راه و روش‌های کوچک کردن و لاغری باسن

کوچک کردن باسن

انباشته شدن چربی در باسن گاهی ارثی است و این چربی‌های اضافی غالباً در برابر ورزش و رژیم‌های لاغری مقاوم هستند. زمانی که چربی اضافی در بخش‌هایی از بدن جمع می‌شود، تناسب اندام کلی بدن از دست می‌رود و لباس‌ها دیگر اندازه نیستند. در چنین شرایطی با لیپوساکشن می‌توان با موفقیت این چربی‌های سرسخت اضافی را از بین برد تا تقارن و تعادل بدن بهتر شود.

اما به خاطر بسپارید که لیپوساکشن یکی از روش‌های لاغری به شمار نمی‌آید و چاقی کلی را درمان نمی‌کند. با این حال لیپوساکشن بدون تردید روشی فوق‌العاده برای خلاص شدن از برآمدگی‌های ناخوشایندی است که به هیچ طریق دیگری از بدن جدا نمی‌شوند. در مقاله پیش رو اطلاعات اولیه‌ای در مورد لیپوساکشن در اختیارتان گذاشته می‌شود، تا اگر قصد انجام لیپوساکشن دارید، تصمیم آگاهانه‌ای بگیرید.

لیپوساکشن معمولاً روی کمر بالای باسن، پشت ران دقیقاً زیر چین باسن یا روی مفصل ران کنار باسن انجام می‌شود. هدف از لیپوساکشن باسن، داشتن باسنی خوش‌فرم‌تر است که حالتی ورزشکارانه و متناسب به اندام می‌بخشد.

برای آگاهی بیشتر از روش‌های مختلف کوچک کردن و لاغری باسن و چگونگی انجام عمل لیپوساکشن حتماً با متخصص زیبایی ماهر و دارای تجربه در زمینه راه‌های کوچک شدن باسن مشورت کنید.

جهت پرسیدن سوالات خود در زمینه لیپوساکشن باسن و سایر روش های لاغری باسن و همچنین رزو نوبت از متخصص زیبایی می توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید. همکاران ما در مرکز کلینیک زیبایی رز آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

مزایای لیپوساکشن باسن


مزایای عمل کوچک و خوش‌فرم کردن باسن تنها به تناسب اندام محدود نمی‌شود، چرا که پس از عمل روحیه بیمار نیز بهتر می‌شود و ترغیب می‌شود با ورزش منظم نتیجه به دست آمده را حفظ کند. حتی بسیاری از بیماران پس از این تناسب اندام جدید، لذت بیشتری از ورزش می‌برند و از این که می‌توانند لباس‌های زیباتر و متناسب‌تر به تن کنند، غرق در شادی می‌شوند.

افراد مناسب برای لیپوساکشن باسن


 بهترین متقاضیان عمل لیپوساکشن و لاغری باسن در مجموع افرادی هستند که:

 • از انباشته شدن چربی در باسن خود ناراحت هستند و علی‌رغم ورزش منظم و رژیم لاغری سختگیرانه نتوانسته‌اند باسن را لاغر کنند.
 • پیش از این روی محل مورد نظر برای لیپوساکشن جراحی انجام نداده‌اند.
 • پوستی محکم با خاصیت ارتجاعی مناسب دارند.
 • تغییر وزن مکرر ندارند.
 • تمایل به بهبود تعادل و تناسب اندام دارند و قصد کاهش وزن و لاغری ندارند.
 • مبتلا به بیماری‌های جدی مانند دیابت، ناراحتی‌های قلبی یا ریوی یا گردش خون ضعیف نیستند.
 • از نظر روانی در وضعیت پایداری هستند.
 • سیگار نمی‌کشند و دخانیات مصرف نمی‌کنند.
 • اطلاعات کافی از عمل دارند.
 • محدودیت‌های عمل را پذیرفته‌اند و در این مورد با جراح مشورت کرده‌اند.
 • انتظار واقع‌بینانه از نتیجه عمل دارند.

البته موارد اشاره شده فقط تعدادی از معیارهایی است که جراح آنها را در تعیین مناسب بودن عمل در نظر می‌گیرد. متخصصان کلینیک رز در جلسه مشاوره به تفصیل در این باره با بیمار صحبت می‌کنند و تشخیص می‌دهند که آیا مراجعه کننده متقاضی مناسبی برای عمل لیپوساکشن باسن به شمار می‌رود یا خیر.

روش انجام لیپوساکشن باسن


 جراح پیش از لیپوساکشن ناحیه‌هایی را علامت می‌زند که قرار است چربی از آنجا خارج شود. سرم به بیمار وصل می‌شود تا سطح مایع در بدن متعادل بماند. بیهوشی عمومی در صورت صلاحدید پزشک یا ترجیح بیمار انجام می‌شود، در غیر این صورت عمل با بی‌حسی موضعی و تزریق داروی آرام‌بخش انجام می‌شود.

جراح برش بسیار ظریفی را روی پوست، معمولاً نزدیک یا روی چین باسن ایجاد می‌کند و لوله ظریفی به نام کانولا را وارد ناحیه تجمع چربی می‌کند. از کانولا برای متلاشی کردن تجمع‌های چربی و شکل دادن به باسن استفاده می‌شود. چربی اضافی با نیروی مکش به گونه‌ای تخلیه می‌شود که پوست، عضله‌ها، عصب‌ها و رگ‌های خونی کوچکترین آسیبی نمی‌بیند.

محلول سرم نمکی (سالین) حاوی داروی بی‌حسی و آدرنالین در تکنیک سوپر وت داخل ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود تا تجمع چربی راحت‌تر متلاشی و تخلیه شود. مایع اضافی احتمال آسیب دیدن بافت اطراف را به حداقل می‌رساند و به این ترتیب ورم و درد پس از عمل کمتر می‌شود. استفاده از آدرنالین نیز خونریزی در طول جراحی و به تبع آن عوارض بعدی را کاهش می‌دهد.

در تکنیک تامسنت مقدار بیشتری محلول تزریق می‌شود؛ مزایای دو روش تامسنت و سوپر وت مشابه است.

 لیپوساکشن با اولتراسوند (UAL) روش نسبتاً جدیدتری است که در آن پس از تزریق مایع از امواج صوتی برای مایع کردن چربی استفاده می‌شود. این روش نیز مانند دو تکنیک سوپر وت و تامسنت با حداقل تروما و آسیب دیدگی، کبودی و خونریزی همراه است. لیپوساکشن با اولتراسوند به ویژه برای ناحیه‌های فیبری بدن مناسب است.

لیپوساکشن خشک روش قدیمی‌تری است که چون در آن از عامل مایع کننده استفاده نمی‌شد باید تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شد. امروزه این تکنیک به ندرت به کار برده می‌شود.

جراح بهترین تکنیک را با توجه به عامل‌های مختلفی چون ناحیه مورد نظر، میزان چربی اضافی، تجربه و آموزش خود و ترجیح بیمار انتخاب می‌کند.

عمل کوچک کردن باسن چقدر طول می‌کشد؟

عمل کوچک کردن باسن با روش لیپوساکشن یک تا دو ساعت زمان می‌برد، البته چنانچه عمل‌های دیگری نیز همزمان با لیپوساکشن انجام شود، طبعاً عمل طولانی‌تر می‌شود.

آیا لیپوساکشن باسن دردناک است؟

اگر عمل لاغری باسن با لیپوساکشن با بی‌حسی موضعی و تزریق داروی آرام‌بخش انجام شود، درد بسیار ناچیز خواهد بود، اگرچه بیمار فشار، حرکت یا لرزش را حس می‌کند. بیمار با دریافت آرام‌بخش بیشتر راحت‌تر خواهد بود و اگر عمل تحت بیهوشی عمومی انجام شود، بیمار طبعاً هیچ چیزی از عمل به خاطر نخواهد آورد.

پس از عمل


 بیمار یک تا دو روز پس از عمل احساس خستگی می‌کند، انگار که تمرین ورزشی سختی را پشت سر گذاشته است و در واقع همین طور هم هست! بیمار گرفتگی را در باسن و پاها حس می‌کند و با درد، کبودی، ورم، خونریزی یا بی‌حسی موقتی روبرو می‌شود. پزشک دارو برای تسکین ناراحتی اولیه تجویز می‌کند.

لوله تخلیه کوچکی گاهی زیر پوست قرار داده می‌شود تا مایع اضافی خارج شود. پزشک پماد آنتی بیوتیک برای پیشگیری از عفونت محل برش تجویز می‌کند. بخیه‌ها پس از سپری شدن یک هفته تا ده روز کشیده می‌شود، مگر این که بخیه از نوع قابل جذب باشد و نیازی به کشیدن نداشته باشد.

از بیمار خواسته می‌شود به مدت شش هفته گن فشرده کننده مخصوص به تن کند تا درد و ورم کاهش یابد و بدن سریع‌تر شکل جدید را به خود بگیرد.

دوران بهبود


بخش اعظم ورم و کبودی ظرف سه هفته برطرف می‌شود. جراح برای تسریع فرایند التیام و کاهش احتمال بروز عوارض پس از عمل از بیمار می‌خواهد تا فعالیت‌های سبک را در اولین فرصت ممکن شروع کند. اگر بیمار کار اداری داشته باشد، می‌تواند پس از چند روز به سر کار بازگردد. انجام فعالیت‌های سنگین تا چند هفته ممنوع است، اما امور معمول روزانه را می‌توان پس از 6 هفته ازسر گرفت.

بیمار باید تا زمان دستور پزشک از گن فشرده کننده استفاده کند، که البته مشکلی را به وجود نمی‌آورد و از زیر لباس جلب توجه نمی‌کند.

نتایج بلندمدت


نتایج لیپوساکشن لاغری باسن پس از دو یا سه هفته قابل مشاهده است، اما نتیجه نهایی پس از شش ماه تا یک سال مشخص می‌شود. هر چه چربی بیشتری تخلیه شده باشد، مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا پوست خود را با تغییر شکلی به وجود آمده سازگار کند.

اکثر بیماران پس از عمل از نتایج به دست آمده رضایت دارند و غالباً انرژی و اعتماد به نفس‌شان بیشتر می‌شود. اگرچه لیپوساکشن تون عضلانی یا کیفیت پوست را بهبود نمی‌دهد و جایگزین ورزش منظم و رژیم غذایی متعادل محسوب نمی‌شود، باسن همواره متناسب‌تر و خوش فرم‌تر از حالت پیش از عمل خواهد بود.

ماندگاری نتایج


چون سلول‌های چربی با لیپوساکشن برای همیشه از بدن خارج می‌شود، دیگر شاهد چاقی این بخش نخواهیم بود. البته از یاد نبرید که لیپوساکشن باسن تضمین نمی‌کند که دیگر قسمت‌های بدن، از جمله بخش‌های مجاور، هم چاق نخواهد شد.

سازو کار عملکرد دستگاه‌های کول اسکالپینگ، زرونا و دیگر عمل‌های غیرتهاجمی


در راه‌های غیرجراحی کاهش چربی و لاغری موضعی از مدالیته‌های مختلف برای هدف قرار دادن و از بین بردن سلول‌های چربی اضافی بهره گرفته می‌شود. استفاده از این روش‌ها به افرادی توصیه می‌شود که از تناسب کلی اندام خود راضی هستند و فقط می‌خواهند چربی‌های اضافی مقاوم در برابر ورزش و رژیم لاغری را از بین ببرند. بنابراین بیماران نباید از روش‌های غیرجراحی، انتظار کاهش بیش از 25 % چربی در ناحیه تحت درمان را داشته باشند. به علاوه این روش‌ها برخلاف لیپوساکشن موجب کشیدگی و انقباض پوست نمی‌شود.

در ادامه محبوب‌ترین و پرکاربردترین عمل‌های غیرجراحی لاغری موضعی را به اختصار معرفی می‌کنیم.

کول اسکالپینگ

کول اسکالپینگ (CoolSculpting) انتخابی مناسب برای بیمارانی است که نزدیک به وزن ایده‌آل خود هستند و فقط می‌خواهند تجمع‌های کوچک و موضعی چربی روی ران، شکم یا باسن را کاهش دهند. در این روش سلول‌های چربی اضافی با دستگاه کرایولیپولیز خاص تا دمای نقطه مرگ سرد می‌شود، بدون این که بافت‌های اطراف آسیب ببیند. سلول‌های چربی پس از مردن ظرف روزها و هفته‌های آتی از بدن دفع می‌شود. نتیجه نهایی پس از سه ماه مشاهده می‌شود.

ترواسکالپت

ترو اسکالپت (truSculpt) درمانی مشابه است که از تکنولوژی کنترل شده رادیو فرکوئنسی برای از بین بردن سلول‌های چربی ران، باسن و شکم استفاده می‌کند. این روش معمولاً به یک ساعت زمان نیاز دارد و به اکثر بیماران توصیه می‌شود تا برای رسیدن به نتیجه بهینه یک یا دو جلسه به کلینیک مراجعه کنند.

زرونا

درمان با لیزر سرد زرونا متفاوت از روش‌های غیرجراحی فوق است و این وجه تمایز به سریع‌تر مشخص شدن نتیجه نهایی مربوط می‌شود. لیزر سرد سلول‌های چربی سطحی را هدف قرار می‌دهد تا چربی ذخیره شده در سلول‌ها از آن خارج شود. سلول‌های چربی با دفع شدن مایع خارج شده کوچکتر می‌شود.

جراحی های پلاستیک و زیبایی در کلینیک رز طلایی توسط جمعی از متخصصین جراحی شامل :

آقای دکتر محمد علی اکبری – آقای دکتر مومنی – خانم دکتر آتشیان – آقای دکتر بابک نیکو مرام ( فوق تخصص جراحی پلاستیک ) به صورت تیمی انجام می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *