کاشت موی طبیعی

کاشت موی طبیعی

با توجه به اينکه نتايج ناشی از انجام کاشت مو بدون عمل جراحی و با عمل جراحی غيرقابل برگشت بوده و ترميم آنها نيز بسيار مشکل است لذا به متقاضيان محترم اين کارصميمانه توصيه می شود که در كاشت موي طبيعي و کاشت ابرو انتخاب پزشک معالج خود نهايت دقت و وسواس را به خرج دهند تا بعدا دچار مشکلی از اين بابت نگردند. با توجه به اينکه برخی افراد ادعا می کنندکه متخصص کاشت مو می باشند (و اغلب هم اين تخصص را از کشورهای خارجی به خصوص کانادا و آمريکا گرفته اند)، بايستی متذکر شد که رشته دانشگاهی به نام «تخصص کاشت مو» وجود خارجی ندارد. واقعيت اين است که فقط رشته دانشگاهی به نام بيماریهای پوست و مو وجود دارد که متخصصين اين رشته می توانند در حوزه تخصص خود اقدام به پيوند موی طبيعی نمايند. با توجه به بمباران تبليغات در مورد کاشت موی سر طبيعی در مطبوعات، تلويزيون و به خصوص کانالهای ماهوارهای و اين نکته که بسياری از اين تبليغات به شدت وسوسه آور و فريبنده می باشند، تقاضا می شود قبل از انجام کار از تخصص و تجربه پزشک خود کاملا مطمئن شويد زيرا بعدا راه برگشتی وجود ندارد. هرگونه رودربايستی و خجالت مورد صالحيت و تخصص وی حق طبيعی و قانونی شما است.

در كاشت مو طبيعي به روش FIT تيغ جراحي به كار برده نمي شود، واحدهاي فوليكولي موهاي بغل و پشت سر (و در برخي موارد موهاي بدن) با ابزار ظريف و اختصاصي اين كلينيك كاشت مو در شرايط كاملا استريل بصورت تك تك برداشته شده و با ابزار بسيار ظريف ديگري در قسمت طاس يا كم پشت سر، ابرو يا ريش پيوند مي شود. چون موهاي كاشته شده از نواحي برداشته مي شوند كه فاقد گيرنده براي هورمونهاي مردانه مي باشند لذا اين مو ها تا پايان عمر باقي مانده و نخواهند ريخت.

یکی دیگر از روش‌های کاشت موSUT است که نیازی به جراحی ندارد و بسیار طبیعی و با تراکم بالا امکان کاشت موی طبیعی را فراهم می‌کند و در برخی از کلینیک‌ها انجام می‌گردد . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه کاشت مو SUT و روش انجام آن با پزشک مشورت نمایید. تفاوت روش کاشت مو sut با کاشت مو به روش های FUT و کاشت مو به روش FIT:

1-در کاشت موی طبیعی به روش SUT تمامی مراحل کاشت مو در یک جلسه بطور کامل انجام میشود ولی در کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش FIT حداقل نیاز به چند جلسه متوالی یا متناوب است.

2- یکی از ویژگی های طریقه کاشت مو به روش SUT این موضوع است که تمامی مراحل برداشت گرافت ها از ناحیه دهنده و کاشت به ناحیه گیرنده با دستگاه های تمام اتوماتیک زیر نظر متخصصین پوست و مو انجام میشود این مساله در حالی است که در کاشت مو به روش FIT و روش کاشت مو FUT مراحل برداشت مو و کاشت مو توسط انسان انجام شده و تمامی مراحل آن توسط تکنسین ها انجام میشود.

3- مورد سوم رعایت اصول بهداشت است که خیلی حایز اهمیت می باشد یکی از این فاکتور ها که کاشت مو به روش SUT را با کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT متمایز ساخته تعبیه محفظه ای داخل دستگاه است که تمام گرافت ها که توسط دستگاه برداشته شده در آن محفظه نگهداری شده ، بدون دخالت دست .

4- مهمترین نکته در کاشت مو تراکم مو هست ، که متاسفانه در کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT خیلی خیلی پایین است ولیکن در کاشت مو به روش SUT تراکم فوق العاده بالای آن باعث تعجب میشود.

مزاياي كاشت مو به روش FIT

hh157

 • محل برداشت جهت پيوند مو در پشت سر غير قابل رويت
 • پوست محل كاشت مو كاملا طبيعي و بدون فرورفتگي و برجستگي
 • ظاهر موهاي كاشته شده كاملا طبيعي
 • كسب بالاترين تراكم ممكن كاشت مو در يك جلسه
 • فراهم نمودن درصد رشد مو 90% تا 100% موهاي كاشته شده
 • ايجاد طبيعي ترين خط رويش مو در جلو سر نسبت به ساير روش هاي كاشت مو مشابه
 • امكان تكرار جلسات كاشت مو به فواصل 6 ماهه حتي تا چهار بار جهت تكميل پوشش ناحيه طاس يا پر پشت تر كردن ناحيه
 • امكان استفاده از موهاي بدن (سينه و كتف) جهت پيوند مو به سر در صورت نياز
 • عدم نياز به دوران نقاهت پس از پيوند مو به دليل سر پايي بودن
 • عدم نياز به مراجعه جهت ويزيت پس از جلسه كاشت مو

عوارض کاشت مو و مراقبتهای اولیه

پس از کاشت موی طبیعی  و برای کاهش عوارض کاشت مو یک روز استراحت در منزل کافی بوده و چند شب اول بهتر است که نیمه نشسته استراحت نمایند.

خود داری از انجام کارهای سنگین حرکات سریع سرفه های شدید برای یک هفته اول پس از کاشت مو وکاهش عوارض کاشت مو ضروری است .شروع فعالیت ورزشی سبک پس از هفته اول وشروع فعالیت های طبیعی ورزشی پس از هفته چهارم پس از کاشت مو با عث کاهش عوارض کاشت مو میگردد وبلا مانع است.

شستشوی روزانه با شامپوی تجویز شده توسط پزشک متخخصص کاشت مو بدون دستکاری وبا اموزش داده شده از هفته سوم کاشت مواغازشود تا عوارض کاشت مو ناشی از تورم را کاهش دهد خاراندن و کشیدن موهای پیوندی ممنوع است. شستشوی سر در بیست روز اول با ملایمت وبدون فشار مستقیم اب صورت گیرد.رعایت این نکات عوارض کاشت مو را به حداقل میرساند.

از جمله عوارض کاشت مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یکی از عوارض کاشت مو تورم پیشانی وبالای ابروها که ضعیف وزود گذر است
 • دیگر عوارض کاشت ابروی طبیعی و موس سر که از عوارض کاشت مو معمول است خارش در منطقه دهنده مو به علت جوش خوردن بخیه هاست
 • بی حسی ومور مور شدن خفیف در منطقه گیرنده مو در هفته اول کاشت موی ابرو و موی سر زود گذر بوده وخود به خود بهبود می یابد وا زعوارض کاشت مو معمول پس از انجام عمل کاشت مو طبیعی میباشدکه جای نگرانی ندارد
 • شایع ترین عوارض کاشت موی ابرو و سر جوش های کوچک در محل کاشت مو است که اهمیت چندانی نداشته و با شستشوی روزانه بر طرف میشود.
 • درد در منطقه دهنده یا کاشت موی ابرو و سر اغلب زود گذر بوده وبا مصرف قرص استامینوفن کدیین برطرف میشود .
 • دیگر عوارض کاشت مو که شیوع کمتری دارند با مراجعه به پزشک متخصص کاشت مو قابلیت درمان سریع را دارد وجای ندارد

یکی از عوارض کاشت مو که پس از تقبل قیمت کاشت موی طبیعی  و بعد از چهار هفته نماییان میشود این است که ساقه های موهای کاشته شده وارد مرحله استراحت شده ومیریزند و3تا 4ماه بعد رشد موهای کاشته شده از همان محل کاشت مو اغاز شده وپس از9 ماه قسمت محل کاشت مو حالت طبیعی به خود می گیرد.البته معمولا در هر فردی که کاشت مو انجام میدهد ممکن است مقداری ریزش موهای کاشته نشده نیز دیده شود که معمولا بیشتر در مناطقی که دارای موهای مینیاتوری زیادی است این اتفاق می افتد زیرا استرس جراحی پس از کاشت مو باعث ریزش سریعتر موهای ضعیف شده در اثر هورمون میشوددرجه این ریزش مو معمولا قابل پیش بینی نیست واز 2تا4 هفته پس از عمل کاشت مو شروع شده وتا 3الی6 هفته ادامه دارد ولی رشد مجدد به طور همزمان یا قبل از رشد گرافت های کاشته شده اتفاق می افتداین مسئله یکی از عوارض کاشت مو میباشد که جای نگرانی ندارد.

پس از کاشت مو جهت جلوگیری از تشدید عوارض کاشت مو تا یک ماه از استعمال دخانیات اجتناب کنید پس از حدود 3روز میتوان ویتامین ای واسپرین را شروع نماییدوپس از این دوره دیگر عوارض کاشت مو رفع شده و دلیلی برای نگرانی نیست. هزینه کاشت مو نیز بستگی به عوامل مختلفی دارد که می‌توان در طی جلسه‌ی مشاوره با دکتر  مورد بحث قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *