راه های درمان و بستن منافذ باز پوست یا پوست پرتقالی

راه های درمان و بستن منافذ باز پوست یا پوست پرتقالی

برای دیدن گالری جدید تصاویر کلیک کنید

منافذ باز پوستی باعث ایجاد ناراحتی در اکثر افراد شده است. بازشدن منافذ پوست یا پوست پرتقالی صورت معمولا با استعمال لوازم آرایشی در پوست های چرب و خشک ایجاد یا افزایش میابد. از بین بردن منافذ پوست صورت یک کار نسبتا مشکل است. روش های درمان با لیزر می توانند باعث بسته شدن این منافذ بر روی پوست صورت شوند. درمان منافذ باز پوست درگذشته به صورت خشک کردن مواد روغنی موجود در پوست که باعث ایجاد منافذ می شود، انجام میگرفت. این درمان منافذ باز پوست صورت در گذشته موثر بوده اما به صورت موقت باعث بستن منافذ باز پوست می شود و نمی توانسته باعث تغییر ساختار پوست و بستن منافذ پوست صورت صورت به شکل دائمی شود.

علت ها و دلایل

منافذ باز پوست سوراخ های ریزی در روی پوست هستند که باعث باز شدن غدد چربی بر روی پوست می شود. به این غده ها غدد چربی گفته می شود این غدد دسته های کوچکی در زیر پوست هستند که با استفاده از مواد طبیعی بدن، چربی در پوست ایجاد می کنند دو دلیل اصلی وجود دارد که باعث باز شدن منافذ پوست و باز شدن بیش ازحد منافذ چربی روی پوست می شود:

  • مصرف بیش ازحد محصولات حاوی چربی بر روی پوست: افرادی که دارای پوست های چرب هستند غدد چربی روی پوستشان بیش از افراد دیگر تولید چربی میکند در صورتیکه این افراد از محصولات چرب بر روی پوست خود استفاده کنند باعث بازشدن بیش از حد این منافذ وغدد چربی در روی پوست می شوند. زمانیکه غدد چربی در روی پوست زیاد شود، منافذ  باز پوستی یا پوست پرتقالی کشیده میشوند و روی پوست قابل مشاهده هستند و باعث بازشدن منافذ پوست می شوند. باز بودن منافذ در افراد جوان در جاهایی از صورت که غدد چربی زیاد تراست مانند روی بینی، پیشانی و چانه رخ میدهد به این نواحی صورت منطقه تی شکل گفته میشود یعنی مانند تی T انگلیسی است درصورتی که شما این نواحی را برروی صورت خود مشاهده کنید متوجه خواهید شد که غدد چربی دراین نواحی بیشتر ازنواحی دیگری مانند گونه وپلک است.
  • پیرشدن پوست صورت با افزایش سن: زمانیکه پوست صورت شما پیر می شود تغییرات زیادی در آن ایجاد میشود یکی از این تغییرات کاهش کلاژن موجود درپوست است کلاژن یکی از مهمترین ساختارهای نگهدارنده پوستی است غدد چربی و منافذ پوستی بوسیله کلاژن حفظ ونگهداری می شوند. زمانیکه با افزایش سن و پیر شدن، پوست کلاژن خود را از دست میدهد هیچ نگهدارنده ای برای منافذ وغدد چربی در پوست وجود ندارد و باعث باز شدن منافذ روی پوست میشود. با پیرشدن پوست منافذ پوست درنواحی که در دوران جوانی کمتر دچاراختلال میشده مانند روی گونه ها بازمیشود. پوست پرتقالی در همه افراد جوان وجود دارد اما میزان غدد چربی آن کمتراست و این منافد بسته هستند و با پیری پوست و ازدست رفتن کلاژن که باعث حفظ منافذ پوستی میشود منافذ روی پوست آشکار می شوند و قابل مشاهده هستند.

98

درمان با لیزر

درمان های جدید از بین بردن منافذ باز پوست صورت با لیزر با تحریک رشد کلاژن های جدید و فشرده کردن غدد چربی و جمع کردن و فشرده کردن منافذ پوست باعث بستن منافذ باز پوست صورت میشود. به این نوع درمان لیزر، درمان ترکیبی لیزر گفته می شود که شامل دو مرحله است:

  • درمان های غیرمستقیم 1540 یا1440 لیزر: در این روش درمان برای از بین بردن منافذ باز پوست صورت از لیزر اربیوم 1540 یا 1440 برای درمان پوست صورت استفاده می شود.بعداز درمان منافذ صورت پوست شما بعد از یک یا دو روز بهبود میابد و نیازی نیست که پوستتان به وسیله مواد آرایشی پوشش داده شود این نوع لیزر درعمق پوست شما انجام میشود و باعث تحریک کلاژن سازی پوست می شود و به بسته شدن منافذ پوستی کمک میکند. برای کامل شدن روند این درمان شما به 3 تا 4 جلسه درمانی درطول 3تا 4 هفته نیاز دارید. این درمان در مدت زمان30 دقیقه و توسط متخصص زیبایی انجام می شود.
  • درمان های مستقیم2940 لیزر برای جوانسازی پوست: درآخرین مرحله درمان غیرمستقیم پوست پزشک مرحله دیگری از درمان که درمان مستقیم جوانسازی پوست نام دارد برای بیمار انجام میدهد. این درمان پوست بیمار را کاملا جوان میکند به صورتیکه پوست کاملا تغییرمی کند در حالیکه لیزر های جدید پوستی ملایم تر و آرام تر از لیزرهای CO2 قبلی برای جوانسازی پوست است. پوست شما بعد از این درمان کاملا جوان میشود و حدود5  تا 7 روز پوستتان قرمز است. ما برای راحتی بیمار هنگام لیزر از بی حسی های موضعی استفاده می کنیم.نتایج بدست آمده از درمان بوسیله لیزر ترکیبی بسیار تحسین برانگیزاست. روش قدیم لیزر یعنی لیزر CO2 برای جوانسازی پوست باعث بازتر شدن منافذ پوست میشود. دسترسی ما به استفاده از روش های جدید لیزر باعث ساخت بهتر کلوژن درپوست وازبین بردن منافذ پوستی میشود.با استفاده ازروش های جدید لیزر ما به نتایج بسیار خوبی حتی در پوست های پیر رسیده ایم.

نحوه درمان با لیزر

بعد از اولین درمان ممکن است شما احساس کنید که پوستتان کمی جمع شده است. اما ممکن است شما بعد از چند جلسه درمان هیچ تغییر قابل توجهی در پوست خود مشاهده نکنید بعد از انجام لیزر6ماه طول میکشد تا کلاژن های جدید در پوست شما عمل کند و بعد از این 6 ماه شما بسته شدن منافذ پوست را خواهید دید. ما برای شروع درمان 6 تا8 مرحله درمان را به شما توصیه میکنیم. بعد از پایان مرحله اول درمان شما می توانید هر ماه این درمان را انجام دهید و بعد از 6 ماه نتیجه حاصل از درمان را مشاهده کنید. در مراحل اولیه درمان برای درمان قطعی بهتراست هر دو هفته برای مدت زمان 3 الی 4 ماه جلسات درمانی را انجام دهید، برای حفظ این نتیجه به شما توصیه میکنیم که هر سال 4مرتبه یا هر3ماه یکبار درمان را تکرار کنید. بعد از این درمان شما می توانید به محل کار خود باز گردید و آرایش کردن هم هیچ مانعی ندارد. بهترین کاندیدها برای انجام این درمان افرادی هستند که پوستشان پیرشده یا افرادی که منافذ پوستشان شروع به بازشدن کرده است یا روی پوست قابل مشاهده است. معمولا افراد درسنین 30 تا50 سال بهترین مورد برای انجام این روش درمانی هستند. افرادی هم که منافذ پوستشان بر اثر جوش باز شده باشد بوسیله انجام این نوع درمان می توانند بهبود یابند.

درمان ترکیبی و پیشگیری

موارد درمانی برای کاهش چربی پوست مانند شست و شو دهنده پوست و کرم های کاهش چربی پوست است که این درمان ها می تواند در طول درمان لیزر ترکیبی استفاده شود. اگر چه بعد از اینکه پوست شما احیا شد شما برای جلوگیری و پیشگیری از بازگشت اختلال می توانید این موارد درمانی را استفاده کنید لیزر درمانی ترکیبی، یکی از شگفت انگیزترین روش های درمانی است نتیجه این درمان مخصوصا در منافذ پوست های پیر بسیار شگفت انگیزاست اگر شما از باز بودن منافذ پوستتان رنج میبرید، می توانید با استفاده از روش جدید درمان ترکیبی با لیزر اقدام به بستن منافذ باز پوست یا پوست پرتقالی صورت خود کنید.

مشکل منافذ باز پوست یا پوست پرتقالی ممکن است برای تمام افراد با پوست های خشک و چرب در جوانی یا پیری رخ دهد. با استفاده از روش های جدید درمان قطعی با لیزر می توانید از این مشکل رهایی یابید.

برای دیدن گالری جدید تصاویر کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *