لیپوساکشن صورت: استخوانی و زاویه دار کردن صورت با مکش چربی اضافه

لیپوساکشن صورت: استخوانی و زاویه دار کردن صورت با مکش چربی اضافه

لیپوساکشن صورت

بسیاری از زنان و مردان از این که گردن، فک و صورتشان فربه و چاق است شکایت دارند. برخی از زنان و مردانی ممکن است که ساختار خوب استخوانی داشته باشند اما پوست آنها افتاده و شل شده باشد و چین و چروک‌ها و خطوط عمیقی رویان وجود داشته باشد.

با لیپوساکشن صورت می‌توان چربی‌های ناخواسته را از قسمت‌های مختلف صورت و گردن برداشته و به شکل صورت، زاویه مشخص داد. جراح در هنگام انجام عمل به آرامی با مکش چربی‌های اضافی را کشیده تا زاویه صورت بهبود یافته و گردن بیمار لاغرتر شده و با قسمت‌ها دیگر صورت هارمونی و تقارن پیدا کند. در صورت لزوم، شکاف کوچکی در زیر چانه ایجاد شده تا بتوان چربی‌های اضافی در زیر پلاتیسما (عضلات گردن) را برداشت و گردن را به میزان چشمگیری لاغرتر کرد. لیپوساکشن صورت ظاهر را بهبود می‌دهد ولی تغییرات ناشی از آن موقتی نیست؛ به عبارت دیگر، نتایج حاصل از انجام فرایند لیپوساکشن صورت دائمی است. این احساس بسیار خوبی است که بدانید چربی‌هایی که به طور کامل به این طریق برداشته می‌شوند هرگز دوباره در آن قسمت از صورت جمع نمی‌شوند.

 این روش برای چه کسانی مناسب است؟


لیپوساکشن صورت

چربی‌های موضعی صورت و گردن باعث می‌شوند که شخص پیرتر به نظر رسیده و از نظر زیبایی جذابیت خود را از دست بدهد. متأسفانه این حجم چربی اضافی به دلایل مادرزادی و فرایند طبیعی افزایش سن شکل می‌گیرند بنابراین به رژیم‌های غذایی یا ورزش واکنشی نشان نمی‌دهند. زمانی که این اتفاق می‌افتد، انجام لیپوساکشن یک راه حل عالی است.

برای این که بتوانید کاندید انجام این عمل شوید باید در طیف وزن طبیعی بدن خود باشید زیرا هر گونه نوسان شدید بر نتایج نهایی عمل تأثیر می‌گذارد. همچنین باید خاصیت ارتجاعی پوست و حجم عضلات فرد در وضعیت خوبی قرار داشته باشند زیرا این ویژگی‌ها به پزشک کمک می‌کنند که بتواند به نتایج مطلوب دست یابد.

مشاوره قبل از عمل


پزشک به هر فرد مشاوره شخصی می‌دهد تا مشخص شود که آیا لیپوساکشن صورت برای وی گزینه مناسبی است یا نه. سن به تنهایی عامل تعیین‌کننده‌ای نیست؛ پزشکان به طور معمول این عمل را در افراد بین 18 تا 65 سال با موفقیت انجام می‌دهند. بهترین کاندیداها برای انجام این عمل آن‌هایی هستند که سبک زندگی سالم و فعالی داشته و وزن آنها نزدیک به وزن طبیعی آنها است. بیمارانی که چربی موضعی یا کیسه‌های چربی در صورت و گردن خود دارند بهترین کاندیداها برای انجام این عمل هستند زیرا خاصیت ارتجاعی و لطافت پوست آنها مناسب است. پوست شل شده و آویزان و پوست چین و چروک‌دار می‌تواند نشان‌دهنده کم بودن خاصیت ارتجاعی آن باشد. در این موارد، لیپوساکشن به تنهایی نمی‌تواند مشکل را برطرف کند.

پزشکان ممکن است فرایندهای دیگر جراحی زیبایی مانند برداشتن پوست، برش پوست، تزریق چربی یا لیفت صورت را نیز به طور همزمان با لیپوساکشن انجام دهند. افراد سیگاری باید قبل از انجام عمل از کشیدن سیگار خودداری کنند زیرا سیگار کشیدن باعث انقباض عروق خونی شده و مانع جریان یافتن خون که پس از عمل برای تسریع روند بهبودی از اهمیت زیادی برخوردار است می‌شود. پزشک به دقت و به طور کامل سوابق پزشکی شما را بررسی کرده تا وضعیت سلامتی شما را قبل از انجام عمل ارزیابی کند. در نهایت، باید به این نکته توجه داست که بیمارانی می‌توانند از مزایای انجام عمل لیپوساکشن به طور کامل استفاده کنند که انتظارات واقع‌بینانه‌ای نسبت به نتایج عمل داشته باشند. پزشک، صورت شما را بازسازی نمی‌کند اما آن را تغییر شکل می‌دهد تا زیبایی ظاهری و جوانی به آن بازگردد.

پزشک توصیه‌هایی در مورد کمک‌های مورد نیاز در منزل در شب اول پس از عمل به شما می‌کند. احتمالاً وی از شما خواهد خواست که یک نفر را برای انجام مراقبت‌های پس از عمل همراه خود بیاورید.

شما باید برخی انواع غذاها را در منزل آماده کنید. این به شکاف‌ها و برش‌هایی که برای انجام عمل روی بدن شما ایجاد شده‌اند بستگی دارد. ممکن است در زمانی که صورت شما متورم است استفاده از غذاهای نرم برای شما مناسب‌تر باشد. در صورتی که شکاف در دهان شما ایجاد شده باشد باید از رژیم‌های غذایی پیروی کنید که احتمال بروز عفونت را کاهش دهند. پزشک به شما خواهد گفت که دقیقاً خود را چگونه برای انجام عمل آماده کنید.

چه قسمت‌هایی از صورت را می‌توان به روش لیپوساکشن تحت درمان قرار داد؟


پزشکان لیپوساکشن را در قسمت‌هایی از صورت و گردن به شرح زیر انجام می‌دهند:

  • زوایای شل شده صورت
  • گردن بوقلمونی یا غبغب
  • چربی‌های اضافی اطراف گردن
  • گونه‌های فربه و برآمده

در خلال جلسه مشاوره، وی صورت و قسمت مشکل داران را مورد ارزیابی قرار می‌دهد تا تعیین کند که کدام قسمت‌ها را می‌توان تحت فرایند لیپوساکشن قرار داد.

نحوه انجام عمل


لیپوساکشن صورت و گردن تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود که بدان معنا است که بیمار هشیار بوده و قادر به حرکت است اما درد یا ناراحتی را احساس نمی‌کند. پزشک عمل را با تزریق محول تامسنت مخصوص در قسمت‌هایی از صورت و گردن که چربی موضعی دارند آغاز می‌کند تا درد کاهش یابد و از کبودی‌های پس از عمل نیز کاسته شود.

از اینجا، وی شکاف بسیار کوچکی در زیر چانه و کنار لاله گوش ایجاد می‌کند. از طریق این حفره‌های ایجاد شده، وی به آرامی میکروکانولا را به سمت عقب و جلو حرکت می‌دهد تا چربی‌های اضافی تجزیه شده و خارج شوند. زمانی که پزشک همه چربی‌های اضافی را خارج کرد و ظاهر جوان و مشخص را برای صورت و گردن ایجاد کرد، شکاف را به دقت می‌بندد تا اسکار قابل توجهی در صورت باقی نماند. سپس شما ترخیص شده و به منزل می‌روید و فرایند بهبودی آغاز می‌شود.

دوران بهبودی


لیپوساکشن صورت

دروان بهبودی پس از عمل لیپوساکشن صورت و گردن بسیار راحت است. در واقع، بسیاری از بیماران قادر هستند که 24 ساعت پس از انجام عمل به محل کار خود بازگردند. در بیشتر موارد، شما ناراحتی‌های جزئی را تجربه خواهید کرد ولی دردی نخواهید داشت، تورم‌های جزئی احتمالی هم تا 3 روز پس از عمل از بین می‌روند. در این فاصله، این اثرات را می‌توان با استفاده از داروهای بدون نسخه پزشک و استفاده از بسته یخ مدیریت کرد. در 2 روز اول پس از انجام عمل، شما باید پوشش‌های فشرده‌ساز مخصوصی را بپوشید تا پوست شما را در محل درست آن نگه داشته و پس از بهبودی کامل، نتایج مطلوب حاصل شوند.

چند روز پس از انجام عمل لیپوساکشن، شما اولین جلسه پس از عمل را با پزشک خواهید داشت. وی پانسمان شما را برداشته و شما خواهید دید که زوایای شل شده و غبغب شما ناپدید شده است! شما کاملاً تغییر می‌کنید و صورت و گردن شما لاغرتر شده و جوان‌تر به نظر می‌رسند. احتمالاً شما شادتر نیز به نظر خواهید رسید.

سؤالات رایج


برخی از سؤالات رایج درباره لیپوساکشن صورت عبارت‌اند از:

آیا همزمان با لیپوساکشن صورت و گردن، عمل‌های دیگری هم انجام می‌شوند؟

شما می‌توانید ترکیبی زا لیپوساکشن صورت و گردن را همراه با فرایندهای دیگر در صورت انجام دهید تا به نتایج بهتری دست‌یابید. برخی بیماران لیپوساکشن صورت و گردن را همراه با بلفاروپلاستی، لیفت گردن، لیفت صورت یا عمل‌های پلاستیک دیگر در صورت انجام می‌دهند. لیپوساکشن گردن غالباً همراه با لیفت صورت و پروتز چانه انجام می‌شود تا حداکثر نتایج به دست آیند.

چرا شما باید به جای لیفت صورت و گردن، لیپوساکشن صورت و گردن را انجام دهید؟

با این که انجام لیفت صورت یا لیفت گردن باعث لطافت و زیباتر شدن پوست می‌شود اما انجام آنها برای همه بیمارانی که چربی اضافی در صورت و گردن خود دارند ضرورت ندارد. هم لیفت صورت و هم لیفت گردن باعث سفت شدن عضلات و پوست در صورت و گردن می‌شود. اگر عضلات گردن و صورت شما شل شده است شما نمی‌توانید لیفت صورت و گردن را انجام دهید. به جای آن باید لیپوساکشن صورت و گردن را انجام دهید تا نتایج مطلوب و مورد نظر شما با انجام عمل‌های کم تهاجمی‌تر حاصل شوند.

آیا پس از انجام لیپوساکشن، چهره شما حالت تورفتگی و غیر طبیعی پیدا می‌کند؟

با استفاده از روش لیپوساکشن می‌توان چربی‌های اضافی در صورت و گردن را برداشت. نتایج حاصل از لیپوساکشن در صورت چشمگیر است اما پزشکان در انجام این عمل زیاده‌روی نمی‌کنند. لیپوساکشن صورت باعث لطافت و زیبایی پوست می‌شود. اولویت اول پزشک این است که نتایج حاصله طبیعی به نظر برسند تا شما بهترین احساس و ظاهر را پیدا کنید. در لیپوساکشن صورت زیاده‌روی نمی‌شود که باعث ایجاد احساس غیر طبیعی شود.

شما به چند جلسه لیپوساکشن صورت نیاز دارید؟

در بیشتر موارد، بیمار فقط به یک جلسه لیپوساکشن صورت نیاز دارد. در خلال جلسه مشاوره با پزشک، وی تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای دست‌یابی به نتایج مطلوب را تعیین می‌کند.

عوارض لیپوساکشن صورت چیست؟

خطرات احتمالی ناشی از انجام لیپوساکشن کم است اما آگاه شدن شما نسبت به این خطرات و عوارض احتمالی قبل از انجام عمل از اهمیت زیادی برخوردار است. پزشک در مورد خطرات احتمالی و عوارض جانبی این عمل در جلسه مشاوره با شما صحبت می‌کند. عفونت و کبودی از عوارض شایع عمل لیپوساکشن هستند که با مراقبت‌های صحیح پس از عمل می‌توان از آنها کاست.

هزینه لیپوساکشن صورت و گونه چقدر است؟


هزینه لیپوساکشن صورت هم مانند هر فرایند زیبایی دیگر برای هر فرد متفاوت است. میزان چربی اضافه، مراقبت‌های قبل و بعد از عمل، هزینه‌های کلینیک و پزشک معالج از فاکتورهای مهم در تعیین هزینه لیپوساکشن صورت هستند. بهتر است قبل از انجام این روش درباره مسائلی مانند قیمت با پزشک مشورت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *