بهترین و نوین ترین روش های کاشت مو برای درمان قطعی ریزش مو

بهترین و نوین ترین روش های کاشت مو برای درمان قطعی ریزش مو

بهترین روش کاشت مو

نتایج حاصل از کاشت مو، کاملا طبیعی و دائمی بوده و معمولا کسی قادر به تشخیص آن نخواهد بود. پیشرفت‌های اخیر در تکنولوژی پزشکی نه‌تنها رویای رهایی از کم‌مویی بلکه رویای داشتن موهای طبیعی را هم به واقعیت تبدیل کرده است. امروزه پزشکان متخصص پیوند مو قادرند با استفاده از روش‌های مختلف کاشت مو تعداد زیادی از واحدهای فولیکول‌های مو را استخراج و به ناحیه مورد نیاز پیوند بزنند. پزشکان از روش‌های مختلف FUT ,FUE ,SUT, BHT و روش ترکیبی FUT و FUE برای کاشت مو استفاده می‌کنند.

ریزش مو یکی از مشکلات رایج در بین افراد به ویژه آقایان به شمار می‌رود. برخی از انواع ریزش مو با استفاده از دارو قابل درمان هستند ولی برخی دیگر خصوصا در موارد ریزش مو ارثی، با دارو درمان نمی‌شوند و تنها راه درمان ریزش مو کاشت مو خواهد بود. بسته به نوع و میزان ریزش مو و همین طور ذخیره بانک موی فرد، روش‌های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد. برای تشخیص بهترین روش کاشت مو برای شما بایستی به متخصصین و کارشناسان ما در کلینیک رز طلایی مراجعه کنید. پزشک بر اساس نوع ریزش موی بیمار، اندازه ناحیه تحت درمان، کمیت و کیفیت موی اهداکننده تشخیص خواهد داد که کدام روش کاشت برای بیمار مناسب است. برای اطلاع از روش مناسب کاشت مو برای شما می‌توانید با متخصصین ما با شماره 02122283000  تماس بگیرید.

روش‌های مختلف کاشت مو


روش‌های مختلفی برای کاشت مو وجود دارند که عبارتند از:

استخراج واحد فولیکولی (FUE)

در روش استخراج واحد فولیکولی مو موسوم به FUE هر واحد فولیکول مو بدون نوار بافتی به صورت مجزا از پوست سر استخراج می‌شود. فولیکول‌ها به صورت اتفاقی از پوست سر جدا می‌شود تا اختلالی در تراکم ناحیه اهداکننده ایجاد نشده و خیلی قابل تشخیص نباشد. این مورد در حقیقت تفاوت عمده روش کاشت FUE و FUTاست. این روش در مقایسه با FUT دارای مزایایی است که عبارتند از: بدون نیاز به بخیه انجام می‌شود، هیچ اسکاری بر روی سر باقی نمی‌ماند، دوره بهبود سریعی دارد و عوارض جانبی بعد از عمل بسیار کم می‌باشد. با وجود این که روش کاشت واحد فولیکولی مو شامل استخراج موها از پوست سر به صورت جداگانه است اما هیچ نشانی از زخم یا اسکار بر روی پوست باقی نمی‌ماند. زخم‌هایی به قطر 1 میلی‌متر یا کمتر معمولا ظرف 3 تا 7 روز بعد از پیوند و با شست‌وشو برطرف می‌شوند.

پیوند واحد فولیکولی (FUT)

فرایند FUT شامل برداشتن یک نواربافتی کوچک همراه با مو از پشت سر اهداکننده است. فولیکول‌های مو توسط تیم پزشکی ماهر قبل از این که به صورت تک تک به ناحیه موردنظر پیوند شوند از نواربافتی جدا می‌شوند. در بسیاری از موارد خصوصا بیمارانی که قسمت اعظم موی خود را از دست دادند برای دستیابی به نتیجه دلخواه بیمار از روش FUT استفاده می‌شود. در این روش در طی 1 جلسه بیشترین تعداد پیوند مو انجام می‌شود. تحقیقات حاکی از آن است که در روش FUT به دلیل وجود تورم در ناحیه استخراج نوار بافتی بیماران معمولا درد و ناراحتی بیشتری را در مقایسه با روش FUE تجربه خواهند کرد. دوره بهبود هر دو روش کاملا قابل کنترل بوده و در صورت لزوم داروی مسکن تجویز خواهد شد. باید خاطر نشان کرد که هر دو روش پیوند مو نسبتا ساده هستند. روش‌های کاشت مو طبیعی به صورت سرپایی انجام می‌شوند. برخی از بیماران روز بعد از پیوند معمولا به فعالیت‌های روزانه و کار خود مشغول می‌شوند. در روش FUT که شامل استخراج نوار بافتی از پوست سر بیمار است معمولا شاهد زخم خیلی کوچک (قطر 1 میلی‌متر یا کمتر) در پشت سر بیمار هستیم. از آن جایی که زخم‌های ناشی از استخراج نواربافتی بسیار کوچک هستند معمولا با روش‌های مختلف کوتاهی مو قابل پوشاندن هستند. با تنظیم کوتاهی مو می‌توان جای زخم ناشی از پیوند را در اکثر بیماران پنهان کرد. به مرور زمان و با بهبود زخم، جای اسکار کمتر دیده خواهد شد.

روش ترکیبی FUT و FUE

ترکیب روش‌های کاشت FUT و FUE برای بیمارانی که موهای زیادی را از دست دادند مزایای زیادی خواهد داشت. در این روش که با استخراج نوار بافتی شروع شده و با کاشت واحد فولیکولی خاتمه می‌یابد برخلاف روش مجزا تعداد زیادی از پیوندها انجام می‌شود. این روش به کاشت ترکیبی FUT و FUE موسوم است. به جای بحث در خصوص این‌که کدام روش برتر است توصیه می‌کنیم روش ترکیبی FUT و FUE با حداکثر پیوند را انتخاب کنید. در نهایت بیمارانی که این روش ترکیبی سرپایی را انتخاب می‌کنند به موهای طبیعی، افزایش تراکم موی سر، زیبایی و تمام نتایج مطلوبی دست می یابند که به مراتب بهتر از یک روش مجزا است.

کاشت موی بدن BHT

پیوند موی بدن موسوم به BHT همان روش استخراج واحد فولیکولی مو است و تنها تفاوت آن در ناحیه اهداکننده است. در این روش، چند پارامتر مهم از جمله بررسی سازگاری موهای بدن اهداکننده با پوست سر دریافت‌کننده وجود دارد که باید مدنظر گرفته شوند. از آن‌جایی که ناحیه اهداکننده می‌توانند نواحی مختلف نظیر ریش، قفسه سینه، کمر، شکم، پاها و بازو باشند بنابراین ضخامت مو، جهت و پیچش مو از مواردی است که باید به دقت بررسی شوند. موهای پیوند شده معمولا تا 5 سانتی‌متر رشد می‌کنند بنابراین بهتر است حتی بعد از پیوند مو نیز کوتاهی و مرتب کردن موها را فراموش نکنیم. افرادی که از تاسی شدید رنج می‌برند و به دلیل عدم کسب نتایج مطلوب از روش‌های قدیمی کاشت مو امید خود را از دست می‌دهند با کمک روش پیوند موی BHT می‌توانند موهای از دست رفته خود را بازیابند. با وجود این‌که این روش مزایای زیادی در بر دارد اما نکته مهم آن، انتخاب مناسب بیماران است. این روش برای بیمارانی که موهای زیادی را از دست دادند و پشت سر آن‌ها خالی است مناسب است.

روش SUT

کاشت مو به روش sut با دستگاه انجام می‌شود و نیاز به هیچگونه جراحی و بیهوشی نیست. در این روش کاشت مو با دستگاه‌های تمام اتوماتیک و با تراکم ۱۴۰۰۰ هزار تار مو که چندین برابر دیگر انواع روش‌های کاشت مو است امکان پذیر است. در این روش خط رویش موی بیمار بسیار طبیعی است به حدی که دیگران قادر به تشخیص موهای طبیعی فرد از موهای کاشته شده وی نیستند. از دیگر مزایای روش کاشت موی SUT این است که از بین رفتن فولیکول‌های برداشت شده به صفر می رسند. زیرا طی فرآیند برداشت و فریز کردن تمامی فولیکول‌های برداشت شده موی شخص سالم مانده و به وسیله متخصص به صورت خیلی ظریف و با دقت بالایی در محل مورد نیاز پیوند داده می‌شوند. پس از انجام کاشت مو، به وسیله دستگاه‌های لیزری رشد سریع و تقویت موها تحریک می‌شود. روش SUT موفق‌ترین روش کاشت مو بوده و میزان تراکم مورد نیاز با نرم افزارهای خاص تشخیص داده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *