مزایای استفاده از لیزر در رفع موهای زائد

رفع موهای زائد با لیزر جایگزین مناسب چه روش هایی است؟

متخصصین علم زیبایی معتقدند روش رفع موهای زائد با لیزر مو مزایای بسیار تعیین کننده ای نسبت به روش های خانگی و روش های غیر حرفه ای دارد که در بسیاری از سالن های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند. در حقیقت لیزر موهای زائد جلوی بسیاری از خطرات روش های دیگر را می گیرد و مراجعه کننده نیز با درد مواجه نمی شود. ضمن اینکه در این روش از بین بردن موهای زائد دائمی خواهد بود. قیمت لیزر موهای زائد با توجه به دائمی بودن نتایج آن در مقایسه با روش های دیگر قابل توجیه است .

به نقل از سایت Beauty Schools Of America، رفع موهای زائد بدن مزایای بسیار ویژه ای به سایر روش های دیگر دارند. با کیفیت دقیق تر عوارض و مشکلات روش هایی مانند بند انداختن، وکس و… را نیز به جا نمی گذارند.

Untitled1

برخی از روش های دیگری که برای رفع موهای زائد استفاده می شوند، عبارتند از:

تراشیدن با تیغ: این روش آسان و است اما رشد مجدد موها بسیارسریع صورت می گیرد و قرمزی پوست یا باقی ماندن موهای زبر و کوتاه روی کشاله ران و دیگر نواحی بدن دیگر نقاط منفی آن به شمار می‌روند.
اپی‌لیدی: استفاده از اپی لیدی آسان و سریع است، اما در این روش از بین بردن موهای زائد نیز مانند وکس (موم انداختن) و شیره قند، مو باید به اندازه‌ای رشد کرده باشد که دستگاه بتواند آن را بگیرد و از بدن جدا کند.
الکترولیز: احتمال موفقیت‌آمیز نبودن الکترولیز حتی در بهترین شرایط بالا است. این عمل باید توسط تکنیسینی ماهر و کارآزموده انجام شود، چون فرو کردن سوزن‌ درون فولیکول مشکل و درصد اشتباه بالا است، به علاوه امکان دارد به دلیل پایین بودن جریان الکتریکی، پیاز مو تخریب نشود و رشد مو متوقف نگردد.
شیره قند: این روش برخلاف ادعاهای موجود،ً هیچ امتیاز خاصی بر دیگر روش‌های مشابه ندارد. تنها برتری شیره قند بر وکس، به‌هم‌ریختگی کمتر آن و از بین رفتن احتمال سوختن با وکس (موم) داغ است.
پودر و کرم موبر: فرمولاسیون این پودرها به گونه‌ای است که احتمال حساسیت یا حتی سوختن پوست را بسیار بالا می‌برد.
موچین: مشکل اینجاست که استفاده از موچین دردناک است و تنها برای قسمت‌های کوچکی از صورت مانند پیشانی یا چانه کاربرد دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *