تزریق بوتاکس به پیشانی و ابرو : عوارض ، هزینه و ماندگاری بوتاکس

تزریق بوتاکس به پیشانی و ابرو : عوارض ، هزینه و ماندگاری بوتاکس

تزریق بوتاکس به پیشانی و ابرو عوارض ، هزینه و ماندگاری بوتاکس

بوتاکس محبوب‌ترین درمان زیبایی است که سازمان جهانی غذا و دارو FDA نیز ایمنی و تاثیرگذاری آن را برای کاربردهای زیبایی تایید کرده است. بوتاکس زمان را به عقب برمی‌گرداند و صورت پیر و پرچین و چروک، به ویژه دور چشم‌ها و پیشانی را دوباره صاف و جوان می‌کند. تزریق بوتاکس راهکاری موثر برای کم کردن یا از بین بردن خطوط ریز و چین و چروک‌های صورت است. بوتاکس زیبایی حاوی مقدار بسیار کمی از پروتئین سم بوتولینوم است که از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم گرفته می‌شود و پس از خالص‌سازی به عنوان بوتاکس عرضه می‌شود. ازآنجایی که تزریق بوتاکس درمان پرهزینه‌ای نیست و پس از تزریق نیازی به استراحت کردن ندارد، راه‌حلی ایده‌آل برای بسیاری از بیمارانی به شمار می‌رود که در جستجوی جوانی دوباره هستند.

سازو کار بوتاکس (سم بوتولینوم A) برای مقابله با چین و چروک‌ها

بوتاکس در ابتدا برای درمان عارضه‌های عضلانی به کار برده می‌شد، اما امروزه متداول‌ترین تزریق زیبایی است. بوتاکس عضلاتی را که انقباض آنها عامل ایجاد چین و چروک است، موقتاً فلج می‌کند. بوتاکس ماده‌ی مورد تایید FDA برای رفع خط خنده، چین‌های بین ابروها، خطوط دور چشم و خطوط روی پیشانی است. از مزایای بوتاکس می‌توان به آنی بودن نتیجه‌ی تزریق، بدون درد بودن، مناسب بودن برای بانوان و آقایان در تمام گروه‌های سنی و پایین‌تر بودن هزینه‌ی آن نسبت به روش‌های جراحی اشاره کرد.

نتیجه نهایی بوتاکس به‌شدت به مهارت تزریق کننده بستگی دارد، ما این اطمینان را به شما می‌دهیم که کلینیک زیبایی رز با سال‌ها تجربه می‌تواند درمانی بدون خطر و ایمن را با کمترین اختلال به شما ارائه کند. برای اطمینان می‌توانید با ما تماس بگیرید و برای انجام مشاوره مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

تزریق بوتاکس چه مزایایی برای زنان و مردان دارد؟


هزینه

کم‌هزینه بودن نسبت به بقیه عمل‌های زیبایی یا درمانی، یکی از مزایای شاخص بوتاکس است.

سرعت

بسیاری از بیماران بلافاصله پس از تزریق بوتاکس متوجه نتیجه و بهبود به دست آمده می‌شوند؛ البته زمان مشاهده‌ی نتایج برای برخی بیماران یک تا دو روز است و نتیجه‌ی نهایی و کامل نیز حداکثر ظرف یک هفته پس از تزریق مشخص می‌شود. به علاوه تزریق بوتاکس درمانی سریع است و بسیاری از بیماران پرمشغله این روش سریع را به درمان‌های زیبایی دیگر ترجیح می‌دهند.

کم‌تهاجمی بودن

تزریق بوتاکس کم‌تهاجمی‌تر از دیگر درمان‌های زیبایی، مانند لیفت صورت است، و در عین حال همان نتیجه را به دست می‌دهد. بنابراین ارائه نتایج یکسان با عمل‌های جراحی را می‌توان یکی از نقاط قوت بوتاکس به شمار آورد.

عوارض موقت

بوتاکس نیز مانند هر عمل زیبایی یا درمانی دیگری عوارضی دارد. بااین حال اکثر عوارض جانبی بوتاکس موقتی هستند و در نهایت ظرف چند روز برطرف می‌شوند.

کاربردهای متعدد

یکی از مهم‌ترین مزایای بوتاکس این است که از آن می‌توان برای درمان عارضه‌های مختلف زیبایی و پزشکی استفاده کرد. با این توصیف بوتاکس درمانی ارزشمند با کاربردهای گوناگون است.

با توجه به اثر فلج‌کنندگی موقت بوتاکس، این تزریق زیبایی بهترین نتایج را برای کدام نقاط صورت به دست می‌دهد؟


با توجه به اثر فلج‌کنندگی موقت بوتاکس، این تزریق زیبایی بهترین نتایج را برای کدام نقاط صورت به دست می‌دهد

تاکنون بهترین نتیجه از تزریق بوتاکس برای رفع خطوط ریز دور چشم و خطوط عمودی اخم روی پیشانی به دست آمده است. هرچند تزریق بوتاکس برای رفع خطوط افقی روی پیشانی نیز کاربرد دارد، اما از بین بردن این خطوط با تزریق بوتاکس به موازات افزایش سن دشوارتر می‌شود. شل کننده‌های عضلانی مانند بوتاکس را می‌توان در عضله‌ی ماستر (عضله مخصوص جویدن) نیز تزریق کرد تا بخش پایینی صورت نیز جوان و خوش‌فرم شود؛ این درمان نیز بسیار پرطرفدار است.

همچنین بوتاکس را می‌توان در عضله‌ی پایین آورنده‌ی گوشه‌های دهان (عضله دپرسور آنگولی اریس) تزریق کرد؛ پس از تزریق بوتاکس در این عضله، حالت افتادگی ناخوشایند دهان از بین می‌رود. به علاوه بوتاکس برای رفع خطوط ریز دور دهان و برجسته کردن جزئی لب نیز تزریق می‌شود. تزریق بوتاکس در ناحیه‌ی پیشانی  باعث لیفت یا بالا رفتن ابروها می‌شود. یکی از کاربردهای بوتاکس جوانسازی گردن است، بوتاکس در عملی موسوم به “لیفت نفرتی‌تی” در نوارهای پلاتیسمای گردن تزریق می‌شود تا گردن صاف و بدون چین و چروک شود.

براساس مقاله‌ی به چاپ رسیده در ژورنال ارتودنسی و ارتوپدی صورت و دندان امریکا، تزریق سم بوتولینوم A (بوتاکس) برای اصلاح عصبی عضلانی مربوط به لبخند لثه‌ای نیز مفید است. بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه ای کاربرد گسترده ای دارد.

بوتاکس برای چه موارد دیگری تجویز می‌شود؟


بوتاکس برای چه موارد دیگری تجویز می‌شود؟

علاوه بر درمان چین و چروک، تزریق بوتاکس برای ازبین بردن سردرد‌های مزمن، درمان مشکلات حرکت چشم و رفع گرفتگی‌ عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرد. تعریق بیش از حد نیز، با رقیق کردن بوتاکس و به کارگیری مستقیم آن در زیر پوست درمان می‌شود. این کار از فعالیت غدد تعریق می‌کاهد و در طول این دوره درمانی، حداقل 6 ماه تا یکسال تعریق بدن افزایش نمی‌یابد.

تزریق بوتاکس برای چه افرادی مناسب نیست؟


افرادی که دچار عارضه‌هایی مانند ناراحتی‌های عضلانی یا آسیب عصبی هستند، باید این مشکلات را در جلسه‌ی مشاوره به متخصص زیبایی اطلاع دهند تا از بروز عوارض جلوگیری شود. تزریق بوتاکس در دوران بارداری یا شیردهی توصیه نمی‌شود. هرچند مضر بودن بوتاکس برای نوزاد یا مادر در هیچ پژوهش بالینی تایید نشده است، بااین حال متخصصین موافق انجام این درمان زیبایی در دوران بارداری یا شیردهی نیستند.

در جلسه مشاوره چه نکته هایی را باید به پزشک اطلاع دهید؟


در جلسه مشاوره چه نکته هایی را باید به پزشک اطلاع دهید؟

اگر قصد تزریق بوتاکس را دارید، حتماً موارد زیر را در جلسه‌ی مشاوره به متخصص اطلاع بدهید:

  • اگر باردار هستید، قصد باردار شدن دارید یا این که به فرزندتان شیر می‌دهید یا در آینده‌ای نزدیک چنین برنامه‌ای دارید.
  • تمامی داروهای مصرفی خود، شامل داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین‌ها و فراورده‌های گیاهی را به متخصص اطلاع دهید. چنانچه ظرف 4 ماه گذشته تحت درمان با بوتاکس قرار گرفته‌اید، یا سابقه‌ی حساسیت نشان دادن به بوتاکس یا تحمل عوارض جانبی پس از دریافت این ماده را داشته‌اید، حتماً پزشک را در جریان بگذارید.
  • بیماری‌های فعلی خود، از قبیل عارضه‌های عصبی یا عضلانی مانند ALS یا بیماری لو گریگ، میاستنی گراویس یا سندرم لمبرت ـ ایتون را به پزشک اطلاع دهید. همچنین سابقه‌ی مشکلات تنفسی یا بلع را با پزشک در میان بگذارید.
  • همچنین پزشک معالج باید از سابقه‌ی جراحی صورت یا برنامه‌ریزی برای انجام دادن آن در آینده مطلع باشد. ضعف عضلات پیشانی، دشواری در بالا بردن ابروها یا افتادگی پلک نیز از نکات مهمی است که باید به پزشک اطلاع دهید.

بوتاکس چگونه عمل می کند؟


 

بوتاکس از سم بوتولینوم نوع A استخراج می‌شود. زمانی که مقدار بسیار کمی از این ماده در عضله تزریق می‌شود، عضله را برای مدت زمان معینی فلج می‌کند. چین و چروک‌های صورت معمولاً پی‌آمد انقباض‌های مکرر عضلات در زمان انجام فعالیت‌های روزمره‌ای مانند لبخند زدن یا اخم کردن است. بوتاکس مانع از رسیدن سیگنال‌ها از عصب‌ها به عضله می‌شود و به این ترتیب عضله تزریق شده دیگر نمی‌تواند منقبض شود.

چنانچه بوتاکس برای هدف زیبایی در نظر گرفته شده باشد، متخصص زیبایی آن را با سوزن بسیار ظریفی در محل مورد نظر تزریق می‌کند. این تزریق زیبایی نیازی به بی‌حسی ندارد، البته برخی بیماران قبل از تزریق از کرم بی‌حسی استفاده می‌کنند.

مراقبت‌های پس از تزریق بوتاکس


مراقبت‌های پس از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس فقط چند دقیقه زمان می‌برد و پس از آن نیازی به استراحت کردن نیست. البته محل تزریق قدری متورم و قرمز است. همچنین مالش دادن محل تزریق تا 12 ساعت ممنوع است، چون این کار باعث حرکت کردن بوتاکس به نقاط دیگر می‌شود. نتیجه‌ی نهایی بوتاکس ظرف سه تا هفت روز مشخص می‌شود.

آیا نتیجه تزریق بوتاکس دائمی است؟


خیر، ماندگاری نتایج متغیر است، اما در کل انتظار می‌رود که نتایج چهار تا شش ماه باقی بماند. زمانی که چین و چروک‌ها دوباره پدیدار می‌شود، می‌توان تزریق بوتاکس را تکرار کرد. شدت و وضوح خطوط و چین و چروک‌ها غالباً به مرور و با تکرار تزریق کمتر می‌شود، چون عضلات به بی‌حرکت بودن و منقبض نشدن عادت کرده‌اند.

آیا تزریق بوتاکس عوارضی مانند خونریزی، ورم یا کبودی را به دنبال دارد؟

کبودی موقت شایع‌ترین عارضه‌ی پس از تزریق بوتاکس است. هرچند ماده‌ی فعال بوتاکس نوعی نوروتوکسین است، اما چون مقدار اندکی از آن در بدن تزریق می‌شود، عملاً عوارض جدی بروز نمی‌یابد. برخی بیماران با افتادگی پلک مواجه می‌شوند که ظرف سه هفته برطرف می‌شود. حرکت کردن بوتاکس به ناحیه‌های دیگر و تاثیر گذاشتن بر عضلات اشتباهی باعث افتادگی پلک می‌شود، علت جابجا شدن بوتاکس نیز غالباً مالش دادن ناحیه‌ی تزریق است.

پرسش و پاسخ


برخی از سوالات رایج مردم درباره تزریق بوتاکس عبارت اند از:

از چه سنی باید تزریق بوتاکس را شروع کرد؟

تزریق بوتاکس را می‌توان پس از 18 سالگی انجام داد. هرچه تزریق در سن پایین‌تری انجام شود، نتیجه‌ی بهتری به دست می‌آید، چون بوتاکس از ایجاد شدن تدریجی خطوط و چروک‌ها جلوگیری می‌کند.

 اگر از نتیجه تزریق بوتاکس رضایت نداشته باشم، چه‌کاری می‌توانم بکنم؟

مطمئن باشید که پس از تزریق بوتاکس، عاشق نتیجه‌ی آن خواهید شد. بااین حال اگر نتیجه را دوست نداشتید، دلیلی برای نگرانی وجود ندارد، چون بوتاکس دائمی نیست و اثر آن تقریباً پس از 4 ـ 3 ماه از بین می‌رود.

 اگر تزریق بوتاکس را تکرار نکنم، چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از متوقف کردن تزریق بوتاکس هیچ مشکلی پیش نمی‌آید. چنانچه بوتاکس را به طور منظم، هر 4 ـ 3 ماه یکبار تزریق کنید، بوتاکس با اثر پیری مقابله می‌کند و با متوقف کردن زمان، چهره‌ای جوان‌تر و شاداب‌تر را برایتان به ارمغان می‌آورد.

آیا قبل از تزریق بوتاکس، صورت بی حس می شود؟

ژل لیدوکائین موضعی چند دقیقه قبل از تزریق روی صورت اعمال می‌شود تا حین تزریق کاملاً راحت باشید. درد تزریق بوتاکس مانند یک نیشگون گرفتن کوچک است، و زمانی که از ژل بی‌حسی نیز استفاده شود، هیچ چیزی حس نخواهید کرد.

بوتاکس چه تفاوتی با ژل یا فیلر دارد؟

بوتاکس چه تفاوتی با ژل یا فیلر دارد؟

چروک‌های دینامیک زمانی ایجاد می‌شود که عضلات صورت را برای لبخند زدن یا اخم کردن به کار می‌گیرید. بنابراین اگر بوتاکس تکانه‌های عصبی عامل فعالیت این عضلات را متوقف کند، چروک‌های دینامیک نیز از بین می‌رود. چروک‌های استاتیک، مانند خط خنده و خطوط دور لب (نازولبیال)، به چروک‌هایی گفته می‌شود که هنگام بی‌حرکت بودن صورت دیده می‌شود. تزریق ژل یا فیلر راه درمان چروک‌های استاتیک است و بوتاکس کمکی به رفع این چروک‌ها نمی‌کند. ژل به معنای واقعی کلمه ناحیه‌های فرورفته را پر می‌کند. معمولاً تزریق بوتاکس همراه با تزریق ژل انجام می‌شود تا بهترین نتیجه‌ی ممکن به دست بیاید.

هر چند وقت یکبار لازم است که بوتاکس تزریق شود؟ 

زمانی که اثر بوتاکس، معمولاً پس از گذشت 6 ـ 4 ماه، از بین می‌رود، پوست به وضعیت اولیه برمی‌گردد و دوباره چین و چروک‌ها و خطوط روی صورت خودنمایی می‌کند. برای حفظ نتیجه لازم است که بوتاکس چند بار در سال تزریق شود.

پزشک از کجا می‌داند که بوتاکس را کجا باید تزریق کند؟ 

پزشک از کجا می‌داند که بوتاکس را کجا باید تزریق کند؟

تزریق بوتاکس مطابق با ساختار عضلانی هر بیمار طراحی می‌شود. بنابراین لازم است که برای این تزریق زیبایی به متخصص مجربی مراجعه کنید که ساختار صورت و عضلات را می‌شناسد و چشم نکته‌سنج و زیبایی‌شناسی دارد.

آیا اطرافیان متوجه تزریق بوتاکس می‌شوند؟

هیچ کس متوجه تزریق بوتاکس نمی‌شود، مگر آن که خودتان ایشان را در جریان بگذارید. مطمئن باشید که صورت‌تان پس از تزریق بوتاکس، بدون آن که حالت طبیعی خود را از دست بدهد، جوان‌تر می‌شود.

من از آمپول می‌ترسم، آیا سوزن تزریق بوتاکس بزرگ است؟

بوتاکس با سرنگ بسیار ظریفی تزریق می‌شود و هیچ دردی را هنگام تزریق حس نخواهید کرد. اکثر بیماران چشم‌هایشان را هنگام تزریق می‌بندند و اصلاً متوجه انجام نشدن تزریق نمی‌شوند.

چه زمانی برای تزریق بوتاکس و از بین بردن چروک‌های صورت دیر است؟

زمانی که چین و چروک‌ها حتی هنگام بی‌حرکت بودن صورت نیز وجود دارد، دیگر تزریق بوتاکس مفید نخواهد بود. در این شرایط باید تزریق ژل و درمان‌های جوانسازی پوست و القاء کننده تولید کلاژن را برای از بین بردن چین و چروک امتحان کنید.

اگر تزریق بوتاکس را تکرار نکنم، با عوارض جانبی روبرو خواهم شد؟

خیر، اگر از نتایج تزریق بوتاکس رضایت نداشته باشید و نخواهید درمان را تکرار کنید، با هیچ گونه عوارض جانبی روبرو نخواهید شد.

آیا بوتاکس چروک‌هایی را که هنگام پایین نگاه کردن روی گردن ایجاد می‌شود، نیز از بین می‌برد؟ 

بله، البته اثر درمان به محل تزریق و تعداد واحدهای بوتاکس تزریق شده بستگی دارد. پایین نگاه کردن تنها علت چروک‌های روی گردن نیست، بلکه پرکاری عضله پلاتیسما نیز باعث ایجاد این چین و چروک‌ها می‌شود. اگر مقدار کافی بوتاکس در نقطه مناسب تزریق شود، وضعیت و حرکت طبیعی گردن حفظ و از افتادگی عضلات جلوگیری می‌شود و خطوط افقی دور گردن نیز کاهش می‌یابد.

آیا تزریق بوتاکس اعتیادآور است؟

مواد موجود در بوتاکس اعتیادآور نیستند؛ بااین حال احتمال دارد که بخواهید تزریق بوتاکس را مانند هر تجربه‌ی لذت‌بخش دیگری تکرار کنید.

اگر تزریق بوتاکس را تکرار نکنم، پیرتر به نظر خواهم رسید؟

این سوال دغدغه‌ی بسیاری از متقاضیان تزریق بوتاکس است و پاسخ آن نیز منفی است. اگر فقط یک یا دو بار بوتاکس تزریق کرده باشید، پس از قطع درمان مانند گذشته به نظر خواهد رسید. اما اگر درمان را ظرف دو تا سه سال تکرار کرده باشید، پوست پس از توقف تزریق‌ها، جوان‌تر از زمان شروع درمان به نظر خواهد رسید، چون بوتاکس پوست را به مرور زمان برای همیشه جوان‌تر می‌کند.

چه کارها یا فراورده‌هایی ماندگاری اثر بوتاکس را افزایش می‌دهد؟

چه کارها یا فراورده‌هایی ماندگاری اثر بوتاکس را افزایش می‌دهد؟

روش‌های بسیاری، مانند مراقبت صحیح از پوست و بهره‌گیری از درمان‌های غیرتهاجمی و موثری از قبیل درمارولر و LED وجود دارد که انجام دادن آنها در خانه به حفظ نتایج به دست آمده کمک می‌کند. البته این روش‌ها ماندگاری اثر بوتاکس را افزایش نمی‌دهد و صرفاً کیفیت پوست را بهبود می‌دهد تا نتیجه بهتر و صورت جوان‌تر شود.

آیا بوتاکس باعث بی‌حس شدن و بی‌احساس به نظر رسیدن صورت می‌شود؟

بوتاکس بر عصب‌های حسی اثر نمی‌گذارد و باعث بی‌حسی نمی‌شود. چنانچه بوتاکس به روش صحیح تزریق شود، پیشانی و ابروها را بالا می‌برد تا چهره‌ای شاداب و جذاب ایجاد شود. اما اگر مقدار زیادی بوتاکس در ناحیه‌ی مثلث خطر صورت، در خطوط افقی پیشانی تزریق شود، چهره حالتی بی‌احساس و یخ‌زده پیدا می‌کند. به همین دلیل است که بوتاکس باید توسط پزشکی مجرب تزریق شود که می‌تواند مقدار مناسبی بوتاکس را با توجه به بزرگی عضلات تزریق کند.

چطور می‌توانم از بی‌احساس و یخ‌زده به نظر رسیدن صورت پس از تزریق بوتاکس جلوگیری کنم؟

برای جلوگیری از ایجاد این حالت باید به متخصص مجرب مراجعه کنید تا ایشان مقدار مناسبی بوتاکس را در محل صحیح تزریق کنند. بهتر است مقدار زیادی بوتاکس، به ویژه در خطوط افقی پیشانی تزریق نشود، در غیر این صورت چهره حالت طبیعی خود را از دست می‌دهد و بی‌احساس و یخ‌زده به نظر می‌آید. مقدار صحیح بوتاکس هنگام تزریق برای رفع خطوط دور چشم بسیار مهم است، اگر بوتاکس بیش از حد تزریق شود، گونه نمی‌تواند حرکت طبیعی داشته باشد.

آیا می‌توان تزریق بوتاکس را در کنار درمان‌های دیگر انجام داد؟

تزریق بوتاکس معمولاً همراه با تزریق ژل‌هایی مانند ژوویدرم انجام می‌شود. این درمان ترکیبی “لیفت صورت مایع” نامیده می‌شود.

آیا در بوتاکس مو نیز سم بوتولینوم وجود دارد؟

بوتاکس مو واقعاً حاوی ماده‌ای به نام سم بوتولینوم، یعنی ماده‌ی اصلی بوتاکس نیست. بوتاکس مو در واقع براساس شیوه‌ی تاثیرگذاری این فراورده نام‌گذاری شده است. همان‌طور که بوتاکس عضلات را شل و پوست را صاف می‌کند، بوتاکس مو نیز تک تک تارهای مو را پر می‌کند تا موها پرپشت و لخت شود.

آیا بوتاکس برای لیفت سینه هم کاربرد دارد؟

بسیاری از پزشکان معتقداند که چنانچه بوتاکس در قفسه سینه تزریق شود، اثر لیفت طبیعی سینه‌ها نیز به دست می‌آید. تصور بر این است که اگر بوتاکس مستقیماً در عضلات پکتورال تزریق شود، عضلات جلوی بالاتنه را شل می‌کند، در نتیجه شانه‌ها دیگر به جلو کشیده نمی‌شود و سینه‌ها به طور طبیعی بالا می‌رود. مبدع این تکنیک معتقد است که این تزریق راحت و سریع سینه‌های افتاده را بالا می‌کشد و سینه‌ها را یک سایز بزرگتر نشان می‌دهد.

بوتاکس زیر بغل و کف دست برای درمان تعریق چگونه عمل می کند؟

بوتاکس زیر بغل و کف دست برای درمان تعریق چگونه عمل می کند؟

بوتاکس دارویی است که عضلات را موقتاً فلج می‌کند تا عارضه‌های عضلانی درمان شود، چین و چروک‌ها کمتر شود یا تعریق متوقف شود. بوتاکس درمانی شناخته شده و موثر برای تعریق شدید زیربغل (هیپرهیدروز) است که سازمان غذا و دارو نیز آن را تایید کرده است. زمانی که بوتاکس برای درمان تعریق شدید زیربغل تزریق می‌شود، ترشح مواد شیمیایی فعال کننده‌ی غدد تعریق را متوقف می‌کند. پزشک، معمولاً متخصص پوست، حدود 50 واحد بوتاکس را زیر هر بغل تزریق می‎‌کند. هرچه بوتاکس بیشتری تزریق شود، اثر درمان طولانی‌تر می‌شود و بیمار برای مدت بیشتری از تعریق شدید خلاص می‌شود. این درمان سریع و بدون درد است.

مراقبت‌های پس از تزریق بوتاکس به پیشانی چیست؟

روی پیشانی نخوابید یا آن را ماساژ ندهید، زیرا این کار می‌تواند باعث جا‌به‌جا شدن بوتاکس به سمت پلک بالایی شده و منجر به احساس سنگینی در پلک‌ها یا حتی ایجاد کمی افتادگی در آن‌ها خواهد شد. تا زمانی‌که این مشکل خودبه‌خود در ظرف 7 تا 21 روز رفع شود، قطره‌های چشمی آپراکلونیدین می‌توانند این اثر را خنثی کنند. با تزریق بوتاکس پیشانی، برخی از بیماران سردرد خفیفی می‌گیرند که با مسکن‌های پاراستامول از بین می‌رود و کبودی خفیف ایجاد شده را نیز می‌توان با آرایش مخفی کرد که البته  بعد از چند روز خودبه‌خود از بین می‌رود. اثرات تزریق بوتاکس 3 تا 10 روز  بعد از تزریق ظاهر می‌شود و بین 2 تا 7 ماه اثر آن باقی می‌ماند، که میزان آن، به مقدار استفاده شده‌ی بوتاکس و فیزیولوژی بیماربستگی دارد یعنی برخی از بیماران اثر بوتاکس‌شان زودتر و برخی دیرتر از بین می‌رود. بعد از اولین تزریق گاهی بعد از دو 2 تا 3 هفته از بیمار خواسته می‌شود که برای معاینه و پرکردن مجدد محل تزریق درصورت نیاز، دوباره مراجعه نماید. بسیاری از بیماران تزریق بوتاکس را یک یا دوبار در سال تکرار می‌کنند.

خطرات احتمالی تزریق بوتاکس چیست؟

براساس مطالب مقاله‌ی ، منتشر شده در ژورنال آکادمی درماتولوژی امریکا (JAAD)، عوارض جانبی کمی برای تزریق بوتاکس گزارش شده است.

تزریق بوتاکس اگر توسط پزشکی تحصیل کرده و مجرب انجام گیرد کاملاً ایمن و بی‌خطر است. تا به امروز، تنها دو ماده برای تزریق تأیید شده است، دیسپورت و بوتاکس. پزشک موظف است بطری و محتویات مورد استفاده برای درمان را در معرض دید متقاضی قرار دهد. اگر بطری فاقد برچسب اطلاعات محل ساخت، میزان غلظت و تاریخ انقضاء باشد، چنین درمانی خطرناک بوده و جهت جلوگیری از مضرات بوتاکس بیمار نباید آن را قبول کند.

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

به دلیل اندازه‌ی بسیار عالی سوزن، بسیاری از افراد دردی احساس نمی‌کنند، هرچند در بعضی از نواحی حساس، پیش از درمان کرم‌های بی‌حس کننده استفاده می‌شود که این امر موجب راحت‌تر شدن تزریق می‌شود.

آیا می‌توان از بعد از درمان آرایش کرد؟

یک ساعت و نیم بعد از تزریق امکان انجام آرایش وجود دارد.

هزینه‌ی تزریق بوتاکس چقدر است؟

هزینه‌ی تزریق بوتاکس براساس مقدار ماده‌ی تزریق شده و تعداد ناحیه‌های درمان تعیین می‌شود.

جهت اطلاعات بیشتر می توانید با تعیین وقت قبلی برای مشاوره مراجعه نمایید.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *