صاف شدن،نرمی ولطافت پوست صورت

صاف و نرم شدن پوست

پوست زیبا، باید لطیف، صاف و شاداب باشد. اگر پوستی تیره، زبر، چرب و پوسته پوسته داشته باشید، ممکن است احساس خجالت کنید. مراقبت از پوست با محصولات بدون نسخه تنها می‌تواند بر بیرونی‌ترین لایه‌ی پوست تاثیر بگذارد و در بهترین حالت باعث تسکین برخی از علائم پوست شود و در واقع اغلب به بهبود کیفیت پوست کمکی نمی‌کند. یکی از بهترین راه‌ها برای کمک به درمان و مراقبت از پوست از بین بردن سلول‌های پیر و مرده‌ی پوست است و امکان رشد سلول‌های جدید را فراهم می‌کند. چندین گزینه‌ی درمانی جهت ایجاد پوستی نرم و صاف وجود دارند که باعث افزایش تولید کلاژن پوست می‌گردند.

آیا پوستتان به جای اینکه صاف، شاداب و سالم باشد، ظاهری کدر و ناصاف دارد، آیا می‌خواهید که پوست خود را یکنواخت کنید، چین و چروک‌ها و خطوط ریز صورتتان برطرف شوند، و منافذ و نواحی دچار تغییر رنگ در پوستتان ترمیم شوند؟ متخصصین در کلینیک زیبایی رز طلایی وضعیت پوست شما را بررسی کرده و درمان مناسب را پیشنهاد می‌کنند. این درمان‌ها شامل کرم‌ها، لایه‌برداری شیمیایی، میکرودرم، هیدرودرم، میکرونیدلینگ، لیزر، رادیوفرکوئنسی و هایفو می‌باشند. این روش‌های درمانی در افزایش تولید کلاژن پوست بسیار موثر بوده و بنابراین موجب بهبود کیفیت و بافت پوست می‌گردند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش‌های صاف شدن پوست صورت، نرمی و لطافت پوست یا تعیین وقت قبلی می‌توانید با شماره 02175139000  تماس حاصل فرمایید.

روش‌های درمانی صاف شدن پوست صورت


کرم‌های پوست

کرم‌ها و ماسک‌های صورت مختلفی وجود دارند که می‌توانند به دستیابی به صورتی صاف و درخشنده کمک کنند. این محصولات باید توسط یک متخصص پوست تجویز شوند و بسته به نوع پوست متفاوت می‌باشند. بیشتر کرم‌های پوست شامل پروتئین‌های پیله ابریشم، اسانس‌ها، روغن هسته انگور و اسید هیالورونیک هستند. کرم‌ها باعث مرطوب شدن پوست شده و خطوط ریز را برطرف می‌کنند، و از سفتی پوست نیز می‌کاهند.

لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی یک روش زیبایی متداول است که با برداشتن لایه‌ی بیرونی پوست از طریق ساییدن و از بین بردن سلول‌های مرده‌ی سطح پوست عمل می‌کند و باعث صاف شدن سطح پوست می‌شود. هدف از لایه‌برداری شیمیایی صورت از بین بردن سلول‌های مرده از سطح پوست جهت فراهم کردن امکان رشد سلول‌های سالم و کمک به ایجاد پوستی صاف‌تر می‌باشد. همچنین می‌توان از این روش به منظور درمان لکه‌ها، جای زخم‌ها و کاهش علائم پیری استفاده کرد. ترکیبات لایه‌برداری شیمیایی با فراهم کردن امکان لایه‌برداری به ایجاد یک لایه‌ی سالم و شاداب‌تر در پوست کمک کرده و موجب افزایش تولید کلاژن می‌گردند. بیشتر لایه‌برداری‌ها را می‌توان در هر بخشی از بدن انجام داد که محبوب‌ترین نواحی صورت، گردن، پایین گردن، بازوها و دست‌ها می‌باشند.

آلفا هیدروکسی اسیدهایی مانند اسید لاکتیک و اسید گلیکولیک ملایم‌ترین فرمول‌های لایه‌برداری هستند و منجر به لایه‌برداری خفیف تا متوسط می‌گردند. این نوع لایه‌بردارها می‌توانند پوستی صاف‌تر و روشن‌تر را برای افرادی که فرصت کافی برای اختصاص به دوره‌ی بهبودی پس از روش لایه‌برداری عمیق ندارند، فراهم کنند.

آلفا هیدروکسی اسیدها را می‌توان برای درمان چین و چروک، خشکی و تجمع غیر یکنواخت رنگدانه‌ها مورد استفاده قرار داد. غلظت‌های مختلف این اسیدها را می‌توان جهت دستیابی به بهترین نتایج بطور هفتگی یا فواصل بیشتر بر روی پوست استفاده کرد.

میکرودرم

میکرودرم با از بین بردن موضعی سلول‌های مرده‌ی پوست عمل می‌کند. کریستال‌ها سلول‌های کهنه و مرده‌ی پوست را می‌تراشند و پس از آن با ساکشن ملایم برداشته می‌شوند. این امر باعث افزایش رشد کلاژن و ایجاد پوستی جدید و شاداب می‌گردد. پس از آن پوست بطور کلی ظاهری جوان خواهد داشت زیرا این سلول‌های مرده پوست می‌توانند ظاهری خسته ایجاد کرده، منافذ پوست را مسدود کنند و باعث پوسته پوسته شدن پوست شوند. این عقیده وجود دارد که میکرودرم می‌تواند لکه‌های ناشی از آفتاب سوختگی را برطرف کند زیرا لایه‌های پوست که حاوی سلول‌های رنگدانه‌ای هستند برداشته می‌شوند. افزایش جریان خون باعث تامین مواد مغذی لازم برای بازسازی و ترمیم پوست و افزایش گردش سلولی خواهد شد. با تنها یک جلسه درمان، پوست در روز بعد بسیار صاف و نرم خواهد شد. به منظور دستیابی به بهترین نتایج، مجموعه‌ای از ۵ درمان تقریباً در فواصل دو هفته‌ای انجام می‌شود. پس از آن، بیماران اغلب هر دو تا سه ماه یک بار برای درمان نگهدارنده مراجعه می‌کنند.

هیدرودرم

هیدرودرم روشی برای ساییدن اولین لایه‌ی پوست -استراتوم کورنئوم- است. این لایه بیرونی‌ترین لایه پوست می‌باشد که عمدتاً از سلول‌های مرده‌ی سطح پوست تشکیل شده است. خطوط ریز و چین و چروک‌ها اغلب تنها در این لایه از پوست رخ می‌دهند. با برداشتن این لایه، بدن تلاش می‌کند تا سلول‌های مرده را با سلول‌های جدید و سالم تعویض کند، و در نتیجه ظاهر عیوبی مانند چین و چروک‌ها بهبود پیدا می‌کند. سطح پوست نیز صاف‌تر و یکنواخت‌تر می‌گردد و سایر درمان‌ها نیز موثرتر خواهند بود.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ (که درمان القای کلاژن نیز نامیده می‌شود) شامل استفاده از سوزن‌های ریز به منظور ایجاد صدها زخم بسیار کوچک و نامحسوس در لایه‌ی بالایی پوست می‌باشد. آسیب‌های میکرو باعث تحریک فرایند طبیعی بهبود زخم‌ها می‌گردد که منجر به گردش سلولی و افزایش تولید کلاژن و الاستین خواهد شد. در نتیجه این فرایند باعث ترمیم و جلوگیری از بروز علائم پیری می‌شود و پوستی صاف و نرم را ایجاد می‌کند.

لیزر

بازسازی سطح پوست با لیزر روشی برای کاهش ظاهر عیوب بر روی سطح پوست می‌باشد. در طول این روش، از لیزر به منظور از بین بردن پیوندهای مولکولی سلول‌های آسیب‌دیده‌ی پوست بصورت لایه به لایه و تا زمانی که پوستی صاف‌تر و یکنواخت‌تر حاصل شود، استفاده می‌شود. این روش همچنین به دلیل مزایای ضد پیری آن، جوانسازی پوست با لیزر نیز نامیده می‌شود و به دلیل جدا شدن لایه‌های آسیب دیده‌ی پوست، تحت عنوان لایه‌برداری با لیزر نیز شناخته می‌شود.

لیزر IPL

فوتوفیشیال با لیزر IPL (نور پالسی شدید) به منظور برطرف کردن هرگونه لکه‌ی قهوه‌ای یا خون مردگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در روش لیزر IPL از نور شدید پالسی برای یک درمان ملایم که بی‌خطر و بدون درد بوده و نیاز به دوره‌ی بهبود قابل توجهی ندارد، استفاده می‌شود. در آی پی ال نور به منظور هدف قرار دادن بافت‌های نامطلوب پوست فرستاده می‌شود و به بافت‌های مجاور آسیبی نمی‌رسد. این فرایند تدریجی بوده، و با افزایش تولید کلاژن، پوست جوان شده، منافذ کوچک می‌گردند و پوست بطور کلی درخشنده خواهد شد. پس از حدود ۵ روز دوره بهبودی جزئی، این درمان منجر به درخشان شدن پوست و بهبود بافت، منافذ و کاهش چین و چروک‌ها می‌شود. نتیجه‌ی آن، پوستی سالم‌تر و جوان‌تر می‌باشد.

رادیوفرکوئنسی (RF)

انرژی رادیوفرکوئنسی (آر اف) یک روش جدید به منظور هدف قرار دادن لایه‌های عمیق‌تر پوست بصورت کنترل شده و بدون آسیب به سطح پوست می‌باشد. نتیجه‌ی آن افزایش تولید کلاژن و الاستین، بهبود ظاهر چین و چروک‌ها و افزایش گردش خون بدون انجام جراحی است. با استفاده از این روش، پوست درخشنده، نرم و صاف می‌گردد.

هایفو

انرژی اولتراسوند متمركز با شدت زياد (هایفو) بطور مستقیم انرژی حرارتی را به پوست و بافت زیر پوستی اعمال می‌کند که می‌تواند باعث تحریک و بازسازی کلاژن پوست و در نتیجه بهبود بافت و کاهش افتادگی پوست گردد. این تکنیک را می‌توان بر روی صورت و سایر بخش‌های بدن مورد استفاده قرار داد، و برخلاف لیزر و نورهای پالسی شدید بطور یکسانی برای افراد با رنگ پوست‌های مختلف عمل می‌کند. نتیجه ایجاد پوستی یکنواخت، صاف و نرم است که ناشی از تولید کلاژن در پوست می‌باشد.

بهبودی


بسته به نوع درمان، ممکن است نیازی به دوره بهبودی نباشد و یا به چند روز استراحت در خانه نیاز داشته باشید. به منظور مرطوب نگه داشتن پوست تا زمانی که لایه بیرونی جدید طی ۵ تا ۷ روز شکل بگیرد از پانسمان استفاده خواهد شد. تمیز نگه داشتن نواحی تحت درمان مهم است.

در ابتدا ممکن است قرمزی قابل توجهی وجود داشته باشد. احتمال دارد این حالت از چند هفته تا چند ماه باقی بماند اما اغلب با مواد آرایشی پس از عمل قابل پنهان شدن خواهد بود. حساسیت به لمس یا احساس آفتاب سوختگی خفیف نیز انتظار می‌رود.

بلافاصله متوجه بهبود چشمگیر در کیفیت و ظاهر پوست خود خواهید شد. نشانه‌های نامحسوس تداوم بهبود پوست معمولاً طی ۶ تا ۱۲ ماه رخ می‌دهد. پس از درمان برای سال‌های بسیاری از پوستی جوان، صاف، نرم و سالم لذت خواهید برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *