پاک کردن تاتو و خالکوبی با لیزر

پاک کردن تاتو و خالکوبی با لیزر

خالکوبی و تاتوها بر روی پوست بدن می توانند اشکال زیبا و فریبنده ای را ایجاد کنند، اما گاهی به دلایل شخصی مجبور هستید که اقدام به از بین بردن، حذف، رفع تاتو و محو کردن آن مثل تاتوی ابرو بپردازید. بنابراین سعی کردیم که پاک کردن تتو با ل پاک کردن تتو با لیزر یزر و خالکوبی صورت بدن با لیزر را به همراه هزینه ها و عوارض جانبی آن برایتان شرح دهیم.

پاک کردن تاتو و خالکوبی با لیزر در طول سالیان گذشته به شدت بهبود پیدا کرده است و از بین بردن خالکوبی های اضافی را راحت تر و کم دردتر کرده است. با این حال، شایان ذکر است که حذف کامل خالکوبی بنا به دلایل مختلف دشوار است، مخصوصا در بین افرادی که پوستی تیره یا خالکوبی های چندرنگی دارند.

لیزرها از پرتوهای قدرتمند انرژی برای شکستن رنگدانه ها و لکه های داخل خالکوبی و تبدیل آن به چند ذره استفاده می کنند که سپس به آسانی می توان آنها را استخراج کرد. انواع مختلفی از لیزرها برای هر رنگ جوهر مورد استفاده قرار می گیرند. در این مرکز پزشکی، ما طیف کاملی از لیزرها را برای درمان رنگ های مختلف خالکوبی عرضه می کنیم.

 روش پاک کردن تاتو و خالکوبی با لیزر برای چه کسانی مناسب است؟

از آنجایی که هر خالکوبی منحصربه فرد است، شیوه های پاک کردن تاتو بدن و خالکوبی باید مناسب با مورد هر فرد تنظیم شوند. در گذشته، خالکوبی ها با شیوه های مختلفی پاک می شدند، اما در بسیاری از موارد، جای زخم ها از خود خالکوبی ها زشت تر بودند.

بیمارانی که پیش از این خالکوبی های بدن خود را درمان کرده اند نیز می توانند این روش را انجام دهند. تاتو و خالکوبی هایی که در روش های درمانی یا در درمان های خانگی به خوبی پاک نشده اند به لیزردرمانی خوب واکنش نشان می دهد، البته به شرطی که در روش های درمانی قبلی جای زخم بیش از حدی ایجاد نشده باشد.

آمادگی

در صورتی که قصد پاک کردن تاتو با لیزر را دارید، باید ابتدا برای مشورت در این مورد به متخصص امراض پوستی مراجعه کنید. در مورد هدف خود از انجام این کار، سوابق پزشکی از قبلی جراحی های قبلی، بیماری های کنونی و قبلی، داروها و مکمل های مغذی و گیاهی که گاهی اوقات مصرف می کنید با متخصص امراض پوستی صحبت کنید.

در طول جلسه مشاوره اولیه در این کلینیک در مورد خطرات، مزایا و پیامدهای احتمالی روش رفع تاتو با لیزر با شما صحبت می کنیم. تصاویری برای مقایسه نتایج قبل و بعد از لیزردرمانی گرفته می شود.

نحوه (طریقه) پاک کردن خالکوبی با لیزر

هر خالکوبی منحصر به فرد است و به چند جلسه درمانی نیاز دارد. با وجود اینکه بسیاری از بیماران می خواهند تعداد دقیق جلسات درمانی مورد نیاز خود را بدانند، پیش بینی آن دشوار است. تعداد جلسات درمانی مورد نیاز به عوامل متعددی از قبیل اندازه، رنگ، محل و سن تاتو و خالکوبی و میزان جوهر روی پوست بستگی دارد. بعضی از بیماران در عرض 5 تا 10 جلسه می توانند درمان خود را به اتمام برسانند. با این حال، بسیاری از بیماران به جلسات درمانی بیشتری نیاز دارند که در بعضی موارد تا 20 جلسه قابل افزایش است. عموما، جلسات درمان با فاصله شش تا هشت هفته ای زمان بندی می شوند. روش پاک کردن خالکوبی با لیزر همراه با ناراحتی و درد است. به منظور اینکه کمتر احساس درد و ناراحتی کنید، پوست با تزریق بی حسی (بیهوشی) موضعی قبل از شروع درمانی بی حس می شود.

فرایند از بین بردن و پاک کردن خالکوبی با لیزر با یک جلسه مشاوره رایگان شروع می‌شود. در جلسه مشاوره، یک تکنسین با تجربه و کارآزموده خالکوبی شما را بررسی می‌کند و روش‌های درمانی شما را توضیح می‌دهند. عوامل زیادی در پاک سازی خالکوبی با لیزر تاثیرگذار هستند، از جمله نوع جوهر مورد استفاده، عمق، عمر خالکوبی، نوع و اندازه پوستی که خالکوبی روی آن انجام شده است.

در طول درمان باید عینک های محافظ را به چشم خود بزنید. این روش بسته به اندازه و نوع خالکوبی بین پنج تا بیست دقیقه طول می کشد. شما برای کم کردن خالکوبی به چندین جلسه درمانی نیاز دارید و نمی توانید کل جوهر را پاک کرد. خالکوبی های روشن و چندرنگی سخت تر از انواع دیگر خالکوبی پاک می شوند و عموما به جلسات بیشتری نیاز دارند.

تعداد جلسات به اندازه و رنگ خالکوبی بستگی دارد. خالکوبی ممکن است در عرض چهار تا شش جلسه از بین برد، با این حال به جلسات درمانی بیشتری نیاز است. شما باید یک جلسه مشاوره زمان بندی کنید و در طول آن یک متخصص کارآزموده وضعیت شخصی شما را بررسی می کند و در مورد نحوه انجام لیزردرمانی با شما صحبت می کند. بسته به سن، اندازه و نوع خالکوبی ( مبتدیانه یا حرفه ای )، روش های لیزردرمانی تغییر می کند. رنگ پوست بیمار و همچنین عمقی که رنگدانه خالکوبی نفوذ کرده نیز بر این روش تاثیرگذار هستند.

به طور کلی، در طول یک جلسه درمانی برای پاک کردن خالکوبی با لیزرهای جدید اتفاقات زیر رخ می دهد:

 • بیمار عینک محافظ روی چشم خود قرار می دهد
 • واکنش پوست به لیزر مورد آزمایش قرار می گیرد تا موثرترین انرژی برای درمان تعیین شود.
 • درمان شامل قرار دادن یک هندپیس در مقابل سطح پوست و فعال کردن نور لیزر است. همانطور که بسیاری از بیماران می گویند، هر پالس شبیه ترشح چربی یا کشیده شدن یک نوار لاستیکی بر روی پوست است. خالکوبی های کوچکتر به پالس های کمتری نیاز دارند، در حالی که خالکوبی های بزرگتر به پالس های بیشتری نیاز دارند. در هر صورت، برطرف سازی خالکوبی به جلسات زیادی نیازمند است. پس از هر جلسه درمانی، خالکوبی به صورت تدریجی کم رنگ تر می شود.
 • بسیاری از بیماران به بی هوشی نیاز ندارند. با این حال، بسته به موقعیت خالکوبی و آستانه تحمل درد بیمار، پزشک نوعی بی هوشی ( کرم بی هوشی موضعی ، تزریقات بی هوشی موضعی) را انتخاب می کند.
 • پس از درمان باید فورا با کمپرس یخ درد ناحیه تحت درمان را تسکین داد. سپس از بیمار خواسته می شود تا یک کرم یا پماد آنتی بیوتیک استعمال کند. یک بانداژ یا تکه پارچه برای محافظت از ناحیه درمان شده مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در هنگامی که در بیرون و در معرض نور خورشید هستید باید بر روی ناحیه تحت درمان کرم ضد آفتاب بمالید.

تعداد جلسات مورد نیاز

با توجه به اینکه در این کلینیک از پیشرفته ترین و جدیدترین فن آوری های لیزر بهره گرفته می شود، عموما به جلسات درمانی کمتری نیاز است. در طول جلسه مشاوره، تحت جلسات مورد نیاز برای پاک کردن خال کوبی را تخمین می زنیم. از انجایی که هر فرد و هر خالکوبی منحصر به فرد است، در هنگام تعیین تعداد جلسات مورد نیاز برای پاک کردن خالکوبی باید عوامل متعددی را در نظر گرفت. برای پاک کردن بسیاری از خالکوبی ها بین 5 تا 15 جلسه درمانی نیاز است.

چرا پاک کردن بعضی از تاتو و خالکوبی ها نسبت به خالکوبی های دیگر بیشتر طول می کشد؟

عوامل فردی بر نحوه واکنش شما به لیزر تاثیر می گذارند. این عوامل از قرار زیر هستند:

 • سیستم ایمنی منحصر به فرد

سیستم ایمنی هر فرد متفاوت است و این مساله در طول پاک کردن خال کوبی حائز اهمیت است. بدن رنگدانه را در سرعت مجزای مخصوص خود می شکند.

 • نوع پوست
  هرچه پوست روشن تر باشد، احتمال موفقیت روش پاک سازی خالکوبی با لیزر بیشتر است، اما بسیاری از انواع پوست با این روش قابل درمان هستند. خالکوبی بعضی از افراد پس از جلسه اول به شکل قابل توجهی کم رنگ تر می شود.
 • نوع رنگ های مورد استفاده در خالکوبی
 • خالکوبی های مشکی، قرمز، نارنجی تیره و آبی تیره معمولا نستبا سریع به لیزردرمانی واکنش نشان می دهد. رنگ های سبز، بنفش، قهوه ای، نارنجی روشن و آبی روشن به جلسات درمانی بیشتری نیاز دارند. فن آوری های لیزر مورد استفاده در این کلینیک نسبت به لیزرهای قبلی در زمینه پاک سازی خالکوبی موثرتر هستند. ما از لیزرهایی بهره می گیریم که برای خالکوبی منحصر به فرد شما بیشترین موفقیت را به همراه دارند.
 • نوع جوهر مورد استفاده

جوهر مورد استفاده برای خالکوبی کنترل نشده است، بنابراین جوهرهای زیادی وجود دارند که به شیوه های مختلف پوست را تحت تاثیر قرار می دهند. جوهرهای اولیه نسبت به جوهرهای حرفه ای زودتر به لیزردرمانی واکنش نشان می دهد.

 • عمق خالکوبی

خالکوبی ای که با خالکوبی دیگر پوشانده شده است جوهر و عمق بیشتری در پوست دارد و از این رو به جلسات درمانی بیشتری نیاز دارد. خالکوبی های حرفه ای بیشتر در پوست فرو می روند و از این رو نسبت به خالکوبی های مبتدیانه به جلسات درمانی بیشتری نیاز دارند.

بهبودی

پوست

پس از انجام لیزردرمانی، ورم و احتمالا تاول یا خونریزی را تجربه می کنید. باید با شستن ناحیه یا استفاده از پماد وازلین برای چندین روز ناحیه درمان شده را تا حد امکان تمیز نگه دارید تا فرآیند بهبودی سریع تر انجام شود. همچنین باید ناحیه درمان شده را با یک بانداژ استرلیزه و تمیز به مدت یک هفته بپوشانید تا پوست بهبودی پیدا کند.

عوارض جانبی

همانند هر روش دیگر، این روش نیز عوارض جانبی مخصوص خود را دارد. شاید ترین عوارض جانبی پاک سازی نیمه کامل جوهر خالکوبی علی رغم چندین جلسه درمان است. به هیچ وجه نمی تواند پیش بینی کرد که کدام نوع خالکوبی به طور کامل به لیزرواکنش می دهند و کدام یک این گونه نیست.

گاهی اوقات بافت یا رنگدانه پوست درمان شده تغییر می کند. رنگ های خالکوبی مخصوص مثل سفید، رنگ های روشن و رنگ های بدنی واکنش نشان می دهند که باعث می شود فورا پس از درمان به حالت اولیه خود برکردند. این واکنش ها را می توان با لیزر درمان کرد، اما تعداد جلسات درمانی مورد نیاز را افزایش می دهد.

میزان امنیت روش پاکسازی خالکوبی با لیزر

به لطف فن آوری های جدید، پاک سازی خالکوبی با لیزر کارایی بیشتری پیدا کرده است و جای زخم کمتری را باقی می گذارد. لیزردرمامی اغلب نسبت به بسیاری از روش های سنتی ( برش، درمابریژن،سالابریژم ) کم خطر تر است، چرا که می تواند به صورت گزینشی رنگدانه های موجود در خالکوبی را درمان کند. در بسیاری از موارد، رنگ های مشخصی بهتر از رنگ های دیگر پاک سازی می شوند. گفته می شود که خالکوبی های مشکی /آبی رنگ به خوبی به لیزردرمانی واکنش نشان می دهند. واکنش رنگ های دیگر تحت بررسی است.

به خاطر داشته باشید که اطلاعاتی که در این مقاله عرضه شد صرفا اطلاعات عمومی هستند و جایگزینی برای توصیه های پزشک نمی شوند. به منظور اطلاعات از جزئیات مرتبط با مورد مخصوص خود، یک جلسه مشاوره با یک پزشک متخصص در زمینه استفاده از لیزرهای مخصوص خالکوبی زمان بندی کنید.

 هزینه و قیمت

هزینه و قیمت از بین بردن تاتو در هر جلسه به اندازه و رنگ خالکوبی بستگی دارد. هزینه کلی روش پاک کردن خالکوبی با لیزر به تعداد جلسات مورد نیاز بستگی دارد و تعداد جلسات هر بیمار با بیمار دیگر تفاوت دارد.

به اتفاق مراحل پاک کردن و حذف کردن تاتو و خالکوبی را خواندیم و ملاحظه نمودیم که پاک کردن خالکوبی ها و تاتوها اگر چه با لیزر ساده و تقریباً بدون درد است، ولی به جلسات و زمان زیادی نیاز دارد. اگر بر روی بدنتان یا حتی در ابروهایتان تاتو و خالکوبی دارید، و از آن خسته شده اید و می خواهید آن را محو کرده و از بین ببرید، می توانید با مراجعه به یک دکتر خوب و کلینیک زیبایی معتبر این کار را انجام دهید. پاک کردن تاتو ابرو با لیزر یکی از روش های موثر برای خلاصی از آنها است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *