علت و درمان پوست چرب با لیزر، از بین بردن قطعی چربی پوست

علت و درمان پوست چرب با لیزر، از بین بردن قطعی چربی پوست

درمان پوست چرب با لیزر

برای پوست‌های چرب، مراقبت از پوست مانند یک مبارزه دائم بوسیله کاغذهای جذب کننده چربی و پودر صورت (و هر چیزی که پوشاننده درخشندگی پوست است)، می‌باشد. اما پوست در واقع دشمن شما نمی‌باشد و مراقبت از آن همواره نباید بصورت مقابله‌ای باشد. با پیروی از چند نکته جهت مراقبت از پوست، می‌توان به شکلی از منافذ درخشنده پوست نگهداری کرد که با طبیعت پوست سازگار باشد.

چربی تولید شده توسط بدن به سالم نگه داشتن پوست کمک می‌کند، اما ممکن است میزان آن بیش از حد باشد. چربی اضافه می‌تواند منجر به بروز لکه‌های پوستی و آکنه شود. در کلینیک تخصصی رز طلایی روش‌های متعددی برای برطرف کردن چربی پوست وجود دارد. روش‌های مختلف شامل استفاده از پاک‌کننده‌های بدون نسخه یا لوسیون‌های تجویز شده و درمان‌های زیبایی در کلینیک ما ارائه می‌شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه کنترل پوست چرب می‌توانید از طریق شماره‌ی زیر با ما تماس بگیرید تا همکاران ما پاسخگوی سوالات شما باشند.

021-75139000

علائم پوست چرب


مشخصه‌ی پوست چرب وجود منافذ بزرگ و پوستی درخشنده و ضخیم می‌باشد. در این وضعیت روغن بیش از حد تولید شده و بنابراین مشکل آب‌رسانی به پوست نیست بلکه معمولاً بروز دانه‌های سرسیاه و جوش دردسرساز هستند. افراد مبتلا به پوست چرب برای کاهش میزان درخشش پوست خود در طول روز مشکل دارند و معمولاً احساس می‌کنند که باید صورت خود را بطور مکرر بشویند. پوست چرب می‌تواند در اثر تغییرات هورمونی، لوازم آرایشی، ژنتیک، رژیم غذایی یا مصرف برخی داروها ایجاد شود. یکی از مزایای این نوع پوست این است که به دلیل وجود رطوبت اضافه و در نتیجه آب‌رسانی مناسب به پوست و بروز چین و چروک کمتر معمولاً دیرتر اثرات پیری روی آن مشاهده می‌شود.

درمان پوست چرب با لیزر


charb1

لیزر آی پی ال یک درمان نوین برای بهبود وضعیت پوست و درمان چربی پوست است. این درمان برای بیمارانی انجام می‌شود که درمان‌های متداول جوش، درمان‌های موضعی، کرم‌ها، قرص‌ها و غیره تاثیری نداشته‌اند و به دنبال راه حلی برای مشکل چرب بودن پوست خود و جوش‌های صورتشان می‌باشند. درمان با لیزر تنها برای پوست‌های روشن و غیر برنزه مناسب است. متخصص پوست در ابتدا پوست بیمار را به دقت پاک می‌کند. ژلی مشابه با آنچه که در سونوگرافی استفاده می‌شود، بر روی کل صورت پخش می‌گردد. این ژل برای محافظت از سطح پوست و تضمین انتقال طول موج‌های لیزر به پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طول موج اولیه بر روی لایه‌ی سطحی اپیدرم تاثیر می‌گذارد. عملکرد آن به دو صورت است: باکتری‌هایی که تا حدی مسئول بروز آکنه هستند را می‌کشد و عروق خونی که تغذیه‌کننده غدد زیر پوستی می‌باشند را از بین می‌برد. طول موج دوم بر روی لایه‌های عمیق‌تر اثر می‌گذارد و موجب تحریک سلول‌های فیبروپلاست که امکان تولید کلاژن را فراهم می‌کنند، می‌گردد. مدت زمان یک تابش به صورت میلی ثانیه اندازه گرفته می‌شود اما با وجود اینکه سریع است، بدون درد نمی‌باشد. نتایج حاصل از این روش لیزری همیشگی نخواهد بود و برای حفظ نتایج نیاز به جلسات اضافه‌ای می‌باشد.

نگهداری از پوست چرب


charb2

محصولاتی که نقش خشک‌کنندگی پوست را دارند ممکن است موجب احساس خوبی شوند اما معمولاً با وادار کردن پوست به تولید روغن بیشتر در نهایت وضعیت را بدتر می‌کنند. اولین مرحله در نگهداری از پوست چرب بررسی دقیق روند فعلی مراقبت از پوست می‌باشد. رژیم مراقبت از پوست برای کنترل چربی پوست باید برنامه‌ای ساده اما موثر باشد. شما باید از برنامه‌ای پیروی کنید که شامل پاک‌سازی، لایه‌برداری، شاداب‌سازی و آب‌رسانی پوست باشد. این امر منجر به تولید چربی کمتر، منافذ کوچک‌تر و بروز کمتر جوش می‌گرددو به درمان پوست چرب کمک می‌کند.

پاک‌سازی

دو بار در روز از یک پاک‌کننده ملایم صورت استفاده کنید. متخصصین پوست عقیده دارند که پاک کردن پوست بهترین راه برای کاهش روغن می‌باشد. مطمئن شوید که پاک‌کننده مورد استفاده غیر قلیایی باشد (یعنی از صابون‌هایی به شکل قالب استفاده نکنید). در اینجا هدف پاک کردن پوست بدون تحریک آن می‌باشد. محصولات فاقد عطر حاوی بنزوئیل پراکسید، اسید سالیسیلیک، اسید گلیکولیک یا اسید بتا هیدروکسی اغلب بهترین گزینه هستند. این محصولات تا حدودی اسیدی می‌باشند پس برای اطمینان از عدم واکنش منفی پوست به مقدار کمی از آنها استفاده کنید. صورت خود را با آب ولرم بشویید، آب داغ به راحتی موجب تحریک پوست می‌گردد.

شاداب کردن پوست

از یک تونر فاقد الکل مانند اسیدهای آلفا هیدروکسی استفاده کنید. یک تونر خوب با از بین بردن باقیمانده‌ی سلول‌های مرده پوست یا لوازم آرایشی که می‌توانند موجب مسدود شدن منافذ گردند، به بهبودی پوست کمک کرده، منافذ بزرگ را کوچک می‌کند و منجر به کاهش التهاب می‌گردد.

لایه‌برداری

لایه‌برداری یکی از مهم‌ترین مراحل مراقبت از پوست و درمان پوست‌های چرب است. پوست چرب دارای لایه‌ی ضخیمی از سلول‌های مرده‌ی بر روی سطح آن می‌باشد و پوشش منافذ نیز ضخیم شده‌اند. لایه‌برداری بهترین روش برای از بین بردن این لایه است که موجب کاهش منافذ مسدود و صاف‌تر شدن پوست می‌گردد.

بهترین ماده لایه‌بردار برای پوست چرب اسید سالیسیلیک است؛ این اسید نه تنها سطح پوست بلکه داخل پوشش منافذ را نیز لایه‌برداری می‌کند و منجر به بهبود عملکرد منافذ و تسهیل جریان روغن به سطح پوست می‌شود. اسید سالیسیلیک دارای خصوصیات ضد التهابی است که به کاهش تولید روغن کمک می‌کند. علاوه براین، لایه‌بردار در حالت مطلوب حاوی هیدروکسی‌کینون است که در طول زمان به از بین رفتن علائم قرمز ناشی از لکه‌های پوستی می‌انجامد.

محافظت در برابر نور خوشید و آب‌رسانی

ممکن است عجیب به نظر برسد که باید پوستی که چرب است را مرطوب کرده و به آن آب‌رسانی کنید، اما در واقع این نوع پوست نیز نیاز به مرطوب شدن و محافظت در برابر نور خوشید دارد. اگر پوست در معرض اشعه‌های ماوراء بنفش خورشید قرار بگیرد، ممکن است وضعیت آن بدتر شده و تحریک شود و در نتیجه روغن بیشتری تولید کند. در حالت مطلوب باید با استفاده از یک مایع سبک،‌ لوسیون، سرم یا ژل با حداقل SPF ۲۰ پوست خود را مرطوب کنید. حتی با وجود پوست چرب استفاده از کرم ضد آفتاب برای پیشگیری از چین و چروک و کاهش لکه‌های قرمز ضروری است. اگر به دلیل اینکه کرم‌های ضد آفتابی که استفاده می‌کنید بیش از حد چرب یا غلیظ هستند از آنها استفاده نمی‌کنید، گزینه‌های دیگری نیز موجود می‌باشند.

جذب روغن اضافه

با کنترل کردن و از بین بردن چربی پوست خود، احتمالاً نیاز به استفاده از محصولاتی برای جذب روغن به صورت هفتگی، دو بار در هفته و یا حتی روزانه خواهید داشت. برای بسیاری از افراد استفاده از کاغذهای جذب‌کننده چربی موثر می‌باشد. این روش، راه حلی سریع و موثر را برای جذب روغن اضافه فراهم می‌کند. هر چند موجب کاهش تولید روغن پوست نمی‌گردد بنابراین برای دستیابی به بهترین نتایج این درمان باید همراه با یک رژیم پاک‌سازی انجام شود. در هنگام استفاده از کاغذهای جذب‌کننده از مالیدن پوست خود با فشار پرهیز کنید و به آرامی آنها را بر روی پوست خود قرار داده و به مدت ۱۰ ثانیه یا بیشتر نگه دارید. ساییدن کاغذ بر روی پوست موجب تحریک آن می‌شود.

 آرایش

مواد آرایشی باید بدون روغن باشند. در طول روز از پودرهای آرایشی معدنی استفاده نمایید و از کرم‌های غلیظ که می‌توانند موجب مسدود شدن منافذ پوستی شوند پرهیز کنید. در شرایط مطلوب بهتر است که پس از استفاده از کاغذهای جذب‌کننده چربی، از یک لایه مواد آرایشی بصورت پودر استفاده شود. بطور کلی تمیز کردن پوست چرب در صورت پیروی از یک برنامه‌ی ساده و پرهیز از عواملی که می‌توانند موجب تحریک بیشتر پوست و افزایش تولید روغن شوند، بسیار راحت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *