رفع و درمان چاقی صورت

درمان چاقی صورت

بالا رفتن سن و افزایش وزن می‌تواند باعث ایجاد تغییر در ناحیه میانی صورت و بخش پایین آن شود. یکی از دلایل اصلی ایجاد این مشکل با پخش شدن چربی و افزایش حجم آن در نواحی مختلف صورت ارتباط دارد. به این ترتیب قرارگیری نامناسب بافت چربی در زیر پوست در عمل می‌تواند باعث ایجاد تغییر در ناحیه صورت شده و باعث ایجاد غبغب، خطوط لبخند، خطوط نازولابیال، افتادگی پوست در ناحیه گونه و شل شدن پوست شود.

همان‌طور که مشخص است، امروزه تعداد زیادی از روش‌های درمان جراحی و غیر جراحی برای رفع چاقی صورت، لاغر كردن صورت و رفع غبغب برای دستیابی به نتایج ظاهری دلخواه در این ارتباط وجود دارد. در حقیقت، هنگامی که یک بخش از صورت دچار تغییر شده یا به خاطر تجمع چربی مشکلات ظاهری پیدا کرده باشد، احتمالاً یک روش درمان جراحی مانند درمان چاقی صورت می‌تواند به رفع مشکل فرد کمک موثر نماید. به هر حال، مشابه تمام انواع عمل‌های جراحی، مهم است که قبل از انتخاب این درمان درک مناسب از خطرات و مزایای مورد انتظار آن وجود داشته باشد. در عمل درمان چاقی صورت نیز مانند هر جراحی زیبایی صورت دیگری، باید انتظاراتی واقع‌ بینانه داشت.

حتی افرادی که تصور می‌کنند ظاهر صورت آن‌ها مناسب است، باز هم ممکن است به خاطر تغییر در بافت چربی و ایجاد ظاهر فربه برای اجزای مختلف صورت خود ناراحت باشند. چاقی صورت می‌تواند یکی از عوارض جانبی موقت ادم بوده یا در نتیجه افزایش وزن ایجاد شده باشد. به هر حال در کلینیک زیبایی رز، ترکیبی از روش‌ها و تجهیزات مدرن برای رفع این مشکل مورد استفاده قرار گرفته و به این ترتیب دستیابی به نتایج مورد نظر بیمار امکان‌پذیر خواهد شد. به این ترتیب در این کلینیک از روش‌های لیپوماتیک، هایفوتراپی، لیزر لیپولیز، امواج رادیوفرکوئنسی، لیپوساکشن و سایر روش‌های درمان مانند آن برای خارج کردن چربی، سفت کردن پوست، و کاهش سطح سلولیت در ناحیه صورت استفاده می‌شود.

متخصصین ما در این کلینیک با ایجاد یک محیط گرم، دوستانه و حرفه‌ای به بیماران کمک می‌کنند احساس مناسب در طول درمان داشته و به راحتی مراحل درمان خود را سپری کنند. در حقیقت متخصصان این کلینیک تمرکز خود را بر ارائه خدمات مناسب به بیماران برای دستیابی به نتایج مورد نظر معطوف کرده‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی جلسه ملاقات لطفاً از طریق شماره‌ی زیر با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

021-75139000

از دست دادن چربی


یکی از مزایای نگه‌داشتن مقداری چربی در ناحیه صورت مربوط به کاهش ظاهر چین و چروک‌های ایجاد شده در پوست است. به هر حال برای افراد مختلف در سنین خاص، در بسیاری از مواقع داشتن صورت چاق و فربه مطلوب و دلخواه نیست. به منظور کاهش چربی در ناحیه صورت و لاغری صورت لازم است فرد وزن خود را کاهش دهد. علاوه بر این دستیابی به این شرایط از طریق بسیاری از تکنیک‌های مختلف که به‌طور دقیق بر روی چربی صورت تاثیر گذاشته و در عمل می‌توانند باعث تغییر شکل اجزای صورت شوند، امکان‌پذیر می‌باشد.

در ادامه روش‌های درمان زیبایی مناسب برای درمان چاقی صورت از طریق کاهش سطح چربی پوست در این ناحیه از بدن ارائه شده است. از طریق این روش‌ها امکان دستیابی به نتایج سریع‌تر و ظاهر مناسب‌تر در مقایسه با روش‌های درمان معمول فراهم شده و به این ترتیب بیمار می‌تواند مشکلات ظاهری همچون ایجاد غبغب را در صورت خود درمان و برطرف کند. این روش  به فرم دهی صورت و فک بدون جراحی فک کمک شایانی می نماید.

رادیوفرکوئنسی


3r

روش رادیوفرکوئنسی (RF) دارای تاثیر بسیار موثر در تحریک تولید کلاژن و کاهش چربی بوده و از این طریق می‌تواند باعث لیفت صورت، سفت شدن پوست ، لاغر شدن صورت  و کاهش وزن بیمار شود. در حقیقت افراد مختلف می‌توانند با انجام یک مجموعه درمان رادیوفرکوئنسی به نتایج دلخواه خود در ارتباط با وضعیت صورت دست پیدا کنند. به هر حال این افراد همیشه نگران بازگشت شرایط بدن خود به وضعیت قبلی و تشکیل مجدد افتادگی، چین و چروک و تجمع چربی در ناحیه صورت خود هستند.

انرژی رادیوفرکوئنسی می‌تواند به لایه‌های عمیق پوست نفوذ کرده و از این طریق باعث ایجاد گرما در این لایه‌ها شود. به این ترتیب فیبرهای کلاژن در این نواحی تقویت می‌شوند. گرم کردن موضعی لایه‌های مختلف پوست باعث انقباض فیبرهای کلاژن و جمع شدن و تحلیل رفتن سلول‌های چربی و لاغر کردن لپ می‌شود. توجه داشته باشید این فرآیند بر روی عملکرد سلول‌های فیبروبلاست (بخشی از بافت پیوندی) تاثیر گذاشته و باعث تحریک تولید کلاژن جدید و ایجاد حالت ارتجاعی برای پوست می‌گردد. در نتیجه این شرایط،  پوست فرد ظاهر سفت‌تر، صاف‌تر و جوان‌تر پیدا کرده و از نظر ظاهری برآمده خواهد شد. در ادامه از طریق این درمان سلول‌های چربی کاهش یافته و مشکلات ایجاد شده در ارتباط با ابتلا به سلولیت به‌طور مشخص کاهش پیدا می‌کنند.

لیپوماتیک


4r

لیپوماتیک یکی از رایج ترین روش‌های درمان زیبایی است. این تکنیک اخیراً برای رفع مشکلات متعدد پوست مورد استفاده قرار گرفته و یکی از کاربردهای مهم آن در ارتباط با درمان چاقی صورت و کاهش سطح چربی پوست در این ناحیه از بدن است. در این درمان از امواج انرژی جنبشی ایجاد شده با فشار هوا در لوله کانولا برای تجزیه سلول‌های چربی و آزاد کردن آن‌ها استفاده می‌شود. به این ترتیب امکان خارج کردن سلول‌های چربی از بدن بیمار با استفاده از لوله مخصوص در یک مدت کوتاه وجود خواهد داشت.

اثرات جانبی رفع غبغب و لاغری موضعی با لیپوماتیک شدید و جدی نیست. به این ترتیب تقریباً تمام بیماران از نتایج این درمان برای دستیابی به نتایج دلخواه خود راضی هستند. در این حالت افراد بیمار می‌توانند از مزایای ناشی از دوره درمان کوتاه‌تر، خونریزی کمتر، ورم کمتر، خون‌مردگی کمتر و درد کمتر در مقایسه با افرادی برخوردار شوند که از سایر روش‌های درمان به این منظور استفاده کرده‌اند. علاوه بر این، طول مدت درمان با این روش کوتاه است و فعالیت‌های لازم برای درمان کمتر بوده و دقت درمان بیشتر می‌باشد. به همین خاطر همواره بیان می‌شود روش لیپوساکشن لیپوماتیک یک روش موثر، قابل اتکا و ایمن در مقایسه با روش‌های لیپوساکشن سنتی می‌باشد.

ال پی جی


5r

ال پی جی آخرین تکنولوژی غیرجراحی استفاده شده برای لاغر کردن صورت، لاغر کردن گونه و رفع چاقی آن است. به این ترتیب این درمان می‌تواند یک روش مناسب برای ترمیم و پیشگیری از علائم افتادگی پوست و نیز خارج کردن بافت چربی اضافی از ناحیه صورت به‌طور ایمن بوده و در عمل نیازی به ریکاوری ندارد.

ماساژ دادن پوست در این حالت می‌تواند یک روش مکانیکی مناسب برای رفع مشکلات پوستی و لاغر کردن صورت باشد. به این ترتیب فرآیند درمان باعث تحریک تولید کلاژن و از بین رفتن چربی در بدن خواهد شد. این تکنیک رفع چربی می‌تواند باعث تحلیل و جمع شدن سلول‌های چربی در لایه‌های عمیق پوست شده و ظاهر جوان و عادی صورت را بدون استفاده از جریان‌های الکتریکی، تزریق یا مصرف مواد شیمیایی، بازیابی کند.

لیزر لیپولیز


6r

لیزر لیپولیز یک روش لیپوساکشن غیرتهاجمی برای خارج کردن تجمع مقاوم چربی در ناحیه صورت است. این روش می‌تواند به‌طور موثر باعث کاهش چربی در نواحی مقاوم به رژیم غذایی یا تمرین‌های ورزشی شده و عوارض جانبی کمتری را در مقایسه با روش لیپوساکشن برای بیمار به همراه داشته باشد.

 در این درمان از لیزر برای ذوب کردن چربی ناخواسته در ناحیه صورت و بدن استفاده شده و در ادامه متابولیسم طبیعی بدن چربی ذوب شده را جذب و دفع می‌کند. علاوه بر این در صورت نیاز می‌توان برای بیمار از روش مکش (ساکشن) برای خارج کردن مقادیر زیاد چربی از بدن استفاده کرد.

برای این درمان ناحیه صورت بی‌حس شده و یک شکاف کوچک در پوست ایجاد می‌شود. در ادامه یک لوله بسیار ریز (به پهنای 1 میلی‌متر) به پوست وارد شده، از این طریق پرتوی لیزر در معرض بافت چربی قرار گرفته و باعث ذوب شدن سلول‌های چربی خواهد شد.

پس از درمان احتمالاً لازم است بیمار برای یک ساعت استراحت کند. به هر حال معمولاً امکان شروع مجدد فعالیت‌های عادی در روز پس از درمان وجود خواهد داشت. در این شرایط همواره به بیمار توصیه می‌شود برای 1 تا 2 هفته پس از درمان از انجام فعالیت‌های شدید خودداری نماید.

خارج کردن چربی دهانی


7r

رفع چاقی صورت از طریق خارج کردن چربی دهانی معمولاً با توجه به شرایط بیمار تحت بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود. به این منظور معمولاً یک شکاف در داخل دهان نزدیک به دندان آسیاب دوم بر روی فک بالا ایجاد شده و شکاف دیگر در عضله شیپوری ایجاد می‌شود. پس از این کار، جراح از فشار دست در سطح خارج گونه استفاده کرده و از این طریق بافت چربی این ناحیه از بدن را به بخش داخل دهان هدایت می‌کند. هنگامی که بافت چربی از محل خارج شد، جراح مقدار مناسب آن را با ابزارهای خاص برش داده و به این ترتیب ظاهر مناسب در ناحیه گونه در ارتباط با کاهش حجم چربی ایجاد می‌گردد. در ادامه بخش باقیمانده بافت چربی در محل قرار گرفته و دو شکاف ایجاد شده برای این درمان با استفاده از بخیه بسته می‌شوند.

بیمار معمولاً می‌تواند در همان روز درمان به خانه باز گردد، اما لازم است برای رساندن بیمار به کلینیک و باز گرداندن وی به خانه با یک نفر هماهنگی انجام شود. علاوه بر این بیمار باید با یک نفر برای باقی ماندن با وی برای 24 ساعت اول پس از درمان هماهنگی لازم را انجام داده باشد.

لیفت صورت


8r

لیفت صورت یا ریتیدکتومی (rhytidectomy) یک روش جراحی است که باعث بهبود علائم ظاهری ایجاد شده به خاطر افزایش سن در نتیجه تجمع بافت چربی اضافی در ناحیه صورت و گردن می‌شود. این روش همچنین می‌تواند برای رفع مشکلات زیر مورد استفاده قرار گیرد:

  • افتادگی در ناحیه میانی صورت
  • خطوط عمیق ایجاد شده زیر پلک پایین
  • پخش شدن نامناسب چربی در ناحیه صورت
  • شل شدن پوست در ناحیه پایین صورت

در روش سنتی لیفت صورت شکاف مورد نیاز برای جراحی در خط رویش مو در ناحیه شقیقه ایجاد شده، به سمت گوش امتداد یافته و در ناحیه پایین جمجمه متوقف می‌شود. به این ترتیب می‌توان چربی ناحیه صورت را تغییر شکل داده یا در ناحیه صورت، فک و گردن پخش کرد. علاوه بر این از طریق این روش امکان تغییر موقعیت بافت در لایه‌های عمیق‌تر پوست و نیز ایجاد تغییر در عضلات صورت نیز وجود دارد. در نهایت پوست ناحیه تحت درمان بالا کشیده شده و پوست اضافی برداشته می‌شود.

رژیم غذایی و سبک زندگی


بسیاری از عوامل با چاقی صورت و فربه شدن اجزای آن ارتباط دارند که یکی از آن‌ها مربوط به عادت‌های نامناسب غذا خوردن است. در حقیقت بسیاری افراد از غذای ناسالم سرشار از مواد نگهدارنده و مواد افزودنی استفاده می‌کنند و مصرف این مواد غذایی می‌تواند باعث افزایش حجم در ناحیه صورت و سایر اندام‌های بدن شود. به این ترتیب معمولاً برای خلاص شدن از دست چربی ایجاد شده در ناحیه صورت و رفع چاقی گردن به بیمار توصیه می‌شود به نکات زیر توجه کند:

  1. اجتناب از مصرف غذاهای شور، زیرا مصرف این غذاها می‌تواند به نگه‌داشتن آب در بدن کمک کرده، باعث شل شدن پوست بدن و صورت شده و ایجاد حلقه‌های سیاه زیر چشم را برای فرد به همراه داشته باشد.
  2. سیگار کشیدن می‌تواند با افزایش چربی در ناحیه صورت ارتباط داشته و باعث ایجاد علائم زودهنگام افزایش سن در پوست به خاطر ایجاد محدودیت برای تولید کلاژن و الاستین شود.
  3. خوابیدن به مقدار کافی و کاهش سطح استرس می‌تواند به رفع چاقی صورت کمک کند. در حقیقت این شرایط می‌تواند باعث شود سیستم غدد درون‌ریز هورمون‌هایی را آزاد کنند که مسئول ذخیره کردن چربی بیشتر در بدن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *