لابیاپلاستی، عمل جراحی زیبایی واژن ؛ زیبایی اندام تناسلی بانوان

لابیاپلاستی، عمل جراحی زیبایی واژن ؛ زیبایی اندام تناسلی بانوان

برای دیدن گالری جدید تصاویر کلیک کنید

اگر چه اکثر بانوان در این باره صحبت نمی‌کنند، اما احساس ناراحتی و شرمساری از ظاهر لابیا (لب‌های کوچک اطراف واژن) یکی از مشکلات شایع بانوان است. عمل لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن حدود 15 دقیقه زمان می‌برد و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. البته چنانچه بیمار از به هوش بودن در طول عمل و درد واژن بترسد، بیهوشی کامل انجام می‌شود تا زمانی که جراح زیبایی در حال انجام عمل  زیباسازی و جوانسازی واژن است بیمار خواب باشد و هیچ چیز از روند عمل متوجه نشود.

آیا سوالی درباره جراحی لابیاپلاستی دارید؟ آیا مطمئن نیستید که متقاضی مناسبی برای عمل زیبایی واژن به شمار می‌آیید یا خیر؟ یا شاید تمایل دارید وقت مشاوره از یکی از جراحان زیبایی زنان مطرح کشور دریافت کنید؟ برای دریافت پاسخ سوالات خود می‌توانید با ما تماس بگیرید. جهت رزرو نوبت و یا دریافت مشاوره و پرسیدن سوالات خود میتوانید با شماره‌ی زیر تماس حاصل نمایید.

021-75139000

دلایل انجام جراحی لابیاپلاستی


هر چند چندان از لابیاپلاستی یا عمل زیبایی واژن صحبت نمی‌شود، اما این عمل یکی از کلیدواژه‌های پرتکرار در زمینه عمل‌های زیبایی است که در موتور جستجوی گوگل وارد می‌شود. این عمل ساده و سریع دغدغه‌های مختلف بانوان درباره زیبایی واژن را به نحو موثری رفع می‌کند. بانوان به یکی از دلایل زیر متقاضی انجام این عمل می‌شوند:

  • ناراحتی از اندازه، تغییر رنگ یا طول لابیای داخلی یا خارجی
  • نگرانی درباره روابط جنسی و تحمل درد، کشش، ناراحتی و تحریک حین آمیزش
  • احساس درد، کشش، ناراحتی و تحریک هنگام انجام فعالیت‌های بدنی

چنانچه شما نیز هر یک از موارد بالا را تجربه کرده‌اید، توصیه می‌کنیم در یک جلسه مشاوره خصوصی با جراح و متخصص زیبایی زنان در مورد مناسب بودن انجام جراحی و هزینه جراحی زیبایی واژن  صحبت کنید.

ناراحتی از بزرگ بودن لابیا


r

به آن دسته از بانوانی که از بزرگی لابیا (لب‌های واژن) ناراحت هستند، این موضوع را یادآوری می‌کنیم که بیمارانی که پس از جراحی از اندازه لابیا رضایت دارند، معمولاً متقاضی عمل کوچک‌سازی لابیا بوده‌اند. در عمل کوچک کردن لابیا بخش داخلی آن از بخش خارجی کوچک‌تر می‌شود، این حالت یعنی بزرگتر بودن لابیای خارجی اندازه طبیعی و معمول لابیا در نظر گرفته می‌شود.

لب‌های اضافی واژن (لابیا) در جراحی زیبایی واژن مرتب و برداشته می‌شود تا بخش داخلی آن دیگر از لبه‌های خارجی بیرون نزند و کوچکتر شود. نتیجه نهایی لابیایی جوان و زیبا است که ناراحتی جسمی ایجاد نمی‌کند و راحتی و اعتماد به نفس بیشتر برای بیمار به ارمغان می‌آورد. علاوه بر این در مواردی که بیماران با مشکل گشاد شدن واژن مواجه باشند در کنار لابیاپلاستی میتوان از جراحی واژینوپلاستی نیز برای زیبایی و تنگ کردن اندام تناسلی در بانوان استفاده کرد. همچنین امکان درمان تنگ کننده واژن با لیزر مونالیزاتاچ نیز وجود دارد. لیزر مونالیزا تاچ کاملترین و بی نظیرترین تکنولوژی لیزر دنیا می باشد که فیلد پزشکی خانم ها را متحول کرده، و در بزرگترین و مطرح ترین مراکز تحقیقاتی پزشکی بین المللی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته که نتایج درخشانی را به دنبال داشته است و مفتخر به دریافت بهترین تاییدیه های پزشکی از جمله FDA امریکا می باشد . کلینیکها با داشتن دستگاه لیزر مونالیزا اقدام به ارائه خدمات درمانی بدون عوارض ، در سریعترین زمان و با بالاترین کیفیت برای کلیه مراجعه کنندگان عزیز می باشد.

 

نتایج جراحی زیبایی واژن


%d9%87

عمل زیبایی واژن فواید بسیاری برای بیمار دارد. واژن و لابیای زیباتر و جوان‌تر اعتماد به نفس بیمار را در روابط ارتقاء می‌دهد؛ از آنجایی که بافت اضافی لابیا برداشته شده است، بیمار هنگام انجام فعالیت‌های بدنی راحت‌تر است و چون اضطراب‌ و نگرانی‌اش از ظاهر لابیا و واژن از بین رفته است روابط جنسی لذت‌بخش‌تری را تجربه می‌کند.

چگونگی انجام عمل لابیاپلاستی


جراحی زیبایی واژن یا عمل لابیاپلاستی عمل ساده‌ای است که با هدف کوچکتر کردن لابیای بیرونی (لابیای ماژور) یا لابیای داخلی انجام می‌شود. این عمل به بانوانی توصیه می‌شود که از شکل لب‌های واژن راضی نیستند یا به دلیل بافت اضافی لابیا احساس ناراحتی دارند. بانوان پس از انجام جراحی زیباسازی واژن احساس بهتری درباره بدن خود دارند، از نظر جسمی راحت‌تر هستند و از روابط جنسی خود لذت بیشتری می‌برند. جراحی زیبایی واژن معمولاً 30 دقیقه زمان می‌برد و دوران بهبود اکثر بیماران بسیار کوتاه است و می‌توانند پس از یک تا دو روز در محل کار حاضر شوند. تصمیم به انجام جراحی زیبایی واژن تصمیم مهمی است که متخصص جراحی زیبایی در اتخاذ آن به شما کمک می‌کند.

روشهای جراحی لابیاپلاستی یا زیبایی واژن


%d9%81

بسیاری از بانوان از بزرگی لابیای خارجی (لابیای ماژور) یا لابیای داخلی (لابیای مینور) راضی نیستند یا ناراحتی جسمی تجربه می‌کنند. لابیاپلاستی عمل جراحی زیبایی واژن است که شکل و اندازه لابیا را به منظور زیباسازی اندام تناسلی و افزایش راحتی بیمار بهبود می‌دهد. عمل کوچک‌سازی لابیا به روش‌های مختلفی قابل انجام است که متخصص با توجه به شرایط بیمار بهترین روش را در جلسه مشاوره انتخاب می‌کند.

تکنیک Trim  یا جداسازی

این تکنیک پرکاربردترین روش انجام لابیاپلاستی است. جراح بخشی طولی از لابیای اضافی را به منظور کوچک کردن لابیا و رسیدن به اندازه مناسب برمی‌دارد تا شکلی متقارن ایجاد شود. این عمل جراحی زیبایی واژن به دلیل پایین بودن احتمال بروز عوارض و دوران بهبود سریع طرفداران بسیاری دارد.

تکنیک Wedge

جای زخم در این تکنیک به حداقل می‌رسد و نتیجه‌ای کاملاً طبیعی را به دست می‌دهد که در آن لبه بافت طبیعی لابیای داخلی حفظ می‌شود. این عمل برای بیمارانی مناسب است که بافت اضافی لابیای آنها فقط از بخش کوچکی از لابیای داخلی تشکیل شده است. بانوانی که تمایل به دستیابی به طبیعی‌ترین نتیجه ممکن را دارند، غالباً تکنیک Wedge را انتخاب می‌کنند.

لابیاپلاستی زد پلاستی

جراحی زیبایی واژن به روش زد پلاستی نسخه‌ای از تکنیک Wedge است و حداقل جای زخم را باقی می‌گذارد. موارد کاربرد و عدم کاربرد این دو روش نیز عیناً مانند هم است. لابیا لبه طبیعی خود را در روش زد پلاستی حفظ می‌کند و به همین دلیل عملی محبوب در بین بیمارانی است که می‌خواهند لابیایی با ظاهر طبیعی داشته باشند.

روش برداشت بافت پوششی

این روش با هدف نگه داشتن ظاهر طبیعی لابیا و حفظ توانایی حسی جنسی ابداع شده است. این عمل حداقل جای زخم را باقی می‌گذارد، اما کاربرد آن بسیار محدود است و صرفاً تحت شرایط خاص انجام می‌شود.

پرسش‌های متداول


دوران بهبود جراحی زیبایی واژن چگونه است؟

کبودی، ورم و احساس ناراحتی جزئی در ناحیه کشاله ران پس از جراحی لابیاپلاستی طبیعی است. ورم و کبودی در روز نخست پس از جراحی بیشترین شدت را دارد و به تدریج ظرف 2 تا 3 هفته از بین می‌رود. لکه‌بینی پس از عمل کوچک کردن لابیا نیز نگران کننده نیست و پس از چند روز متوقف می‌شود. بخیه قابل جذب است و نیازی به کشیدن ندارد. التیام کامل لابیا سه ماه طول می‌کشد.

دوران بهبود جراحی زیبایی واژن چقدر طول می‌کشد؟

دوران بهبود به عمل خاص هر بیمار بستگی دارد. دوران بهبود در اکثر موارد سریع است و بیماران پس از 3 تا 7 روز می‌توانند به سر کار برگردند، البته گاهی لازم است مدت بیشتری مرخصی بگیرند. ما بسته آمادگی پیش از عمل و مراقبت پس از عمل را حاوی اطلاعات لازم درباره چگونگی پشت سر گذاشتن یک دوران بهبود ایمن و سریع در اختیار بیماران قرار می‌دهیم.

چگونه برای عمل زیبایی واژن آماده شوم؟

به جز سیگار نکشیدن و مصرف نکردن مکمل‌ها و داروهای گیاهی، روغن ماهی و امگا 3 از دو هفته قبل از عمل زیبایی واژن هیچ کار دیگری از نظر جسمی نیست که لازم باشد برای آمادگی قبل از عمل انجام دهید. بااین حال باید خواسته خود را از انجام عمل کاملاً مشخص کنید تا بهترین نتیجه به دست آید. جلسه مشاوره با متخصصین ما فرصت مناسبی برای بحث پیرامون شرایط است.

عوارض جراحی زیبایی واژن چیست؟

جراحی زیبایی واژن نیز مانند تمام عمل‌های جراحی با عوارضی عمومی همراه است. از عوارض خاص عمل کوچک کردن لابیا می‌توان به خونریزی، عفونت و پاره شدن بخیه‌ها و باز شدن زخم اشاره کرد. در هر حال لابیاپلاستی عمل بسیار متداولی است و عوارض آن نادر است.

چه زمانی می‌توانم دوباره رابطه جنسی داشته باشم؟

پس از جراحی زیبایی واژن باید به مدت 6 هفته از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید.

برای دیدن گالری جدید تصاویر کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *