مراقبت های قبل از عمل، تأثیر گذار روی کیفیت جراحی بینی

مراقبت های قبل از عمل، تأثیر گذار روی کیفیت جراحی بینی

مراقبت قبل از عمل بینی

3 نکته کلیدی که فرد مراجعه کننده پیش از یک جراحی بینی باید رعایت کند

در زمان برنامه ریزی برای یک جراحی بینی، جراح بینی به منظور آماده شدن فرد مراجعه کننده دستورالعمل هایی می دهد که رعایت آن کلیدی به نظر می رسد.

به گفته دکتر محمد علی اکبری متخصص، جراح پلاستیک و عضو جامعه جراحان آمریکا، پیش از جراحی بینی، فرد مراجعه کننده باید یکسری مراقبت های قبل از عمل جراحی بینی را مورد توجه قرار دهد که از جمله ی مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

داروهای خاص:

مراجعه کننده باید پیش از جراحی بینی، در صورت مصرف داروهای حاوی آسپیرین یا ایبوبروفن (آدویل، موترین و موارد مانند آن) از دو هفته پیش از عمل جراحی، آنرا متوقف کند چرا که مصرف این داروها می تواند باعث افزایش خون ریزی شما شود. به همین دلیل تنها در صورت تجویز پزشک و تحت نظر او می توان، در دوره پیش از جراحی بینی، از این داروها استفاده کرد.

Untitled1

سیگار:

مطمئنا فرد مراجعه کننده برای جراحی بینی علاقه دارد به بهترین نتیجه از جراحی بینی اش برسد و عوارض جراحی بینی برای او حداقل باشد. حقیقت این است که سیگار کشیدن باعث آهسته شدن فرآیند درمان پس از عمل جراحی می شود و احتمال ابتلای شما به عفونت را افزایش می دهد بنابراین به منظور تقویت، بهتر است مدتی قبل از جراحی بینی، مصرف سیگار متوقف شود.

 

لزوم حضور شخص همراه:

 

لازم است قبل از عمل بینی یا کلا یک عمل جراحی به خصوص در صورتی که جراحی سرپایی باشد، یک شخص همراه در کنار فرد مراجعه کننده حضور داشته باشد تا پس از جراحی، فرد مراجعه کننده را به منزل برساند. علاوه بر این بهتر است فرد مراجعه کننده برای 48 حداقل ساعت، با یکی از اعضای فامیل یا دوستان خود برای کمک برای انجام فعالیت های مراقبت بعد از عمل بینی هماهنگ باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *