لیزر الکس سرطان زا نیست

Untitled

مهم ترین دلیل سرطان زا نبودن لیزر رفع موهای زائد الکس را بشناسید

به گفته متخصصین زیبایی لیزر الکس (الکساندرایت)، یکی از قدرتمندترین و برترین لیزرهای رفع موهای زائد در دنیا محسوب می شود و یکی از پیشرفته ترین دستگاهای لیزر دنیا برای از بین بردن موهای زائد است. همین موضوع باعث شده استقبال مراجعه کنندگان داخلی از این لیزر نیز، در سال های اخیر رشد بسیار قابل توجهی داشته باشد.

اما همواره سوالات زیادی برای افرادی که قصد استفاده از این لیزر را دارند وجود دارد. سوالات بسیار مهمی که برای آنها پاسخ مشخصی ندارند. یکی از متداول ترین سوالات درباره این است که آیا استفاده از لیزر الکس می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد یا اساسا می تواند عاملی برای ابتلا به سرطان پوست باشد؟

پاسخ این سوال منفی است و دلیل آن هم مشخص است. قدرت نفوذ نور لیزر الکس، بیش از نیم تا یک سانتیمتر نیست و به همین دلیل بافتهای عمقی تر موجود درمحل لیزر به تخمدانها و غدد لنفاوی نفوذ نمی کند. به همین دلیل لیزر موهای زائد باعث ایجاد سرطان یا نازایی نمی شود.
688349_B7VAN1WU451AV74DM3DACZV3ZUVS1P_laser-hair-removal-2-1_H114242_L

در حقیقت نور ساطع شده از هر دستگاه لیزر توسط بافت هدف خاصی جذب می شود که این بافت در لیزر اختصاصی موهای زائد (الکساندرایت) رنگدانه موجود در ساقه مو است. این نور حتی توسط موی سفید که فاقد رنگدانه هستند جذب نمی شود. بنابراین قادر به نفوذ به سایر بافتهای موجود در ناحیه نیست و به هیچ وجه نمی تواند فرد را با خطر ابتلا به سرطان پوست مواجه کند.

ضمن اینکه تاکنون هم هیچگونه مدرک معتبر علمی درباره زیانبار بودن این لیزر برای بافتهای بدن ارائه نشده است. بنابراین درمان با لیزر الکس برای رفع موهای زائد، همچنان یکی از ایمن ترین و بی خطر ترین روشهای درمان رفع موهای زائد به شمار می رود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *