لیپوماتیک یا عمل لیپوساکشن بدون درد

لیپوماتیک

روش لیپوماتیک یا لیپوساکشن بدون درد جدیدترین روش تخلیه چربی از بدن با نتیجه‌ای کاملاً متفاوت و باورنکردنی در مقایسه با سایر روش‌های تخلیه چربی مثل ساكشن و یا ليپوليزر است. لیپوماتیک روشی سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی است و حجم زیادی از چربی تنها در یک جلسه تخلیه می‌شود که همراه با کمترین تورم، کبودی، درد و بدون خطر ایجاد آمبولی است. این روش نه‌تنها باعث افتادگی بیشتر پوست نمی‌شود بلکه به سفت‌تر شدن آن نیز کمک می‌کند و جهت كوچك كردن شكم بعد از سزارين  کاربرد دارد. نکته مهم و جالب این است که کاهش سایز تا مدت‌ها بعد از عمل ادامه دارد و باعث رفع سلولیت نیز می‌شود. روش لیپوماتیک (لیپوساکشن بدون درد) از یک لوله برای کمپرس هوا استفاده می کند و به این ترتیب بافت چربی مشابه یک مته مخصوص سوراخ کردن سنگ، حجاری می شود. عمل لیپوماتیک آخرین تکنیک ابداع شده برای لیپوساکشن در کشور کره است که استفاده از آن کاملاً بی خطر، موثر، و راحت است. که با تقبل هزینه لیپوماتیک میتوانید زیبایی اندام خود را دو برابر نمائید. البته مشابه سایر روش‌های درمان زیبایی، قیمت لیپوماتیک ارزان نیست. به هر حال، با توجه به نتایج به دست آمده، احتمالاً بیمار متوجه می‌شود تقبل قیمت لیپوماتیک  برای درمان به‌طور مشخص مقرون به صرفه‌ می‌باشد.

هدف متخصصان کلینیک زیبایی رز در هنگام استفاده از روش لیپوماتیک ایجاد یک ظاهر هماهنگ برای بدن با توجه به خواسته‌های افراد و افزایش اعتمادبه‌نفس آن‌هاست. مشاوره با متخصصین کلینیک ما به‌عنوان افرادی با سطح دانش و تجربه بالا و با ذهنی باز به شما کمک خواهد کرد تا بر روی اهدافی که برای بهبود بدنتان در ذهن دارید، تمرکز کنید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی جلسه ملاقات لطفاً از طریق شماره‌ی زیر با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.

 021-75139000

مزایا


te

مزایای تقبل هزینه لیپوماتیک به شرح زیر است:

  • یکنواختی لایه چربی زیر پوست در لیپوماتیک عالی است و هیچ‌گونه بقایای مانده از چربی که در روش‌های دیگر ساکشن به‌صورت گلوله مانند در زیر پوست لمس می‌گردد در این روش وجود ندارد.
  • نیاز به بستن گن در این روش برای بیمار دو هفته است که در مقایسه با ساکشن قدیمی ( 6 ماه ) و لیزر لیپولیز ( 4-2 ماه ) بسیار کوتاه‌تر است. درعین‌حال بستن گن 40-30 روز برای بهتر جمع شدن پوست توصیه می‌گردد.
  • جمع شدن پوست در این روش نسبت به روش‌های دیگر ساکشن به دلیل صدمه کمتر به ترابکولاهای پوستی به‌مراتب بهتر می‌باشد.
  • در این روش بی‌حسی موضعی کافیست و بیمار درد ندارد درحالی‌که در روش‌های دیگر ساکشن چنانچه با بی‌حسی موضعی انجام گیرد معمولاً بیمار احساس ناراحتی و درد دارد و معمولاً نیاز به داروهای آرام‌کننده و خواب‌آور و حتی بیهوشی خفیف می‌باشد.
  • تورم و ترشحات پس از عمل در این روش بسیار کمتر است و ترشح از محل ساکشن نهایتاً 36 ساعت طول می‌کشد درحالی‌که در روش‌های دیگر ساکشن طولانی‌تر است.
  • از دیگر مزایای لیپوماتیک، کم بودن ریسک عفونت در آن است.
  • احتمال آمبولی چربی نسبت به روش‌های دیگر ساکشن بسیار کم می‌باشد و تاکنون گزارش نشده است.
  • لیپوماتیک نیاز به بستری ندارد و بیمار بلافاصله بعد از عمل می‌تواند به سر کار بازگردد.
  •  خستگی و کوفتگی پس از عمل نسبت به روش‌های دیگر ساکشن به‌مراتب کمتر است.

ناحیه‌های قابل درمان با لیپوماتیک


  لیپوماتیک برای لاغری شکم و پهلو، لاغر کردن بازو، کوچک کردن سینه و هر نقطه‌ای دیگر از بدن کاربرد دارد. کانولاهای مخصوص این دستگاه را می‌توان متناسب با ناحیه تحت درمان به کار برد تا بهترین نتیجه به دست آید. لاغری شکم، صورت،  غبغب ، پشت بدن، مچ پا، زانو، شکم، باسن، لاغر کردن ران ، مچ دست و بازو با لیپوماتیک میسر است و لیپوماتیک بیشتر برای درمان این نواحی به کار برده می‌شود. به علاوه پس از لیپوساکشن یا جراحی شکم نیز لیپوماتیک برای رفع نواقص جزیی پس از عمل به کار برده می‌شود.

متقاضی مناسب برای لیپوماتیک


te2

 به خاطر داشته باشید که لیپوماتیک وزن را کاهش نمی‌دهد. لیپوماتیک بهترین انتخاب برای بیمارانی است که می‌خواهند مقدار اندکی از چربی‌های مقاوم در برابر رژیم غذایی و ورزش را از بین ببرند و به اندام دلخواه خود دست یابند. پزشکان کلینیک تهران کازمتیکس همواره در جلسه مشاوره بیماران را از عوارض احتمالی و مزایای عمل آگاه می‌کنند و شرایط بیمار را برای انجام عمل بررسی می‌نمایند.

روند عمل لیپوماتیک در کلینیک زیبایی رز


در روش لیپوماتیک، دستگاه با استفاده از دو نوع موج به نام اینفراسونیک و ارتعاش و نوسان کردن ثابت حول یک محور (Nutation) می‌تواند سلول‌های چربی را به روش کاملاً فیزیکى از جایی که به همدیگر متصل هستند جدا کند، همچنین بدون اینکه سلول‌های چربی را تخریب کند، سلول‌های بافت چربی را سالم از زیر پوست با عمل ساکشن خارج می‌نماید.

به همین دلیل از سلول‌های خارج شده چربی توسط تکنیک لیپوساکشن صورت می‌توان مجدداً به‌عنوان فیلر برای حجیم سازی گونه و صورت و یا سایر اعضاء استفاده نمود. این چربی به مراتب دوام بیشتر و تورم کمتر پس از تزریق به‌عنوان فیلر دارا می‌باشد و به نسبت چربی که توسط ساکشن برای حجیم سازی استفاده می‌شود سالم‌تر است.

علاوه بر این روش لیپوماتیک مشکل ایمنی را که در روش قدیمی لیپوساکشن صورت و بدن وجود داشت را رفع کرده است و سیستم امنیتی فعال آن محافظت از بافت بدن (اعصاب، رگ‌های خونی، ماهیچه‌ها) را بر عهده دارد.

نتایج

te1

 بیماران می‌توانند در همان لحظه نتایج را مشاهده کنند و نتایج کاهش چربی  نهایی در عرض سه ماه ظاهر می‌شود. بیماران خیلی زود می‌توانند فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرند. علاوه بر این، سوزش، کبودی و ورم پوست با این روش شدیداً کاهش پیدا می‌کند.

دوران بهبود

دوران بهبود لیپوماتیک بسیار کوتاه است و برخی بیماران هیچ نیازی به استراحت کردن ندارند. این عمل سرپایی و یک ساعته نتایج چشمگیری را به دست می‌دهد. اگرچه بلافاصله پس از عمل می‌توان فعالیت‌های روزمره را از سر گرفت، معمولاً به بیماران توصیه می‌شود تا سه هفته پس از عمل به منظور تسهیل انقباض و کشیدگی پوست و دستیابی به نتایج بهینه از گن‌های فشرده کننده مخصوص استفاده کنند. ورم ملایم اطراف محل برش طبیعی است که به سرعت فروکش می‌کند.

عوارض لیپوماتیک


 در حقیقت عوارض لیپوماتیک بسیار نادر و به خوبی قابل درمان است. درصد اندکی از بیماران پس از لیپوماتیک با مشکل افتادگی پوست یا توزیع غیریکنواخت چربی روبرو می‌شوند که متخصصان باتجربه کلینیک می‌توانند هر دو مورد را با موفقیت اصلاح کنند.

پرسش‌های متداول


لیپوماتیک هم نوعی لیزر است ؟

لیپوماتیک، روشی است که به‌وسیله آن می‌توان با کمک امواج اینفراسونیک روی بافت چربی اضافه بدن تأثیر گذاشت و سلول‌های چربی را از یکدیگر جدا کرد، آن‌ها را به‌صورت مایع درآورد و از بدن خارج کرد.

تفاوت لیپوماتیک با لیزر لیپولیز چیست؟

چربی‌ها را می‌توان با روش‌های مختلفی مانند استفاده از امواج اولتراسونیک، لیزر لیپولیز یا لیپوساکشن از بدن خارج کرد. امواج اولتراسونیک، چربی‌ها را ذوب و آن‌ها را آماده خروج از بدن می‌کند. با لیزر لیپولیز، بافت چربی ذوب و به‌وسیله متخصص از بدن خارج می‌شود. چربی‌های ذوب‌شده در روش لیپولیز، دیگر قابل‌استفاده نخواهند بود درحالی‌که در روش لیپوماتیک، هیچ‌گونه حرارتی تولید نمی‌شود و چربی‌ها نمی‌سوزند.

ازاین‌رو، خطر سوختگی پوست هم با استفاده از این روش وجود نخواهد داشت. ضمن اینکه با تقبل قیمت عمل لیپوماتیک  چربی خارج‌شده به‌وسیله روش لیپوماتیک (با وجود مایع بودن)، به دلیل اینکه حرارتی ندیده است، قابلیت تزریق در قسمت‌های مختلف بدن بیمار را خواهد داشت.

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن چیست؟

هر 3 روش لیپوماتیک، لیزر لیپولیز و اولتراسونیک لیپولیز، از لیپوساکشن معمولی برای رفع چربی‌های موضعی بهتر هستند زیرا باعث سفت‌تر شدن پوست می‌شوند و تا حد قابل‌توجهی از افتادگی پوست به دلیل تخلیه بافت چربی زیرپوستی، پیشگیری می‌کنند.

بروز نکردن افتادگی پوست با استفاده از روش لیپوماتیک، تا اندازه‌ای قابل‌توجه است که برای آن گروه از افرادی که به دلیل افتادگی شکم، کاندید انجام عمل جراحی آبدومینوپلاستی هستند، می‌توان با 3-2 جلسه لیپوماتیک، پوست شکم را به وضعیت طبیعی برگرداند تا نیاز به جراحی نباشد.

چه موقع بعد از لیپوماتیک می‌توان به سونا، حمام و استخر رفت؟

حمام به صورت ساده و آب ولرم از همان روز بعد از لیپوماتیک قابل انجام است اما رفتن به استخر از 2 هفته بعد و همچنین وان آبگرم و سونا از یک ماه بعد لیپوماتیک قابل انجام است.

چه موقع می‌توان بعد لیپوماتیک رانندگی کرد و یا به سفر رفت؟

حدوداً 3تا 5روز بعد از عمل لیپوماتیک و بعد از رفع درد می‌توان رانندگی کرد .

 

جراحی های پلاستیک و زیبایی در کلینیک رز طلایی توسط جمعی از متخصصین جراحی شامل :

آقای دکتر محمد علی اکبری – آقای دکتر مومنی – خانم دکتر آتشیان – آقای دکتر بابک نیکو مرام ( فوق تخصص جراحی پلاستیک ) به صورت تیمی انجام می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *