عمل جراحی زیبایی لاغر و کوچک کردن و لیفت ران

عمل جراحی زیبایی لاغر و کوچک کردن و لیفت ران

جمع شدن چربی‌ و پوست اضافی در ناحیه‌های خاصی از بدن و از بین نرفتن آن با سخت‌ترین رژیم‌های لاغری و ورزش‌ مشکل بسیاری از ما است. یکی از این ناحیه‌های دردسرساز بخش داخلی ران است. چربی و پوست اضافی به هم ساییده می‌شود و باعث تحریک، ناراحتی و شرمساری می‌شود. لیفت ران روشی موثر برای رفع این ناراحتی است.

لیفت و لاغر کردن ران یک عمل جراحی زیبایی است که با هدف برداشتن پوست اضافی و افتاده ران انجام می‌شود. عمل کوچک کردن ران غالباً روشی موثر برای کشیدن و سفت کردن پوست شل ران و باسن است؛ شل شدن پوست ران پی‌آمد کاهش وزن قابل توجه است. عمل زیبایی ران بافت پوست را تغییر نمی‌دهد، اما با کشیدن و صاف کردن پوست به رفع چین و چروک‌ها کمک می‌کند. لیفت ران معمولاً عملی سرپایی است  و برش‌ها غالباً به گونه‌ای ایجاد می‌شود که جلب توجه نکند. عمل لیفت ران غالباً در کنار لیپوساکشن انجام می‌شود تا ران همزمان لاغرتر و خوش‌فرم‌تر شود؛ البته جراح امکان انجام همزمان این دو عمل را در جلسه مشاوره بررسی می‌کند.

اگر به دلیل افتادگی پوست یا وجود چربی اضافی از شکل ران‌های خود راضی نیستید، ما عمل زیبایی ران یا تایپلاستی را به شما توصیه می‌کنیم. متخصصین در کلینیک رز طلایی مناسب بودن انجام عمل زیبایی ران را پس از بررسی وضعیت اعلام می‌کنند. لیفت ران درمانی ایمن و موثر است که با هدف خوش تراش  و زیبا کردن پاها انجام می‌شود. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر در زمینه لیفت ران و لاغر کردن آن یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

021-75139000

مزایا


  • با متناسب‌تر شدن ران می‌توانید لباس‌های دلخواه خود را خریداری کنید.
  • پوشیدن لباس‌های جذب ممکن می‌شود و دامنه انتخاب لباس وسیع‌تر می‌شود.
  • پس از عمل لیفت ران پوست و اندامی جوان‌تر پیدا می‌کنید.
  • امکان پوشیدن لباس‌های جذب اندام را متناسب‌تر نشان می‌دهد.

متقاضیان عمل کوچک کردن ران


  • افرادی با وزن تقریباً ثابت
  • افرادی که بافت چربی اضافی در امتداد بخش داخلی یا میانی و یا خارجی ران دارند.
  • افراد سالمی که به بیماری‌ها یا عارضه‌های مختل کننده روند التیام یا افزایش دهنده خطر جراحی مبتلا نیستند.
  • غیرسیگاری‌ها
  • افرادی با نگرش مثبت نسبت به نتیجه عمل و دارای اهداف منطقی و واقع‌بینانه از جراحی لیفت ران
  • افرادی متعهد به رعایت یک سبک زندگی سالم از طریق دریافت مواد مغذی و ورزش کردن

مشاوره


جراح در جلسه مشاوره تمامی جوانب لاغر کردن ران، از قبیل امکان انجام روش‌های با حداقل تهاجم و با اسکار کوتاه، را بررسی می‌کند. همچنین جراح وقتی را به پاسخگویی به پرسش‌ها اختصاص می‌دهد و اطمینان حاصل می‌کند که بیمار اطلاعات کافی درباره عمل و نتیجه مورد انتظار پیدا کرده است و روند دوران بهبود را به خوبی درک کرده است.

عمل‌های مختلف زیبایی ران


لیپوساکشن

تمام عمل‌های لیپوساکشن، یعنی تخلیه چربی اضافی به کمک نیروی مکش، با استفاده از میله فلزی توخالی به نام کانولا انجام می‌شود که به پمپ خلأ متصل است. جراح کانولا را از راه ایجاد برش زیر پوست وارد می‌کند، آن را در توده‌های چربی ران جلو و عقب می‌برد و چربی متلاشی شده را در مقادیر اندک با نیروی مکش خارج می‌کند. در بعضی موقعیت‌ها، برای مثال در صورت دانه‌ای و سنگین بودن چربی مانند چربی‌های انباشته شده در سمت داخلی ران، از کانولای خاصی استفاده می‌شود که امواج اولتراسوند را برای متلاشی کردن توده‌های چربی ساطع می‌کند؛ سپس چربی متلاشی شده بیرون آورده می‌شود تا رانی زیبا و صاف به دست آید. هر دو روش معمولی و اولتراسوند لیپوساکشن را می‌توان به روشی جدیدتر به نام لیپوساکشن تامسنت انجام داد؛ محلول تامسنت حاوی داروی بی‌حسی و آدرنالین است که در ناحیه ران به گردش درمی‌آید تا درد را متوقف کند و خونریزی را کاهش دهد. در این حالت از کانولا برای مکیدن محلول نمکی و چربی‌های اضافی استفاده می‌شود.

لیفت ران داخلی

برای لیفت بخش داخلی ران برشی در چین طبیعی بالای ران نزدیک به ناحیه تناسلی و باسن ایجاد می‌شود. این برش‌ها در امتداد ناحیه شرمگاهی تا لابیا، زیر آن و به سمت عقب تا چین زیر باسن  کشیده می‌شود. جراح برش را در این چین ایجاد می‌کند و سپس پوست بخش بالای ران را کنار می‌زند و بالا می‌کشد. لیپوساکشن تقریباً همیشه بخشی از جراحی لیفت بخش داخلی ران است. معمولاً یک لوله تخلیه کوچک در هر سمت گذاشته می‌شود که پس از یک هفته برداشته می‌شود. جراحی لیفت بخش داخلی ران صرفاً ظاهر همین بخش را بهبود می‌دهد و در ران خارجی تغییری ایجاد نمی‌کند. اگر بیمار تمایل به بهبود بخش خارجی ران نیز داشته باشد، باید عمل لیپوساکشن یا لیفت بخش خارجی ران را نیز انجام دهد.

لیفت ران خارجی

جراح برای لیفت بخش خارجی ران برش را روی ناحیه لگن (مفصل ران) ایجاد می‌کند. لیفت خارجی ران غالباً در کنار جراحی کوچک کردن شکم (جراحی ابدومینوپلاستی) انجام می‌شود که برش آن روی ناحیه ران خارجی کشیده می‌شود. ابتدا لیپوساکشن بخش خارجی ران انجام می‌شود و پس از آن مقدار قابل توجهی از پوست و چربی به شکل بیضی بریده می‌شود. جراح دو لبه زخم را بهم نزدیک می‌کند و به این ترتیب ران بالا می‌رود. در انتها زخم‌ها دوخته می‌شود. در این عمل ران لاغرتر می‌شود، پوست و چربی اضافی برداشته و لیفت ران انجام می‌شود. جراح معمولاً لوله تخلیه کوچکی را در هر سمت قرار می‌دهد. دوران بهبود پس از عمل لیفت بخش خارجی ران معمولاً کوتاه‌تر از لیفت داخلی است.

دوران بهبود


ورم، کبودی و درد تا یک هفته پس از جراحی زیبایی و لاغر کردن ران طبیعی است. عوارض جانبی ظرف چند هفته بهبود می‌یابد. جراح  مسکن برای تسکین ناراحتی تجویز می‌کند و از بیمار می‌خواهد به مدت 3 تا 4 هفته از انجام فعالیت‌های سنگین بدنی خودداری کند. راه رفتن و تحرک سبک برای جلوگیری از لخته شدن خون و بروز دیگر عوارض بسیار مهم است. بیمار باید گن فشرده کننده مخصوص را تا حداقل چند هفته پس از عمل بپوشد تا روند التیام تسهیل شود، ورم کاهش یابد و نتایج جراحی بهبود یابد.

جراح و همکاران کلینیک همواره در طول دوران بهبود و پس از آن آماده پاسخگویی به سوالات و رفع نگرانی‌های بیماران هستند. ما تمامی مراجعین را عضوی از خانواده بزرگ خود به شمار می‌آوریم و نهایت سعی خود را به کار می‌بندیم تا بیمارانی که به ما اعتماد کرده‌اند از نتیجه کوچک کردن ران رضایت داشته باشند.

نتایج


بیمار بلافاصله پس از عمل لاغر کردن ران متوجه خوش فرم و سفت شدن ران می‌شود. جای زخم یا اسکار در تمام بیماران یکسان نیست و به مرور محو می‌شود.

عوارض


نقطه ضعف اصلی جراحی لیفت و کوچک کردن ران برش طولانی آن است. خوشبختانه جای زخم باقیمانده معمولاً به مرور و ظرف دو سال محو می‌شود. تمام عوارض معمولی عمل‌های جراحی و خطرات مرتبط با بیهوشی درباره این عمل نیز صادق است. شایع‌ترین خطر پس از لیفت ران داخلی باز شدن زخم است که در 10 تا 15 درصد از موارد رخ می‌دهد. منظور از باز شدن زخم این است که پارگی کوچکی در امتداد خط برش به وجود می‌آید. این عارضه عموماً در چین نزدیک لابیا در داخلی‌ترین بخش ران بروز می‌یابد. زخم باز شده معمولاً با مراقبت‌هایی مانند استعمال پماد آنتی بیوتیک و روزانه 2 یا 3 بار شستن زخم جوش می‌خورد و التیام می‌یابد. البته فرایند التیام آهسته است و جوش خوردن آن یک ماه زمان می‌برد.

هزینه


هزینه عمل لیفت و لاغر کردن ران مجموعی از هزینه پرداخت شده برای تجهیزات اتاق عمل، هزینه متخصص و نوع عملی است که برای دستیابی به نتیجه مطلوب انجام می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *