال حاضر معروف‌ترین و بهترین دستگاه لیزر مو در تمام دنیا لیزر الکساندرایت شرکت آمریکایی کاندلا (Candela) است که Gentlemax pro نام دارد. این دستگاه بیش از هر دستگاه دیگری در کلینیک های معروف آمریکا برای از بین بردن موهای زائد به کار می رود زیرا از نظر میزان تاثیر، سرعت، کم بودن عوارض لیزر موهای زائد و کم بودن درد بی رقیب است اما متاسفانه قیمت بالای این دستگاه (که چندین برابر نزدیک‌ترین رقیب خود است با وجود کارایی بالاو عوارض پایین آن) باعث شده به تعداد کافی در کشورمان وجود نداشته باشد. و خوشبختانه گروه تخصصی کلینیک رز جدیدترین مدل 2016 این لیزر را در اختیار دارد.
مراکز درمانی با خرید لیزر پوست متنوع لیزر موهای زائد را به‌صورت سفارشی، بسته به محل لیزر موی زائد و جنس و ظاهر موهای آن ناحیه، انتخاب می‌کنند که با پوست و موی آن ناحیه سازگار باشد و بتوان به بهترین نتایج ممکن رسید.

کلینیک ما آماده ارائه خدمت به تمامی عزیزان ساکن مناطق فرمانیه، نیاوران، پاسداران، کامرانیه، قیطریه ، اقدسیه و سایر نقاط تهران می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌ی زیر تماس حاصل فرمایید

 021-22283000

بازدیدکنندگان گرامی جهت آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با لیزر موهای زائد می توانید فیلم آموزشی زیر را مشاهده کنید

اقدامات قبل از لیزر

  • این متد یک روش پزشکی بوده که برای انجام نیاز به آمادگی دارد. از یک ماه قبل از انجام لیزر موهای زاید موها نباید از ریشه کنده شوند و تراشیدن موها باید سطحی باشد. بنابراین، در صورتی که قصد دارید لیزر برای رفع موهای زائد بدن را انجام دهید، باید یک ماه قبل از آن از اپیلاسیون، موچین یا الکترولیز استفاده نکنید.(به دلیل انکه اشعه لیزر روی فولیکول مو اثر گذاشته و ریشه را از بین میبرد ) انداره موها در روز انجام لیزر باید بین 1 تا 3 میلیمتر باشد دلیل این امر این است که(با توجه به اینکه انرژی لیزر از طریق ساقه به ریشه منتقل میشود و در نتیجه اندازه مو نباید انقدر بلند بوده که انرژی لیرز صرف کز دادن مو شود و نه کاملا کوتاه شده باشد). همچنین باید شش هفته قبل و بعد از لیزر موهای زائد صورت و بدن از افتاب گرفتن خودداری کنید. قرارگیری در معرض نور خورشید باعث می شود که بیشتر انرژی لیزر جذب پوست شده و اثربخشی برای از بین بردن مو کمتر شود .همچنین اگر باردار هستید، حتماً این مسئله را به پزشک بگوئید.

اکثر افراد هنگام درمان احساس درد داشته که درخواست به بی حس کننده موضعی میکنند ، هر چند می توان از این بی حس کننده ها برای بیماران استفاده کرد اما باعث میشود اثر لیزر کمتر شود که پیشنهاد نمیشود

با توجه به اینکه کلینیک رز طلایی فرمانیه مجهز به دستگاه های پیشرفته با سیستم خنک کننده قوی بوده درد و سوزشی حتی بدون بی حسی احساس نمیشود.

سازو کار لیزر موهای زائد

لیزر روشی موثر برای از بین بردن موهای زائد کلیه نقاط بدن است. فولیکول‌های مو در عرض چند دقیقه با حداقل ناراحتی تخریب می‌شود. فولیکول‌های مو با انرژی باریکه متمرکز نور هدف گرفته می‌شود و پالس‌های نور به موضع تابانده می‌شود. رنگدانه‌های مو انرژی لیزر را جذب می‌کند، به همان روشی که لباس تیره نور خورشید را جذب می‌کند. به همین دلیل لیزر موهای زائد بهترین نتیجه را برای موهای تیره و زبر روییده روی پوست روشن به دست می‌دهد. البته افرادی که ترکیب پوست روشن و موی تیره ندارند، نیز به نتیجه دلخواه می‌رسند. موهای درمان شده ظرف یک تا سه هفته می‌ریزد. برای داشتن پوستی صاف و بدون مو باید چند جلسه لیزردرمانی تکرار شود، البته نتیجه پس از نخستین جلسه محسوس خواهد بود که نشان دهنده موثر بودن درمان اولیه است. نتیجه پس از هر بار درمان بهتر می‌شود و موهای زائد کمتر و کمتر می‌شود. اتمام دوره درمان، برای از بین رفتن دائمی و بیشینه موهای زائد ضروری است.

مراحل لیزر موهای زائد

موهای ناحیه درمان را باید قبل از لیزر، به بلندی چند میلی‌متر از سطح پوست کوتاه کنید. متخصص دستگاه لیزر را متناسب با رنگ، ضخامت و محل موها و رنگ پوست تنظیم می‌کند. بیمار و متخصص باید با توجه به نوع لیزر یا منبع نور، عینک محافظ به چشم بزنند. همچنین ژل برای محافظت از لایه‌های فوقانی پوست روی موضع درمان زده می‌شود یا از دستگاه خنک کننده مخصوص استفاده می‌شود. به این ترتیب نور لیزر در پوست نفوذ می‌کند. سپس متخصص پالس نور را به موضع می‌تاباند و ناحیه را چند دقیقه تحت نظر می‌گیرد تا از تنظیمات درست دستگاه و بروز نیافتن واکنش‌های نامساعد مطمئن شود. پس از اتمام درمان از کیسه یخ، لوسیون یا کرم ضدالتهابی یا آب سرد برای تسکین ناراحتی بیمار استفاده می‌شود. درمان بعدی برای 6 ـ 4 هفته بعد برنامه‌ریزی می‌شود. درمان تا زمان توقف رشد موها ادامه می‌یابد.

مراقبت های پس از انجام لیزر

در کلینیک زیبایی رز هر آنچه برای مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد نیاز است مانند کرم هایی برای از بین بردن التهاب موقت بعد از لیزر در اختیار بیمار قرار داده می‌شود

در اغلب حالات قرمزی حاصل از لیزر موهای زائد بدن و صورت بیش از چند ساعت پایداری ندارد و استفاده از پماد اکسید زینک یا کرم های ترمیم کننده ی بعد از لیزر برای رفع موهای زائد بدن کفایت میکند . محافظت ناحیه ی تحت درمان از اشعه ی خورشید نیز حائز اهمیت است که به همین علت از فرآورده های ضدآفتاب با بالا استفاده می گردد.

تعداد جلسات درمان چقدر است؟

تعداد جلسات رفع موهای زائد با لیزر به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که در مشاوره با پزشک تا حدودی مشخص می شود مثلا لیزر موهای صورت بیشتر از ناحیه زیر بغل طول می کشد و در کل به طور متوسط 7-3 جلسه درمان لازم است ولی ممکن است بیشتر یا کمتر طول بکشد و در صورت وجود زمینه اختلالات هورمونی درمان به درازا می کشد. توجه داشته باشید روز قبل از مراجعه ناحیه درمان را با تیغ شیو کرده و در صورت وجود سابقه تبخال از 2 روز قبل قرص آسیکلوویر را شروع کرده باشید؛ جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما در ارتباط باشید.

فاصله بین جلسات

چهار تا شش هفته بوده و رعایت این فواصل الزامی میباشد این فاصله به دلیل ان است که مو در دوره های مختلفی از فاز رشد قرار داشته و اثر لیزر برای از بین بردن مو فقط در فاز رشد مو میباشد جلسات درمانی برای رفع موهای زائد با لیزر تا زمان حذف کامل موها انجام می گیرد.

عوارض جانبی و بهبودی

به مدت یا دو روز پس از انجام لیزر موهای زائد، ناحیه پوست درمان شده آفتاب سوخته به نظر می رسد. کمپرس یخ و کرم های مرطوب کننده برای برطرف سازی این وضعیت موثر هستند. در صورتی که صورت شما با این روش درمان شده است، در صورتی که صورت شما تاول نزده باشد، می توانید روز بعد از لیزر درمانی صورت خود را آرایش کنید.موی بدن شما در عرض یک ماه از بدن جدا می شود. در این ماه برای جلوگیری از بوجود آمدن تغییرات موقتی در رنگ پوست درمان شده، از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.تاول زدن پوست به ندرت پیش می آید، و افرادی که پوست تیره تری دارند بیشتر تاول می زنند. از عوارض جانبی دیگر می توان به تورم، قرمزی و ایجاد جای زخم اشاره کرد. ایجاد جای زخم یا تغییرات همیشگی در پوست به ندرت پیش می آیند.

تکلیف افرادی که موهای کرکی و سفید دارند چه می شود؟

به طور کلی لیزر موهای زائد صورت روی موهای بور، کرکی و سفید جوابگو نیست، به دلیل اینکه تاثیر و عملکرد این دستگاه های لیزر روی ملانین مو است و در صورتی که موهای سفید عاری از ملانین هستند، به همین دلیل هیچ دستگاه لیزری قادر به رفع موهای کرکی و بور نیست.

آیا افرادی که پوست سبزه ای دارند، می توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند؟

افرادی که پوست سبزه ای دارند هم می توانند از لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده کنند؛ چرا که تنظیمات دستگاه متفاوت است. البته همان طور که گفته شد بهترین کاندیدای ما افرادی هستند که پوستی سفید و موهای مشکی دارند. همچنین برای نوع پوست و نوع موی ایرانی ها ترکیب لیزر الکس و دایود بهترین عملکرد را به همراه دارد.

photo_2016-12-13_17-34-03

لیزر موهای زائد برای چه افرادی ممنوع است؟

کسانی که حساسیت های پوستی دارند و بیماری های پسوریازیس دارند بهتر است از این روش استفاده نکنند.

خانم های باردار و شیرده چطور می‌توانند از لیزر استفاده کنند؟

خانم های باردار توصیه می کنیم که از این لیزرها استفاده نکنند ولی خانم هایی که درحال شیردهی هستند منع مصرفی ندارند.

آیا محدودیت سنی دارد یا هر سنی می توانند از این روش استفاده کنند؟

برای بالای 15 سال هیچ منعی وجود ندارد، اما زیر 15 سال بهتر است که انجام نشود.

آیا استفاده از لیزر در نقطه‌ای از بدن که تاتو دارد ممکن است؟

رنگدانه‌های تیره‌ی تاتو انرژی لیزر را بیشتر از پوست عادی جذب می‌کند، در نتیجه احتمال سوختگی‌های ناخوشایند سطح پوست وجود دارد. حتی در بعضی موارد جای زخم (اسکار) دائمی روی پوست باقی می‌ماند.

چه مدت بعد از لیزر بهتر است از استخر و شنا کردن پرهیز کرد؟

بهتر است یک تا دو روز افراد به استخر به‌خصوص استخرهایی که عمومی هستند و کلر زیادی دارند، پرهیز کنند. همچنین نباید در معرض آفتاب هم به طور مستقیم باشند.

انواع لیزر کلینیک زیبایی رز طلایی فرمانیه

دستگاه‌های لیزر کلینیک زیبایی رز طلایی فرمانیه دستگاه لیزر دایود و لیزر الکساندرایت هستند که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا برای حذف موهای زائد صورت و بدن تایید شده‌اند.

لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر کندلا کلینیک رز طلایی فرمانیه

هزینه لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد با توجه به عامل‌های زیر تعیین می‌شود:

  • بزرگی ناحیه درمان و زمان لازم برای لیزر آن
  • تعداد جلسات درمان
  • انجام درمان توسط پزشک یا فرد دیگر
  • موقعیت جغرافیایی کلینیک

جلسه مشاوره فرصت مناسبی برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد است.

 

بازدیدکنندگان گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه لیزر موهای زائد در کلینیک رز می‌توانید تصویر زیر را مشاهده کنید. البته  هزینه و قیمت لیزر موهای زائد هر چه که باشد به‌طورمعمول تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی‌گیرد.

کلینیک ما آماده ارائه خدمت به تمامی عزیزان ساکن مناطق فرمانیه، نیاوران، پاسداران، کامرانیه، قیطریه ، اقدسیه و سایر نقاط تهران می باشد.

 

hryhrgfv

برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌ی زیر تماس حاصل فرمایید

021-22283000

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *