لیپوساکشن بازو: زیباکردن بازوهای چاق و فرمدهی به افتادگی بازو

لیپوساکشن بازو: زیباکردن بازوهای چاق و فرمدهی به افتادگی بازو

لیپوساکشن-بازو

لیپوساکشن بالای بازوها یکی از عمل‌های زیبایی است که تقریباً تمام متقاضیان آن بانوان‌ هستند. در نتیجه بالا رفتن سن و عامل‌های ژنتیکی چربی زیادی در بازوان بانوان انباشته می‌شود و این چربی‌های اضافی حالت نامتناسب و شل و افتاده‌ای به بازوان می‌دهد. افتادگی بازوها هنگام بالا بردن آنها رو به طرفین مشخص می‌شود. بسیاری از بانوان در دهه سوم زندگی خود متوجه چاق و بدشکل شدن بازوان می‌شوند، بازوها به مرور زمان و حتی سریع‌تر از دیگر نقاط بدن چاق‌تر می‌شود. بافت اضافی چربی بالای بازوها بیشتر در بانوانی دیده می‌شود که بدن گلابی شکل دارند، البته در این شکل از بدن‌ها چربی اضافی در باسن و پاها نیز جمع می‌شود، هرچند میزان چربی موجود در ناحیه شکم و پهلوها بسیار کم است. شکل اندام بسیاری از این بانوان شبیه به ساعت شنی است، اما از چاقی و افتادگی بازوها و ران یا پایین پاهای خود ناراحت هستند. ورزش و تغییر رژیم غذایی تاثیر چندانی بر کاهش چربی ندارد و این نکته این موضوع را تایید می‌کند که انباشته شدن چربی اضافی در بازوها دلیل ژنتیکی دارد. برخی بانوان به هیچ وجه نمی‌توانند ژاکت جذب بپوشند و از پوشیدن پیراهن‌های آستین کوتاه یا بدون آستین خجالت می‌کشند. خوشبختانه به کمک لیپوساکشن بازو می‌توان دوباره بازوانی خوش‌فرم داشت. متخصص زیبایی دو برش کوچک را در ناحیه آرنج و یک برش کوچک را نزدیک زیربغل ایجاد می‌کند و چربی اضافی را به راحتی تخلیه می‌کند تا بازوانی ایده‌آل ایجاد شود. همچنین پوست بازوها نیز کشیده می‌شود تا بازوها در ناحیه عضله سه سرنیز سفت و محکم شود.

لیپوساکشن بازو برای چه کسانی مناسب است؟


لیپوساکشن-بازو-برای-چه-کسانی-مناسب-است؟(

شرایط کلی متقاضی ایده‌ال لیپوساکشن بازو به شرح زیر است:

 • وجود توده‌های چربی مقاوم در برابر رژیم لاغری و ورزش
 • تغییر نکردن مکرر وزن
 • به خاطر داشتن این نکته که لیپوساکشن شکل بازو را تغییر می‌دهد، اما وزن را کم نمی‌کند.
 • برخوردار از ثبات روحی
 • سیگار نکشیدن
 • داشتن اطلاعات کافی درباره عمل
 • پذیرش محدودیت‌های عملی که جراح آنها را توضیح داده است.
 • داشتن انتظاری واقع‌بینانه و منطقی از نتیجه عمل

موارد بالا تنها نمونه‌ای از معیارهایی است که جراح مناسب بودن عمل لیپوساکشن بازو را با توجه به آنها تعیین می‌کند.

مهم‌ترین مزایای لیپوساکشن بازو


بازوان محکم و کشیده جوان‌تر به نظر می‌رسد و میل به شکیل نگه داشتن بازوان انگیزه‌ای می‌شود برای ورزش کردن و حفظ تناسب اندام. به علاوه بانوانی که از افتادگی بازوهای خود خجالت می‌کشیدند، پس از لیپوساکشن اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کنند و با آسودگی خاطر لباس‌های مورد علاقه خود را می‌پوشند و از داشتن اندامی متناسب لذت می‌برند.

مراحل عمل لیپوساکشن بازو


مراحل-عمل-لیپوساکشن-بازو

جراح برش بسیار کوچکی را روی پوست، معمولاً نزدیک آرنج یا در چین زیربغل ایجاد می‌کند و لوله باریکی به نام کانولا را وارد بافت چربی می‌کند. جراح توده‌های چربی را با کانولا متلاشی می‌کند و بازوها را فرم می‌دهد و به شکل و اندازه دلخواه درمی‌آورد. چربی اضافی تحت خلأ با فشار بالا به بیرون مکیده می‌شود و کمترین آسیبی به پوست، عضله، عصب و رگ‌ها نمی‌زند. چنانچه لیپوساکشن به روش super-wet انجام شود، محلول آب و نمک (سالین) حاوی داروی بی‌حسی موضعی و آدرنالین در محل مورد نظر تزریق می‌شود تا چربی راحت‌تر متلاشی و تخلیه شود. به علاوه مایع اضافی احتمال آسیب دیدن بافت‌های اطراف را کاهش می‌دهد و ورم و درد پس از عمل را کمتر می‌کند. تزریق آدرنالین خونریزی پس از جراحی را نیز کاهش می‌دهد و به این ترتیب احتمال بروز خطرهای گوناگون پس از عمل به حداقل می‌رسد. در روش تامسنت حجم مایع بیشتری تزریق می‌شود و بنابراین لیپوساکشن تامنست مزایایی مشابه لیپوساکشن super-wet دارد. لیپوساکشن با استفاده از اولتراسوند (UAL) روش جدیدتری است که در آن چربی پس از تزریق مایع، با استفاده از امواج صوتی تبدیل به مایع می‌شود. در لیپوساکشن با اولتراسوند نیز، مانند تکنیک‌های تامسنت و super-wet احتمال آسیب‌دیدگی، کبودی و خونریزی به حداقل می‌رسد. لیپوساکشن با اولتراسوند روشی فوق‌العاده برای درمان ناحیه‌های فیبری بدن است. لیپوساکشن خشک روش قدیمی‌تری از لیپوساکشن است که در آن از عامل‌های مایع کننده استفاده نمی‌شود و نیاز به بیهوشی عمومی دارد. امروزه لیپوساکشن خشک به ندرت انجام می‌شود. جراح تکنیک مناسب لیپوساکشن را با توجه به عامل‌هایی، مانند موضع درمان، میزان چربی اضافی، تخصص و تجربه خود و ترجیح بیمار انتخاب می‌کند.

نتایج لیپوساکشن


نتایج-لیپوساکشن

بازوها تا چند روز سفت و دردناک است و بیمار این احساس را دارد که بیش از حد ورزش کرده است. درد خفیف، سوزش، ورم یا بی‌حسی موقت پس از لیپوساکشن بازو طبیعی است.در صورت لزوم مسکن برای تسکین درد و ناراحتی اولیه تجویز می‌شود. همچنین پزشک معالج پماد آنتی بیوتیک برای پیشگیری از عفونت محل برش تجویز می‌کند. بخیه‌ها پس از یک هفته تا ده روز کشیده می‌شود، مگر آن که بخیه از نوع جذبی باشد. نوارهای فشرده کننده و گن بازو باید پس از لیپوساکشن بسته شود تا ورم از بین برود و تا زمانی که بافت‌ها به شرایط جدید عادت کند، گن شکل جدید بازوها را نگه دارد. پوشیدن گن بازو و رعایت توصیه‌های مربوط به مراقبت بعد از عمل برای دستیابی به نتیجه دلخواه ضروری است. بخش اعظم ورم و کبودی ظرف سه هفته از بین می‌رود. بیمار می‌تواند پس از گذشت یک هفته یا اگر کار اداری دارد، فقط چند روز پس از لیپوساکشن بازو در محل کار حاضر شود.

این روش چه عوارضی دارد؟


هرچند لیپوساکشن متداول‌ترین عمل جراحی پلاستیک در سراسر جهان است، و اکثر این عمل‌ها موفقیت‌آمیز است، اما پس از این عمل نیز مانند هر جراحی دیگری احتمال بروز عوارض وجود دارد. برخی بیماران پس از جراحی با فرورفتگی، برجستگی غیرعادی، بی‌حسی، باقی ماندن جای زخم، تغییر رنگ یا افتادگی پوست ناحیه درمان روبرو می‌شوند. این مشکلات باید در جراحی ثانویه اصلاح شود. احتمال بروز عوارض جدی‌تری مانند لخته شدن خون، عفونت، کاهش شدید مایعات بدن و شوک ناشی از آن، جمع شدن مایع در ریه‌ها و اوردوز دارو نیز پس از لیپوساکشن بازو وجود دارد.

پرسش و پاسخ


برخی از سوالات رایج درباره لیپوساکشن بازو عبارتند از:

چه عواملی احتمال خطر در این عمل را بالا می برد؟

عامل‌های زیر خطر بروز عوارض جدی را پس از لیپوساکشن افزایش می‌دهد:

 • تخلیه مقدار زیادی از چربی
 • انجام شدن بیشتر از یک عمل در یک جلسه
 • انجام شدن لیپوساکشن تحت بیهوشی عمومی

البته اگر لیپوساکشن بازو توسط جراح مجرب انجام شود و بیمار توصیه‌های مربوط به آمادگی قبل از عمل و مراقبت بعد از عمل را به دقت رعایت کند، احتمال بروز عوارض به حداقل می‌رسد.

لیپوساکشن بازو چقدر طول می‌کشد؟

این عمل یک تا دو ساعت زمان می‌برد، البته اگر عمل دیگری همزمان با لیپوساکشن انجام شود، طبعاً عمل بیشتر طول می‌کشد.

آیا لیپوساکشن به بستری شدن نیاز دارد؟

اگر بیمار مشکل خاصی نداشته باشد، لیپوساکشن بازو به صورت سرپایی در مطب یا کلینیک جراحی سرپایی انجام می‌شود. لیپوساکشن برای بازو را می‌توان با داروی بی‌حسی و آرام‌بخش ملایم، بی‌حسی موضعی و آرام‌بخش عمیق یا بیهوشی عمومی انجام داد. هرچه عمل طولانی‌تر باشد، احتمال این که بیهوشی عمومی توصیه شود، بیشتر است. بیمار چند ساعت پس از جراحی مرخص می‌شود و شب را در خانه استراحت می‌کند. اگر بیمار مبتلا به عارضه خاصی باشد، عمل‌های دیگری همزمان با لیپوساکشن انجام شده باشد یا عمل طولانی‌تری تحت بیهوشی عمومی انجام شده باشد، بیمار شب بستری می‌شود تا تحت نظر باشد.

درد لیپوساکشن بازو چقدر است؟

عمل لیپوساکشن بازو با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در این حالت درد بسیار کم است، و بیمار فشار، حرکت یا لرزش ملایمی را حس خواهد کرد.

آیا پس از لیپوساکشن بازو باید از گن خاصی استفاده شود؟

بیمار باید بلافاصله پس از لیپوساکشن، به مدت حداقل دو هفته گن مخصوص بازو و قفسه سینه بپوشد.

برای عمل لیپوساکشن چند روز باید مرخصی بگیرم؟

به طور کلی پزشکان توصیه می‌کنند که پس از عمل لیپوساکشن دو یا سه روز مرخصی بگیرید. همچنین دو تا سه هفته نباید اشیاء سنگین بلند کنید. پس از این مدت می‌توانید فعالیت‌های معمول ورزشی و باشگاهی را در حدی که راحت هستید، انجام دهید.

آیا نتیجه لیپوساکشن بازو دائمی است؟

بله، بازو برای همیشه، حتی در صورت چاق شدن، لاغر و خوش‌فرم می‌شود. هدف از عمل لیپوساکشن بازو این است که بازو با بقیه بدن تناسب داشته باشد.

نتیجه درازمدت عمل لیپوساکشن بازو برای اکثر بیماران چگونه است؟

اکثر بیماران از شکل جدید بازوهای خود رضایت دارند و غالباً انرژی و اعتماد به نفس بیشتری حس می‌کنند. هرچند لیپوساکشن تاثیری بر کیفیت پوست یا تونوس عضلانی ندارد، و نباید آن را جایگزین رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم به شمار آورد، اما بازوها برای همیشه لاغرتر قبل از عمل می‌شود. درست است که بازو پس از لیپوساکشن لاغرتر می‌شود، اما پس از تخلیه چربی مشکل پوست اضافی پیش می‌آید. هرچند پوشیدن گن و بستن نوارهای فشرده کننده به سفت شدن بازوها کمک می‌کند، اما پوست اضافی، به ویژه پوست با خاصیت ارتجاعی کم شل و افتاده می‌شود. در این شرایط لازم است که عمل لیفت بازو برای اصلاح این مشکل انجام شود.

آیا جای زخم پس از لیپوساکشن باقی می‌ماند؟

جراح سوراخ‌های کوچکی به قطر دو میلی متر را برای وارد کردن کانولا به بدن ایجاد می‌کند. این سوراخ‌های کوچک نیازی به بخیه زدن ندارد و به سرعت بسته می‌شود. جای زخم پس از چند هفته تقریباً محو می‌شود.

هزینه لیپوساکشن بازو چقدر است؟

هزینه عمل لیپوساکشن به تعداد ناحیه‌های درمان بستگی دارد. لیپوساکشن بازو معمولاً همراه با تخلیه چربی‌های اضافی پهلو و جلو و پشت بدن انجام می‌شود. جراح زیبایی هزینه دقیق لیپوساکشن بازو را در جلسه مشاوره اولیه اعلام می‌کند و توضیحات لازم را ارائه می‌دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *