لیفت ابرو برای حالت دادن به چشم و ابرو با روش جراحی و غیرجراحی

لیفت ابرو برای حالت دادن به چشم و ابرو با روش جراحی و غیرجراحی

لیفت ابرو برای حالت دادن به چشم و ابرو با روش جراحی و غیرجراحی

اثرات پیری اجتناب ناپذیر هستند و اغلب قسمت‌هایی از صورت مانند ابرو و پیشانی، علائم اولیه افزایش سن را نشان می‌دهند. لیفت ابرو یا پیشانی موجب بالا بردن ابرو به منظور از بین بردن ظاهر چین و چروک پیشانی و خطوط خفیف انجام می‌گردد. همچنین این روش باعث بهبود ظاهر کلی بخش بالایی چشم می‌شود. بر اساس تغییراتی که افزایش سن در زنان و مردان ایجاد می‌کند و پیشرفت‌های جدید در تکنولوژی پزشکی، روش‌های مختلفی برای انجام لیفت ابرو و پیشانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

لیفت ابرو و پیشانی چه مزایایی دارد؟


مشکل پیر شدن پیشانی اثر آن بر روی صورت ما است،  افتادگی و خطوط اخم زیاد می‌توانند ما را به طور مداوم خسته، نگران و یا حتی عصبانی نشان دهند. بعضی از افراد نیز به لحاظ ژنتیکی ابرویی سنگین‌تر و ضخیمتر دارند و این موضوع موجب می‌گردد که حتی در بهترین حالت نیز به نظر اخم کرده برسید. لیفت ابرو و پیشانی به طور مستقیم این مشکلات را حل می‌کند و به بیماران کمک می‌کند تا ظاهر طبیعی‌تر و شادابتر داشته باشند و از دیگر تغییرات مثبت نیز لذت ببرند:

  • دیگران ممکن است احساس راحتتر و نزدیکتری به شما داشته باشند زیرا دیگر شما به نظر عصبانی یا نگران نمی‌رسید.
  • چشمان شما روشن‌تر و به طور طبیعی هوشیارتر به نظر می‌رسند.
  • اعتماد به نفس شما می‌تواند بهبود یابد، زیرا شما دیگر نگران ظاهر خود نیستید.

روش‌های جراحی و غیر جراحی لیفت ابرو


بسیاری از روش‌های جراحی و غیر جراحی برای رفع مشکلات ابرو وجود دارند. در ادامه تعدادی از این روش‌ها توضیح داده شده‌اند:

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

عضلات خاصی وجود دارند که ابروها را به سمت پایین نگه می‌دارند، به خصوص عضله اطراف چشم، که به نام اوربیکولاریس اکولی شناخته می‌شود. با تزریق دقیق بوتاکس در این عضلات، افتادگی ابروها به سمت پایین از بین می‌رود و عضلات پیشانی (عضله فرونتالیس) قادر به لیفت ابروها می‌گردد. این حالت به طور معمول منجر به بالا رفتن ابرو به میزان چند میلی متر می‌شود، و ظاهر لیفت را ایجاد می‌کند. شکل ابرو و لیفت دلخواه از طریق تزریق بوتاکس در عضله و ریلاکس کردن آن صورت می‌گیرد.

چه مدت طول می‌کشد تا نتایج حاصل از لیفت ابرو را ببینید؟

بعضی از بیماران نتایج را در عرض 2 روز مشاهده می‌کنند، در حالی که در برخی افراد دیگر مشاهده نتایج و تاثیر کامل ممکن است 7 تا 14 روز طول بکشد.

آیا به زمان بهبودی نیاز دارید؟

خیر، شما پس از درمان لیفت ابرو و پیشانی می‌توانید به سر کار و فعالیت‌های عادی خود بازگردید. ممکن است در محل تزریق برآمدگی های کوچک جوش مانندی وجود داشته باشند که پس از درمان سریعاً از بین می‌روند.

چقدر به درمان‌های مجدد نیاز دارید؟

ماندگاری نتایج می‌تواند از بیماری به بیمار دیگر متفاوت باشد، اما معمولاً بیشتر بیماران درمان خود را هر 3 تا 4 ماه یک بار به منظور حفظ نتایج و جلوگیری از تشکیل خطوط استاتیک (دائمی) در چشم و ناحیه ابرو تکرار می‌کنند.

آیا عوارض جانبی پس از تزریق و لیفت ابرو وجود دارد؟

تزریق برای لیفت ابرو بسیار ایمن است. شایعترین عارضه جانبی کبودی موضعی در اطراف محل تزریق و سردرد خفیف است که حدود 10 درصد از بیماران در روزهای پس از درمان تجربه می‌کنند.

جراحی برای بالا بردن ابرو

جراحی برای بالا بردن ابرو

لیفت ابرو که معمولاً به عنوان لیفت پیشانی نیز شناخته می‌شود، موجب جوانسازی صورت در بالای ابروها شده و یک ظاهر شاداب‌تر را ایجاد می‌کند که زیبایی طبیعی فرد را بهتر نشان می‌دهد. با برداشتن افتادگی زیادی که در پوست قسمت پیشانی ایجاد شده است و تغییر مکان عضلات و بافت‌های زیرین، لیفت ابرو و پیشانی می‌تواند افتادگی‌های سنگین ابرو و خطوط اخم‌های عمیق را از بین ببرد و یک ظاهر نرم‌تر و جوان‌تر را در یک سوم بالایی صورت ایجاد نماید.

انواع جراحی لیفت ابرو

متخصصین جراحی زیبایی از روش‌های مختلف برای جراحی بالا کشیدن ابرو استفاده می‌کنند. این روش‌ها برای هر بیمار بسته به اهداف بیمار، آناتومی و میزان اصلاحات مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مورد نظر متفاوت می‌باشند.

  • لیفت ابروی آندوسکوپی: برای جراحی آندوسکوپی، متخصص جراح زیبایی یک سری برش‌های بسیار کوتاه (با طول حدود ¾ “) درست در پشت خط مو ایجاد می‌کند. سپس، با استفاده از یک دوربین کوچک و دستگاه‌های ظریف، مکان ماهیچه‌ها را تغییر می‌دهد، بافت‌های زیرین پیشانی را بلند می‌کند، چربی و بافت اضافه را به میزان موردنیاز بر می‌دارد تا یک ظاهر جوان‌تر و طبیعی‌تر را ایجاد کند.
  • برش گیجگاهی یا محدود لیفت ابرو: لیفت ابروی گیجگاهی شامل برش‌های کمی طولانی‌تر از لیفت ابروی آندوسکوپی است و اغلب همراه با جراحی پلک انجام می‌شود. برش‌هایی که در حدود 1 اینچ طول دارند، درست بالای هر گیجگاه، پشت خط مو ایجاد می‌شوند. از طریق این برش‌ها، متخصص جراح زیبایی بافت‌های ناحیه بیرونی‌تر ابرو را جابجا کرده و بالا می‌برد. سپس، از طریق برش‌هایی که برای جراحی پلک بالایی ایجاد کرده است، ناحیه‌ی بین ابروها بالا برده می‌شود تا خطوط اخم از بین بروند و پوست صاف شود.
  • لیفت ابروی کلاسیک یا کرونال: با پیشرفت روش‌های استاندارد، لیفت ابروی کرونال عموماً از رده خارج شده است زیرا متخصصین جراحی زیبایی حرفه‌ای به طور معمول قادر به انجام تغییرات مورد نیاز با استفاده از روش‌های کمتر تهاجمی می‌باشند. با این حال، در بعضی موارد، برای رسیدن به نتایج دلخواه بیمار، ممکن است انجام لیفت ابرو با استفاده از روش جراحی کرونال ضروری باشد. این روش شامل یک برش طولی است که در پشت خط مو ایجاد می‌شود و از گوشی به گوش دیگر کشیده می‌شود. پوست، چربی و بافت اضافی برداشته می‌شوند و عضلات باقی مانده‌ی پوست و ابرو در ظاهری جوان‌تر قرار می‌گیرند.

بهبود

جراحی لیفت ابرو و پیشانی یک روش سرپایی است که با استفاده از بیهوشی عمومی یا بی حسی داخل وریدی همراه با بیهوشی موضعی انجام می‌شود. مدت عمل جراحی بسته به نوع لیفت ابرو و همچنین اینکه آیا یک روش دیگربه طور همزمان انجام می‌شود یا خیر دارد. برش‌ها ممکن است با بخیه یا استاپل بسته شوند و معمولاً حدود یک هفته پس از عمل جراحی برداشته می‌شوند. بیماران معمولاً بعد از عمل جراحی لیفت ابرو، درد کمی را تجربه می‌کنند، اما ممکن است احساس ناراحتی و سفتی را در قسمت پیشانی داشته باشند. علائمی از قبیل تورم و کبودی در طی 10 روز اول یا بیشتر پس از انجام عمل جراحی رایج هستند و عمدتاً پس از تقریباً 2 هفته از بین خواهند رفت. مدت زمان بهبودی برای شروع مجدد فعالیت پس از عمل جراحی لیفت ابرو و پیشانی به فرد بستگی دارد – اگر تنها عمل لیفت ابرو را انجام داده باشید، بهبودی معمولاً بسیار سریعتر از زمانی است که بیمار لیفت ابرو و پیشانی را همراه با سایر لیفت‌های صورت یا روش‌های دیگر جراحی زیبایی انجام داده باشد.

آیا نتایج عمل جراحی لیفت ابرو ماندگار هستند؟

هنگامی که جراحی بالا کشیدن ابرو و پیشانی توسط یک پزشک متخصص باتجربه انجام می‌شود، نتایج حاصل از عمل بالا کشیدن ابرو و پیشانی سال‌ها ماندگار خواهند بود. با این حال، هیچ چیز نمی‌تواند روند طبیعی پیری را متوقف کند، و در نهایت بافت پیشانی با گذشت زمان و جاذبه تغییر خواهد کرد. شما می‌توانید نتایج حاصل را با یک شیوه زندگی سالم حفظ کنید. کرم ضد آفتاب را روزانه استفاده کنید، رژیم غذایی غنی از مواد غذایی کامل و ویتامین‌ها را داشته باشید و سیگار نکشید. این کارها به سالم نگه داشتن بدن شما کمک خواهند کرد و پوست را به بهترین نحو حفظ می‌کنند.

خطرات

لیفت ابرو و پیشانی خطرات مختلفی دارند، از جمله:

  • جای زخم
  • تغییر در احساسات پوست.
  • عدم تقارن در موقعیت ابروها

آیا می‌توان از فیلر پوست برای لیفت ابرو استفاده کرد؟

آیا می‌توان از فیلر پوست برای لیفت ابرو استفاده کرد؟

بله، با تزریق ژل درست زیر بخش بیرونی ابرو، می‌توان لیفت ابرو را انجام داد و موجب صاف شدن لبه چشم در اطراف ابروها گردید. در حالی که این روش برای همه بیماران مناسب نیست، می‌توان تزریق ژل را برای بیماران در سنین بالاتر که دچار از دست دادن حجم طبیعی صورت شده‌اند و ظاهری گود رفته و اسکلتی دارند، استفاده کرد. مقادیر کمی از یک فیلر مناسب می‌تواند ظاهری نرم‌تر و سالم‌تر در مناطق مورد نظر ایجاد کند.

هزینه لیفت ابرو چقدر است؟


هزینه لیفت ابرو با جراحی و تزریق بوتاکس و ژل برای هر فرد متفاوت است و به میزان افتادگی ابرو ومیزان اصلاح مدنظر بیمار بستگی دارد. مواد مصرفی، نوع جراحی، مراقبت‌های قبل و بعد، شهرت پزشک و محل انجام درمان از عوامل مهم برای تعیین هزینه بالا کشیدن ابرو بدون جراحی و با جراحی می‌باشد. بهتر است قبل از انجام هر روش زیبایی در مورد هزینه‌ها و سایر نکات با پزشک مشورت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *