لاغر و کوچک کردن بازو و رفع شلی و افتادگی آن با جراحی زیبایی بازو

لاغر و کوچک کردن بازو و رفع شلی و افتادگی آن با جراحی زیبایی بازو

تغییر وزن، افزایش سن و حتی وراثت باعث افتادگی و شل شدن بازو می‌شود. هرچند با ورزش کردن می‌توان عضلات بازو را تقویت کرد و توان عضلانی را افزایش داد، اما ورزش همواره راه‌حلی برای شکل‌دهی به توده‌های انباشته شده چربی و پوست اضافی‌ نیست که خاصیت ارتجاعی آن کاهش یافته یا بافت‌های آن ضعیف شده است.

لیفت بازو یا براکیوپلاستی عملی جراحی است که برای رفع افتادگی بازو، از زیربغل تا آرنج، انجام می‌شود. اگر زیر بخش بالایی بازو به دلیل وجود پوست و چربی اضافی شل و افتاده باشد، با عمل زیبایی بازو می‌توان به نتیجه دلخواه رسید.

اگر پوست اضافی شل و افتاده زیر بازو دارید و از این وضعیت ناراحت هستید، عمل زیبایی لیفت بازو را به شما پیشنهاد می‌دهیم. متخصصین ما در کلینیک رز طلایی مناسب بودن درمان را پس از ارزیابی وضعیت تعیین می‌کنند. لیفت بازو روشی موثر برای داشتن بازوهایی خوش‌تراش و جوان است.
به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لیفت بازو یا رزرو نوبت میتوانید با شماره 02175139000 تماس حاصل فرمایید.

مزایا


• جراحی زیبایی بازو اعتماد به نفس را ارتقاء می‌دهد و شرمندگی ناشی از داشتن بازوهایی شل و افتاده را از بین می‌برد. پس از این عمل می‌توانید بدون خجالت در فعالیت‌های مختلف شرکت کنید.
• پوست و چربی اضافی در این عمل برداشته می‌شود تا بازو سفت‌تر شود. به این ترتیب بازوها زیباتر می‌شود و حس بهتری پیدا می‌کنید.
• بازو شکل بهتر و جوان‌تری پیدا می‌کند. پوست صاف‌تر می‌شود و نگرانی بانوان برطرف می‌شود.
• تناسب بازو با بقیه بدن بهبود می‌یابد.
• اسکار و جای زخم روی پوست بازو در عمل جراحی لیفت بازو برداشته می‌شود. جراحی زیبایی بازو هیچ جای زخم ناخوشایندی را روی پوست باقی نمی‌گذارد.
• بازو بسیار سبک‌تر می‌شود و در نتیجه بیمار فعال‌تر می‌شود.

جراحی زیبایی بازو برای چه افرادی مناسب است؟


متقاضیان لیفت بازو بزرگسالانی هستند که از شل شدن قابل توجه بخش بالایی بازو ناراحت هستند و در عین حال وزن ثابتی دارند و می‌خواهند بازوانی خوش‌تراش‌تر و زیباتر داشته باشند. کاندیدای جراحی زیبایی بازو نگرش مثبتی نسبت به عمل دارد و انتظار وی از این عمل واقع بینانه و منطقی است. جراحی زیبایی بازو تجربه‌ای مهم و رضایت‌بخش است، البته پشت سر گذاشتن یک دوران بهبود ایمن مستلزم برنامه‌ریزی است و بیمار باید از احتمال باقی ماندن یک جای زخم بلند آگاهی داشته باشد و آن را بپذیرد. جای زخم به مرور زمان محو می‌شود، اما تناسب و شکل زیبای به دست آمده سال‌ها به قوت خود باقی می‌ماند.

انواع لیفت بازو


لیفت بازو به روش معمول

جراح در روش معمول برشی را از زیربغل تا آرنج به گونه‌ای ایجاد می‌کند که زخم زیر بخش داخلی بازو پنهان شود و فقط از چند زاویه مشخص باشد. لیفت بازو به روش معمول و قدیمی متداول‌ترین روش جراحی زیبایی بازو است، چون در این روش کل ناحیه‌ای هدف قرار داده می‌شود که احتمال وجود پوست اضافی در آن بالا است.

مینی لیفت بازو

مینی لیفت روشی مناسب برای بیمارانی است که مقدار کمی پوست شل و افتاده دارند و لازم نیست برای دستیابی به نتیجه مطلوب برشی به بلندی برش روش قبل ایجاد شود. جراح برش کوچکی را نزدیک زیربغل ایجاد می‌کند تا بتواند پوست افتاده را بالا بکشد.

لیفت گسترده بازو

لیفت گسترده بازو نسبت به مینی لیفت و روش معمولی نتایج چشمگیرتر و کامل‌تری را به دست می‌دهد، اما برش آن نیز بلندتر است و از آرنج تا بالای زیربغل کشیده می‌شود و سپس رو به پایین امتداد می‌یابد تا شکلی شبیه حرف L  ایجاد شود. به همین دلیل براکیوپلاستی گسترده براکیوپلاستی ال شکل نیز نامیده می‌شود. مزیت برش ال این است که نه تنها به این وسیله می‌توان نتیجه‌ای مشابه روش معمول را به دست آورد، بلکه می‌توان بافت اطراف زیربغل و کناره‌های قفسه سینه را نیز شکل داد. روش گسترده برای بیمارانی کاربرد دارد که کاهش وزن قابل توجهی داشته‌اند.

آمادگی قبل از جراحی


پزشک باید قبل از عمل از وضعیت سلامت عمومی بیمار اطلاع داشته باشد. بیمار موظف است حساسیت‌ها، مصرف دارو و مکمل یا ویتامین و همچنین دلیل مصرف آنها را به پزشک اطلاع دهد. همچنین بیمارانی که مستعد جای زخم کلوئیدی (جای زخم ضخیم، پهن یا برجسته) هستند، نیز باید این موضوع را با متخصص در میان بگذارند. از بیماران سیگاری خواسته می‌شود تا سیگار را قبل از جراحی ترک کنند؛ چون دخانیات جریان خون را در پوست مختل می‌کند و از التیام یافتن زخم جلوگیری می‌کند. با توجه به سن و وضعیت سلامت عمومی بیمار آزمایش‌هایی انجام می‌شود. بیمار از دو هفته قبل از جراحی نباید ویتامین E، داروهای ضدالتهاب یا آسپرین مصرف کند، چون این فراورده‌ها ضدانعقاد هستند و باعث تشکیل هماتوم و خونریزی حین جراحی می‌شوند. اکثر بیمارانی که در محیط کار فعالیت بدنی ندارند، کافی است دو هفته مرخصی بگیرند؛ اما بیمارانی که کار فیزیکی انجام می‌دهند، باید پس از تایید پزشک در محل کار حاضر شوند و مدت بیشتری استراحت کنند.

مراحل جراحی زیبایی بازو


 

  • مرحله اول: طول و روش ایجاد برش به محل و مقدار پوست اضافی و البته صلاحدید جراح زیبایی بستگی دارد. جراح معمولاً برش را در سمت داخلی بازو یا پشت بازو ایجاد می‌کند و گاهی آن را تا زیربغل دقیقاً بالای آرنج امتداد می‌دهد. چربی اضافی بریده یا به روش لیپوساکشن تخلیه می‌شود. ممکن است برش برحسب وضعیت خاص هر بیمار کوتاه‌تر یا کوچک‌تر باشد. سپس بافت نگهدارنده کشیده و سفت می‌شود و با زدن بخیه‌های داخلی شکل داده می‌شود. در نهایت پوست صاف روی بازوی جدید کشیده می‌شود
  • مرحله دوم: جراح زخم ایجاد شده را با بخیه‌های جذبی یا بخیه‌هایی می‌دوزد که یک تا دو هفته پس از عمل کشیده می‌شود.
  • مرحله سوم: خوش تراش، صاف و سفت شدن بازو تقریباً بلافاصله پس از عمل مشخص است، هرچند ورم و کبودی تاحدی نتایج اولیه را می‌پوشاند. این بازوهای جوان و زیبا تناسب اندام بهتر و اعتماد به نفس بیشتر را به ارمغان می‌آورد.دوران بهبود


بیمار پس از ترک کلینیک و رسیدن به خانه باید روی تخت دراز بکشد و بازوها را روی بالش بالا بگذارد. استفاده از کیسه یخ نیز برای به حداقل رساندن ورم مفید است، درد پس از عمل را نیز می‌توان با مصرف مسکن کاهش داد. ورم تا چند روز پس از عمل بیشترین شدت را دارد. ورم و کبودی تا سه ماه وجود دارد. بیمار باید مایعات فراوان بنوشد تا دچار کم‌آبی بدن نشود. پس از آن که پرستار پانسمان اولیه را باز کرد، بیمار می‌تواند حمام کند. نخستین جلسه پس از عمل معمولاً برای یک هفته بعد از جراحی زمانبندی می‌شود. گن فشرده کننده مخصوص باید به مدت 6 هفته پوشیده شود. اکثر بیماران می‌توانند دو تا سه هفته پس از جراحی زیبایی بازو در محل کار حاضر شوند. پزشک بیمار را در خصوص مراقبت پس از عمل و روش ایمن انجام وظایف شغلی راهنمایی می‌کند. انجام فعالیت‌های بدنی سنگین تا یک ماه و بلند کردن اشیاء سنگین تا 6 هفته ممنوع است. بیمار تا دو هفته پس از عمل نباید رانندگی کند.

عوارض احتمالی


پس از هر عمل جراحی احتمال بروز عوارض وجود دارد. هرچند احتمال بروز عوارض پس از جراحی زیبایی بازو بسیار پایین است، بااین حال بیمار باید قبل از عمل از عوارض احتمالی آن مطلع شود.

عوارض عمل زیبایی بازو نیز مانند تمام جراحی‌ها شامل خطر عفونت، خونریزی و التیام نیافتن زخم می‌شود که بروز آنها مستلزم انجام درمان‌های مناسب و حتی جراحی مجدد است. عوارض احتمالی جراحی لیفت بازو به شرح زیر است:

  • هماتوم
  • عفونت
  • سروما
  • نکروز
  • ورم
  • حساسیت بیش از حد/ بی‌حسی
  • باقی ماندن جای زخم ناخوشایند

هزینه


هزینه براکیوپلاستی به هزینه کلینیک، حق‌الزحمه متخصص و نوع لیفت بازویی بستگی دارد که برای دستیابی به نتیجه دلخواه انجام می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *