پاسخ به برخی از کلیدی ترین سوالات شما درباره جراحی بینی

پاسخ به برخی از کلیدی ترین سوالات شما درباره جراحی بینی

سوالات جراحی بینی

عمل جراحی بینی یکی از پر مراجعه ترین جراحی ها در کشورمان محسوب می شود. جراحی که به گفته متخصصین علم زیبایی در دنیا، بیش از هر چیزی نیازمند تجربه کافی یک جراح و تحلیل درست او در مورد نیاز حقیقی شخص بیمار است. در حقیقت فرد مراجعه کننده پیش از جراحی بینی، باید اطلاعات کاملی درباره عمل جراحی باز بینی و همچنین عوارض تنفسی جراحی بینی داشته باشد.

در این مقاله سعی شده به برخی از رایج ترین سوالات مراجعه کنندگان درباره جراحی بینی پاسخ داده شود:

 

* در عمل زیبایی بینی آیا می توان مشکل تنفسی را بطور همزمان اصلاح کرد؟

پاسخ: بله. انجام اصلاحاتی در جهت بهبود تنفس بینی بیمار از وظایف یک جراح بینی آشنا به عمل رینوپلاستی می باشد و می بایست بطور همزمان ضمن زیباتر نمودن بینی، مشکل تنفسی بیمار را حل نمود.

 

*عمل رینوپلاستی را در چه سنی می توان انجام داد؟

پاسخ: برای دختران از سن 16 سالگی و پسران از 17 سالگی و اگر کسی بخواهد در سنین پایین تر انجام دهد در دختران می بایست حداقل 2 سال از شروع بلوغ آنها گذشته باشد.

 

*شرایط فردی برای انجام صحیح عمل بینی چیست؟

پاسخ: عمل جراحی بینی نظیر سایر اعمال جراحی می بایست در سالم ترین شرایط برای بیمار انجام شود. لذا پیشنهاد می گردد که عمل بیمار می بایست در اطاق عمل در شرایط استریل و امکانات و تجهیزات کامل همراه با یک بیهوشی سبک صورت گیرد.

 

* فردی بینی اش را یک ماه قبل عمل کرده است و از شکل ظاهری بینی اش هنوز راضی نیست، آیا می تواند آنرا مجدداً عمل کند؟

پاسخ: خیر. بعد از عمل بینی حداقل یکسال زمان نیاز است تا تورم قسمت های مختلف بینی از بین برود و شکل واقعی آن ظاهر شود و اتفاقاً پایین بینی آخرین قسمتی است که ورم آن خالی می شود.

 

*در چه افرادی ممکن است بیش از یکبار نیاز به جراحی بینی وجود داشته باشد و چه زمانی را برای عمل دوم پیشنهاد می کنید؟

پاسخ: در گروهی از بیماران که دارای بینی خیلی کج همراه با مشکلات داخلی هستند ممکن است نیاز به عمل مجدد داشته باشند که بهتر است حداقل یکسال از عمل اول گذشته باشد.

Untitled1

*آیا انحراف بینی بعد از عمل مجدداً بر می گردد؟

پاسخ: خیر. چنانچه عمل جراحی انحراف بینی بطور صحیح تشخیص داده شده باشد و بطور کامل اصلاح شده باشد شانس بسیار کمی برای عودت آن وجود دارد.

 

*فردی که دوست دارد بینی اش را خیلی کوچک کند، به جراحان متعددی هم مراجعه کرده است آنها موافق نیستند، آیا شما حاضرید اینکار را برای فرد مراجعه کننده انجام دهید؟

پاسخ: بخاطر داشته باشید که بینی یک وسیله تنفسی موثر بر سلامتی شماست لذا کوچک کردن بینی گوشتی وغضروفی در حدی که سبب اختلال تنفس شما می شود صحیح نمی باشدو در آینده مشکلات بسیاری را برای شما به وجود می آورد.

 

* دختر جوانی که دارای بینی بزرگ و چانه کوچکی است، آیا می تواند هر دو محل را همزمان جراحی کند؟

پاسخ: بله.  بعضی جراحی های صورت مثل گذاشتن پروتز چانه، پروتز گونه، یا جراحی پلک و غیره گاهی همراه با جراحی بینی انجام میشوند و اتفاقا” به علت ایجاد تعادل بیشتر در صورت باعث زیبا تر شدن نتیحه عمل جراحی بینی هم میشوند.

 

*چه مدت پس از عمل جراحی فرد مراجعه کننده می تواند ورزش را آغاز کند؟

پاسخ : از 3 الی 4 هفته پس از عمل جراحی می توانید ورزش های سبک Airobic (ایروبیک) را شروع کنید و پیاده روی نمایید. سایر ورزش ها را چنانچه به صورت شما فشار نمی آورند انجام دهید

 

*آيا نوع بيني بر الگوي عمل تأثيري دارد؟

پاسخ: بعضی بينی ها به بينی گوشتی معروفند كه مشخصه آنها بينی پهن با پوست ضخيم وبافت غضروفی ناچيز است. روش جراحی این گونه بینی ها با روش جراحی بينی های استخواني متفاوت است. در جراحی بینی گوشتی استفاده از روش هاي تقويت اسكلت بينی برای افزايش حمايت بافت های نرم بينی ضروری است و حتی جراحی این نوع بینی ها با استفاده از تکنیک های جدید با نتایج مطلوب همراه است.

 

*آیا بیماران دچار کجی بینی و یا به اصطلاح deviated noseمیتوانند نتیجه مناسبی از عمل زیبایی بگیرند؟

پاسخ: در این جا باید بگویم بینی های کج عمدتاً در اثر انحراف سپتوم یا تیغه وسط در جریان رشد یا ضربات در دوران کودکی و جوانی به وجود می آید. نکته مهم در جریان عمل این افراد تصحیح دقیق سپتوم یا تیغه وسط  وتقویت غضروف نوک بینی است ولی این افراد باید بدانند که درجات خفیف از انحراف بعد عمل معمولا می ماند، گرچه فرم ظاهری بینی بسیار از قبل عمل بهتر می شود و نتیجه کاملا قابل قبول است.

 

*در مورد نحوه ویزیت بعد از عمل جراحی بینی و زمانهای آن چه توصیه هایی وجود دارد؟

پاسخ: ویزیت بعد از عمل زیبایی بینی در یک ماه اول هر هفته و بعد از آن به ترتیب در ماه اول و 3 و6 و 9و 12(در سال اول) و سپس در ماه 18 و24 در سال دوم عمل است. علت این ویزیت ها بررسی تغییرات بینی در طول زمان می باشد تا در صورت لزوم اقدامات لازم رخ دهد ولی معمولا نتیجه نهایی عمل در پایان سال اول مشخص می شود.

 

*رابطه قلیان و سیگار با عمل جراحی زیبایی بینی چیست؟

پاسخ: واقعیت امر آن است که دخانیات از هر نوعش و همیشه برای تمامی بدن ضرر دارد و لیکن من به بیمارانم گوشزد می کنم که پس از عمل جراحی بهتر است 3 ماه از هر نوع دخانیات پر هیز کنند. چون در نتیجه عمل و ورم بینی تاثیر بسزایی دارد.

 

*آیا جراحی لیزری بینی روش مناسبی است؟

واقعیت این است که عمل زیبایی بینی با لیزر تغییر شکل چشمگیری را به وجود نمی‌آورد. در عمل زیبایی بینی با لیزر معنا ندارد. از لیزر تنها در عمل‌های جراحی چشم و پوست استفاده می‌شود.

 

*هزینه جراحی بینی چقدر است؟

معمولا هزینه عمل بینی با توجه به نوع جراحی، مدت زمان بی هوشی و خدمات داخل بیمارستان متفاوت می‌باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *