برجسته سازی گونه و گونه گذاری بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

برجسته سازی گونه و گونه گذاری بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

گونه گذاری

همان‌طور که زمان می‌گذرد و سن بالاتر می‌رود، پوست درخشندگی خود را از دست می‌دهد و عوارض گریزناپذیر پیری بر صورت نقش می‌بندد. صورت لاغرتر می‌شود و آثار سلامتی و پیری از آن رخت برمی‌بندد. نتیجه نهایی صورتی رنگ پریده است که دیگر آن جوانی و جذابیت سابق را ندارد. گونه‌ها کوچک‌تر می‌شود و حالتی مسن، خسته و افسرده به چهره می‌دهد. گونه‌گذاری روشی مناسب برای بازیابی جوانی و حل این مشکلات است. درمان‌های جراحی و غیرجراحی گوناگونی وجود دارد که معجزه می‌کند و زیبایی درونی را نمود بیرونی می‌بخشد. برجسته‌ سازی غیرجراحی گونه صورت را جوان‌تر و زیباتر می‌کند و حس بهتری را ایجاد می‌کند.

شکل و فرم گونه‌ها نقش مهمی در زیبایی صورت دارد. برجسته و خوش فرم کردن گونه‌های لاغر و فرورفته خواسته مشترک بسیاری از مراجعین کلینیک‌های زیبایی است که می‌خواهند صورتی زیباتر داشته باشند. متخصصین ما در کلینیک رز طلایی برای رفع مشکل لاغر شدن صورت، گونه‌گذاری و متقارن ساختن صورت به شما کمک می‌کنند تا صورتی V شکل یا زاویه دار و زیبا پیدا کنید. شماره 02122283000 پل ارتباطی ما با شما برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت است.

مزایا


برجسته‌ سازی گونه از طریق تزریق ژل و چربی مزایای متعدد برای بیمارانی دارد که شرایط انجام این درمان زیبایی را دارند. گونه‌های برآمده‌تر و برجسته‌تر صورت را زیباتر نشان می‌دهد، تعادل بین اجزاء صورت را بهبود می‌دهد و ظاهری جوان‌تر ایجاد می‌کند. پس از عمل موفق گونه‌گذاری چهره متناسب‌تر می‌شود و به تبع آن صورت زیباتر اعتماد به نفس را نیز بیشتر می‌کند. عمل برجسته کردن گونه برای اصلاح عدم تقارن و نقص‌های مادرزادی و رفع جای زخم و آسیب دیدگی روی صورت نیز انجام می‌شود.

مزایای بارز تزریق ژل و چربی برای برجسته کردن گونه‌ها عبارت است از:

  • قابل کنترل بودن نتایج
  • مواد ایمن و طبیعی
  • عوارض بسیار اندک و جزیی

روش‌های برجسته کردن گونه و گونه گذاری


تزریق ژل

برای برجسته کردن گونه‌ها و گونه گذاری ژل‌های مختلفی وجود دارد که متخصص از میان آنها ژل مناسب را با توجه به نوع صورت، شدت آسیب و افزایش حجم دلخواه انتخاب می‌کند. انتخاب ژل مناسب تاثیر بسزایی در نتیجه نهایی دارد. با تزریق کردن ژل لایه عمقی‌تر پوست با عناصر ضروری پر می‌شود تا پوست شاداب‌تر و درخشان‌تر و صورت خوش فرم‌تر به نظر برسد. اثر تزریق ژل آنی است و اثر لیفت از همان ابتدا در صورت مشاهده می‌شود. به علاوه ژل تولید کلاژن را افزایش می‌دهد و کلاژن بیشتر کیفیت پوست را در آینده‌ای نزدیک بهبود خواهد داد. حتی زمانی که برجستگی ژل تزریق شده از بین می‌رود، باز هم ژل تاثیر مثبت خود را به جا گذاشته است و کلاژن تولید شده همچنان تاحدی گونه‌ها را برجسته نگه خواهد داشت.

مراحل تزریق ژل برای گونه گذاری

ابتدا ناحیه مورد نظر تمیز و به صورت موضعی بی‌حس می‌شود. ژل حاوی لیدوکائین، نوعی داروی بی‌حس کننده ملایم است تا ناراحتی بیمار در طول تزریق و پس از آن به حداقل برسد. سپس پزشک مقدار دقیقی از ژل را زیر پوست تزریق می‌کند. مدت زمان درمان به مقدار ژل و ناحیه مورد نظر بستگی دارد، در کل تزریق 45 ـ 15 دقیقه طول می‌کشد.

دوران بهبود مربوط به گونه‌گذاری غیرجراحی حداقل است. چون لایه فوقانی پوست کمترین آسیبی نمی‌بیند، بیمار می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را همان روز بدون هیچ مشکلی ادامه دهد. متخصص برای جلوگیری از قرمزی و ورم موقت به بیمار توصیه می‌کند که کیسه یخ را پس از تزریق روی گونه قرار دهد. این کار عوارض جانبی را کاهش می‌دهد یا حتی کاملاً از بین می‌برد. از بیمار خواسته می‌شود که اگر خسته است، استراحت کند. در مجموع هیچ محدودیت و پرهیزی وجود ندارد و دوران بهبود به راحتی طی می‌شود.

تزریق ژل درمانی سریع است که ظرف کمتر از یک ساعت به اتمام می‌رسد. چنانچه قرار به استفاده از بی‌حسی موضعی باشد، دارو باید حداقل یک ساعت قبل از تزریق اعمال شود. البته چون لیدوکائین در اکثر ژل‌ها وجود دارد، نیازی به بی‌حسی نیست. برجسته سازی گونه‌ها و زیباتر شدن چهره بلافاصله پس از تزریق مشخص است.

تزریق چربی

تزریق چربی یکی از راه‌های مناسب رفع لاغری صورت است. چربی لازم برای برجسته‌سازی از بخشی از بدن خود بیمار که دارای چربی اضافی است، گرفته می‌شود و پس از خالص‌سازی در مقادیر دقیق در ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود. عمل تزریق چربی که به دلیل استفاده از چربی بدن خود بیمار، اتولوگ نامیده می‌شود، به دلیل ایمنی، تاثیرگذاری و عدم بروز واکنش‌های آلرژیک درمانی فوق‌العاده برای گونه‌گذاری است.

مراحل تزریق چربی

ناحیه‌ای از بدن، برای مثال باسن، ران، بالای بازو، شکم یا پهلو برای استخراج چربی انتخاب می‌شود و چربی به روش لیپوساکشن تخلیه می‌شود. مزیت جانبی این روش لاغری موضعی و خوش تراش شدن ناحیه اهدا کننده چربی است. سپس چربی به آزمایشگاه فرستاده و داخل دستگاه سانتریفیوژ گذاشته می‌شود تا گلبول‌های قرمز، سلول‌های متلاشی شده چربی و بافت پیوندی از سلول‌های چربی سالم جدا شود. در نهایت محلولی باقی می‌ماند که شبیه کره ذوب شده است. سلول‌های چربی با سوزن‌های ظریف داخل یک سرنگ کوچک کشیده می‌شود.

گونه‌ها تمیز و ضدعفونی می‌شود. سوزن در پایین‌ترین نقطه در پوست فرو برده می‌شود. مقدار کمی چربی در اندازه یک گلوله کوچک در بافت تزریق می‌شود. سپس مقدار دیگری بالای نقطه اول تزریق می‌شود و این کار تکرار می‌شود تا خطی از برآمدگی‌های چربی در سطح گونه‌ها ایجاد شود. سپس ناحیه دیگری انتخاب می‌شود و مقادیر بیشتری از چربی تزریق می‌شود. حدود صد گلوله کوچک چربی برای برجسته کردن گونه تزریق می‌شود.

چربی باید در مقادیر اندک تزریق شود، چون هر چه مقدار چربی کمتر باشد، خون‌رسانی آن بهتر انجام می‌شود، از بین رفتن سلول‌های چربی و نکروز چربی کمتر می‌شود و تعداد دفعات کمتری باید برای تزریق چربی بیشتر به کلینیک مراجعه کرد. نتیجه نهایی گونه‌هایی برجسته‌تر است که چهره را شاداب‌تر و جوان‌تر می‌کند.

هیچ برشی روی صورت ایجاد نمی‌شود و فقط چند جای سرنگ روی صورت مشاهده می‌شود. این خراش‌های جزئی ظرف چند روز بهبود می‌یابد. تنها عوارض جانبی این روش عبارت است از: خونریزی، هماتوم (تشکیل لخته خون)، عفونت، ورم یا از بین رفتن سلول‌های چربی. برای درمان عفونت آنتی بیوتیک تجویز می‌شود، اما بقیه عوارض جانبی خود به خود برطرف می‌شود.

نتایج


نتایج عمل گونه‌گذاری بسته به روش به کار برده شده، بیش از دو سال ماندگاری دارد. به علاوه بازسازی سلول‌های پوستی و افزایش تولید کلاژن در اثر تزریق ژل و چربی نیز ماندگاری نتایج را افزایش می‌دهد. متخصص از بیمار می‌خواهد که حتماً دو هفته پس از تزریق برای معاینه و گرفتن عکس پس از عمل به مطب مراجعه کند. در مجموع انتظار می‌رود که گونه‌ها حداقل دو سال برجسته و خوش‌فرم بماند.

هزینه برجسته سازی گونه


هزینه برجسته کردن گونه با تزریق ژل و چربی به نوع ژل، مقدار تزریق شده و ناحیه تزریق بستگی دارد. چون در روش تزریق چربی عمل لیپوساکشن نیز انجام می‌شود، هزینه تزریق چربی از تزریق ژل بیشتر است. ازآنجایی که مورد هر بیمار منحصر به فرد است، متخصص هزینه درمان را در جلسه مشاوره اولیه تعیین می‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *