لیزر اسکارلت در درمان چین و چروک‌های عمیق پوست

لیزر اسکارلت در درمان چین و چروک‌های عمیق پوست

لیزر الکساندرایت

امروز داشتن پوستی صاف و شفاف در سنين بالا، ديگر يک رويای دست نيافتني نيست. با پيشرفت علم و فناوری بويژه در شاخه پوست و مو،‌ مي‌توان يک پوست چروك را به پوست صاف و شفاف و جوان تبديل كرد
 
ممكن است شما هم افرادی را بشناسيد كه با وجود سن بالا، همچنان از چهره‌ای صاف و شفاف برخوردارند. اگر به عواملي كه باعث پيری زودرس و بروز چين و چروک مي‌شود توجه كنيم، داشتن صورتي صاف و به دور از هرگونه چين و چروك حتي در سنين بالا كار دشواری نيست.
 
اين روزها افراد بيش از پيش به فكر زيبايي چهره و جوان ماندن پوست صورت خود هستند و اين امر تنها به بانوان مربوط نمي‌شود.آقايان نيز بيشتر از گذشته به متخصصان برای پيشگيری و درمان چروک صورت مراجعه مي‌كنند و همواره به فكر يافتن راهی برای به تعويق انداختن پيری پوست و چهره خود هستند. اما آيا به راستی راهی وجود دارد كه بتوان از پيری زودرس جلوگيری كرد و هميشه جوان‌تر از سن واقعي‌‌مان به نظر برسيم؟

دلایل پيدايش چين و چروک 


 علل زيادی در پيدايش چين و چروک عمیق صورت نقش دارند. يكي از مهم‌ترين آن ها ژنتيک است برخي افراد ذاتا از پوستي مقاوم در برابر نور آفتاب و عوامل مخرب محيطي برخوردارند و تا سنين بالا نيز در برابر پيدايش چروک در صورت مقاومت مي‌كنند.

پوست‌های خشک شكننده‌تر از پوست‌های چرب بوده و زودتر دچار چين و چروک مي‌شوند. افرادی كه زمينه آلرژی پوست يا درماتيت آتوپيک دارند اغلب دچار خشكي پوست بوده و بايد مراقب پيدايش چين و چروکهای زودرس باشند.
 
يكي از موثرترين اقدامات در پيشگيری از پيدايش چروک زودرس چرب و مرطوب نگه‌داشتن اين پوست‌هاست. پوست‌های چرب اغلب ديرتر دچار چين و چروک شده و نسبت به پيدايش سرطان‌های پوست نيز تا حدودی مقاوم‌تر هستند.
 
از عوامل ديگر پيدايش  چروک صورت مي‌توان به اشعه فرابنفش اشاره كرد چه منشا آن نورخورشيد باشد و چه لامپ‌های كابين‌های سولاريوم.همه افراد بايد بدانند كه هيچ عاملي برای پوست انسان مخرب‌تر از اشعه فرابنفش A و B نيست.

مصرف سیگار

عامل مخرب ديگر برای پوست، مصرف سيگار و دخانيات است. دود سيگار موجب پيدايش چين و چروک زودرس پوست مي‌گردد.كاستن اكسيژن خون و توليد راديكال‌های آزاد ازجمله علل مهمي است كه سيگار از طريق آنها كلاژن‌سازی پوست را مختل كرده و آسيب سلول‌های پوست را به همراه خواهد داشت. اگر به چهره افراد سيگاری دقت كنيد و پوست آن ها را با افراد هم‌سن و سال خودشان مقايسه نماييد، متوجه تفاوت فاحش چين و چروی صورت بخصوص در اطراف دهان و دور چشم آن ها خواهيد شد.
 
وقتي از انگيزه سيگار كشيدن در برخي افراد بخصوص خانم‌ها سوال می كنيم، كاهش اشتها و وزن را به عنوان انگيزه خود از سيگار كشيدن ذكر مي‌كنند، حال آن كه اين افراد فراموش كرده‌اند اثرات مخرب سيگار نه‌ تنها روی پوست صورت بلكه روی قسمت‌های مختلف بدن به قدری زياد است كه هرگز ارزش ندارد برای كاهش وزن از اين روش استفاده كرد بلكه برای كاهش وزن و برخورداری از اندام متناسب مي‌توان از ورزش‌های مفيد و رژيم‌های علمی زير نظر متخصص  استفاده كرد.پس اگر به سلامت و جواني پوست خود علاقه‌مند هستيد، همين امروز مصرف سيگار را كنار بگذاريد.

تاثير مواد غذايی 

نوع تغذيه نيز در پيدايش چروک صورت موثر است. كساني كه با رژيم‌های نادرست و در مدت زمان كوتاه دچار كاهش وزن مي‌شوند بسرعت دچار ريزش مو و پيدايش چين و چروک و افتادگي پوست صورت خواهند شد. داشتن رژيم غذايي متنوع و سرشار از ميوه و سبزی تازه، در برخورداری از پوست شاداب و جوان اهميت زيادی دارد.
 
يكي از علل مهم پير شدن سلول‌ها، بويژه سلول‌هايی پوست صورت، توليد راديكال‌های آزاد در بدن است. با مصرف مواد آنتي‌اكسيدان مي‌توان اين راديكال‌های آزاد را مهار كرد و پيری را به تعويق انداخت. 

خواب ناكافی و استرس

اين كار موجب مي‌شود كه خطوطي به نام خطوط پنجه كلاغي در طرفين چشم آن ها ايجاد شود يا نوع فک برخي افراد به گونه‌ای است كه هنگام خنديدن، خط خنده عميقي پيدا مي‌كنند . خنديدن زياد در اين افراد به عميق‌تر شدن اين چين‌ها كمک مي‌كند.

درمان با لیزر اسکارلت


 لیزر اسكارلت جديدترين و برترين تكنولوژی RF فركشنال است كه انرژی RF را بطور مستقيم و دقيق از عمق 5/0 تا 5/3 ميلي متر بطور يكسان در سرتاسر درم و بصورت ستونی مي رساند .این روش معمولا هر ماه یکبار و تا 3 جلسه انجام می شود البته ممکن است که با توجه به شرایط بیمار و همچنین نظر پزشک تعداد جلسات بیشتر شود

از مزایای این روش میتوان به بهبود سریع و رفع قرمزی پوست پس از چند ساعت اشاره کرد به طوری که فرد پس از آن می تواند به راحتی به کارهای روزانه خود ادامه دهد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *