زاویه دار کردن فک و صورت بدون جراحی

زاویه دار کردن فک و صورت بدون جراحی

زاویه دار کردن فک

یک صورت V شکل یا زاویه‌دار در افرادی مشاهده می‌شود که دارای صورتی خوش فرم و بیضی شکل هستند که به طرف پایین و انتهای چانه باریک‌تر می‌شود. این روش امروزه داغ‌ترین مد در میان زنان است.

زاویه‌دار کردن فک از آنجایی که گرایش به ایجاد چهره‌ای زنانه در صورت دارد روش ایده‌آلی است. راه‌های مختلف غیر جراحی برای زاویه‌ دار کردن فک وجود دارد. متخصصین پزشکی می‌توانند بهترین روش را برای شما انتخاب کنند. برای بیماران جوانی که دارای افتادگی کمی در پوست صورت هستند، زاویه‌ دار کردن صورت می‌تواند به راحتی با استفاده از تزریق بوتاکس فک برای کشیده کردن فک و بزرگ کردن فک با استفاده از تزریق ژل فک انجام شود.

همه ما می‌خواهیم در مورد زیبایی صورت خود احساس خوبی داشته باشیم. هنگامی که صورت را مشاهده می‌کنیم، الگوی مثلثی بین چشم‌ها، بینی، دهان و چانه همگی بطور همزمان در نظر گرفته می‌شوند. عدم تعادل در صورت بلافاصله بصورت ناخودآگاه جلب توجه می‌کند. در صورتی که شکل صورت شما به دلیل کوتاه بودن چانه یا عریض بودن فک رضایت بخش نباشد، ممکن است یکی از افراد پر شماری باشید که تمایل به انجام عمل غیر جراحی زاویه‌ دار کردن صورت دارند. متخصصین ما در کلینیک زیبایی رز طلایی براساس ساختار چهره شما و هدف شما از انجام این کار روش مناسب را برای زاویه دار کردن صورت پیشنهاد می‌دهند. تزریق بوتاکس و ژل هر کدام مزایا و مراحل خاص خود را دارد و برای انتخاب روش مناسب در طول مشاوره صحبت خواهد شد، تا بهترین نتیجه را از درمان کسب کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص یا جهت رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ 02122283000  تماس حاصل نمایید.

 

متقاضی


کانتور فرم صورت یکی از محبوب‌ترین روش‌های انجام شده برای گروه سنی جوان است. اکثر کسانی که در جستجوی درمان زاویه‌ دار کردن  فک و صورت هستند (بوتاکس فک و تزریق چربی چانه) 20 تا 40 ساله هستند. این روش به منظور ایجاد یک شکل مطلوب V شکل در فک و چانه عمل می‌کند و برای افراد زیر مطلوب است:

  • دارای خط فک بیش از حد مربع یا U شکل
  • دارای فرم فک بیش از حد مردانه
  • گونه های پف کرده و یا گوشتالو

بیماران باید دارای سلامت کلی باشند و انتظارات واقع بینانه در مورد روش‌ها و آنچه که می‌توانند به دست آورند داشته باشند. پیروی کردن بیماران از دستورالعمل‌هایی برای مراقبت از خود جهت کاهش احتمال بروز عوارض جانبی پس از روش غیر جراحی زاویه‌ دار کردن صورت ضروری است .با این حال، مشاوره با پزشک لازم است تا تعیین شود که کدام روش مناسب شرایط خاص و ویژگی‌های صورت شما است.

روش‌های غیرجراحی زاویه‌دار کردن صورت


بوتاکس

بوتاکس را می‌توان به طور کاملا موثر برای کشیده کردن فک استفاده کرد. این تکنیک در باریک کردن پهنای پایین صورت در بیماران با عضلات ماستر برجسته یا بزرگ موثر است. این بیماران دارای فک مربعی شکل هستند یا قسمت پایین صورت‌شان پهنای زیادی دارد. نتیجه‌ی خالص استفاده از بوتاکس در عضله ماستر ایجاد حالت مثلثی و جوان برای صورت می‌باشد. علاوه بر این، با استفاده طولانی مدت از بوتاکس، بازسازی استخوان فک در امتداد بخش خارجی زاویه‌ی فک پایین در حالت استراحت عضله‌ی ماستر مشاهده می‌شود.

فرایند درمان

بوتاکس در عضله‌ی فک هر دو طرف صورت تزریق می‌شود و در نقاط چندگانه در عضله گسترش می‌یابد تا نتایج کوچک کردن فک را ایجاد کند. در هر طرف فک تنها یک تزریق صورت می‌گیرد و در کمتر از 5 دقیقه تکمیل می‌شود. این روشی بسیار موثر است و دارای حداقل درد یا بدون درد بوده و نیازی به دوره‌ی بهبودی ندارد. روش کوچک کردن فک یک روش غیر جراحی است. اثر روش زاویه دار کردن فک در هر زمان بین 2 تا 8 هفته دیده می‌شود. برنامه‌ی زاویه دار کردن صورت با استفاده از بوتاکس در بهترین حالت طی یک برنامه‌ی ۳ جلسه‌ای در فواصل ۳ ماهه انجام می‌شود.

پس از تزریق

اگر آستانه درد شما کم است، می‌توانید از کرم بی‌حس کننده برای کاهش ناراحتی استفاده کنید. با این حال، بازخورد بسیاری از بیماران این است که در هنگام تزریق، احساس سوزش خفیف و قابل تحمل وجود دارد.

عوارض جانبی پس از این تزریق نادر است. کمی کبودی یا تورم خفیف ممکن است در محل تزریق بلافاصله پس از درمان رخ دهد، اما این عوارض جانبی طی چند ساعت کاهش می‌یابند.

بیماران همچنین ممکن است دچار مشکل در جویدن شده یا هنگام جویدن برای مدت زمان طولانی ممکن است در عضلات فک دچار خستگی عضلانی شوند. این مشکل در عرض چند هفته حل می‌شود. اگرچه برای جویدن تلاش بیشتری لازم است اما جویدن نرمال تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد.

تزریق ژل 

افزایش برجستگی چانه با تزریق ژل می‌تواند زاویه بیشتری به صورت بدهد که هنگام تلاش برای زنانه کردن صورت و متناسب کردن آن با سایر اجزای صورت مطلوب است. تزریق ژل به چانه برای چانه‌ی عقب رفته نیز مناسب بوده و نسبت به پروتز چانه ایمن‌تر و بهتر است. اگر تقاضای ارزیابی کامل صورت خود را داشته باشید، متخصصین زیبایی می‌توانند مشخص کنند که آیا این درمان برای شما مناسب است یا خیر.

با استفاده از تزریق ژل می‌توان چانه را برجسته‌تر یا زاویه‌ دار کرد. در حالی که بسیاری از بیماران زن تمایل به داشتن چانه‌ای با خطوط ملایم‌تر دارند، بیماران مرد چانه‌ای با زوایای تیزتر را ترجیح می‌دهند. بسیاری از ژل‌های زیبایی از ژل‌های شفافی ساخته شده‌اند که متشکل از ماده‌ای است که بطور طبیعی در پوست وجود دارد و اسید هیالورونیک نام دارد. غلظت، ویسکوزیته و ماندگاری ژل‌ها متفاوت است. انواع رقیق‌تر و نرم‌تر ماندگاری زیادی ندارد در حالی که انواع غلیظ‌‌تر بیشتر دوام دارند.

فرایند درمان

پزشک از یک کانول یا سوزن برای تزریق ژل به چانه استفاده می‌کند. مزیت استفاده از کانول در چانه کاهش خطر ابتلا به سوراخ شدن رگ خونی و ایجاد کبودی یا عوارض شدید مانند تزریق داخل وریدی ژل است.

از آنجا که چانه یک ناحیه فیبری و عضلانی است، سوزن به راحتی از طریق این ناحیه عبور می‌کند. از آنجا که کانول نوک کندی دارد، عبور آن از چانه می‌تواند مشکل باشد. در بسیاری از موارد برای رسیدن به بهترین نتایج پزشک از ترکیبی از سوزن و کانول استفاده می‌کند. کانول‌ها اغلب برای طرفین چانه و شیب پایین خط فک مناسب‌تر هستند. سوزن‌ها اغلب برای تزریق مرکز چانه مناسب هستند.

پس از تزریق

مانند اکثر تزریق‌های ژل کمی کبودی خفیف، تورم و حساسیت احساس شایع است. اما این عوارض جانبی نباید بیش از 2 روز طول بکشد و در صورت لزوم می‌توان آنها را با آرایش مخفی کرد.

بسته به مقدار ژل، نوع ژل مورد استفاده، کیفیت پوست و متابولیسم ژل‌ها در پوست شما، افزایش در هر جا بین 6 تا 24 ماه باقی می‌ماند. ژل در نهایت توسط بدن شما جذب می‌شود و چانه شما به حالت قبل از درمان باز می‌گردد. به همین دلیل است که بسیاری از بیماران درمان‌های منظم را برای حفظ چانه جدید خود انتخاب می‌کنند.

به علاوه برجسته کردن گونه و بهبود شکل بینی نیز از دیگر روش ها برای زاویه دار کردن صورت می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *