تزریق ژل و بوتاکس در لب

بعضی از مردم لب های باریک و کمرنگی دارند. امروزه با تزریق چربی، تزریق ژل و تزریق بوتاکس لب می توان به لب ها حجم بیشتری داد تا آنها درشت تر، گوشتی تر و نیز پررنگ تر به نظر برسند. تزریق بوتاکس لب که خطرات جانبی کمی داشته، و با هزینه ای معقول قابل انجام هستند. این روزها، پرکننده های پوستی تزریقی متداول ترین روش مورد استفاده برای برجسته کردن و پروتز لب هستند.البته لازم به ذکر است که جوان سازی پوست رفع خط اخم نیز جزء کاربرد تزریق بوتاکس و تزریق ژل است.

 انواع زیادی از ژل ها وجود دارند که می توان از آن ها برای تزریق لب استفاده کرد ولی امروزه متداول ترین پرکننده ها در تزریق ژل در لب و صورت محصولاتی هستند که محتوی موادی مشابه ژل هیالورونیک اسید هستند. ژل هیالورونیک اسید ماده ای است طبیعی که در بدن یافت می شود. این ژل به افزایش حجم لب ها کمک می کند.
کلاژن که زمانی متداول ترین پرکننده پوستی بود امروزه کمتر برای تزریق ژل در لب مورد استفاده قرار می گیرد. گزینه های جدیدتر بی خطر تر هستند و ماندگاری اثر آن ها در برجسته کردن لب ها بیشتر است.
استفاده از ایمپلنت روش دیگری برای حجم دادن و برجسته سازی لب ها است ولی امروزه از آن ها زیاد استفاده نمی شود زیرا نتایج متفاوتی در برجسته کردن لب داشته و خطر عوارض جانبی ناشی از آن ها بیشتر است.

برجسته کردن لب 2

مراحل

تکنیک‌های تزریق ژل و تزریق بوتاکس می‌تواند صرف مدت زمان کمی در کلینیک بدون نیاز به بستری شدن انجام شود.
ابتدا متخصص پوست به دقت وضعیت ظاهر لب‌ها و پوست شما را بررسی کرده و ناحیه اطراف لب‌ها را برای بزرگ کردن لب با تزریق ژل و یا بوتاکس معاینه می‌کند. معمولاً نقاط انتخاب شده برای انجام تزریق و بزرگ کردن لب بدون جراحی توسط یک ماژیک مشخص می‌شود تا به عنوان راهنما برای تزریق ژل به لب مورد استفاده قرار گیرد. سپس نقاط تزریق ژل به لب با استفاده از مواد آنتی باکتری تمیز می‌شوند و معمولاً یک ماده بی حسی موضعی برای راحتی بیشتر بیماران حساس مورد استفاده قرار می‌گیرد. در برخی موارد، خود ژل حاوی ماده بی حسی است. اما در سایر موارد لازم است ماده بی حسی در صورت نیاز در محل تزریق به طور جداگانه مورد استفاده قرار گیرد.
روش تزریق ژل در لب فقط به چند دقیقه زمان در هر محل نیاز دارد و به همین خاطر کل درمان مدت کمی طول خواهد کشید. به دنبال تزریق، هر گونه علائم باقی مانده بر روی صورت پاک شده و ممکن است از یخ برای کاهش هر گونه ناراحتی موقت و ناچیز احتمالی استفاده شود.

اثرات مواد تزریق ژل به لب

ژل های پرکننده لب می توانند با بهبود شکل، ساختار و حجم لب ظاهر آن را زیباتر کند.
با تقبل هزینه تزریق ژل لب اثر این پرکننده ها حداقل شش ماه باقی می ماند. بعد از آن برای حفظ حجم لب ها به تزریق های بیشتری نیاز است.
چند نوع ژل پرکننده هیالورونیک اسید در بازار موجود است که از میان آن ها می توان به محصولات ذیل اشاره کرد:
• رستیلن، رستیلن ال، رستیلن سیلک (Restylane)
• پرلن، پرلن ال (Perlane)
• ژوویدرم آلترا، ژویدرم XC، ژوویدرم آلترا پلاس، ژوویدرم 30، ژوویدرم 30HV (Juvederm)
• بلوترو بالانس (Belotero Balance)
• هیلافورم (HylaForm)
• Elevess
• پره ول سیلک (Prevelle Silk)
• کاپتیک (Captique)
همه این محصولات به یک طریق تزریق می شوند و نتایج مشابهی بدست می دهند. برخی از آن ها حاوی لیدوکائین هستند که یک بی حس کننده موضعی است.

مزایای تزریق ژل به لب

هنگامی که ژل به عنوان پرکننده تزریق می شود، بافت های لب را تقویت کرده، به آن ها شکل می دهد. مزایای تزریق ژل لب عبارتند از:

  • کنترل حجم لب. می توان مقدار موادی که تزریق می شوند را کنترل کرد، بنابراین پزشک کنترل خوبی بر میزان حجمی که به لب داده می شود دارد.
  • سرعت تدریجی درمان. می توان تزریق ها را به تدریج و طی نوبت های مختلف انجام داد تا نتایج مطلوب حاصل شوند.
  • از بین بردن آسان برجستگی ها. هر گونه توده یا برجستگی که بر اثر حرکت لب ها ایجاد شود را می توان به آسانی از بین برد.
  • کبودی کمتر. در مقایسه با دیگر پرکننده ها میزان کبودی و تورم ناشی از تزریق این پرکننده می تواند کمتر باشد.
  • نتایج پایدار جوانسازی پوست . نتایج حاصله هر چند دائمی نیستند اما به مدت زیادی پایدار هستند .
  • عدم وجود واکنش آلرژیک. چون ژل پرکننده هیالورونیک اسید از ماده ای مشابه با موادی که در بدن یافت می شوند ساخته می شود بنابراین باعث واکنش آلرژیک نمی شود.

انتخاب پزشک مناسب

مهم ترین مسئله پیدا کردن پزشکی است که در انجام تزریق بوتاکس صورت و لب با تجربه و واجد شرایط باشد و شما به او اعتماد داشته باشید.نزد هر کسی نروید. عمل برجسته کردن لب با تزریق ژل یا بوتاکس لب می تواند شما را در معرض خطرات جدی قرار دهد بخصوص اگر شخصی که تزریق ها را انجام می دهد بی تجربه باشد.
هنگامی تقبل قیمت بوتاکس لب  درمورد پزشکی که می خواهید عمل را انجام دهد مطمئن شوید که دارای بورد تخصصی در زمینه زیبایی پوست است و سابقه بالایی در این زمینه دارد.
همچنین قبل از تصمیم گیری در مورد هزینه بوتاکس و قیمت تزریق بوتاکس عکس های قبل و بعد از عمل بیمارانی را که پزشک درمان کرده است بخواهید و ببینید.

آیا برجسته کردن لب برای شما مناسب است؟

برای پاسخ به این پرسش باید اول از خودتان بپرسید که چرا می خواهید لب هایتان را تغییر دهید. نباید این عمل تزریق ژل در لب را جز زمانی که واقعا می خواهید ظاهرتان را بهبود دهید انجام دهید. اگر عمل برجسته کردن لب را تنها برای جلب نظر دیگران می خواهید انجام دهید یا سعی دارید خود را با تصویری ایده آل و غیر واقع بینانه مطابقت دهید، دوباره نیاز به فکر کردن دارید.همچنین، انتظارات واقع گرایانه داشتن از نتایج عمل مهم است.

خطرات و عوارض جانبی

عوارض جانبی ژل پرکننده هیالورونیک اسید در تزریق ژل لب بسیار کم و موقتی هستند و تنها چند روز ادامه می یابند. این عوارض می توانند مشتمل بر موارد ذیل باشند:
• خونریزی از محل تزریق
• تورم و کبودی
• قرمزی و حساسیت به درد محل تزریق

هزینه عمل برجسته کردن لب

هزینه عمل برجسته کردن لب بسته به عوامل ذیل متفاوت است:
• نوع ژل تزریق شده
• میزان ژل تزریق شده و تعداد تزریقات

قیمت و هزینه تزریق ژل به نوع محصول ژل مورد استفاده و میزان یا تعداد سرنگ های مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب بستگی دارد.

بیشتر افراد به بیش از یکی دو تزریق نیاز ندارند. شما می توانید برای آگاهی از هزینه تزریق بوتاکس و تزریق ژل به لب با مشاورین کلینیک تماس بگیرید. قیمت بوتاکس بسته به ناحیه‌ تحت درمان ، ویژگی‌های خاص شما، مناطق درمان و مقدار بوتاکس صورت تزریق شده متفاوت است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *