کاشت مو:انتقال ریشه ی مواز نواحی پر تراکم برای رفع کم مویی سر

کاشت مو شامل انتقال موی دائمی به روش جراحی همراه با ریشه‌های آن به ناحیه‌ای از پوست بی مو یا کم مو است. کاشت مو عمدتا برای درمان عارضه طاسی ارثی، شناخته شده با نام آلوپسی آندروژنیک، الگوی موی مردانه یا به طور نادر، الگوی ریزش موی زنانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیماران مبتلا به الگوی ریزش موی مردانه دارای موی مادام العمر در طرفین و پشت سر هستند که به عنوان نواحی اهدا کننده در کاشت استفاده می‌شوند.

 

 

 

 

 کلینیک زیبایی رز از انگشت‌شمار کلینیک‌ها در زمینه کاشت مو و کاشت مژه طبیعی است که با تیم فوق تخصصی و با بهترین امکانات و تجهیزات پزشکی و تجربه زیاد و جدیدترین روش‌های درمانی و داروئی توانسته است به بالاترین سطح کیفی و رضایت متقاضیان کاشت مو دست پیدا کند. از موفقیت‌های این مرکز استفاده از روش‌های fut-fit و ترکیبی با بالاترین تراکم مو و طراحی طبیعی‌ترین خط رویش موها با ظاهر کاملاً یکدست، طبیعی و خوشایند است. مراجعه‌کنندگان به کلینیک زیبایی رز، با مدرن‌ترین و کم عوارض ترين روش پيوند مو در جهان درمان می‌شوند. تيم تخصصي كاشت مو کلینیک زیبایی رز عقیده دارند كه كاشت و پيوند مو يك فرآيند ساده پزشكي نيست بلكه ترکیبی از علم پزشكي، هنر و تجربه می‌باشد كه نتيجه نهايي آن چهره‌ای زيبا  براي فرد است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت مشاوره می‌توانید با همکاران ما از طریق شماره تلفن‌های 02122283000 و 02126140951 تماس بگیرید

 

آیا شما کاندید خوبی برای کاشت مو هستید؟


 آیا شما کاندید خوبی برای کاشت مو هستید

تعدادی از مهم‌ترین نکات قابل‌بررسی در زیر عنوان‌شده و کمک می‌کند تا شما بتوانید تا حدودی خود را به‌عنوان یک کاندید کاشت مو ارزیابی کنید.

سن : اغلب آقایان 18 تا 25 ساله کاندید مناسب کاشت مو نمی‌باشند به‌جز موارد خاص با نظر پزشک؛ زیرا با بررسی میزان ریزش موی فعلی آن‌ها پیش‌بینی توسعه یافتن طاسی در آینده امکان‌پذیر نمی‌باشد. بهترین زمان کاشت مو زمانی مناسب است که ریزش موی سر فرد متوقف شده باشد.
وضعیت سلامت : به‌منظور بررسی وضعیت سلامت فرد، بررسی شرح‌حال کامل و انجام آزمایشات لازم ضروری می‌باشد.

بانک مو کسانی کاندید بهتری برای کاشت مو هستند که در ناحیه پشت سرشان تراکم بالایی از فولیکول‌های مو داشته باشند. تراکم به معنی تعداد موها در واحد سطح می‌باشد. البته به کمک متدهای نوین، برای افرادی که تراکم موی کمتری دارند نیز کاشت مو قابل انجام است و نتایج رضایت بخشی خواهد داشت.
میزان شلی پوست سر : میزان شلی پوست مشخص می‌کند تا چه میزان از پوست پشت سر را می‌توان برداشت تا با حداقل کشش بتوان بخیه زد و احتمال جای بخیه کاهش یابد. البته این موضوع تنها در روش fut حائز اهمیت است و در مورد بیمارانی که پوست سرشان به‌اندازه کافی شل نیست می‌توان مشکل را با استفاده از روش fit حل نمود.

 بهترین راه برای دانستن این موضوع که انجام عمل کاشت مو و کاشت مژه برای شما مناسب است یا خیر، انجام مشاوره با متخصصین کلینیک رز می‌باشد.

 

 

مزایای کاشت مو در کلینیک ما• پزشکان مجربی شما را درمان می‌کنند. جراحان کاشت موی این کلینیک در زمینه ی کاشت مو تخصص دارند و هرساله صدها بیمار را درمان می‌کنند.

• ما از ریزترین ابزار استفاده می‌کنیم که منجر به وارد شدن کمترین آسیب به پوست سر می‌شود.

• به لطف مهارت‌ها و روش‌های پیشرفته‌ای که ارائه می‌کنیم، نتایج قابل تشخیص نیستند.

• پس از درمان، در پشت سر خود هیچ جای زخم خطی نخواهید داشت و می‌توانید موهای خود را بلند یا کوتاه نگه دارید.

• نتایج دائمی هستند، زیرا تیم ما تضمین می‌کند که تنها قوی‌ترین و سالم‌ترین فولیکول‌ها برای روش کاشت موی شما انتخاب می‌شوند.

• نتایج طبیعی و مو پرپشت‌تر به نظر می‌رسد. موهای جدید در جهتی که با رشد موی شما انطباق دارد، کاشته می‌شود و ازآنجایی‌که ما فولیکول‌های سالم را انتخاب می‌کنیم، ناحیه درمان شده پرپشت به نظر می‌رسد.

• جای زخم‌های ناشی از آسیب‌دیدگی‌ها یا جراحی‌های قبلی را نیز می‌توان برطرف کرد. متخصصین کاشت مو در کلینیک رز پیشرفته‌ترین و کم تهاجمی‌ترین روش‌های کاشت موی موجود را ارائه می‌کنند و در پشت سر هیچ جای زخم خطی یا جای زخم نمایانی را باقی نمی‌گذارند. شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن و با کمترین میزان درد و ناراحتی، زندگی روزمره خود را از سر بگیرید.

قبل از فرآیند عمل


قبل از فرآیند عمل

 • به مدت 10 روز قبل از عمل، آسپیرین یا ویتامین E، گیاه دارویی جینگو بیلوبا یا هرگونه مولتی ویتامین (اینها نیز حاوی ویتامین E هستند) مصرف نکنید. بسیاری از داروها شامل آسپرین هستند، بنابراین لطفا مطمئن شوید که تمام برچسب‌های دارویی را بخوانید. ممکن است پاراستامول اجباری مصرف کنید.
 • به مدت 3 روز قبل از عمل، داروهای ضد التهاب (مثلا ایبوبروفن) را مصرف نکنید، از نوشیدن الکل جلوگیری کنید و دچار آفتاب سوختگی نشوید.
 • استفاده از مینوکسیدیل را سه روز قبل از عمل خود متوقف کنید.
 • در صورتی که هر گونه آرامبخش در طول دوره دریافت می‌کنید، باید برنامه‌ای برای برگشت به خانه تنظیم کنید. نوع آرامبخشی که دریافت می‌کنید به شما و پزشکتان بستگی دارد.
 • اگر شما خارج از شهر زندگی کنید، اقدامات را برای اقامت در هتل و حمل و نقل انجام دهید.
 • اگر موهایتان را رنگ می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که 3 روز یا بیشتر قبل از عمل موهای شما رنگ گرفته است. 3 هفته بعد از انجام این کار می‌توانید دوباره موهایتان را رنگ کنید. برای کمک به پوشش دادن بخیه‌های ناحیه‌ی اهدا کننده، اجازه دهید موها در پشت سرتان حداقل ½ اینچ (2 سانتیمتر) رشد کنند. مو در بقیه سر شما می‌تواند هر اندازه‌ای باشد.
 • برای بهترین بهبودی لطفا یک هفته قبل و یک هفته بعد از فرآیند عمل سیگار نکشید. روز قبل از عمل و روز عمل:
 • خوب بخوابید.
 • صبحانه‌ی سبک بخورید، اما روز عمل کافئین ننوشید.
 • داروهای تجویز شده به طور مرتب (به عنوان مثال فشار خون) باید صبح روز عمل مصرف شوند.
 • برای مطب، بلوزی بپوشید که از جلو با دکمه پوشیده شود نه از سر. تمام جواهرات، ساعتها و غیره را در بیاورید.
 • آماده باشید که قبل از فرآیند عمل لنزهای چشمی را بردارید.

انواع روش‌های کاشت مو 

 کاشت مو در کلینیک رز با استفاده از جدیدترین متدهای روز دنیا در کاشت موی طبیعی توسط تیمی از مجرب‌ترین تکنسین‌های کاشت مو و پزشک متخصص انجام می‌شود. کاشت مو در این کلینیک به سه روش fut ، fit و روش ترکیبی انجام می‌شود. در ادامه به بررسی هرکدام از روش‌ها خواهیم پرداخت.

روش fut

این روش به چهار مرحله اصلی تقسیم می‌شود: برداشت مو از ناحیه اهداکننده، آماده‌سازی گرافت، ایجاد ناحیه دریافت‌کننده و قرار دادن گرافت.

برداشت مو از ناحیه اهداکننده: اولین مرحله این روش برداشت نوار اهداکننده از محل دریافت‌کننده به شکلی است که کمترین آسیب به موهای اهداکننده وارد شود و کمترین جای زخم در ناحیه اهداکننده پس از بخیه زدن بافت ایجاد شود. این روش به محدود شدن ایجاد جای زخم در ناحیه اهداکننده کمک می‌کند، زیرا به مو این امکان را می‌دهد تا از جای زخم رشد کند و نمایان بودن را به حداقل برساند.

آماده‌سازی گرافت: در این مرحله باریکه اهداکننده زیر میکروسکوپ مخصوص جراحی ترمیم مو گذاشته می‌شود و باریکه مو به پیوندهای (گرافت‌های) بسیار ریزی از واحدهای فولیکولی مجزا دربرگیرنده یک تا چهار تار مو تقسیم می‌شود.

ایجاد نواحی دریافت‌کننده: جراح متخصص کاشت مو ناحیه‌های دریافت‌کننده مو را متناسب با برنامه کاشت زیبایی موی طراحی شده مختص هر بیمار در زاویه، جهت و موقعیت مناسب ایجاد می‌کند.

قرار دادن: در پایان جراح متخصص پیوندهای مو را با دقت در ناحیه‌های مشخص‌شده کم‌پشت و بدون موی پوست سر قرار می‌دهد.

روش FUE) fit)

در طول روش کاشت موی FUE، واحدهای فولیکولی مجزا (گروه‌های موی یک، دو، سه و چهار تار مویی که به‌صورت طبیعی در پوست سر رشد می‌کنند) با استفاده از یک پانچ بسیار ریز یکی‌یکی برداشت می‌شوند. اندازه این پانچ بین 0.7 تا 1 میلی‌متر است. عموماً موی ناحیه اهداکننده، کوتاه می‌شود تا پزشک بتواند پوست سر بیمار را مشاهده کند. واحدهای فولیکولی (که گرافت نام دارند) از نواحی مقاوم در برابر طاسی در کناره‌ها و پشت سر (که به آن‌ها نواحی اهداکننده گفته می‌شود) با استفاده از یک فرآیند چندمرحله‌ای گرفته می‌شوند.
وقتی واحد فولیکولی از بافت‌های مجاور جدا شود، می‌توان آن را اغلب با انبرکی که موی بالای سطح پوست را می‌گیرد، استخراج کرد. هر گرافت واحد فولیکولی باید با دقت در نواحی دریافت‌کننده (نواحی موردنظر برای کاشت موی طبیعی) کوچکی که پزشک در نواحی طاس یا کم‌پشت پوست سر ایجاد کرده، قرار داده شوند. بسته به ترجیح پزشک، واحدهای فولیکولی به دو صورت در ناحیه دریافت‌کننده قرار داده می‌شوند یا فوراً پس از برداشت هر گرافت در نواحی دریافت‌کننده از پیش ایجادشده قرار می‌گیرد یا پس از اتمام فرآیند استخراج واحدهای فولیکولی این کار صورت می‌گیرد. گرافت های برداشت‌شده که فوراً کاشت نشوند، به‌دقت در یک محلول حاوی سالین نگهداری می‌شوند. از محلول‌های نگهداری بافت دیگر می‌توان به بافر، مواد مغذی و آنتی‌اکسیدان‌ها یا پلاسمای غنی از پلاکت حاوی فاکتورهای رشد و ویژگی‌های بهبود زخم اشاره کرد. محلول‌های نگهدارنده مانع از خشک و کم آب شدن واحدهای فولیکولی می‌شود که فوراً در نواحی دریافت‌کننده پوست سر کاشت نمی‌شوند.

روش اتوماتیک (SAFER)

تکنیک پیوند موی اتوماتیک سیفر (SAFER)، درواقع همان روش پیوند موی F.U.E است، با این تفاوت که با دستگاهی به‌نام S.A.F.E.R (مخفف Suction Assisted Follicular Extraction and Reimplantation) انجام می‌شود. دستگاه S.A.F.E.R یک ابزار الکترو پنوماتیک است که برای استخراج واحدهای فولیکول مو از طریق مکش (ساکشن) و کاشت موها، استفاده می‌شود.
تکنیک پیوند موی اتوماتیک یا کاشت مو به روش safer، بدون نیاز به جراحی انجام می‌شود، بنابراین دیگر نیازی به ایجاد شکاف در ناحیه برداشت مو نخواهد بود. متعاقباً جای زخم ناخوشایندی از آن باقی نخواهد ماند. همچنین بیمار نیازی به دوره طولانی ریکاوری ناشی از ادم شدید و مستمر، نخواهد داشت.

روش ترکیبی

در طاسی‌های وسیع 2500 تا 4000 گرفت (5000 تا 10000 تار مو) لازم است تا پرپشتی قابل قبولی ایجاد شود. کاشت این تعداد مو فقط با روش جراحی FUT مستلزم برداشتن نوار پهن و بلندی (به عرض 2 تا 2.5 سانتی‌متر و طول 30 تا 33 سانتی‌متر) از پشت سر بیمار است که نتیجه آن موفقیت‌آمیز نیست.
از طرف دیگر اگر قرار باشد تنها با روش غیر جراحیFIT  این تعداد گرفت از سر بیمار برداشت شود عارضه‌ای که نصیب بیمار می‌شود طاسی و کچلی پشت سر است.
برای جبران عوارض فوق، روش ترکیبی از ترکیب دو روش FUT و FIT ابداع شده است. با بهره‌گیری از این تکنیک، می‌توان 16000 تار مو در یک جلسه به سر بیماران پیوند زد.
در روش ترکیبی کاشت مو، عمل پیوند موی طبیعی در 2 روز متوالی انجام می‌شود؛ مثلاً روز اولFUT  و روز دوم FIT انجام می‌شود و در هر روز یک منطقه از طاسی کاشته می‌شود. به‌این‌ترتیب حداکثر موها در حداقل زمان کاشته می‌شود. حسن اصلی روش ترکیبی آن است که از بانک موی سر به نحو احسن استفاده شده و با استفاده هم‌زمان از هر دو روش کاشت مو (FUT+FIT) سطح وسیع‌تری (80-100% طاسی) پوشش داده می‌شود و تراکم موها افزایش می‌یابد.

با این اوصاف ما قادر خواهیم بود دو تا سه برابر آنچه تابه‌حال امکان‌پذیر بوده است را به سر بیماران پیوند بزنیم. برداشت FIT بيمار از منطقه مطمئن و بدون ريزش انجام می‌شود تا موها در آينده نزديك دچار ريزش نشود.

مزیت روش ترکیبی

افزایش 30 درصد در تراکم موهای کاشته شده در طاسی‌های متوسط است. قبلاً در یک جلسه کاشت مو با هریک از روش‌های FUT یا FIT در هر سانتی‌متر مربع از پوست سر 20 تا 30 گرفت (40 تا 60 تار مو) کاشته می‌شد. سپس در جلسه دوم که 9 ماه بعد از عمل اول انجام می‌شد لابه‌لای موها پر می‌شد؛ اما امروزه با روش ترکیبی بدون معطلی می‌توان میان موها را کاملاً پر کرد و تراکم موها را افزایش داد (گاهی تا 50 گرافت یا 100 تار مو در هر سانتی‌متر که معادل 30 درصد افزایش تراکم است). کاشت مو با تراکم زیاد رضایت بیشتر بیماران و آسودگی خاطر پزشک را به ارمغان می‌آورد. بنابراین توصیه می‌شود که در طاسی‌های نه‌چندان وسیع هم از روش ترکیبی استفاده شود.

 

مراقبت پس از عمل


مراقبت پس از عمل

ترمیم مو یک فرآیند ظریف است. پیروی از دستورالعمل‌های زیر به تضمین دریافت بهترین نتایج کمک می‌کند. داروها را همانگونه که تجویز شده است مصرف کنید:

 • Tab Ciprolet- آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت. 1 قرص را دو بار در روز به مدت 10 روز مصرف کنید.
 • ادویل (ایبوبروفن)، Aleve (ناپروکسن)، و Tylenol نیز بسیار موثر هستند و منجر به خواب آلودگی نمی‌شوند.
 • Tab Elina/Alarid/Mast 1- در صورتی که خارش در محل کاشت باقی ماند، هنگام خواب روزانه 1 قرص بخورید.

خواب و فعالیت

 • به منظور جلوگیری از تورم سرتان را روی چندین پشتی بالا بگیرید یا روی صندلی لم بدهید. شب اول یک حوله زیر سر خود قرار دهید.
 • برای جلوگیری از از دست دادن گرافت‌ها یا افزایش تورم، از هرگونه فعالیت بدنی شدید در 2 روز اول اجتناب کنید. بعد از 2 هفته، بلند کردن وزنه، تمرین سنگین، و غیره ممکن است دوباره از سر گرفته شود و شنا پس از 4 هفته می‌تواند از سر گرفته شود.
 • استفاده از کلاه حفاظت مناسب را برای شما فراهم می‌آورد. از پوست سرتان مراقبت کنید و آن را تمیز کنید.
 • روز عمل قبل از اینکه مطب را ترک کنید پوست سرتان تمیز می‌شود. اغلب موارد خونریزی کمی در چندین محل کاشت در 24 ساعت اول وجود دارد. با یک پارچه یا گاز تمیز به مدت 10 دقیقه روی ناحیه خونریزی کمی فشار ملایم وارد کنید.
 • بیمار روز بعد از عمل برای برداشتن پانسمان و در صورت نیاز به شستن مو به کلینیک باز می‌گردد.
 • سر خود را با آب خنک یا گرم خیس کنید و آن را با استفاده از یک کاسه روی پوست سر خود بریزید (روی سر، کناره‌ها و پشت سر).
 • با استفاده از یک شامپوی ملایم، شامپو را روی دستان خود بریزید و آن را به آرامی روی ناحیه کاشت قرار دهید، و آنرا به قسمت‌های دیگر پوست سر نیز بمالید، از جمله کناره‌های سر و پشت پوست سر. اطمینان حاصل کنید که نواحی بخیه را خوب بشویید.
 • شامپو را به آرامی شستشو دهید و سپس آهسته پوست سر را خشک کنید.
 • شانه زدن در روز سوم، به آرامی هر چه تمام‌تر، مجاز است.
 • این روتین روزانه را به مدت 5 روز اول ادامه دهید. پس از آن باید شروع به مالیدن آرام ناحیه به منظور کمک به حذف پوسته‌ها کنید و به طور طبیعی دوش بگیرید.
 • هرگونه پوسته پوسته باقی مانده پس از 10 روز خودش می‌ریزد.

بهبودی

دوره ریکاوری در افراد مختلف، متفاوت می‌باشد. برای ۲۴ ساعت پس از عمل، نباید رانندگی کرده و یا با ماشین‌آلات خطرناک کار کنید. بخیه‌های احتمالی استفاده‌شده در این درمان معمولاً پس از گذشت ۷ روز کشیده می‌شوند و پیوندهای زده شده پس از گذشت ۱۰ روز در محل خود محکم می‌شوند. پس از گذشت ۱ تا ۲ روز از عمل پیوند مو، اکثر بیماران نیازی به استفاده از داروهای مسکن برای کاهش و کنترل درد ندارند. وضعیت پیوند مو سر بیمار با توجه به مجموعه‌ای از شرایط همچون مقدار موی موجود روی سر فرد، شرایط پوستی و ویژگی‌های درمانی بیمار، در فاصله زمانی کمتر از یک ماه برای سایرین غیر قابل تشخیص خواهد شد. به‌هرحال، این شرایط برای بعضی بیماران برای مدت دو تا سه ماه برطرف می‌شود. موهای پیوند زده شده فرآیند رشد خود را با گذشت ۳ تا ۴ ماه پس از عمل جراحی شروع می‌کنند. به‌این‌ترتیب رشد کامل و عادی موها پس از کاشت موی طبیعی به یک سال زمان نیاز دارد.

عوارض کاشت مو


عوارض کاشت مو جزئی هستند و بدون اینکه اثری بر نتیجه نهایی داشته باشد، می‌توان آن‌ها را برطرف کرد. این روش جراحی به‌طورکلی بسیار موفقیت‌آمیز و بی‌خطر است، اما با توجه به این‌که به‌سختی می‌توان پیش‌بینی کرد که این روش برای هر بیمار چگونه عمل می‌کند، ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید. به‌طورکلی، هر فردی نسبت به هر عمل واکنش متفاوتی دارد. این روش برای اغلب افراد نتایج مثبتی را به همراه دارد، اما در صورت با تجربه نبودن جراح مشکلاتی ممکن است به وجود بیاید

عوارض جانبی احتمالی این روش جراحی شامل موارد زیر است:

 • رشد ضعیف یا کند مو: احتمالاً ناشی از آسیب به فولیکول‌ها است.
  عفونت: این مشکل به‌ندرت پیش می‌آید، زیرا قبل و پس از کاشت مو بیمار داروهای آنتی‌بیوتیک مصرف می‌کند.
  جای زخم مشخص: جراح سعی می‌کند برش را در بخش مناسبی از ناحیه اهداکننده قرار دهد تا به‌سختی بتوان به وجود آن پی برد.
  التیام نامناسب زخم: عوامل ژنتیکی در وجود این مشکل نقش ایفا می‌کنند و بعضی از افراد نسبت به افراد دیگر سریع‌تر بهبودی پیدا می‌کنند.
  تغییر در رنگدانه پوست: احتمال تغییر رنگ پوست (تیره شدن) وجود دارد، البته این اتفاق به‌ندرت پیش می‌آید.

 هر روش جراحی عوارضی به همراه دارد و روش جراحی کاشت مو نیز از این قاعده مستثنا نیست؛ اما درصورتی‌که این عمل نزد پزشک معتبر انجام شود، عوارض آن بسیار کاهش می‌یابد. پزشکان متخصص کلینیک رز با تجربه و سابقه درخشان خود در این زمینه، عوارض جانبی این عمل را تا حد ممکن کاهش می‌دهند تا شما بتوانید به بهترین نتایج ممکن دست یابید.

هزینه و قیمت


هزینه کاشت مو برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد و بستگی به تعداد گرافت های کاشته شده برای هر بیمار دارد. محاسبه هزینه کاشت موی طبیعی به طور دقیق کار ساده‌ای نیست. هزینه کاشت ابرو نیز از همین قاعده پیروی می کند . تیم پزشکی ما در طول جلسه مشاوره قیمت کاشت مو را تعیین می‌کنند. جزئیات عمل و تعداد گرافت های کاشته شده قیمت نهایی روش کاشت مو را تعیین می‌کنند.

برای دریافت مشاوره درباره نحوه محاسبه هزینه‌های عمل کاشت مو با مشاورین کلینیک تماس حاصل فرمایید.

سؤالات رایج کاشت مو


ازجمله سوالات رایج کاشت مو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آیا کاشت مو برای زنان نیز صورت می‌گیرد؟

بله. ریزش مو در زنان تقریباً شایع است. اگرچه الگوی ریزش موی زنان نسبت به مردان متفاوت است و اغلب پشت خط مو کم‌پشت می‌شود. روش درمانی مردان و زنان مشابه است.

آیا این روش دردناک است؟

روش کاشت موی FUE دردناک نیست. برای بی‌حس کردن ناحیه قبل از شروع درمان از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود و ازاین‌رو بیمار در طول کاشت مو به‌جز احساس سایش مختصر، دردی را احساس نمی‌کند. پس از کاشت مو کمی قرمزی ایجاد می‌شود که در عرض چند روز از بین می‌رود.

آیا موهای بلند، مشکلی برای کاشت مو ایجاد می‌کند؟

خیر. برعکس لازم است موها در هنگام کاشت حداقل دو سانتی‌متر بلند باشند تا محل زخم گرفتن گرافت از پشت سر مخفی بماند. لازم نیست قبل از کاشت مو، موهای خود را کوتاه کنید و موهای بلند مشکلی برای کاشت مو ایجاد نمی‌کند

 آیا موهای کاشته شده حساس و سست هستند؟

خیر، موهای کاشته شده بسیار مقاوم هستند و دائماً رشد خواهند داشت و خصوصیات قبلی خود را حفظ می‌کنند. بعد از زمان ریکاوری می‌توانید مانند قبل موی خود را کوتاه کنید، شانه کنید، رنگ کنید و …

آیا بلافاصله بعد از کاشت مو می‌توانم به خانه برگردم؟

بله، در کمال اطمینان می‌توانید بعد از کاشت مو به خانه بازگردید. البته درصورتی‌که مسیر رانندگی تا خانه طولانی است بهتر است شخص دیگری شما را تا خانه برساند.

چه مدت بعد از کاشت مو می‌توانم به سرکار بازگردم؟

شما روز بعد از کاشت مو می‌توانید به کار خود بازگردید و داشتن یک روز مرخصی کافی است.

چه مدت بعد از کاشت مو می‌توانم به تمرینات ورزشی بازگردم؟

تمرینات سبک را می‌توانید یک هفته بعد از کاشت مو شروع کنید اما انجام تمرینات شدید را باید طبق دستور متخصص و بسته به روش کاشت مو بین ده روز تا چند هفته متوقف کنید. شنا کردن در استخر را نیز باید حداقل برای ده روز کنار بگذارید.

چه زمان می‌توانم دوباره موهایم را شامپو کنم؟

تا یک هفته بعد از کاشت مو باید طبق دستور متخصص و با شامپوی مخصوص موی خود را بشویید و بعدازآن می‌توانید به روش عادی سر خود را بشویید.

مدت زمان عمل کاشت مو چه مدت است؟

طول درمان به تعداد موی موردنیاز بستگی دارد. معمولاً کاشت مو بیش از یک روز طول نمی‌کشد (بین سه تا هشت ساعت). بااین‌حال، در بعضی از موارد، وقتی‌که تعداد تار موی زیادی کاشته می‌شود، بیمار دوست دارد روش کاشت مو در دو روز صورت بگیرد.
آیا پس از کاشت مو جای زخم ایجاد می‌شود؟

به لطف مهارت پزشکان متخصص کاشت مو، محل‌های درمان در ناحیه‌های کاشته شده معمولاً  به‌قدری کوچک هستند که جای زخم در عمل قابل‌تشخیص نیست. جای زخم در ناحیه اهداکننده با موی موجود شما پوشانده می‌شود. در اغلب موارد، فن‌آوری‌های جدید بکار گرفته در کلینیک رز باعث می‌شود که خط موی بازیابی شده در عمل قابل تشخیص نباشد.

به چند جلسه درمان نیاز است؟

تعداد جلسات موردنیاز برای بدست آوردن نتایج مطلوب برای هر فرد و بسته به میزان ریزش موی فرد متغیر است. اما بر حسب تجربه، اغلب بیماران حداکثر به دو جلسه نیاز خواهند داشت.

نتایج از چه زمانی قابل مشاهده هستند؟

بیماران می‌توانند فوراً پس از درمان طرح کلی خط موی خود را مشاهده کنید و مو پس از درمان به‌صورت نرمال شروع به رشد می‌کند. ریزش موی کاشته شده در چند هفته پس از درمان نرمال است، اما پس‌ازاین ریزش اولیه، مو دوباره قوی و سالم رشد می‌کند و برای همیشه باقی می‌ماند. نتایج را در حدود چهار تا شش هفته پس از درمان می‌توانید مشاهده کنید و نتایج کامل را در حدود شش ماه پس از درمان می‌توان مشاهده کرد.

میزان ماندگاری نتایج چه مدت است؟

نتایج روش‌های کاشت مو دائمی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *