آیا موهای کاشته شده رشد می کنند؟

رشد موهای کاشته شده

رشد موها پس از کاشت مو از فردی به فرد دیگر متفاوت است. به طور کلی رشد مو طی 6 تا 12 ماه مشاهده می‌شود. رشد مو در دو طرف سر شما یکنواخت نیست. به طور کلی یک طرف از دیگری عقب می‌افتد. همچنین میزانی ریزش مو در ناحیه پیوند مو و اطراف آن وجود دارد. مراحل رشد مو پس از کاشت با توجه به جدول زمانی زیر اتفاق می‌افتد:

1-6 روز پس از عمل


به مدت 1 هفته پس از کاشت ممکن است تورم خفیف در پیشانی را تجربه کنید. همچنین ممکن است لخته‌های خونی و قرمزی خفیف در ناحیه جراحی را تجربه نمایید.

10-14 پس از عمل


استاپل‌ها معمولا بعد از 10 تا 14 روز پس از جراحی برداشته می‌شوند. ریزش مو می‌تواند تقریبا سه هفته پس از جراحی مشاهده شود. این ریزش یک مسئله طبیعی است که اتفاق می‌افتد.

1-3 ماه پس از عمل


در عرض 1-3 ماه رویش تار موهای جدید از سطح پوست سر را مشاهده خواهید کرد. موهای جدید ممکن است با هم رشد نکنند اما در نهایت همه رشد خواهند کرد. در ابتدا رشد موهای بسیار نازک را مشاهده خواهید کرد، اما به مرور زمان، رو به ضخیم شدن می‌رود. در طی این مدت ممکن است بروز ضایعات آکنه مانند در نزدیکی ناحیه دریافت کننده را مشاهده کنید. این وضعیت موقتی است و نشانه‌ای مثبت از رشد موهای جدید می‌باشد.

5-6 ماه پس از عمل


پس از 5-6 ماه بعد از عمل، رشد موهای جدید دیده می‌شود. طول این موها حدود دو تا سه اینچ است. ساقه مو با گذشت زمان ضخیم می‌شود.

8-10 ماه پس از عمل


شما می‌توانید نتایج قابل توجهی را طی 8-10 ماه پس از کاشت مشاهده کنید. موهای ضخیم‌تر و بلندتر در مقایسه با موها بلافاصله پس از پیوند مشاهده می‌شود.

1 سال پس از عمل


شما می‌توانید نتایج کامل را 1 سال پس از کاشت مشاهده کنید. تغییرات بافتی اندکی در موهای پیوند شده وجود دارد. موهای جدید ممکن است بیشتر از موهای قبلی شکننده باشند یا به صورت فر و زمخت رشد کنند. اغلب درخشش مو نیز کاهش می‌یابد. رشد موها پس از کاشت مو یک روند تدریجی است. نرخ رشد موها پس از کاشت مو از فردی به فرد دیگر متفاوت است، بنابراین اگر رشد سریع مو را مشاهده نکردید، نگران نباشید. زمانی طول می‌کشد تا رشد مو به شکل طبیعی صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *