کاشت موی طبیعی

با توجه به اینکه نتایج ناشی از انجام کاشت مو بدون عمل جراحی و با عمل جراحی غیرقابل برگشت بوده و ترمیم آنها نیز بسیار مشکل است لذا به متقاضیان محترم این کارصمیمانه توصیه می شود که در کاشت موی طبیعی و کاشت ابرو انتخاب پزشک معالج خود نهایت دقت و وسواس را به خرج دهند تا بعدا دچار مشکلی از این بابت نگردند. با توجه به اینکه برخی افراد ادعا می کنندکه متخصص کاشت مو می باشند (و اغلب هم این تخصص را از کشورهای خارجی به خصوص کانادا و آمریکا گرفته اند)، بایستی متذکر شد که رشته دانشگاهی به نام «تخصص کاشت مو» وجود خارجی ندارد. واقعیت این است که فقط رشته دانشگاهی به نام بیماریهای پوست و مو وجود دارد که متخصصین این رشته می توانند در حوزه تخصص خود اقدام به پیوند موی طبیعی نمایند. با توجه به بمباران تبلیغات در مورد کاشت موی سر طبیعی در مطبوعات، تلویزیون و به خصوص کانالهای ماهوارهای و این نکته که بسیاری از این تبلیغات به شدت وسوسه آور و فریبنده می باشند، تقاضا می شود قبل از انجام کار از تخصص و تجربه پزشک خود کاملا مطمئن شوید زیرا بعدا راه برگشتی وجود ندارد. هرگونه رودربایستی و خجالت مورد صالحیت و تخصص وی حق طبیعی و قانونی شما است.

در کاشت مو طبیعی به روش FIT تیغ جراحی به کار برده نمی شود، واحدهای فولیکولی موهای بغل و پشت سر (و در برخی موارد موهای بدن) با ابزار ظریف و اختصاصی این کلینیک کاشت مو در شرایط کاملا استریل بصورت تک تک برداشته شده و با ابزار بسیار ظریف دیگری در قسمت طاس یا کم پشت سر، ابرو یا ریش پیوند می شود. چون موهای کاشته شده از نواحی برداشته می شوند که فاقد گیرنده برای هورمونهای مردانه می باشند لذا این مو ها تا پایان عمر باقی مانده و نخواهند ریخت.

یکی دیگر از روش‌های کاشت موSUT است که نیازی به جراحی ندارد و بسیار طبیعی و با تراکم بالا امکان کاشت موی طبیعی را فراهم می‌کند و در برخی از کلینیک‌ها انجام می‌گردد . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه کاشت مو SUT و روش انجام آن با پزشک مشورت نمایید. تفاوت روش کاشت مو sut با کاشت مو به روش های FUT و کاشت مو به روش FIT:

1-در کاشت موی طبیعی به روش SUT تمامی مراحل کاشت مو در یک جلسه بطور کامل انجام میشود ولی در کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش FIT حداقل نیاز به چند جلسه متوالی یا متناوب است.

2- یکی از ویژگی های طریقه کاشت مو به روش SUT این موضوع است که تمامی مراحل برداشت گرافت ها از ناحیه دهنده و کاشت به ناحیه گیرنده با دستگاه های تمام اتوماتیک زیر نظر متخصصین پوست و مو انجام میشود این مساله در حالی است که در کاشت مو به روش FIT و روش کاشت مو FUT مراحل برداشت مو و کاشت مو توسط انسان انجام شده و تمامی مراحل آن توسط تکنسین ها انجام میشود.

3- مورد سوم رعایت اصول بهداشت است که خیلی حایز اهمیت می باشد یکی از این فاکتور ها که کاشت مو به روش SUT را با کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT متمایز ساخته تعبیه محفظه ای داخل دستگاه است که تمام گرافت ها که توسط دستگاه برداشته شده در آن محفظه نگهداری شده ، بدون دخالت دست .

4- مهمترین نکته در کاشت مو تراکم مو هست ، که متاسفانه در کاشت مو به روش FIT و کاشت مو به روش FUT خیلی خیلی پایین است ولیکن در کاشت مو به روش SUT تراکم فوق العاده بالای آن باعث تعجب میشود.

مزایای کاشت مو به روش FIT

hh157

 • محل برداشت جهت پیوند مو در پشت سر غیر قابل رویت
 • پوست محل کاشت مو کاملا طبیعی و بدون فرورفتگی و برجستگی
 • ظاهر موهای کاشته شده کاملا طبیعی
 • کسب بالاترین تراکم ممکن کاشت مو در یک جلسه
 • فراهم نمودن درصد رشد مو 90% تا 100% موهای کاشته شده
 • ایجاد طبیعی ترین خط رویش مو در جلو سر نسبت به سایر روش های کاشت مو مشابه
 • امکان تکرار جلسات کاشت مو به فواصل 6 ماهه حتی تا چهار بار جهت تکمیل پوشش ناحیه طاس یا پر پشت تر کردن ناحیه
 • امکان استفاده از موهای بدن (سینه و کتف) جهت پیوند مو به سر در صورت نیاز
 • عدم نیاز به دوران نقاهت پس از پیوند مو به دلیل سر پایی بودن
 • عدم نیاز به مراجعه جهت ویزیت پس از جلسه کاشت مو

عوارض کاشت مو و مراقبتهای اولیه

پس از کاشت موی طبیعی  و برای کاهش عوارض کاشت مو یک روز استراحت در منزل کافی بوده و چند شب اول بهتر است که نیمه نشسته استراحت نمایند.

خود داری از انجام کارهای سنگین حرکات سریع سرفه های شدید برای یک هفته اول پس از کاشت مو وکاهش عوارض کاشت مو ضروری است .شروع فعالیت ورزشی سبک پس از هفته اول وشروع فعالیت های طبیعی ورزشی پس از هفته چهارم پس از کاشت مو با عث کاهش عوارض کاشت مو میگردد وبلا مانع است.

شستشوی روزانه با شامپوی تجویز شده توسط پزشک متخخصص کاشت مو بدون دستکاری وبا اموزش داده شده از هفته سوم کاشت مواغازشود تا عوارض کاشت مو ناشی از تورم را کاهش دهد خاراندن و کشیدن موهای پیوندی ممنوع است. شستشوی سر در بیست روز اول با ملایمت وبدون فشار مستقیم اب صورت گیرد.رعایت این نکات عوارض کاشت مو را به حداقل میرساند.

از جمله عوارض کاشت مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یکی از عوارض کاشت مو تورم پیشانی وبالای ابروها که ضعیف وزود گذر است
 • دیگر عوارض کاشت ابروی طبیعی و موس سر که از عوارض کاشت مو معمول است خارش در منطقه دهنده مو به علت جوش خوردن بخیه هاست
 • بی حسی ومور مور شدن خفیف در منطقه گیرنده مو در هفته اول کاشت موی ابرو و موی سر زود گذر بوده وخود به خود بهبود می یابد وا زعوارض کاشت مو معمول پس از انجام عمل کاشت مو طبیعی میباشدکه جای نگرانی ندارد
 • شایع ترین عوارض کاشت موی ابرو و سر جوش های کوچک در محل کاشت مو است که اهمیت چندانی نداشته و با شستشوی روزانه بر طرف میشود.
 • درد در منطقه دهنده یا کاشت موی ابرو و سر اغلب زود گذر بوده وبا مصرف قرص استامینوفن کدیین برطرف میشود .
 • دیگر عوارض کاشت مو که شیوع کمتری دارند با مراجعه به پزشک متخصص کاشت مو قابلیت درمان سریع را دارد وجای ندارد

یکی از عوارض کاشت مو که پس از تقبل قیمت کاشت موی طبیعی  و بعد از چهار هفته نماییان میشود این است که ساقه های موهای کاشته شده وارد مرحله استراحت شده ومیریزند و3تا 4ماه بعد رشد موهای کاشته شده از همان محل کاشت مو اغاز شده وپس از9 ماه قسمت محل کاشت مو حالت طبیعی به خود می گیرد.البته معمولا در هر فردی که کاشت مو انجام میدهد ممکن است مقداری ریزش موهای کاشته نشده نیز دیده شود که معمولا بیشتر در مناطقی که دارای موهای مینیاتوری زیادی است این اتفاق می افتد زیرا استرس جراحی پس از کاشت مو باعث ریزش سریعتر موهای ضعیف شده در اثر هورمون میشوددرجه این ریزش مو معمولا قابل پیش بینی نیست واز 2تا4 هفته پس از عمل کاشت مو شروع شده وتا 3الی6 هفته ادامه دارد ولی رشد مجدد به طور همزمان یا قبل از رشد گرافت های کاشته شده اتفاق می افتداین مسئله یکی از عوارض کاشت مو میباشد که جای نگرانی ندارد.

پس از کاشت مو جهت جلوگیری از تشدید عوارض کاشت مو تا یک ماه از استعمال دخانیات اجتناب کنید پس از حدود 3روز میتوان ویتامین ای واسپرین را شروع نماییدوپس از این دوره دیگر عوارض کاشت مو رفع شده و دلیلی برای نگرانی نیست. هزینه کاشت مو نیز بستگی به عوامل مختلفی دارد که می‌توان در طی جلسه‌ی مشاوره با دکتر  مورد بحث قرار داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *