زیباسازی و جوانسازی پوست با پی آر پی (PRP) صورت

زیباسازی و جوانسازی پوست با پی آر پی (PRP) صورت

پی آر پی

هرچند که برای بسیاری از بیماران ما جوانسازی صورت در بالاترین اولویت است، اما همه‌ی آن‌ها برای قرار گرفتن تحت جراحی تهاجمی جهت رسیدن به ظاهری جوان‌تر آمادگی نداشته یا به این کار تمایلی ندارند. خوشبختانه، چندین روش درمانی مؤثر برای جوان سازی پوست دست و صورت وجود دارد که می‌تواند بدون جراحی نتایج قابل توجهی به همراه داشته باشند. یکی از جدیدترین روش‌ها، پلاسمای غنی از پلاکت (پی‌آرپی) است که می‌تواند برخی از شایع‌ترین عوارض پیری را اصلاح کند و همچنین پی آر پی مو جهت درمان ریشه مو کاربرد دارد . پی‌آرپی یک فرمول منحصر بفرد داشته و از خون خود بیمار تهیه می‌شود. برای تهیه پی‌آرپی، خون بیمار به روش خاصی فرآوری می‌شود تا مقدار پلاکت‌های موجود در پلاسمای آن افزایش یابد.

کلینیک زیبایی رز تمام تلاش خود را می‌کند تا جدیدترین نوآوری‌ها در زمینه مراقبت از پوست را برای شما ارائه دهد. ما تمامی درمان‌های جدید را مورد تحقیق و آزمایش قرار می‌دهیم تا بتوانیم شایعات رسانه‌ها را از روش‌های درمانی واقعی جدا کنیم. اغلب، پزشکان مرکز درمانی ما، درمان‌هایی که ارائه می‌دهیم را در سطح ملی آموزش می‌دهند. این بدان معنی است که زمانی که تصمیم می‌گیرید، نزد ما درمانی مانند لیفت صورت یا هرگونه درمان پی‌آرپی را انجام دهید، تحت نظر بهترین متخصصان قرار می‌گیرید. در انستیتوی پی‌آرپی کلینیک زیبایی رز، درمانی متناسب با خواسته‌ها، سبک زندگی و توان مالی‌تان دریافت خواهید کرد.

کاندیداهای ایده‌آل برای درمان‌های پی‌آرپی


درمان‌های پی آر پی موی سر برای اشخاصی مناسبند که به دنبال بهبود تدریجی ظاهر پوست خود و نتیجه‌ای طبیعی و قابل توجه هستند. این روش برای اشخاص دارای نشانه‌های خفیف تا متوسط پیری مناسب است. همچنین کاندیداها باید از وضعیت کلی سلامت خوبی برخوردار بوده و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از پی آر پی موی سر داشته باشند.

با بالا رفتن سن، بسیاری از زنان کاهش حجم و صافی پوست را تجربه می‌کنند که این منجر به برخی مشکلات زیبایی از جمله موارد زیر می‌شود:

  • چین‌های پنجه کلاغی
  • خطوط اخم و دور لب
  • فرورفتگی‌های عمیق در اطراف بینی و دهان
  • کاهش حجم گونه‌ها
  • افتادگی پوست اطراف خط فک
  • از دست رفتن رطوبت پوست
  • از دست رفتن کشیدگی و بافت جوان و سالم پوست

وقتی قوس‌های طبیعی صورت شروع به تخت شدن و از بین رفتن می‌کنند، صورت کشیده و چهارگوش‌تر به نظر می‌آید. ژنتیک، تغییر مکرر حالت چهره و عوامل بیرونی مانند تغذیه ضعیف، سیگار کشیدن و قرار گرفتن در معرض آفتاب، باعث سرعت گرفتن فرآیند طبیعی پیری می‌شوند. این عوامل باعث استرس اکسایشی می‌شوند، که یکی از عوامل کلیدی فرآیند پیری بوده و به شکل خطوط ظریف، تجمع رنگدانه‌های پوست، نامتعادل شدن رنگ پوست، افتادگی پوست و ایجاد چروک، نمود پیدا می‌کند.

Micro needling میکرونیدلینگ یا مزوتراپی خشک، توسط وسیله ای به نام درمارولر انجام می شود. این وسیله دارای یک غلطک است که دورتادور آن به تعداد زیادی سوزنهای ریز و تیزی تعبیه شده است. با حرکت دادن غلطک در روش میکرونیدلینگ پوست روی پوست، سوزنها در محدوده میلی متری در پوست فرو رفته و بدین طریق موجب تحریک پروسه Healing و شروع سنتر کلاژن و الاستین در غشا میانی پوست می شوند. از این روش به منظور جوان کردن پوست و نیز بهبود ظاهر اسکارها استفاده می شود.پی آر پی صورت را می توان به منظور تسریع روند بهبودی و ارتقا کیفی نتایج درمان، به صورت مصرف موضعی، با درمارولر همراه نمود تا از راه منافذ کوچک ایجاد شده جذب پوست شود.

مروری بر روش‌های درمان در کلینیک زیبایی رز


قبل و در طول درمان

قبل از انجام درمان پی‌ آر پی، طی یک جلسه مشاوره نیازهای زیبایی بیمار ارزیابی شده و بهترین ترکیب درمانی برای دستیابی به بهترین نتیجه تعیین می‌شود. سپس خون مورد نیاز از بیمار گرفته شده و سریعاً در یک دستگاه سانتریفوژ مخصوص فرآوری می‌شود. این کار باعث تغلیظ و جدا شدن پلاسمای غنی از پلاکت از مابقی خون می‌شود. پس از بی‌حس کردن ناحیه مورد درمان، پی‌آرپی تزریق شده یا با یک دستگاه میکرونیدل وارد پوست بیمار می‌شود. در کلینیک ما درمان پی‌آرپی و زیباسازی پوست در کمتر از 30 دقیقه انجام می‌شود.

نتایج

اکثر بیماران ما برای دستیابی به بهترین نتیجه تحت 3 جلسه درمان با فواصل 4 تا 8 هفته قرار می‌گیرند. در طول ماه اول، بهبود قابل توجهی در بافت پوست قابل مشاهده است. حداکثر بازتولید کلاژن در حدود 3 ماه بعد از اولین درمان رخ می‌دهد که باعث پرتر شدن و بالاتر رفتن پوست و کمتر شدن خطوط و چروک‌ها می‌شود. عموماً نتیجه درمان 18 تا 24 ماه دوام دارد. بسیاری از بیماران برای حفظ نتیجه به دست آمده بعد از یک سال تحت درمان‌های تکمیلی قرار می‌گیرند.

بهبود و ریسک‌ها

از مزایای پی آر پی پوست بازگشت فوری به فعالیت‌های عادی است. عوارض prp بسیار کم بوده ، زیرا منبع ماده تزریق شده در خود بیمار است، که این احتمال عفونت یا واکنش آلرژیک را برطرف می‌کند. برخی بیماران تا 48 ساعت بعد از درمان در ناحیه درمان شده دچار قرمزی می‌شوند، که البته با درد همراه نبوده به راحتی می‌توان آن را با آرایش پوشاند. ورم و کبودی به ندرت اتفاق افتاده و اگر هم اتفاق بیفتند در کمتر از یک هفته رفع می‌شوند. پزشک ما به بیماران خود توصیه می‌کند بعد از درمان با استفاده از کرم مرطوب کننده‌ی معمول خود، پوستشان را مرطوب نگه داشته و روزی چند بار کرم ضدآفتاب استفاده کنند تا تأثیر درمان حفظ شود.

سوالات رایج


تأثیر پی‌آرپی چه مدت دوام دارد؟

در حال حاضر هیچگونه درمان ضدپیری دائمی وجود ندارد. پی‌آرپی هم مانند سایر روش‌های درمانی به حفظ و مراقبت نیاز دارد. طبق برآوردها تأثیرات prp مو بین 9 ماه تا 2 سال دوام دارد. پس از آن، تأثیرات درمان شروع به محو شدن کرده و به انجام درمان‌های تکمیلی نیاز خواهد بود.

آیا پی‌آرپی به تنهایی قابل انجام است یا حتماً باید با روش‌های دیگری ترکیب شود؟

این موضوع کاملاً به نیازهای بیمار بستگی دارد. پی‌آرپی را می‌توان به تنهایی تحت بی‌حسی موضعی انجام داد. البته، معمولاً نیازهای بیمار بیش از آن چیزی است که بتوان با پی‌آرپی انجام داد. در چنین مواردی، پی‌آرپی به همراه یک یا چند درمان دیگر مانند لیفت صورت، ابرو یا گردن و یا پاکسازی با لیزر انجام می‌شود تا نتیجه کاملی به دست بیاید.

به چند جلسه درمان نیاز است؟

این موضوع به شرایط بیمار بستگی دارد. زمان برآورد شده برای دوام تأثیر درمان پی‌آرپی، بسته به وضعیت بیمار، بین 9 ماه تا 2 سال است. بنابراین، نیاز به انجام درمان‌های تکمیلی بعد از 9 ماه شروع می‌شود.

تزریق ژل‌هایی مانند ژوودرم و رستیلان چه تفاوتی با پی‌آرپی دارد؟

این مواد در دو زمینه تفاوت دارند: 1) زمان مورد نیاز برای مشاهده نتیجه و 2) طول دوام نتیجه. لیفت‌های پی‌آرپی خون با محصول سلفیل پی‌آرپی انجام می‌شوند که بدن را تحریک به تولید کلاژن و بازسازی بافت‌ها می‌کند. بنابراین، نتیجه درمان دیرتر مشاهده می‌شود اما دوام آن بیشتر است. برعکس، نتیجه ژوودرم و رستیلان، که از یک پرکننده اسید هیالورونیک استفاده می‌کنند، آنی بوده و فوراً قابل مشاهده است. البته، نتیجه آن‌ها به اندازه پی‌آرپی دوام ندارد.

پی‌آرپی چقدر هزینه دارد؟

هزینه آن به عواملی مثل دستمزد جراح، محل انجام درمان، تعداد ناحیه‌هایی از صورت که به درمان نیاز دارند و غیره بستگی دارد. به هر حال، برای انجام هرگونه عملی، مهمترین مورد انتخاب هوشیارانه جراح است و نه هزینه پی آر پی صورت .

آیا تزریق پی‌آرپی بی‌خطر است؟

پی‌آرپی روشی کاملاً بی‌خطر است. عوارض جانبی prp مو و صورت ، در صورت بروز بسیار ناچیز بوده و معمولاً باعث واکنش آلرژیک در اشخاص نمی‌شود. همچنین، از آنجا که پی‌آرپی به هیچگونه برشی نیاز ندارد، هیچگونه بخیه یا اسکاری هم در کار نبوده و کاملاً بعید است که درمان به این روش عوارضی در پی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *