درمان ریزش مو با مزوتراپی

19

ریزش مو در زیبایی پوست نقش به سزایی دارد و مشکلی است که بخش عمده‌ای از افراد بزرگسال مجبورند دیر یا زود با آن رو به‌رو شوند. حال در برخی افراد این مسأله زودتر و در برخی دیرتر بروز می‌کند. اما دیدن اینکه موی دُم‌اسبی روز به روز کم‌پشت‌تر و  باریک‌تر می‌شود یا خط رویش مو در جلو سر کم کم شروع به عقب رفتن کرده است، مسلماً برای هیچ کس در هیچ سنی نمی‌تواند خوشایند باشد. خوشبختانه امروزه علم پزشکی به راهکارهای نوینی برای غلبه بر این مشکل، دست پیدا کرده است.

 

کلینیک زیبایی رز برای همه کسانی که مایل به داشتن ظاهر زیباتر هستند و یا می‌خواهند سلامتی پوست خود را بهبود ببخشند، روش‌های درمانی جامع، نوین و غیر تهاجمی از قبیل درمان ریزش مو با مزوتراپی را ارائه می‌نماید. با یک تماس با کلینیک زیبایی رز می‌توانید بدانید که چرا همه مراجعان، خدمات مزوتراپی ارائه شده توسط این کلینیک را به عنوان بهترین خدمات مزوتراپی می‌دانند. همین امروز می‌توانید با کلینیک زیبایی رز تماس بگیرید و یک قرار مشاوره تعیین کنید تا در مورد اقداماتی که ما برای کمک به حل مشکل ریزش موی شما می‌توانیم انجام دهیم، اطلاعات بیشتری کسب کنید. پس با شماره 75139000-021 تماس بگیرید و یا از طریق تلگرام با شماره 09128851051 مشاوره رایگان دریافت کنید.

مزوتراپی چیست؟


 اصطلاح مزوتراپی بیانگر یک تکنیک درمانی است که از طریق آن، داروها یا عناصر غذایی به یک ناحیه هدف در پوست بدن تزریق می‌شود. این روش به عنوان جایگزینی برای مصرف یک داروی تقویت مو یا ماده غذایی خاص توسط بیمار شناخته می‌شود.

کاربردهای روش تزریق ترکیبی از دارو برای ریزش مو و مواد خاص به درون لایه مزودرم (لایه میانی) پوست، ظرف سال‌های متمادی به طور قابل ملاحظه‌ای گسترش پیدا کرده است و امروزه از این روش به طور موفقیت‌آمیزی برای درمان ریزش مو در مردان و زنان و بسیاری از بیماریها استفاده می‌شود. موفقیت بالای درمان ریزش موی سر با مزوتراپی خاطر ارسال عناصر غذایی مناسب به مقدار کافی به نقطه خاصی از پوست است که در مورد عارضه ریزش مو، این نقطه خاص همان فولیکول‌هایی هستند که وظیفه حمایت از رشد مو را بر عهده دارند. مبنای عملکرد روش مزوتراپی در درمان ریزش مو آن است که مشکل ریزش مو عمدتاً از عوامل و عوارضی که در ناحیه مزودرم یا همان لایه میانی پوست وجود دارند، ناشی می‌شود و بنابراین برای درمان این مشکل هم باید بر روی لایه مزودرم پوست تمرکز نمود.

چه عواملی باعث ریزش مو می‌شود؟


 ریزش مو معمولاً در اثر ترکیبی از سه عامل زیر به وجود می‌آید:

  • عدم تعادل هورمون‌ها در ناحیه اطراف فولیکول مو که اصولاً ناشی از افزایش بیش از حد میزان یک هورمون به نام DHT یا دی‌هیدروتستوسترون می‌باشد.
  • کاهش میزان جریان خون
  • کاهش تأمین مواد غذایی برای فولیکول مو

آیا من کاندیدای مناسبی برای عمل مزوتراپی هستم؟


 مشکل ریزش مو در زنان و مردان  اصولاً به خاطر تولید بیش از حد بعضی از هورمون‌ها همراه با کمبود عناصر مغذی برای مو به وجود می‌آید. شما می‌توانید در یک جلسه مشاوره ریزش مو با یکی از پزشکان متخصص در کلینیک ما شرکت کنید تا یک سری اقدامات دوره‌ای که می‌تواند مشکل ریزش مو زنان و مردان را با توجه به شرایط و نیازهای خاص افراد برطرف کند، تعیین و به شما ارائه شود. احتمال بسیار زیادی وجود دارد که روش مزوتراپی برای شما هم کارایی داشته باشد، زیرا این روش توانسته است به هزاران فرد دیگر در درمان قطعی ریزش موی آنها کمک کند.

مزوتراپی، یک راهکار اختصاصی برای حل مشکل ریزش موی شما


 برای مقابله با ریزش مو لازم است که عناصر غذایی به مقدار کافی به فولیکول مو رسانده شود و علاوه بر آن، میزان هورمون DHT و شدت التهاب موجود در ناحیه ریشه مو کاهش پیدا کند. با تقبل هزینه مزوتراپی ، این کار از طریق تزریق عناصر غذایی ضروری و داروهای ضد التهاب در عمق حدود یک میلی‌متری پوست سر انجام می‌شود.

با تقبل هزینه مزوتراپی مو  این مواد تزریقی باعث تحریک لایه میانی پوست می‌شود و فولیکول‌های مو را با محلول خاصی که دقیقاً بر اساس نیازها و شرایط بیمار تهیه شده است، تغذیه می‌کند. همچنین تزریق این مواد باعث القای تولید کلاژن و الاستین در پوست می‌شود. کلاژن و الاستین دو زیر واحد اصلی تشکیل دهنده ساختار پوست هستند. از مزایای مزوتراپی مو ، افزایش میزان کلاژن و الاستین است که باعث سالم‌تر و شاداب‌تر شدن پوست سر می‌شود و به این ترتیب پوست سر می‌تواند به شکل بهتری از فولیکول‌های مو حمایت کند.

20

فواید مزوتراپی برای درمان ریزش مو


  • از آنجا که عمل مزوتراپی نیازی به ایجاد بریدگی یا زخم در پوست سر ندارد، بنابراین خطر باقی ماندن جای زخم نیز در این روش وجود نخواهد داشت.
  • عدم ایجاد جراحت و بریدگی در پوست سر به معنی آن است که نیازی به استراحت بعد از عمل هم وجود ندارد.
  • نتایج حاصل از این عمل از دوام و ماندگاری طولانی برخوردار است و با رعایت روش‌های مراقبتی می‌توان ماندگاری نتایج آن را افزایش داد.
  • مزوتراپی یک عمل غیر تهاجمی یا با حداقل تهاجم است که به جزء سوزش مختصری در محل تزریق، باعث ایجاد هیچ گونه درد و ناراحتی برای بیمار نمی‌شود. حتی این سوزش مختصر در محل تزریق را نیز می‌توان با استفاده از یک کرم بی‌حسی در ناحیه محل عمل در فاصله حداقل نیم ساعت قبل از انجام مزوتراپی، به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش داد.

نتایج عمل مزوتراپی را در چه زمانی می‌توانم مشاهده کنم؟


 در اغلب بیماران لازم است حداقل 10 جلسه مزوتراپی انجام شود تا بتوان افزایش رشد موها را مشاهده کرد. به منظور دسترسی سریع‌تر به شروع رشد موها، معمولاً به بیماران توصیه می‌شود که در شروع درمان خود حداقل دو جلسه در هفته و به فاصله هر دو هفته یک بار این عمل را انجام دهند. در این صورت، نتایج اولیه عمل بعد از حدود دو تا سه ماه قابل مشاهده خواهد بود. پس از آنکه رشد موها آغاز شد، فقط از روش‌هایی که به حفظ نتایج عمل و تداوم رشد موها اختصاص دارد، به فاصله هر سه ماه یک بار استفاده می‌شود.

عمل درمان ریزش موی سر با مزوتراپی مو را به راحتی می‌توان در زمان ساعت ناهار نیز انجام داد. بسته به اندازه ناحیه مورد عمل، هر جلسه درمانی در حدود 20 دقیقه زمان می‌برد. بعد از پایان درمان، بیمار می‌تواند به محل کار خود باز گردد و فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرد. امروزه از عمل مزوتراپی به طور گسترده‌ای در اروپا، آمریکای جنوبی و ایالات متحده آمریکا استفاده می‌شود. این روش درمان ریزش مو در صورتی که در یک کلینیک حرفه‌ای و توسط پزشکان باتجربه انجام شود، کاملاً ایمن و بدون درد خواهد بود. برای انجام این عمل هیچ نیازی به بیهوشی یا استفاده از پانسمان و داروهای موضعی خاص وجود ندارد.

هزینه عمل مزوتراپی چقدر است؟


 برای داشتن برآوردی از هزینه و قیمت مزوتراپی موی سر توصیه می‌کنیم که با ما تماس بگیرید. هزینه درمان ریزش مو با مزوتراپی توسط بیمه‌های درمانی پوشش داده نمی‌شود.

سؤالات رایج


 در مزوتراپی از چه نوع موادی استفاده می‌شود؟

قبل از انجام عمل مزوتراپی، ابتدا آزمایش‌های دقیقی بر روی بیمار انجام می‌شود تا مشخص شود که بیمار از نظر کدام عناصر غذایی دچار کمبود می‌باشد. در واقع هر بیماری از نظر نوع عناصر غذایی مورد نیاز خود با دیگران متفاوت است و بنابراین برای هر بیمار باید از نسبت‌های مختلفی از مواد غذایی و ترکیبات دارویی استفاده شود. به طور کلی محلول مورد استفاده در عمل مزوتراپی شامل ترکیبی از مواد معدنی، ویتامین‌ها، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها، داروهای ضد التهاب و ترکیباتی برای خنثی کردن هورمون DHT می‌باشد.

کارایی عمل مزوتراپی در مقایسه با استفاده از محلول ماینوکسیدیل (روگایین) بسیار بیشتر است. به طوری که در حدود 90 تا 92 درصد از افرادی که عمل مزوتراپی را انجام می‌دهند، نتایج موفقیت‌آمیزی از آن به دست می‌آورد، در حالی که نرخ موفقیت ماینوکسیدیل تنها 50 درصد است. مزوتراپی هم رشد موهای جدید را تحریک می‌کند و هم از ریزش موهای موجود جلوگیری می‌کند و به این ترتیب بیمار می‌تواند در عرض چند ماه بهبود قابل ملاحظه‌ای را در وضعیت رشد موی سر خود مشاهده کند.

آیا مزوتراپی یک عمل دردناک است؟

ممکن است شما در محل تزریق محلول مزوتراپی، اندکی احساس سوزش داشته باشید. اما در صورت استفاده از یک ماده بی‌حسی موضعی می‌توان گفت که عمل مزوتراپی کاملاً بدون درد است.

آیا مزوتراپی هیچ گونه عوارض جانبی به دنبال دارد؟

یکی از عوارض مزوتراپی ، ایجاد خون‌مردگی در پوست سر است که معمولاً بعد از حدود یک هفته برطرف می‌شود. به منظور کمک به رفع سریع‌تر این خون‌مردگی، ما به بیماران توصیه می‌کنیم که مکمل دارویی آرنیکا را به صورت خوراکی و یا به صورت پماد موضعی به طور روزانه استفاده کنند. ممکن است بیمار به طور موقت از عوارض مزوتراپی کمی احساس درد داشته باشد که ظرف 24 تا 48 ساعت تسکین پیدا می‌کند.

آیا محدودیتی در انجام این عمل وجود دارد؟

محدودیت‌های موجود برای انجام این عمل بسته به نوع عارضه‌ای که مورد درمان قرار می‌گیرد، متفاوت است. ما قبل از شروع درمان، این محدودیت‌ها را به صورت اختصاصی با هر بیمار در میان می‌گذاریم. به طور کلی می‌توان گفت که بیمار نباید حداقل تا 4 ساعت بعد از عمل از مواد آرایشی استفاده کند. همچنین تا حداقل 6 تا 8 ساعت بعد از عمل نباید حمام کند. علاوه بر آن، ما به بیماران خود توصیه می‌کنیم که قبل از انجام عمل مزوتراپی مو یک غذای غنی از پروتئین میل کنند و از مصرف کافئین و سایر مواد تحریک کننده خودداری نمایند.

برای دستیابی به نتایج مطلوب، چند جلسه مزوتراپی باید انجام شود؟

در موارد معمول با 4 جلسه مزوتراپی می‌توان به نتایج خوبی دست پیدا کرد، اما بسته به ماهیت مشکل ریزش مو و نیازهای خاص یک بیمار ممکن است به 10 تا 12 جلسه درمانی نیاز باشد.

از عمل مزوتراپی برای درمان چه عوارض دیگری می‌توان استفاده کرد؟

عمل مزوتراپی موی سر می‌تواند علاوه بر درمان مشکل ریزش مو، در موارد زیر نیز مورد استفاده قرار گیرد:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *