میکرونیدلینگ برای تحریک کلاژن سازی پوست؛ مزایا و هزینه

میکرونیدلینگ برای تحریک کلاژن سازی پوست؛ مزایا و هزینه

میکرونیدلینگ

درمان القاء کلاژن (CIT) یا میکرونیدلینگ نوعی درمان جوانسازی پوست با تهاجم حداقل است که چین  و چروک و خطوط ریز و همچنین اسکار (جای زخم و جوش) روی صورت و بدن را از بین می‌برد. میکرونیدلینگ درمان جدیدی نیست، اما محبوبیت آن به تازگی افزایش یافته است. میکرونیدلینگ درمانی مبتنی بر توانایی طبیعی پوست برای التیام‌بخشی خود در صورت تحمیل آسیب فیزیکی است و در واقع این روش فرایند التیام‌بخشی و کلاژن‌سازی را تحریک می‌کند. در اصل الاستین و کلاژن آسیب‌دیده با الاستین و کلاژن جدید جایگزین می‌شود.

جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ به دلیل نتایج چشمگیر طرفداران بسیاری دارد، به علاوه میکرونیدلینگ درمانی ایمن است که بدون استفاده از مواد شیمیایی کلاژن‌سازی را تحریک می‌کند. میکرونیدلینگ برای کلیه پوست‌ها در هر رنگ و نوعی مناسب است.

اگر نشانه‌های پیری روی صورتتان خودنمایی می‌کند یا اگر پوستتان پر از چین و چروک و پژمرده شده و منافذ آن بزرگ شده است و می‌خواهید پوست را جوان کنید، درمان میکرونیدلینگ می‌تواند شما را به خواسته‌تان برساند. متخصصین ما در کلینیک تخصصی رز طلایی نوع پوست را ارزیابی می‌کنند و تعداد جلسات لازم را برای دستیابی به نتیجه مطلوب تعیین می‌کنند. میکرونیدلینگ درمانی ایمن و موثر برای کلاژن‌ سازی پوست است که پوست را جوان می‌کند و زیبایی و شادابی دوباره را برایتان به ارمغان می‌آورد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحریک کلاژن‌سازی پوست با میکرونیدلینگ یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ی زیر تماس حاصل فرمایید.

021-75139000

 

میکرونیدلینگ چیست؟


در میکرونیدلینگ از سوزن‌های بسیار ظریفی استفاده می‌شود که روی غلطک گرید پزشکی قرار داده شده‌اند. متخصص این وسیله را روی پوست حرکت می‌دهد تا سوراخ‌های بسیار ریز در فواصل مساوی روی پوست ایجاد شود. این عمل کلاژن‌سازی طبیعی بدن را به دلیل برانگیختن واکنش التیام‌بخشی تحریک می‌کند. از کرم بی‌حسی موضعی برای به حداقل رساندن ناراحتی استفاده می‌شود. بدن به دلیل آسیب دیدن پوست الاستین و کلاژن جدید تولید می‌کند و به این ترتیب پوست ضخیم‌تر و پرتر می‌شود. این درمان بر روی صورت و بدن قابل انجام است. میکرونیدلینگ برخلاف دیگر درمان‌ها برای کل صورت مناسب است و آن‌قدر ملایم هست که بتوان از آن برای دور چشم‌ها نیز استفاده کرد.

مزایا


ناحیه‌های قابل درمان با میکرونیدلینگ


  • صورت
  • گردن
  • ناحیه دکولته

متقاضی درمان


هیچ منع استعمال مهمی برای میکرونیدلینگ و درمان القاء کلاژن وجود ندارد. متقاضیان میکرونیدلینگ مانند هر عمل زیبایی دیگری باید انتظارات واقع‌بینانه داشته باشند و از سلامت عمومی مناسبی برخوردار باشند. این درمان برخلاف بعضی از لیزر درمانی‌ها و لایه برداری با مواد شیمیایی برای انواع پوست مناسب است.

روش انجام میکرونیدلینگ


میکرونیدلینگ برای کلاژن سازی پوست درمانی غیرجراحی است که کمترین وقفه‌ای را در روند زندگی روزمره ایجاد نمی‌کند. در ابتدا پوست تمیز و ضدعفونی می‌شود و کرم بی‌حس کننده 20 تا 30 دقیقه قبل از شروع درمان روی پوست زده می‌شود. البته میکرونیدلینگ با حداقل ناراحتی همراه است، با این حال ما می‌خواهیم مطمئن شویم که بیمارانمان کاملاً راحتند. درمان هر ناحیه از پوست بی‌حس شده 15 تا 20 دقیقه طول می‌کشد که طی آن دستگاه میکرونیدلینگ به طور عمودی و افقی روی پوست حرکت داده می‌شود. کل درمان حدود 45 دقیقه زمان می‌برد، به همین دلیل ما به بیماران توصیه می‌کنیم که 90 دقیقه برای درمان در نظر بگیرند. از بیماران خواسته می‌شود که به مدت 12 تا 14 ساعت پس از درمان از لمس کردن یا مالیدن صورت، آرایش کردن یا استفاده از دیگر کرم‌ها یا لوسیون‌های حاوی مواد فعال خودداری کنند، از فراورده‌های برنزه کننده پوست استفاده نکنند و در معرض آفتاب قرار نگیرند.

آیا میکرونیدلینگ همراه با درد است؟

درد ناشی از میکرونیدلینگ به شدت درمان بستگی دارد. اگر پوست حساس داشته باشید، کرم بی‌حس کننده برای به حداقل رساندن درد به کار برده می‌شود.

تعداد جلسات لازم میکرونیدلینگ و زمانبندی آنها


تعداد جلسات میکرونیدلینگ به وضعیت پوست و بزرگی ناحیه درمان بستگی دارد. دوره درمان شش جلسه‌ای برای جوانسازی پوست توصیه می‌شود. هر جلسه درمان معمولاً دو ساعت است و بین هر دو جلسه وقفه‌ای یک هفته‌ای در نظر گرفته می‌شود. ناحیه درمان از حداقل دو تا سه هفته قبل از نخستین جلسه درمان با ویتامین آ و ث آماده‌سازی می‌شود.

دوران بهبود


پوست بلافاصله پس از درمان اندکی قرمز است. طول دوران بهبود به عمق فرو رفتن سوزن‌ها و تعداد ناحیه‌های همپوشانی شده هنگام حرکت دادن غلطک بستگی دارد. پوست بیماران به طور متوسط به مدت یک تا سه روز قرمز است. برخی بیماران ظرف فقط 12 ساعت به طور کامل بهبود می‌یابند.

زمان مشاهده نتایج


پوسته‌ریزی تا یک هفته پس از درمان مشاهده می‌شود و به این ترتیب بخش تغییر رنگ داده و تیره‌ی پوست یا جای زخم و جوش روشن و پوست مرطوب‌تر می‌شود، البته نتیجه اولیه به تدریج ظرف 6 تا 8 هفته بهبود می‌یابد. کلاژن‌ سازی پوست به یکباره و به سرعت رخ نمی‌دهد، به همین دلیل نتیجه در طول دوره درمان به مرور بهتر و بهتر می‌شود. هر بار که درمان جدیدی کامل می‌شود، بهبود پوست مشخص‌تر می‌شود. به همین علت است که مرطوب نگه داشتن پوست و جدی گرفتن زمانبندی تعیین شده از سوی متخصص زیبایی بسیار مهم است.

خطرها و عوارض


خطرها و عوارض میکرونیدلینگ بسیار ناچیز است. در هر حال پس از این درمان احتمال بروز عوارض زیر وجود دارد:

  • رویه بستن زخم
  • پوسته پوسته یا خشک شدن پوست
  • ایجاد شدن لکه‌هایی سفید رنگ موسوم به میلیا
  • ایجاد شدن لکه‌هایی تیره روی پوست موسوم به هیپرپیگمانتاسیون
  • تبخال زدن در صورت سابقه دچار شدن به تبخال

هزینه


هزینه درمان به بزرگی ناحیه درمان، تعداد ناحیه‌های درمان، تعداد جلسات لازم برای دستیابی به نتیجه دلخواه و حق الزحمه پزشک بستگی دارد.

پرسش‌های متداول


استفاده از چه محصولاتی پس از میکرونیدلینگ مناسب نیست؟

استفاده از لایه بردارهای شیمیایی، مواد آرایشی یا هر فراورده‌ای که غیرکامدوژنیک نباشد، تا چند روز پس از درمان ممنوع است. این توصیه را جدی بگیرید تا پوست به طول کامل التیام یابد. همچنین پوست را در معرض نور خورشید قرار ندهید.

آیا میکرونیدلینگ برای من ایمن است؟

میکرونیدلینگ برای انواع پوست بدون خطر است، چون به اپیدرم آسیب نمی‌زند. احتمال تغییر در تون پوستی یا هیپرپیگمانتاسیون اندک است. میکرونیدلینگ برای ناحیه‌های بسیار حساسی، مانند چشم، گردن و پشت دست، کاربرد دارد که جوانسازی آنها با استفاده از دیگر روش‌ها ممکن نیست.

میکرونیدلینگ به هیچ وجه برای افرادی که ظرف 90 روز گذشته آکوتان مصرف کرده‌اند، زخم‌هایشان به خوبی التیام نمی‌یابد، زخم باز دارند، در سال گذشته پرتودرمانی بر روی پوست انجام داده‌اند، دچار هر گونه بیماری پوستی نابه‌هنجار هستند، باردارند و سابقه جای زخم کلوئیدی یا هیپرتروفیک دارند، مناسب نیست.

آیا می‌توان بلافاصله پس از درمان آرایش کرد؟

بیماران معمولاً می‌توانند دو تا سه روز پس از درمان آرایش معمول داشته باشند. البته این موضوع به ناحیه درمان شده و نوع درمان بستگی دارد.

آیا تزریق بوتاکس یا ژل با میکرونیدلینگ سازگاری دارد؟

بله. سعی کنید میکرونیدلینگ را دقیقاً قبل از تزریق بوتاکس یا ژل انجام دهید تا نتایج اولیه را پس از التیام یافتن زخم‌ها مشاهده کنید. اگر به تازگی تزریق کرده‌اید، باید حداقل 48 ساعت پس از تزریق بوتاکس و یک هفته پس از تزریق ژل صبر کنید و سپس برای میکرونیدلینگ اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *