ترمیم مو: درمان ریزش موی افرادی که نمی‌توانند کاشت مو انجام دهند

ترمیم مو: درمان ریزش موی افرادی که نمی‌توانند کاشت مو انجام دهند

ترمیم مو

ترمیم مو

طاسی می‌تواند آثار روانی مخربی روی فرد داشته باشد. در گذشته کلاه‌گیس و موهای مصنوعی تمام چیزی بود که برای بازیابی و جایگزینی موهای از دست رفته در دسترس بود. فناوری‌های جدید روش‌های ترمیم موی پیشرفته‌ای ایجاد کرده است (که با عنوان ترمیم موی غیرجراحی، پیوند مو، و کاشت مو هم شناخته می‌شود). در این روش‌های جدید ترمیم مو، استفاده از پیشرفت‌های دنیای مدرن همراه با مهارت‌های تکنیکی متخصصی با تجربه ضروری است و مزایای آن شامل فراهم کردن امکان خوابیدن، دوش گرفتن، شنا و تداوم دیگر فعالیت‌های روزانه است به صورتی که انگار موهای طبیعی خودتان باشد. سیستم‌های ترمیم مو کاملا دست‌ساز هستند بنابراین 8 الی 12 هفته طول می‌کشد تا به مرحله پایانی برسید. اگر به خوبی از سیستم ترمیم مو مراقبت شود، انتظار می‌رود که تا سه سال ماندگاری داشته باشد.

کاشت غیرجراحی فوق طبیعی مو در کلینیک زیبایی رز به معنای واقعی کلمه موها را به پرپشتی دوران جوانی می‌سازد. می‌توانید دوباره از داشتن موهایی پرپشت لذت ببرید، اعتماد به نفس خود را بازیابید و از نگرانی برای ریزش مو دست بردارید.

ترمیم موی غیرجراحی شما را جوان‌تر می‌کند و روحیه‌ای شاداب را برای شما به ارمغان می‌آورد. فقط در عرض یک دقیقه از یک موجود کسل کننده به فردی جذاب تبدیل می‌شوید. روزهای بدحالت بودن موها به پایان می‌رسد و دیگر لازم نیست ساعت‌ها موهای خود را با سشوار بسوزانید تا شاید حالت بگیرد. می‌توانید پس از کاشت غیرجراحی مو تمام پودرها، اسپری‌ها یا هر حجم‌دهنده موی دیگری را به دوستان خود ببخشید.

فهرست مطالب

مزایای ترمیم مو


مزایای ترمیم مو

مزایای ترمیم مو نسبت به سایر روش‌ها عبارتند از:

تهیه الگو و قالب دقیق از ناحیه طاسی غیرقابل تشخیص بودن ترمیم مو را تضمین می‌کند

برای این که از طبیعی بودن ترمیم و کاشت موی مصنوعی اطمینان حاصل شود، قالب دقیقی از ناحیه کم پشت یا طاس سر تهیه می‌شود. سپس پیوند غیرجراحی با توجه به این الگو تهیه می‌شود که تقریباً شبیه به لنزهای نرم چشمی است. غشاء نیمه شفاف حاصل به خوبی روی پوست سر می‌نشیند و همان‌طور که اطرافیان متوجه وجود لنز در چشم نمی‌شوند، به ترمیم مو نیز پی نخواهند برد.

تهیه الگو و قالب دقیق از ناحیه طاسی

کاشت غیرجراحی به صورت دستی و با استفاده از موهای انسان به صورت یک یه یک و به روش القاء فولیکول مو انجام می‌شود. هر تار مو با توجه به زاویه خاص رویش موی طبیعی کاشته می‌شود.

پیوند موی غیرجراحی انجام شده در کلینیک زیبایی رز چنان طبیعی است که حتی با معاینه دقیق نیز نمی‌توان تفاوتی بین آن‌ها و فولیکول‌های موی رشد کرده روی پوست سر قائل شد و به دلیل این که غشاء نیمه شفاف، رنگ و تون پوست سر را به خود می‌گیرد، تقریباً غیرممکن است که بتوان موی ترمیمی را از موی واقعی تشخیص داد.

موی ترمیمی به خوبی با رنگ، بافت و جعد موی طبیعی همخوانی دارد. پرسنل ماهر کلینیک رز پس از کاشت غیرجراحی مو کوتاهی‌ها و حالت دهی‌های متعددی را انجام می‌دهند تا مدل دلخواه خود را پیش از نهایی کردن نتیجه انتخاب کنید.

با خیال راحت با موهای جدید خود شنا کنید و حمام بروید

در ترمیم مو پیوند غیرجراحی مو این امکان را فراهم می‌آورد تا بتوانید تمام فعالیت‌های مورد علاقه خود را انجام دهید، می‌توانید با خیال راحت شنا کنید، حمام بروید، بخوابید و ورزش کنید، چرا که موی ترمیمی به موی خودتان تبدیل شده است.

دیگر مزایای تزریق بوتاکس

  • نتیجه فوری و بدون معطلی
  • بدون جراحی
  • پایین بودن هزینه‌ها به نسبت کاشت مو
  • ایده‌آل برای ریزش‌های موقت مو
  • مناسب برای کسانی که موی اهداکننده ندارند

انواع سیستم‌های ترمیم موی موجود


انواع سیستم‌های ترمیم موی موجود

دو نوع سیستم ترمیم مو وجود دارد؛ نوع کاستوم (سفارشی) و نوع استوک (انبار شده). در ادامه با تفاوت‌های آن‌ها آشنا می‌شویم. با داشتن این اسم‌ها در ذهنتان، خود اسم به بزرگ‌ترین تفاوت بین آن‌ها اشاره دارد.

  • سیستم‌های ترمیم موی استوک. سیستم‌های ترمیم موی استوک، تولیدات انبوهی هستند که با توجه به رنگ‌ مو و میزان موی از دست‌رفته رایج تولید شده و وارد بازار می‌شوند. از آنجا که این محصولات ضمانتی ندارند و بدون نسخه عرضه می‌شوند، قیمت ارزان‌تری دارند. در حالی که برخی افراد طاسی‌شان به شکل و الگویی خاص یا با اندازه‌ای بزرگ‌تر از الگوی طاسی نعل اسبی است.
  • سیستم‌های ترمیم موی کاستوم. مزیت مشخصی که سیستم ترمیم موی کاستوم دارد سطح اندازه‌گیری و بررسی‌های انجام شده برای الگو و میزان طاسی شما است. داشتن رنگی همرنگ با موهای طبیعی در حال رشد خودتان و تهیه شده از موادی طبیعی، مساله مهمی برای دستیابی به ظاهری طبیعی و غیر قابل تشخیص در موهایتان است. در واقع ما اغلب جهت داشتن تهویه مناسب از یک سیستم ترمیم کاستوم تهیه شده از موادی سبک‌تر استفاده می‌کنیم. به علاوه تولیدکنندگان توجه بیشتری به خط جلوی سر دارند (که اغلب به عنوان مهمترین بخش از یک سیستم ترمیم مو در نظر گرفته می‌‍شود). شما می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد سیستم‌های ترمیم مو و موارد استفاده صحیح از آن‌ها را جمع‌آوری کنید.

در طول درمان ترمیم موی غیرجراحی چه اتفاقی می‌افتد؟


در اولین مشاوره‌تان با متخصص مربوطه، می‌بایست انتظاراتتان از ترمیم مو را به وضوح شرح دهید. سپس متخصص به شما می‌گوید که این روش برای شما مناسب است و می‌‌تواند نتایج مد نظر شما را در پی داشته باشد یا خیر. حتما به اندازه کافی اطلاعات جمع‌آوری کنید تا بتوانید در مورد انجام این فرایند تصمیمی آگاهانه بگیرید. متخصص همچنین باید درمورد سوابق پزشکی‌تان هم سوال بپرسد تا مطمئن شود مشکلی در رابطه با انجام درمان ترمیم مو وجود نداشته باشد. در این مرحله معمولا از شما خواسته می‌شود که فرم رضایت‌نامه‌ای را امضا کنید، به این معنا که شما از مزایای این فرایند و ریسک‌های احتمالی مرتبط با آن آگاه هستید.

از ناحیه‌ای که قرار است درمان صورت گیرد هم ممکن است عکس گرفته شود تا بعدا برای مقایسه “قبل و بعد از عمل” از آن استفاده شود. در نوبت مراجعه بعدی و گاهی در صورت تمایل شما همان موقع پس از مشاوره، متخصص طراحی درمان ترمیم مو را شروع می‌کند. در این مرحله برای تهیه محصولی کاستوم و متناسب با هر شخص، اندازه‌گیری‌ و بررسی جزئیاتی همچون جنس و رنگ مو صورت می‌گیرد. سیستم‌های ترمیم مو، همگی دست‌ساز هستند بنابراین 8 الی 12 هفته طول می‌کشد تا به مرحله پایانی برسید، که ممکن است 2 ساعت به طول بیانجامد. در این مرحله، سیستم ترمیم مو به صورتی حرفه‌ای متناسب با الگو و اندازه موهایی که در نظر دارید، برش داده می‌شود و با موهای خودتان ترکیب می‌شود (اگر تنها طاسی مقطعی داشته باشید)، در نتیجه ظاهر پایانی موهایتان، طبیعی و غیر قابل تشخیص خواهد بود. سیستم ترمیم مو لازم است که 3 تا 4 هفته روی مو بماند قبل از اینکه سیستم ترمیم برداشته شود، تمیز شده و دوباره اعمال شود. این فرایند تقریبا یک ساعت طول می‌کشد و شبیه رفتن به آرایشگاه است.

سیستم ترمیم مو چگونه ساخته می‌شود؟


در ساخت یک سیستم ترمیم مو، از مواد مختلفی استفاده می‌شود. دو بخش اصلی آن شامل یک بیس و موها هستند.

  • بیس‌ها بخشی هستند که در تماس با پوست سر قرار می‌گیرند و از توری یا ماده‌ای پلی‌اورتان ساخته می‌شود.
  • بخش دوم موها هستند، موی طبیعی یا مصنوعی. موها جهت تشکیل یک سیستم ترمیم موی کامل، به بیس گره زده و یا گاهی تزریق می‌شوند.

انتخاب جنس مناسب برای بیس به تصمیم‌گیری در مورد ظاهر و میزان ماندگاری آن بستگی دارد. اگر به دنبال ظاهری کاملا طبیعی هستید، ماده‌ای سبک‌تر و با ظرافت بالا ایده‌آل خواهد بود. اگر ماندگاری برایتان در اولویت است، انواع مختلفی از مواد ضخیم‌تری موجود هستند. اطلاعات بیشتری در مورد سیستم‌های ترمیم مو کسب کنید، اطلاعاتی شامل گزینه‌های مختلف موجود و اینکه چگونه انتخابی درست و متناسب با نیازهایتان داشته باشید.

ریسک‌ها و عواض جانبی جدی ناشی از ترمیم موی غیرجراحی چه هستند؟


در افرادی که از سیستم‌های ترمیم موی غیرجراحی استفاده کرده‌اند، بروز عوارض جانبی گزارش نشده است.

پرسش‌های متداول در مورد ترمیم موی غیرجراحی


تفاوت بین ترمیم موی جراحی و غیرجراحی در چیست؟

ترمیم موی غیرجراحی یک سیستم غیرتهاجمی است که با آن تراکم موهای شما افزایش چشم‌گیری خوهد بافت و نیازی هم به ناحیه دهنده ندارد. نگرانی درمورد میزان موفقیت به خاطر بافت یا فر بودن موها وجود ندارد. این روش همچنین راه‌حلی عالی برای افرادی است که قبلا کاشت مو انجام داده‌اند اما می‌خواهند موی بیشتری داشته باشند.

آیا برای حالت مو یا شیوه شانه کردن موهایم محدودیت خواهم داشت؟

یکی از مزایای این سیستم‌های ترمیم مو این است که می‌توانید موهایتان را به حالتی که می‌خواهید درآورید. حتی می‌توانید موهایتان را به سمت پشت شانه کنید و خط موی طبیعی جلوی سرتان مشخص شود.

هزینه‌های ترمیم موی غیرجراحی برای مردان و زنان چقدر است؟

معمولا هزینه‌های لازم برای یک سیستم ترمیم مو، به نوع سیستم ترمیم، جنس مواد استفاده شده، میزان تراکم و بافت مورد نیاز بستگی دارد.

ماندگاری سیستم ترمیم مو به طور متوسط چقدر است؟ پس از گذشت چه مدتی نیاز به تعویض دارد؟

ترمیم موی غیرجراحی یک فرایند یکباره نیست که تا آخر عمر ماندگار باشد. سیستم‌های ترمیم مو بسته به نوع سیستم استفاده شده و همچنین چقدر مرتب و حرفه‌ای از آن مراقبت شده باشد، طول عمر متوسطی بین 6 تا 12 ماه دارند.

چه مدت انتظار می‌رود که سیستم ترمیم روی سرم بماند؟

با توجه به سبک زندگی فرد، شرایط کاری، و عادات او در هر بار، سیستم ترمیم باید حدود 3 تا 4 هفته روی سر فرد بماند. البته برخی از مشتریان ترجیح می‌دهند هر دو هفته یک بار سیستم‌شان مورد بررسی قرار گیرد تا تازه‌تر و تمیزتر بماند.

آیا با وجود سیستم ترمیم روی سر، قادر به شنا کردن، دوش گرفتن، خوابیدن یا ورزش کردن خواهم بود؟

مسلما، شما می‌توانید با وجود سیستم ترمیم روی سرتان، بخوابید، شنا کنید، دوش بگیرید و ورزش کنید. ما ضمانت می‌کنیم که سیستم ترمیم در تمامی شرایط آب و هوایی همچون محیط‌های گرم یا مرطوب دوام خواهد آورد.

آیا مراقبت از یک سیستم ترمیم مو سخت است؟ و می‌توان به آن حالت داد؟

مراقبت از یک سیستم ترمیم مشکل‌تر از مراقبت از موهای خودتان نیست. عملا قواعد آن‌ها یکسان است، تنها تفاوتی که وجود دارد این است که باید در مراقبت از سیستم ترمیم دقت بیشتری داشته باشید و لازم است مشاور ترمیم مو، شیوه نگهداری از آن را به شما نشان داده باشد.

بهترین روش تمیز کردن سیستم ترمیم چیست؟

فرایند لازم برای تمیز کردن سیستم ترمیم آن‌قدر ساده و آسان است که تکنیسین هنگام اعمال سیستم به طور کامل آن را برایتان توضیح می‌دهد. البته توصیه می‌شود که برای جلوگیری از آسیب رسیدن به سیستم، فرایند تمیز کردن توسط یک متخصص انجام شود. این کار همچنین طول عمر سیستم ترمیم مو را هم افزایش می‌دهد.

آیا برای اعمال سیستم ترمیم مو لازم است که سرم را بتراشم؟

بسیار عالی خواهد شد اگر سیستم ترمیم مو روی سری تراشیده شده سوار شود تا مواد بیس روی پوست به خوبی اعمال شده و همچنین قرارگیری سیستم روی سر راحت‌تر باشد. ناحیه‌ای که سیستم ترمیم برای آن طراحی می‌شود معمولا خودش به خاطر طاسی، تراکم موی کمی دارد، بنابراین با تراشیدن این ناحیه موی چندانی از دست نمی‌رود، همچنین کسی آن ناحیه را بدون مو نمی‌بیند تا زمانی که سیستم روی سرتان اعمال می‌شود.

آیا ممکن است سیستم ترمیم به پوست سر آسیب برساند و باعث افزایش طاسی شود؟

یک سیستم مو اگر تمیز نگه داشته شود و به خوبی از آن مراقبت شود آسیبی به پوست سر یا موهای موجود نخواهد رساند. در واقع لایه‌ای محافظتی در برابر خورشید خواهد بود و از پوست‌های سر حساس در برابر عناصر خارجی محافظت می‌‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *