لیزر لیپولیز برای لاغری

لیپولیز برای لاغری

ما دقیقاً می‌دانیم که شما چه احساسی دارید. رژیم می‌گیرید، به ورزشگاه می‌روید ولی باز هم اثری از کاهش وزن و سایز در خودتان نمی‌بینید. در رؤیاهایتان روزی را می‌بینید که مجبور نیستید 20 مغازه را بگردید تا چیزی که اندازه‌تان باشد را بیابید. آرزو می‌کنید راهی ساده‌تر از انجام عمل‌های جراحی پرهزینه یا لیپوساکشن برای کاهش وزن وجود داشت.

عمل غیر تهاجمی لیزر لیپولیز یکی از جدیدترین و به‌روزترین روش لاغری اندام در کلینیک رز بدون نیاز به جراحی باز و یا ایجاد برش روی پوست بدن است. هدف از لیزر لیپولیز از بین بردن توده‌های آزار دهنده چربی در قسمت‌های مختلف بدن بدون جراحی و با روشی بسیار کم‌خطر است .
برای دریافت مشاوره و گرفتن نوبت می‌توانید باشماره زیر تماس حاصل فرمایید:

لیزر لیپولیز چیست؟


 فناوری غیرتهاجمی لیپو لیزر یا لیزر لیپولیز با کمک یک کنداکتور به ثبت رسیده لیزر سرد که به مدت 20-40 دقیقه روی پوست در نواحی تحت درمان قرار می‌گیرد، کار می‌کند. پزشکان متوجه شدند فناوری لیزر سرد که در اصل برای بالا بردن سرعت بهبودی در بیماری‌های اسکلتی-عضلانی طراحی شده بود سلول‌های چربی را هم بدون درد آب می‌کند

در لاغری با لیزر لیپولیزر اندازه سلول‌های چربی به میزان قابل‌ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد. چنین چیزی به بهبود قابل‌توجه شکل/ کانتور بدن منجر می‌شود. این نکته‌ای است که باعث می‌شود لیپولیزر یک شیوه درمانی عالی بدون جراحی برای هدف قرار دادن نقاط با چربی اضافه در بدن مانند پهلوها، دور کمر و باسن باشد. فقط با چند جلسه درمان نتایج قابل‌ملاحظه‌ای را می‌توان مشاهده کرد.

لیزر لیپولیز چگونه عمل می‌کند؟


 لیپو لیزر غیرتهاجمی برخلاف لیپوساکشن سلول چربی را برنمی‌دارد بلکه آن را فشرده می‌کند. چربی می‌تواند در یک فرد سالم به‌طور طبیعی متابولیزه یا به اصطلاح آب شود و از طریق سوخت‌وساز از بدن دفع گردد.

 برای روشن شدن بهتر نحوه عملکرد لیزر لیپولیز مثالی مطرح می‌کنیم: سلول‌های چربی را می‌توان با “دانه‌های انگور” مقایسه کرد. لیزری که دستگاه لیپولیز تولید می‌کند چربی موجود در سلول چربی را هدف قرار داده و آب می‌کند. در این حالت مواد سلول چربی ظرف چند دقیقه قرار گرفتن در معرض لیزر ناپدید می‌شود. کاهش چربی بدن به‌واسطه این واقعیت است که سلول “دانه انگور مانند” خالی‌شده و تا اندازه یک “کشمش” تقلیل می‌یابد.

مراجعان مرد و زن دریافته‌اند نقاط مشکل‌داری مانند پهلوها، شکم و باسن که کاهش اندازه آن‌ها مشکل است را می‌توان به‌طور کاملاً قابل‌ملاحظه‌ای درمان کرد. لیپو لیزر می‌تواند به فرم‌دهی به این محل‌ها که به ورزش و رژیم واکنش نشان نمی‌دهند کمک کرده و سلولیت/تجمع چربی‌ها در زیر پوست و ظاهر کلی فرد را بهبود دهد. لیپو لیزر با از بین بردن چربی و تحریک بدن به تولید کلاژن و الاستین به سفت شدن پوست کمک می‌کند. سفت شدن پوست مزیت بسیار مهمی است و با برنامه کاهش وزن یا برنامه بعد از عمل جراحی برای جلوگیری از آویزان شدن پوست به‌خوبی انجام می‌شود.

2

از لیزر لیپولیز برای لاغری کدام قسمت‌ها می‌توان استفاده کرد؟


 چون که لیزر چربی درون سلول را آب می‌کند شما می‌توانید توسط لیزر لیپولیز شکم، ران و بازو به روشی غیرتهاجمی از دست چربی‌های ناخواسته اطراف شکم، ران‌ها، بازوها و کمر راحت شوید. حتی اگر پیش‌ازاین با رژیم گرفتن و ورزش برای کاهش وزن تلاش کرده‌اید، می‌توانید با استفاده از لیزر لیپولیز به‌سرعت از دست چربی‌هایی که به‌راحتی از بین نمی‌روند راحت شوید.

مزایای استفاده از لیزر لیپولیز


 لیزر لیپولیز برخلاف سایر روش‌های از بین بردن چربی‌ها کاملاً غیرتهاجمی است یعنی به‌هیچ‌وجه از جراحی و تزریق استفاده نمی‌کند. ولی بهترین قسمت آن این است که نیازی به مرخصی گرفتن برای دوره بهبودی بعد از عمل ندارد.

لاغری با لیزر لیپولیز روشی بی‌خطر و مورد تأیید سازمان غذا و داروی امریکاست؛ ولی مهم‌ترین بخش این است که تأثیر آن نیز ثابت‌شده و تأمل برانگیز است. عمل لیزر لیپولیز به‌رغم بی‌خطر، بدون درد و سالم بودن طبیعی هم به نظر می‌رسد و می‌توانید به‌سرعت نتایج آن را مشاهده کنید.

 مزایای این عمل نسبت به عمل عادی لیپوساکشن

بعدازاین درمان بیمار درد و کبودی کمتری را تجربه می‌کند. این عمل همچنین به انقباض بهتر پوست روی چربی‌ها کمک می‌کند. لیپو لیزر از لیپوساکشن سنتی بی‌خطرتر است زیرا خونریزی و استفاده از داروهای بیهوشی در آن کمتر و بهبودی هم سریع‌تر است.

طریقه و روش انجام لیپولیزر


 در ابتدا بی‌حسی موضعی در منطقه مورد درمان اعمال می‌شود، سپس برش کوچکی در پوست ایجاد شده و یک کانول بسیار نازک (لوله‌ فلزی توخالی با عرض 1 میلی‌متر) حاوی پروب لیزری، در داخل پوست وارد می‌شود. با حرکت به عقب و جلو در لایه زیر پوست، این سوزن باریک انرژی لیزر را به بافت‌های چربی منتقل می‌کند و باعث شکستن و ذوب آن‌ها می‌شود. این سلول‌های چربی ذوب‌شده به‌طور طبیعی توسط بدن در سوخت‌وساز استفاده و دفع خواهد شد. در بعضی مواقع، پزشکان از ساکشن سلول‌های چربی آزادشده پس از جراحی لیپولیز نیز برای تسریع و بهبود نتایج آن استفاده می‌کنند.

 انرژی لیزر همچنین بر کلاژن پوست تأثیر گذاشته، با اصلاح و بازسازی آن موجب سفت‌تر و نرم‌تر شدن پوست در ناحیه تحت درمان می‌گردد. انجام این روش بین 1 الی 2 ساعت طول می‌کشد.

دوره بهبودی


 بیماران می‌توانند تقریباً بلافاصله به فعالیت‌های عادی خود بازگردند هرچند می‌توان به آن‌ها توصیه کرد که برای 10 روز از ورزش‌های سنگین و دوش گرفتن با آب داغ یا برای 4-5 هفته از ماساژ داده شدن شدید اجتناب کنند.

در مقایسه با دیگر عمل‌های تهاجمی‌تر مانند لیپوساکشن عوارض کبودی یا تورم در این عمل به میزان قابل‌ملاحظه‌ای کاهش می‌یابند. چنین چیزی به خاطر اثرات درمانی لیزر است که بلافاصله عروق خونی را می‌بندد و بنابراین ترومای زیر پوست را کاهش می‌دهد.

نتایج قابل مشاهده تقریباً فوری هستند هرچند به‌طور متوسط بیشتر افراد از بین رفتن نهایی چربی‌ها را حدود 1-3 ماه بعد مشاهده خواهند کرد. فرم، یکنواختی و انقباض پوست هم به‌خوبی بهبود می‌یابد. بیشتر بیماران درست از روز اول می‌توانند کم شدن چربی نواحی عمل شده را با فشردن آن نواحی بین انگشتانشان احساس کنند.

اگرچه بهترین نتایج لیزر لیپولیز در کلینیک زیبایی رز با یک دوره درمان 8 جلسه‌ای به دست می‌آورید ولی بیشتر افراد فقط به 1 تا 2 جلسه نیاز دارند تا اثرات عمل لیپولیز را بر لاغری اندامشان مشاهده کنند. نکته مهم‌تر این است که این است که مجبور نیستید ساعت‌ها در سالن ورزشی سخت ورزش کنید و به هیچ قرص یا مکملی هم نیاز نیست.

سلول‌های چربی به‌وسیله سیستم لیزری نابود می‌شوند و چربی‌ها به شیوه‌ای طبیعی حذف می‌گردند. نتایج بلندمدت هستند و باعث ایجاد نیم‌رخ هماهنگ/ خوش‌اندامی فرد می‌شوند. بااین‌وجود، توجه به این نکته حائز اهمیت است که این شیوه درمان تضمین نمی‌کند که نواحی دیگر بدن فرد چاق نشوند یا ذخیره چربی در آن‌ها جمع نشود. اگر میزان کالری که مصرف می‌کنیم بیش از نیازمان باشد بدن مجبور است آن را در جایی ذخیره کند.

عوارض جانبی


 در اکثر موارد هیچ نوع عوارض جانبی‌ای وجود ندارد. بااین‌وجود، ممکن است گاهی کبودی موقت، تورم خفیف یا قرمز شدن پوست اطراف محل تحت درمان وجود داشته باشد.

هزینه و قیمت


 معمولاً لیزر لیپولیز هزینه‌ای کمتر از لیپوساکشن سنتی دارد. هزینه لیزر لیپولیز دقیق به وسعت ناحیه تحت درمان بستگی خواهد داشت. راجع به هزینه لیپوساکشن و لیپولیز و خطرات لیپولیز هم در جلسه اولیه مشاوره با بیمار در کلینیک زیبایی رز بحث و گفتگو می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *